26
FAT32 vagy NTFS?
  • Roll
    #26
    Saját kérdésemre a válasz, hogy nem vesznek el. :D
  • Roll
    #25
    Sziasztok nekem se megy partition magic 8-al az átkonvertálás fat32-ről ntfs-re.

    Ezzel a paranccsal (fs:ntfs) az adatok megmaradnak vagy elvesznek?
  • Ramore
    #24
    Nincs mit!
  • Inquisitor
    #23
    Köszi szépen.
  • Ramore
    #22
    Nekem ezekkel (futtassam a következőt: c:/fs:ntfs, illetve d:/fs:ntfs) az instrukciókkal sikerült, de valamit azért elrontott a c partíciómban, ahol a windows van, így azt formatálhattam, de a d partíció az rendben van azóta is.
  • Inquisitor
    #21
    És az XP ezt csontnélkül megoldotta ezzekkel a parancsokkal???
    Partition Magic esélytelen? Mert nekem se engedi a konvertálást :(
  • Ramore
    #20
    Szóval FAT32-esen voltak, de egy ismerősöm azt ajánlotta, hogy futtassam a következőt: c:/fs:ntfs, illetve d:/fs:ntfs

    Szuperül megoldódott a konvertálás.

  • Tikal #19
    ha xp-d van akkor valszeg már ntfs a fájlrendszered, nem?
    A primary to logical az nem kell, az első oszlopban kéne lennie az ntfs-nek, de ha ki van szürkitve akkor valszeg nem lehet vmiért, nem tom :(
  • Ramore
    #18
    Na azért, mert Particionmagic -> operations -> convert -> és itt lehetne átállítani, de nem lehet aktiválni egyedül csak egy funkció él: primary to logical

    Nekem Xp-m van, leírnátok hogyan kell átkonvertálni vele?
  • Tikal #17
    Ja persze xp alatt csináltam, PM 7.04-el
  • Tikal #16
    Partition magic-el meg lehet csinálni, én is azzal csináltam, semmi gond nem volt... sőt még a particiok méretét is lehet változtatni, én azt is kiprobáltam, semmi gond nem volt vele.
  • Gerry
    #15
    Nem, azzal nemhinném, bár nem kizárt, de Windows 2000-rel, XP-vel, vagy Windows Server 2003-mal meg tudnád csinálni, ezutóbbit én most fogom kipróbálni!
  • Ramore
    #14
    Tehát a partitionmagic-kel meg tudnám csinálni adatvesztés nélkül?
  • Gerry
    #13
    Nem a Millennium Bootdisc az a Windows Milennium telepítési Indítólemeze, viszont a reseteléseket leggyakrabban tápegységhiba okozza, esetleg lehet, hog pár kondi is elpukkant ennek következtében, ezt onnan veszed észre, hogy kicsit púpos az alja, vagy a teteje, vagy valami barnás szutyok van körülötte!
  • Gerry
    #12
    Nem mondtam, hogy nem lehet egybe kezelni, csak azt, hogy hivatalosan a Microsoft nem támogatja a 32GB feletti FAT32-es partíciókat, persze, meg lehet csinálni partitionmagic-kel is, meg egy csomó más külső programmal, de az már nem az igazi!
  • Ramore
    #11
    Köszi a segítséget! Soha nem fagyott le, viszont naponta 1-2 alkalommal resetel. Ennyi a hibája, bár ez elég idegtépő.

    Én azért mégis kipróbálnám az átkonvertálást, márha megoldható format és adatvesztés nélkül. A Millenium Bootdisk erre való progi?
  • Inquisitor
    #10
    "32769MB-ra már nem lehet Win2k/XP alatt ráeröltetni a FAT32-t, csak NTFS-re engedi formázni."
    Ilyenkor kell egy Millenium Bootdisk-et szerezni vagy letölteni, az szépen lekezeli a 120GB-s particíot egyben :)
  • Gerry
    #9
    Hát ha sok a memóhiba, akkor ne csodálkozz, ha fagy a gép, meg resetel... Ezt nem oldja meg az NTFS, viszont az is igaz, hogy 4GB-osnál nagyob fájlokat a FAT32 nem tud kezelni, egyébként (DJ N-Ice a te kedvedért) biztonságosan/hivatalosan (Microsoft szerint) a FAT32 vége 32GB, vagyis 32768MB, 32769MB-ra már nem lehet Win2k/XP alatt ráeröltetni a FAT32-t, csak NTFS-re engedi formázni
  • Ramore
    #8
    Tehát az xp is tud átkonvertálni fat32-ről ntfs-re?
  • Inquisitor
    #7
    Na aztán a FAT32-vel úgy jártok, mint ismerős amikor a 8GB-os ISO-t ki akarta tömöríteni rá.
    Ja, hogy csak NTFS-re lehet ...
    Egyébként NTFS lasabb a sok biztonsági és jogosultság vizsgálgatás okán, de éppen ezért biztonságosabb és megkockáztatom, stabilabb is.

    Aki meg arra hivatkozik, hogy NTFS nem látható Win9x meg Millenium alatt, az maradjon csöndben és nézzen elöbb körül :)
  • Ramore
    #6
    Engem a gépem stabilitása miatt érdekelne, hogy jobb lesz-e NTFS-sel, vagy nem. A gépem elég régi és egyre instabilabb (AsusP2B PII. 550MHz), nagyon sokszor resetel magától, ami roppantul dühít. Álítólag a hibás memóriáimtól(128+64)van, lefuttattam a memtest3-as progit és rengeteg hibát talált. Létezik szerintetek?
  • Pheel
    #5
    NTFS vagy FAT32

    Téma lezárva. Köszönjük az érdeklődést! Máskor tessék körülnézni!
  • Dj N-Ice
    #4
    Biztonságosabb. De neked szerintem fölösleges. Milyen rendszered van? És milyen géped? Amint azt Gerry is irta lassab mint a FAT32. amugy win2k/XPben van konvertálási lehetőség, most megnemmondom neked hogy hol ,de láttam már soxor. Súgóba rákeresel tutkó megtalálod. Szvsz maradj FAT32n a 40Gbvel. Főleg ha ketté van osztva. ha egyben lenne akkor kéne NTFS. Legjobb tudomásom szerint a FAT32 36GBig biztonságos utána már NTFST kell...
    De no para... vannak itt azért király szoftver cégek mint pl: Póverkveszt a maga kis partition magic 7esével (azóta 8asom van) ami legelőször beparticionálta nekem a 80GBs Barracudámat... királyságos volt... Szal te döntesz én azt monsdom maradj FATnál ha ketté van osztva.
  • Ramore
    #3
    Köszi!

    És hogyan, illetve mivel lehet átkonvertálni? Stabilabb lesz NTFS-sel a gépem vajon? Biztonságosabb megoldás, ha formatálom és újrapartícionálom?
  • Gerry
    #2
    Elvileg át lehet konvertálni Win2k/XP alatt, de érdemes inkább lementeni az adatokat, és újrapartícionálni, hogy érdemes-e? Attó függ mire kell... NTFS-en lehet biztonsági és területkorlátozó beállításokat eszközölni, kevébé töredezik mint egy FAT32, viszont picit lassabb is.
  • Ramore
    #1
    Jelenleg két partícióra van bontva a 40Gb-os wincsim és FAT32-esen vannak. Át lehet konvertálni NTFS-re valamilyen módon, vagy csak format után megoldható? Érdemes egyáltalán? Ha igen, hogyan kell csinálni, illetve mivel.