24
Tapasztalatok, vélemények a Mikrowebről.
  • Taranov
    #24
    és az jó, vagy nem különösebben?
    A BIX-en nincs rajta...
  • Xboxman
    #23
    Mikroweb meg elvileg 2Mbit-es béreltvonalon szolgáltat(legalábbis az ÁSZF-ből annó ez derült ki)
  • Xboxman
    #22
    Ahha most nézem én is: 1 22 ms 22 ms 24 ms lo1.asr0-varosmajor.matav.net [145.236.238.111]

    2 21 ms 21 ms 23 ms ge1-1.pe1-ip1.matav.net [145.236.245.18]
    3 22 ms 23 ms 23 ms bix.externet.hu [193.188.137.43]
    4 22 ms 23 ms 22 ms adsl-gw-eth.externet.hu [212.40.96.24]
    5 37 ms 45 ms 53 ms Border1.externet.hu [212.40.100.29]
    6 49 ms 73 ms 76 ms Skie.externet.hu [212.40.96.163]
  • shabba
    #21
    Múltkor kicsit vaksi voltam és a Kisvárda fölött átsiklottam. Anno egy elgépelés után jöttem rá hogy Mikroweb<>Microweb utóbbi domaint az Externet jegyzik(a tracert itt vált gyanussá),nem lehet te valójában tőlük kapod a netet?

    A Mikroweb Bp. észak-nyugati csücskében és a körüli régiókban szolgáltat, gyanítom nem ugyanarról a cégről szól a beszélgetés.
  • shabba
    #20
    Egyébként nem kell sokat szenvedni azzal hogy végig írd, létezik copy&paste is. :)
  • shabba
    #19
    Látom még föl kellene ébrednem vagy legalább egy topicra koncentrálnom. Ez a Cisco modem tényleg LOL, ekkorát rég röhögtem amikor visszaolvastam. :)))
  • shabba
    #18
    Na kicsit nem figyelek mert dolgom van és elfut a topic. :)

    Azért egy rendes tracertet igazán beszúrhatnál, ezzel pont nem lehet semmit sem kezdeni. Max annyi látszik hogy Externet ADSL-en mentek ki, meg van egy Vigor router DNS-es cím, a belső IP-t meg végképp nincs értelme x-elgetni, kintről úgy sem látszik semmi.

    Ha lehet ennél kicsit informatívabban.

    Ps. ADSL tényleg nem túl jó gerinc alkalmatosság, talán SDSL de még az sem az igazi. Az biztos hogy olcsó megoldás, gondolom egy 1500/384-es lehet hacsak nem kötöttek fatávval valami egyeti főleg ha a telephely közel is van a telefonközponthoz. Egy jobb Cisco modemmel vagy Linuxos softrouterrel lehet a shapingen és a sávszél elosztáson játszani de a Vigor nem egy csúcs eszköz a célra.
  • Xboxman
    #17
    :)Kétségtelen addig jó amig te szopatod a többieket és nem ők téged:)
  • Kandurex
    #16
    Akkor a többieknek szopás van mert én Hardcore töltögetős vagyok:) Napi min. 1-2 film egyik nappal másik éjszaka (2X 750MB X2) +trailerek + állandó DC++ lógás. :))
  • Xboxman
    #15
    Örülök neki:)
    Gondolom a többi ügyfél ilyen böngészgetős/zenehallgatós típus.Ha beszabadul egy hc downloader az már szopás lesz...
  • Kandurex
    #14
    Egyenlőre még jók a tapasztalataim (olvasd:#2)
  • Xboxman
    #13
    Szerintem meg több pontban is kimeríti a "sufninet" fogalmát!Milyen komolytalan cég már aki adsl-en oldja meg a gerincet,tiszt Lanport feeling?!Ennél instabilabb megoldást nincs is(persze "ocsó"),ha valaki elkezd letölteni full speeden mindenkinek megfexik a nete(nembeszélve a pingkeről amik alaphelyzetben is elég magasak,de ez a legkisebb probláma),ugyanez áll fent upload esetében is!Igaz ezeket valamennyire ki lehet küszöbölni megfelelő router segítségével de a Vigor messze áll ettől...
    Persze modemnél/isdn jobb,mert legalább 24houros ezt belátom
  • Kandurex
    #12
    Faszom tudja, de ez a LOL is kezdi elveszíteni eredeti értelmét (hangosan röhögök). Újabban ez is LOL az is LOL a macskám is LOL az EU is LOL a INTERNET is LOL az életem is LOL a szomszéd is LOL...pfff...
  • Kandurex
    #11
    Nem érdekel mi a gerinc, ha jó, akkor jó és kész. Leszarom, hogy min fut át. Sztem semmi LOL nincs benne.
  • Xboxman
    #10
    ehh,ehh adsl a gerinc,ez elég lol...
  • Lazarus
    #9
    kevésbé
  • Kandurex
    #8
    Mindenhol számít a ping :)) (Kisvárda)
  • Kandurex
    #7
    Felőlem.....6ms 192.168.xx.xx, 38ms vigor2200xxx , 45ms adsl-gwxxx, 46ms Core0.exterxxxx, 74ms 193.188.xxxx, 72ms bix.hu

    lusta voltam végig írni a címeket.
  • Taranov
    #6
    köszi a segítséget. Te hol laksz egyébként?
  • Taranov
    #5
    És a Dark Age of Camelothoz számít a ping?
  • shabba
    #4
    Adj egy tracertet bix.hu-ra. thx.
  • Kandurex
    #3
    Bár tegnap meg pont délután CSztem...a faxom tudja, mikor mennyire leterhelt a háló, sztem fizess elő ha megfelelő a signál (jelerősség).
  • Kandurex
    #2
    Nekem ez van kb. féléve, tapasztalatok: Letöltésre hozza az elvártat 45-50K/sec állandó (364/64 standard ADSL, én még tavaly fizettem elő), a ping értékek nagyon változóak, éjféltől másnap délig 100 alatt, 12-24 meg 200-400-ig ugral. Tehát napközben CS-re kifejezetten alkalmatlan.
  • Taranov
    #1
    Tapasztalatok, vélemények a Mikrowebről.
    Holnap jönnnek felmérni, de ha ez rossz, természetesen nem fizetnék elő.