36836
  • Zetorg
    #1969
    Nem szeretem a kis helyeket!
  • #1968
    Nem nagyon adsz a külsőre mi?
  • Narancs
    #1967
    Látom nem spóroltál a hellyel...
  • Zetorg
    #1966
    Itt a gépem.Lehet gyönyörködni!


    Fucker!A leveles logó jobb volt!
  • Pontius #1965
    megakarod húzni AMD 2200-t? Az durva, én max a csajomat huzom meg...
    Amugy ha ide irod, hogy milyen alaplapod van és, hogy milyen AMD akkor talán tudunk segíteni...
    Köszi, már régóta le akartam cserélni...
  • Narancs
    #1964
    Mondjuk a zanza lehetne ződebb...
  • #1963
    Fogóval, és bővebben kovácsműhelyben felforrósítva!
    Jó a logód Pontius!
  • Borg
    #1962
    Mondjuk az autód után kötöd?
  • klastrom
    #1961
    Hogy tudok meghúzni egy AMD 2200-t? Kicsit bővebben ...
  • Pontius #1960
    Gerry jó látni, hogy visszatértél, rég nem láttam tőled üzeneteket ma meg osztod az észt
  • Gerry
    #1959
    Ja, de annak a ragacsnak nem a legjobb a hővezetése, egy rendes pasztával+csipeszes felfogatással össze sem lehet hasonlítani, ráadásul olyan ragacsot nem is nagyon lehet külön kapni, tehát nekem mindenképpen a paszta+csipesz megoldás az üdvözítő.
  • Zetorg
    #1958
    Igen, de simán le lehet szedni őket!
  • Gerry
    #1957
    De a RAM-bordákat te is ragasztottad, nem? Ez meg nekem nem szimpi megoldás, amúgy én is a RAM-ok közötti "szarok" miatt reszelgettem sokat...
  • Zetorg
    #1956
    Nem olyan nehéz.
    A ramokra én boltban vettem Spire bordát, de ezt is faragni kellett, mert a ramok között kilógnak azok a szarok.Azzal is elvoltam egy darabig!
  • Gerry
    #1955
    Értem... Sejtettem, hogy nem egyszerű a dolog, én most a memóriákra berkácsoltam hőtést egy régi Slot1-es bordából, ott is rengeteget kellett fűrészelgetni, meg reszelgetni ahhoz, hogy ne érjen hozzá a fém semmihez a RAM-okon kívül, és még nincs is kész, mert a rögzítéshez még kellene valami csipesz, amivel összefogom a bordákat a kártya két oldalán, mert ragasztani nem akarom (gari és egyéb okok miatt), a paszta meg nem tartja meg biztonságosan, ráadásul, jobb a hűtés is, ha valami rászorítja a bordát.
  • Zetorg
    #1954
    Jah, és persze a csavarok feje alá raktam műanyag alátétet!
  • Zetorg
    #1953
    Én úgy rögzítettem, hogy megfúrtam a borda alját két helyen(ahol a kártyán is van a lyuk) és beleraktam két tiplit!A kártyán lévő lyukakon átdugtam két vékony facsavart és beletekertem a tiplibe.Ennyi!
    Ja, a bordából le kellett vágni mert megakadt a mellette lévő PCI slotba!
  • Taptarap
    #1952
    jól néz ki
  • Gerry
    #1951
    A legutolsó kérdés már tárgytalan... (Látom azt már írtad, csak előbb még nem lttam, most frissítettem csak az oldalt...) Viszont a rögzítés még mindig érdekel!!!
  • Gerry
    #1950
    Persze hogy jobb, hiszen a Prescott az egy rakás szerencsétlenség, ami melegszik mint a rezsó, ez meg egy tök jó proci, gyorsabb is és alacsonyabb jóval a hőmérséklete!

    Más: arról nem tudnál képet nyomni, hogy hogyan rögzítetted a TITAN-t a GPU-ra? Mert tetszik a dolog, és nekem is ilyen kártyám van, leszámítva a hűtést... Ja, és így mekkora órajeleken stabil még a cucc (GPU/RAM)?
  • Zetorg
    #1949
    másfél, két óra alatt megvolt!Ha egyszer esetleg beszarik visszarakom rá a gyári hűtőt és kész.
    A legnagyobb szívás, hogy alig tudom húzni!A mag már 394 körül hibázik atitool szerint, a memóriára meg nem emlékszem! :(((
  • janos666 #1948
    Mit kell csinálni az ATI Radeon 9200(sima)-val, hogy engedje magát húzni. A driverben kell csererélni egy filet, vagy a BIOS-t kell lecserélni, vagy a BIOS-ban kell átírni az órajeleket?
  • Zetorg
    #1947
    OK.Szerintem zárjuk le ezt a témát!
    Az a lényeg, hogy jobb mint a Prescott-om volt és ezt tudom húzni!Ennyi.
  • Gabesz amd64
    #1946
    Nagyon süti ez a kártya!
    Mennyi ideig babráltál vele!És gari még van rajt?
    Mennyivel húztad fel a magnak és a memóriának a Mhz-ét?
  • Zetorg
    #1945
    Ez sem a boltból van.
    Procit meg vidókártyát nem onnan szoktam.
  • Gerry
    #1944
    40e Ft nem sok érte, mert pont ennyibe kerü egy sima P4 3GHz-es is, vagyis ez valószínűleg az, az a duma meg hogy EE letiltott L3-al, az meg csak kábítás, ugyanis az EE semmi másban nem tér el a Northwood-tól, mint az L3 Cache, tehát ha azt letiltjuk, akkor ugyanazon hardwarekörnyezetben nem gyorsabb, nembeszélve arról, amit már írtam, hogy 3GHz-es EE nincs, sem letiltott L3-as, sem semilyen!!! Ezzel nem téged akarlak megsérteni, vagy leugatni, hanem arra próbálok rávilágítani, hogy átverés szaga van a dolognak. Ez kb olyan, mintha azt mondanám, hogy nekem meg 3200+os Barton-om van, csak le van tiltva benne az 512K L2-ből 256K, valamint 200MHz-el lassabb mint a valódi 3200+os, tehát van egy 2400+os T-Bred-em, ami fedi is a valóságot, hiszen 200MHz-el lassabb mint a 3200+os, és 512K L2 helyett 256K van benne, de ez nem változtat a tényen, hogy ez nem lebutított, hanem eredetileg is ilyen, és szerintem ugyanez a helyzet a te prociddal is, pláne, hogy az ára megegyezik annak a procinak az árával, amiről én beszélek...
  • #1943
    Sirály a hűtés!
    Nekem is ilyesmi volt rajta...
    Ja és 40-ért nagyon megérte!
    Modnjuk neked könnyű ilyet beszerválni, mert a boltban megkapod beszerzési áron!
    Vagy nem onnan van?
  • Zetorg
    #1942
    OK.Átbasztak.40k-ért vettem, szerintem az nem sok érte.
    Ki is veszem az aláírásból, OK?
  • Zetorg
    #1941
    Na, lefényképeztem a 9800Pro+Titan D5TB alkotásomat.Aképek minősége szar mert nem vagyok fényképész és a kezem is remeg!



  • Gerry
    #1940
    3GHz-es EE nem létezik, soha nem is létezett, és nem is tervezi az Intel, hogy valaha lesz tehát ha te ezt EE-nek vetted, akkor átvertek, mert még ha igaz lenne, hogy EE és letiltották a 2MB L2-t, akkor minimum 3.2GHz-esnek kéne lennie... 3.2-es és 3.4-es P4 EE van csak. Az meg hogy alapórajelen veri a northwoodot, az nem egyértelmű, mert nem mindegy, hogy milyen alaplap van alatta, és milyen más körítés (RAM, stb...), egy rendszer teljesítményét nem CSAK a proci határozza meg!!!
  • Zetorg
    #1939
    Az EE procikban 2mb cache van!Én ezt úgy vettem, hogy EE és le van tiltva az L3 cache.Már Borg is magyarázott, hogy miért EE amikor 512kb cache van benne, én erre csak azt mondom: passz!Ki is veszem az aláírásból.

    Amúgy meg SZVSZ tuti, hogy nem sima NW, mert az alja tele van kondikkal és a sima NW-n meg csak pár darab van!Sisoft Sandra 2004-ben alap órajelen veri a 3.2-es northwood-ot!Ez vajon miért van?
  • Gerry
    #1938
    Nem okoskodásból, csak a tévhitek elkergetése végett írom le: Pentium 4 EE (Extreme Edition) 3.2-3.4GHz-es változatban létezik, 8KB L1, 512KB L2, és 2MB L3 Cache van benne, vagyis ugyanaz, mint a sima Northwood magos P4, csak hozzácsaptak 2MB L3 Cahche-t. (Tulajdonképpen ez nemmás, mint egy lebutított Xeon proci, magas órajelen, a butítás pedig a többprocesszoros támogatást érinti, vagyis nem megy a P4EE dualban, csak egymagában.)

    Akinek van rá pénze vegye meg, lényegében nemigazán gyorsabb mint a Northwood, tkp nemmás mint parasztvakítás, hiszen a programok 99%-a nem használja ki az L3 Cache adta előnyöket, mert egyszerűen nem úgy vannak megírva!
  • GAAMMEER
    #1937
    Én úgy tudom hogy a Prescott magos procinak van 1MB 2.színtű gyorsítótárja és a P4EE azaz a Gallatin magosnak 2MB 3.szintű gyorsítótárja.
  • #1936
    De, a 3dmark is csal, mert ő fogadja el a drivereket, amiket ellát támogatással...
    A mostani összes ForceWare-t támogatja, és ezért ad több pontot a régebbi 3DMark03 verzió, mert akkor még nem támogatta ezeket a drivereket (mivel még akkor nem is volt némelyik), és nem tudta kivédeni a driverek csalásait.
    Szal ilyen szempontból télleg nem a háromDmárk csal!
  • ollie
    #1935
    Te figyelj, EE-s procinak 1Mb cache van, vagy tévedek? Egyébként jó a logód ;)))
  • ollie
    #1934
    A 3dmark soha nem is csalt, a videokari driverek csalnak.
  • ollie
    #1933
    Visual basic 6 runtime file-ok kellenek. Töltsd le a download.microsoft.com-ról.
  • ollie
    #1932
    Hát nektek szájmenésetek volt a hétvégén...
  • #1931
    Cső!
  • stone
    #1930
    14 dolcsiba kerül a file, úgyhogy bekaphatják. Ha tudtok akkor számokat írjatok légyszi. Én leléptem mert holnap meló és korán kell kelni. Na hali.