46
Avagy hogyan kompozitáljunk Shake-ben...
  • OPM
    #46
    kössz, +nézem
  • youth #45
    Keresd itt:

    dinomedia.no-ip.org

    it tuti van!
  • OPM
    #44
    tudom-tudom, de honnan lehetne leszedni? dc-n sem találom :(
  • youth #43
    Shaket már nem gyártanak winfoshoz, az új 3.0 is már csak linuxon fut ha minden igaz, mivel az Apple megvette a Shaket...
    AMúgy régebbi 2.5-ös verziók vannak windowshoz...
  • OPM
    #42
    már csak az a kérdés, honna tudnám leszendi a Shake-et windowshoz...? :)
  • z5oTtu
    #41
    OPM: A kamera remegest ki lehet szedni a Shake ben is de a Dscaler program is segithet, mert az
    jobban parameterezheto. Mar regen Shakeztem de azt hiszem a "Trace" nevu gomb mellet kell lennie.
    Stability vagy valami ilyesmi. Ki kell neki jelolni olyan pontokat amik nem mozognak, de persze a kepnek
    a szeleibol le fog vagni valamennyit.

    A Shake a Photoshop-al nem osszehasonlithato, mert nem ugyanarra a celra van kitalalva. Bar a Shakeben
    vannak olyan dolgok amik Photoshop-al is megoldhatoak.(Meg forditva)
  • O0D:
    #40
    na még ez is érdekelne..
    persze gondolom azt amit alkoholos állapotban vesz fel az ember, nem tudja orvosolni :))
  • OPM
    #39
    Multkor láttam egy progit, de már elfelejtettem a nevét, amivel javítani lehetett a kéz remegése miatt keletkezett videófelvételeken. Nem tudja valaki melyik progi az?
  • O0D:
    #38
    nem tudnád feltölteni???
    adok ftp címet az atw.hu -ra, OK?
  • OPM
    #37
    Nem tudjátok, honnan szedhetném le?
    Esetleg valaki nem tenné fel nekem?
    Előr is thanx!!
  • nenad
    #35
    !!CoolGfx!! >>> Jo lenne ha vissza is neznel idonkent ha kersz valamit, feltoltottem neked a cuccot ide:
    http://free.x3.hu/losmurdello/tree/
    http://free.x3.hu/losalamos/hdr/
    holnap este letorlom ha nem szolsz vissza...
  • youth #33
    Szia!!
    Az az igazság hogy méllyebben nem akarok elmerülni a kompozitálásban (egyenlőr3e, majd később igen...), nekem csak annyi lenne a problémám hogy van egy háttér egy árnyék és egy kocsi... hogy lehetne ezeket egybe rakni... Nekem a Photoshop is megteszi ha jó erre, nem tudom melyik jó erre (egyszerűség szempontjából...) Majd ha komolyabban érdekel elkezdem persze tanulni, de egyenlőre csak ez a része érdekelne az egésznek...
    Szóval:
    -van egy háttér
    -rá jönne az árnyék ami alfában van elmentve (valójában az alpha számora a nagy gond, mivel nem tudom kezelni...:( )
    -és erre jönne rá a kocsi
    Bye
  • Sound
    #32
    Youth: én azt ajánlom, hogy vedd elő szépen Shake manualját és kezd el szépen olvasgatni. Ismerem wardot, segítőkész egy muksó, de azért azt te sem gondolhatod, hogy full supportot vállal Shake-hez meg hozzád... hidd el más kompozit progihoz sincs több tutorial, én mondjuk DF-et használok, már amikor használok, de ált. XSI Fx is elég szokott lenni, amire nekem kell. Ha komolyan érdekel a téma, akkor amazonon vannak jó composite könyvek. Ward biztos tud mondani egyet kettőt.
  • youth #31
    Hahó Ward!!!!
    Nincs ICQ-d?
  • youth #30
    Szia Ward!!
    MOs úgy néz ki hanyagolom kicsit a shaket mivel megint elkezdtem modellezni... de majd visszatérünk rá ha befejeztem oké? :))
    Amúgy ninsc ICQ-d? (azt hiszem már kérdeztem, deha nem akkor jó...)
  • youth #28
    Szia Ward!!!
    Nos ezt a képet hogy lehetne megcsinálni Shakeben? (Photoshoppal csináltam...)



    És ezen keresztül kicsit jobban megismerhetném a Shaket... :) először vegyük mondjuk az elmosódást...
    Köszi
    Bye
  • youth #27
    Rendicsek!!
    Csak az a baj, hogy amit elmentettem a maxban a boeinről, már nem tudom lerenderelni :(( (vagy akkor ammikor megnyitom a .max fájlt vagy amikor elkezdem renderelni mindig kiír egy hibát... és megkérdezi hogy mentem e a képernyőt vagy mi...) úgyhogy ez van :(( de majd kitalálok valammit...
    Hanem most a Citroen Picasson dolgozom :)) a max fórumba már betettem a képeket... majd segítessz beilleszteni egy fotóra? árnyékkal együtt? persze Shakeben? :)
    Bye!
  • youth #25
    Itt van még egy kép csak ez kicsit szélesebb mint a fórum (1024x nemtudomhány) ezért nem teszem be :))

    http://free.x3.hu/youth3d/Youth-boeing.jpg
  • youth #24
    A Max fórumban már megmutattam, deked is megmutatom:



    Ezt a gépet még régebben csináltam (vagy1-2 hónapja) és most unalmamban utómunkázgattam rajta... Elkezdtem egy kocsit is modellezni, de elakdtam...
    Szerinted ez jó kép lett vagy ezt ha valahol megmutatnám beleröhögnének a képembe? :)
    Te min dolgozol mostanság?
    Bye
  • youth #22
    Figyu Ward a te elefántos képednél hogy csináltad hogy olyan legyen a széle mintha TV-ben menne? én is csináltam ilyt de én rajzoltam :))
    Köszi
  • youth #21
    Aha mostmár megy, de kicsit eltérő itt a mentés a többi progitól.. :))) mondjuk úgy szokatlan (legalábbis nekem) :D
    Na megyek tanulni... majd máskor foglalkozok még a progival :))
    Te mikor szoktál fenn lennni a neten?
    Bye
  • youth #19
    Köszi úgy néz ki megy:
    úgy jött össze hogy elősször a FileOut-ban beírtam mondjuk hogy kep.jpg utána rámentem a render/render flieout nodes-ra és ott OK, attól mert így megy ez így jó?
    kipróbáltam hogy beírtam kep.gif de le se szart kidobott egy 0 byte-os kep.gif fájlt, a kérdésem tehát az lenne csak JPG-ben lehet elmenteni? gondolom nem de akkor hogy lehet ezen állítgatni?
    Köszi
  • youth #17
    Na mindegy annyira nem fontos, amúgy már kapizsgálom a két kezelőfelület közötti különbséget de nem tudok Tremorra váltani át...

    Sokkkal fontosabb:
    Tudtommmal úgy lehet elmentenni ammit csináltam hogy FlieOut nem? mert nekem erre nem csinál semmmit...
    valaki...
  • youth #16
    Üdv ismét :)
    Most olvasom és fordítgatom a Shake tutorialjait és egyből lenne egy lkérdésem:
    Két kezelőfelültről számol be:
    -Classic (gondolom ez van nekem is meg alap... vagy fordítva?)
    -Tremor-style
    és itt van a bökkenő: "The classic Shake is a little friendlier for doing expressions, Tremor-style is a little friendlier for doing basic work.
    " nincs olyan szó a szótárban hogy: expressions
    Most akkor hogy van ez a kezelőfelóületesdi? alapból mi van beállítva? és van e nagy eltérés a kettő között?
    Előre is köszi
  • youth #14
    A max fórumba már beírtam de hátha itt gyorsabban megjön a válasz... (ki tudja), szóval a kérdés:

    Hogy lehet megcsinálni azt hogy pl csak az árnyékot renderelje le a max van Brazil (mindegy csak valamelyik :)) vagy esetleg egyszerre lerenderel mindent és külön fájlokba rakja el az árnyékot a tárgyat meg ilyen... Hol lehet ezt beállítani?
    Előre is köszi

    Ja és Ward:
    Te most amúgy mit csinálsz, milyen munkakörben vagy? Vagy te vagy ott Londonban a mindenes? :)
  • SpotLamp
    #12
    A shaket és a Ps-t összehasonlítani jó kis móka lenne 8))

    Youth:
    A maya olyan renderelés ahol minden chanel (shadows, color stb.) külön képként renderelődik. Render közben minden layert külön elnevezett könyvtárba gyűr ki. Innen már egyszerű a compositálás. De sajnos még ezt nem próbáltam, de láttam már a gyakorlatban 8))
  • youth #11
    Aldaryn: A csaj Angelina Jolie (asszem így kell..) a kedvenc színésznőm, de nem csak az eszéért szeretem :)))

    Ward: Az elefántos kénél az elefántok alatt árnyék van... hogy csináltad az árnyékot? maya-ból kimentetted az árnyékot és egy külön layerbe tetted vagy hogy?
    Ja és hogy ezt a képet Photoshopban meg lehet e így csinálni?
    Ekőre is köszi :)
  • Aldaryn
    #10
    Animációt kompozitálni photoshopban.... Na ez is egy jó kis elfoglaltság lehet! :D
    Ki a csaj?
  • youth #9
    A csajt gondolom mindenki ismeri :))
  • youth #8
    És akkor amit ígértem: egy kép a Shake-ről :)



    Hátha valaki most bemegy a boltba és megveszi... :)
  • youth #7
    Van egy progi... az a neve LMtools azzal meg tudod nézni...
  • youth #4
    Este linkelek be képet a kezelőfelületéről ha érdekel valakit :)
  • youth #3
    Úgy tudom hogy igen de nem akarok hülyeséget mondani...
  • Galy
    #2
    mit tud ez a progi?
    jobb mint a photoshop? :)
  • youth #1
    Üdvözlök mindenkit ebben a topickban!!!
    Természetesen a Shake nevű progival kapcsolatos kérdéseket kéréseket várom ide... az igazság az hogy most raktam fel először életemben a progit tehát nekem is lenne jópár kérdésem...
    Először is:
    -nem tud e valaki olyan címet mondani ahol ehhez cvan tutorial? vagy nincs e valakinek?
    Előre is köszi
    Ja és remélem ellég sokan leszünk akit érdekel e téma... :))