200
Minden tapasztalat, vélemény az RDSL-ről
  • Taranov
    #1
    Minden tapasztalat, vélemény az EnterNET RDSL-ről
  • Gerry
    #2
    Nekem az van kb. 1 hónapja, SZAR, néha 0 kbps az átvitel, és gyakran 80 alatt van, néha alig éri el az 56.6-os modem sebességét, de a max is csak 370-körül szokott lenni, a 384-et én még nem értem eddig el (pedig a jelerősség és a jelminőség amit kapok az nagyon jó, ellenben a sávszélesség elég sovány), jövő héten valószínűleg leszedetem, mert ezért fizetni nem fogok, az biztos. Bár én a Váci úti szórópontra vagyok beállítva, és állítólag azon vannak a legtöbben, és azon a legszarabb a sávszélesség, de sajna másik szórópontra nem lát rá az antennám...
  • Taranov
    #3
    Nálam ez az egyetlen korlátlan ami kiépíthető, vagy a mezei mikrohullámú, ami névlegesen sincs 384 Kbit.
    Én a Mátyáshegyen lakom, a Folyondár utcában, III. ker. Remélem ott nem lesz olyan rossz, mint amit Te mondtál.
    Ez az utolsó reménye. Legfontosabb, hogy stabil legyen, és ha 100 Kbit felett van másodpercenként azzal elvagyok. Most ISDN-em van, amit szimplán használok, és a sebességgel nincs baj, de nagyon drága.
    Kipróbálom eezt, jó lenne, ha jó lenne.
  • Gerry
    #4
    Hehh, akkor itt laksz egy köpésre tőlem (Mátyáshegyi út...), a helyzet dettó... kapcsolatról még annyit, hogy minden, csak NEM STABIL, nagyon ingadozó a sávszélesség, 0 és 375kbit/s között!!!
  • shabba
    #5
    Szép hosszú topic, jó olvasást. :)

    http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=9&t=000415

    Óbudanetre sincs rálátás?
  • Gerry
    #6
    Nekem sajna nincs...
  • shabba
    #7
    Ez érdekes III.kerben is van egy antennájuk az lenne neked közelebb, XIII.ker Váci úti elég messze van.

    Nem hiszem hogy te Hytas területes vagy, túl nagy volt a hurekellenállás hogy nem lehetett ADSL?
  • Gerry
    #8
    Azért nem lehet ADSL, mert ide optikai kábelen jön a telefon, és ADSL csak rézkábelen megy...
    Óbudanet meg azt mondta, hogy ahol én lakok ott nem lehet...
  • shabba
    #9
    Ez érdekes hogy annyira délen a Szépvölgyinél ahol kvázi Óbuda központ van még mindig Hytas van, én úgy tudtam Bécsi úttól északra kezdődik ez a terület. Akkor viszont nagyon csal fatáv térképe. Ezek után felmerül a kérdés mennyire kicsi lehet a szolgáltatási területe Óbuda központnak ADSL-re.

    Na közben elkolbászoltam fatáv oldalra. az "új" térképre annyira nem emlékeztem a régi jobban az emlékeztembe rögzült. Ezen már nem Bécsi a határ hanem inkább Szépvölgyi szóval értelek. Elég pici az a terület amit Óbuda központ lefed és Békás központ sem sokkal több. Azért kíváncsi leszek mit alkotnak ezen a baszott nagy Hytas területen a Mini DSLAM-jaikkal, elég sok kellene belőlük, elvégre ez Bp. legnagyobb kerülete.

    http://www.adsl.matav.hu/images/maps/budapest_adsl_nagy.jpg
  • Taranov
    #10
    De kár. Nagyon sajnálom.
    Egyébként asszem 100 méternél nem lakom messzebbre tőled.
  • Taranov
    #11
    Sajnos az Óbudapnetre nincs. Állítólag LANPort van, hát...
    ...ott a 256 Kbiteset tudnám megfizetni.
  • Taranov
    #12
    ADSL az nincs itt sajnos. és mi csak kb. 100 méterre lakunk egymástól.
    Egyébként még a mikrowebnek éppenhogycsak a határán vagyok, hát nem tudom milyen.
    Azért az RDSL-ről alapból jobbakat gondoltam.
  • Taranov
    #13
    Nekem sem megy se ADSL, sem Óbudanet
  • Taranov
    #14
    na jó, majd kiderül. NEm hiszem, hogy a Váci útira látna rá az RDSL antennája. Ezt nem arra, hanem inkább a Vörösvári út felé helyezik el.
    Úgy vettem észre, ahogy a tetőről láttam.
  • shabba
    #15
    LanPort-ot felejtsd el az kamu cég.
  • Gerry
    #16
    Állítólag a Vörösvári út közelében lévő szórópont nagyon jó, bár én még nem láttam róla teszteredményeket... Viszont most 2-3 napja nekem is egész normálisan megy, (350-370kbps), úgyhogy lehet, hogy a Váci úton feltették az új antennákat (legalábbis erről motyogtak), talán mégis meghagyom a dolgot, de ha szarakodnak, én biztos, hogy levetetem...

    A lanportról eddig én is csak szarságokat hallottam, úgyhogy inkább azt meg se próbáld!
    Az EnterNet-nél korrektek nagyon, csak eddig sajna nem nagyon volt sávszélességem, és akkor hiába korrektek... De remélem mostmár marad ez a 350-370 körüli érték stabilan, és akkor nem problémázok, csakhát hamár ennyi pénzt kérnek érte - mert hát ugye olcsónak cseppet sem mondható ez a bruttó 12250Ft - akkor legalább menjen is mint a huzat!
  • Taranov
    #17
    Hát annak hatására, amit múltkor mondtál, el is felejtettem, azért jött számításba az RDSL.
  • Taranov
    #18
    Igazad van teljesen. A sebesség nagyon fontos, de ha megbír szakadni a kapcsolat, én idegbajt kapok.. Az még idegesítőbb.
    Ha mondjuk folyamatosan 150 felett tölt, és megyeget 350-nel, akkkor az nekem megfelel.
  • Gerry
    #19
    Ja, én mondjuk azt mondom, hogy 300 alá ne nagyon menjen, de a kritikus lélektani alsó határ nálam a 256kbps, mert gyakran használnám gép(ek) távoli menedzselésére, és oda nem árt egy normális sávszélesség, de sajna néha akár 1-2 percre is leszakad a szórótoronyról a kütyü, és ilyenkor ha az IE-t nézem csak a hullámzó WinXP zászlót látom, meg DU Meteren azt, hogy 0kbps az átvitel... Hát ez így nem túl frankó, de most már (lekopogom) 2 napja télleg viszonylag stabil!
  • Taranov
    #20
    Hát remélem gyorsan beszerelik, és nagyon remélem jó lesz.
    Nekem a 128-as ISDN sebességben jó lenne, de túl drága.
    Percenként dupla internet percdíj. Borzalmas.
  • Taranov
    #21
    Nincs szerverem, mert a weblapom az interware szerverén van, tehát nekem csak otthoni internet elérésre kell, de nagyon :)
  • Gerry
    #22
    Nekem meg weblapom nincs... Viszont munkára, levelezésre, böngészésre és játékra egyaránt használnám a net-et, viszont ez első és az utolsó dologra nem árt ha rendesen van sávszélesség...
    Viszont ha neked a 128kbps is elég lenne, akkor ez bőven jó (RDSL), a beszerelés miatt ne aggódj, egy fél délután alatt megvan, bár nem tudom milyen házban laksz, viszont a software-ekkel lehet, hogy eleinte lesz egy kis gondod, milyen rendszert is használsz?
  • Gerry
    #23
    Viszont viszont, de sok "viszont"-ot írok, kezdek kicsit "bekómálni" ilyenkor már nem nagyon figyelek a mondatszerkesztésre...
  • Taranov
    #24
    Windows XP-t használok, a sávszélesség csak a böngészésre kell, mert játékot, csak a Dark Age of Camelotot játszom rendszeresen (napont több órát, ezért drága az ISDN-es net) és ez 64 Kbit-en is működik, de a böngészéshez mindenképpen 128 kbit kéne.
    Remélem stabil lesz, hamar jönnek beszerelni, és 150 felett lesz a sávszélesség.
  • Taranov
    #25
    hehe! Fogalmazás: szóismétlés: karóó :))
  • TheZsenyka
    #26
    Csövi!

    Gerry, engem az érdekelne, hogy mi volt a leg kisebb PING amit észleltél? Merthogy nekem online FPS gammázásra is kéne a cumó...
  • Gerry
    #27
    Passz, még a ping-eket sosem néztem, mivel eddig 1x játszottam csak, és akkor is Raven Shield-et egy tört magyar serveren, és ott nem írta a pinget, mindenkek 1000-et mutatott...
    Szerintem nem lehetnek túl jó értékek, mert elég ingadozó a sávszélesség!
  • shabba
    #28
    A minimális ping BIX-re itt Bp.-en elég kicsi RDSL-el 3-4ms. HwSw-en írta pár játékos emberke hogy Q3-ban 5-10ms-es pingjeik voltak. Szóval ha megy és nem terhelt a rendszer akkor no problemo.
  • Gerry
    #29
    A gond az az, hogy gyakran túlterhelt a rendszer! Legalábbis a Váci úti szóróponton...
  • Taranov
    #30
    Én remélmem nem oda nézek. Szerintem nem Pestre.
  • Gerry
    #31
    Bízzunk benne, hogy téged nem oda kötnek be, ez mindkettőnk érdeke ugyanis nekem sem lesz szarabb, és neked sem lesz eleve szar a kapcsolat...
    Egyébként tegnap este szerintem elsétáltam a házatok előtt a kutyámmal, minden este (többek közt) arrafelé sétálok, csak nem tudom melyik a tietek...
  • Taranov
    #32
    Hát én is bízom, csak már szerelnék :) Holnap ezt jó lenne elintézni :)
    Egyébként a mi házunk a 13-as szám alatt van.
  • Gerry
    #33
    Majd ma megnézem, mert úgyis arra sétáltatok kutyát!
  • TheZsenyka
    #34
    "Majd ma megnézem, mert úgyis arra sétáltatok kutyát!"

    Gyerekek, itt érik valami. Lehet hogy szerelem lesz a dologból?
  • Gerry
    #35
    Az semmiképpen, mindenesetre megnéztem a helyszínt, ha a 13/A-ban lakik Taranov, akkor talán rálát a budai szórópontra, ha a 13/B vagy 13/C-ben, akkor már kicsit neccesebb a dolog (bele lóghat pár másik ház), de nem kizárt, nem tudom mennyire jó a "kilátás" a tetőről!
  • Taranov
    #36
    Gerry: Azt szeretném megkérdezni RDSL ügyben:
    Ha Te társasházban laksz, a kérdésem a követkető:
    A vezeték a ház tetejéről a lakásodik, a lépcsőházban vagy a ház falán megy?
  • Gerry
    #37
    Én CSaládi házban lakok, de el kell, hogy keserítselek, mert kiderült, hogy azért volt jó a netem, mert a haverom a szomszédben (neki is ilyen kapcsolata van), nem volt itthon, vagyis nem használta a netet... Most, hogy hazajött, most már szépen leesik a sávszélesség és kb 200/200kbps, ja, és beszéltem az EnterNetesekkel, és Téged is a Váci útra akarnak kötni, az meg azt jelenti, hogy ha mi egyszerre hárman vagyunk fönt ezen a csatornán, akkor max 128kbps jut mindenkinek, ami ugye elég messze van a 384-től, amit még akkor sem láttam, amikor egyedül voltam fönt (akkor a max a 379,4kbps volt...), tehát lehet, hogy téged már be sem kötnek, és valószínűleg nálunk is hamarosan lebontják!
  • Gerry
    #38
    Ja, egyébként a kérdésedre válaszolva nekem a padláson keresztül jön le a szobámig...
  • Taranov
    #39
    Figyelj, amíg a szerződés tart, nem bonthatják le.
    Egyébként az tényleg nem lesz jó :(
    Na mindegy, sajnos nekem ez az egy lehetőségem van, szóval ez marad.
    Ha neked lebontják, akkor a szomszédodnak meg nekem több jut. Persze nem akarom, hogy emiatt lebontasd a tiédet. :)
    Egyébként mindegy végülis.
    128 nem elég jó, de ez az egy lehetőség van itt :(
    Ha 128 lesz, és sosem megy 0-ra, mint amit mondtál, akkor ez elviselhető.
    Nemtom, majd elválik mi lesz.
  • Taranov
    #40
    Te milyen napszakban használod egyébként?