36836
  • CoolStuff
    #7790
    Na látod!
    Nem értem én sem, de a lényeg az, hogy nem sima nw magos, hanem extrém magos L3 buherált, szal te is kicsit elírtad...:)
  • CoolStuff
    #7789
    De azt idáig nem mondta, és abban a szövegkörnyezetben nem értettem!
    Így télleg okés, de már tom tőle MSN-ről, hogy komplett új rendszert akar majd, azért nem vesz most procit...
  • Zetorg
    #7788
    northwood - 512k L2 cache
    EE = Extrene Edition - gallatin mag, 512 L2,2mb L3 cache
    Coolstuff féle EE - northwood mag, 512 L2 és elvileg letiltott 2mb L3, ami szerintem hülyeség.
    nekem is ilyen mese EE procim van. :)
  • CoolStuff
    #7787
    Ez az EE idézőjeles, mert így ezt a nevet a hardveroc és a prohardver, mindemellett a külföldi oldalak fórumozói használják így: "EE"...

    Nagyon sokan tévedésbe élnek, úgy mint idáig én is, meg ti (kivéve Pontius), hogy az extrém, de nem az...
    Gallatin magos, de valami nem olyan az L3-ban, mint az extrémben, de jobban húzható, mint a sima nw magos proci!
    Ennyi a lényeg, ne fírtassuk tovább!

    Boltban az Xtrém 3.4-es 250.000Ft, míg az "EE" csak 150.000Huf, szal 50-ért nem is várhat senki igazi extrémet!
  • Narancs
    #7786
    Na, most már engem is összezavartál, pedig abban az egyszerű álomban életem, hogy EE = Extrem Edition.
    Gondoltam én azért ezt, mert a dobozára rá van vésva: Extrem Edition.
    A hozzá adott matricán, amit a házra lehet tenni, EE felirat díszeleg...
    Szóval akkor mi van?
    Miben külömbözik az EE és az Extrem edition, meg a northwood?
  • Zetorg
    #7785
    talán az, hogy nincs mind a kettőre pénze...
  • CoolStuff
    #7784
    VGA-nak miköze a procidhoz???
  • CoolStuff
    #7783
  • CoolStuff
    #7782
    Egyébként meg majd kérdezzétek meg Pontiust, ő vágja a témát!

    Ja és felismerni így lehet az EE-t:

    az ''ee magos'' procik hatulja tele van smd cuccokkal, mig az nw-on csak elvetve van...

    Itt a lényeg:

    "Az igazi Extrém Edition proci valóban más tészta. Az ''EE'' magos proci megfogalmazás valóban megtévesztő lehetett annak idején, bár én mindig felhívtam a figyelmet a különbségre, ill. aki megvette mind tiszttában volt vele.

    Egyébként ezt a nevet nem én adtam ennek a különleges sorozatú Northwood szériának, valószínüleg azért mondják ezeket ''EE'' magos prociknak, mert külsőleg valóban hasonlít az extrémre, a procik hátulja ugyanúgy sakktáblaszerűen tele van smd kondikkal, mint a Gallatinok."
  • CoolStuff
    #7781
    Idézek egy hardveroc cikkből:

    "Az ''EE''-s proci (ami valójában sima Northwood jelen esetben) a legjobb választás, mert azonos órajelen semmivel nem gyorsabb, viszont messze ezeket lehet(ne) a legjobban húzni. (Pl. 3.0/3.75-ös procik, akár alapfeszen). Ár/érték arányban, a nagyon magas elérhető teljesítményt figylembe véve a legjobbak."

    "A leggyorsabb persze az igazi Extrém Edition proci a P4-ek között, viszont ár/érték viszonylatban abszolút utolsó. (8-900 Euró kinnt..."

    Szal ti vagytok kicsit eltévedve!:PP
  • CoolStuff
    #7780
    Nem is lehetne, mert mondta a gyerek, hogy már az éjfélkor küldött sms-nél nem színlelt téged... Utána meg a parkolás!:P
  • CoolStuff
    #7779
    Hát sztem azok ti vagytok!:P
  • Falconer
    #7778
    JA LOL, itt vki nagyon el van tévedve
  • Borg
    #7777
    Jah, én is erre akartam rámutatni... :) lol
  • ollie
    #7776
    EE = Extreme Edition
  • Akuma
    #7775
    Helyette várok 2-3 hónapot és jön új vga...
  • Akuma
    #7774
    Nem lesz ilyen procim :p
  • CoolStuff
    #7773
    Egyébként, ha annyira olcsó lesz a boltban, akkor az olyan is lehet, már nem azért, de nem hiszem, hogy fölveszi a versenyt egy negyedmillás procival!;)
  • CoolStuff
    #7772
    Illetve az EE-ben is az van, de az extrém jóval drágább, mert a gyártó hivatalosan föltünteti az Extrém felirtát!:P
  • CoolStuff
    #7771
    Nem az EE-ben van Gallatin mag, hanem az Extrémben, az nem ugyanaz...
  • CoolStuff
    #7770
    Ne irígykedj ennyire!
  • CoolStuff
    #7769
    Az EE magos procik tulajdonképpen extreme ed. magosak és van bennük 2Mb L3 cache. Tehát a tranzisztorok száma ugyanannyi bennük mint az Extr.ed.-ekben!(155milkó a nw 55milkójához képest)

    Ja és +20-30%-al jobban húzhatóak, mint a sima NW procik!
  • CoolStuff
    #7768
    Én 30-ért láttam 3.0-ásat!:PP
  • CoolStuff
    #7767
    Olvastam a hírt, de, hogy mit ígérnek, és, hogy mi lesz az két külön dolog!:P
    Egyébként meg amiatt, mert jön valami proci, amire aszondják, hogy új, meg jobb, azért nem cserélem le a jó kis 3.4 EE-t!
    Tulképpen tök mind1, mert jönnek az új alaplapok, meg minden más (LGA 775) és jövőre már kell váltani, ha szeretnénk tartani az iramot...

    Azért köszi az infót! Ja és nem ilyent, hanem ilyet a helyes megfogalmazás, de, ha direkt írtad, akkor nem szóltam!:))
  • Borg
    #7766
    Egyébként nem egészen vágom, hogy mitől EE a te NW magos procid. A rendes EE procikban Gallatin mag van, 2MB gyorsítótárral.
    Vannak NW procik is, amiken a letiltott cache engedélyezve van, tehát csak "moddolt" EE-k, kb annyira, mint a 9500@9700 videokártyák... vagy megy jól, vagy nem...

    ps: [email protected] már 36-ért is lehet kapni... de azért remélem nagyon nem törtem le a lelkesedésedet az új procid iránt :D
  • Borg
    #7765
    Ajánlom figyelmedbe a nemsokára kikerülő P4 6xx hírt:)
    Lehet, hogy a fejedet fogod majd a drágáért megvett P4EE procid miatt ;)
    Ugyanis amit az Intel év vége/jövö év eleje felé bevezet, az jobb lesz, és olcsóbb is mint a mostani EE. Integrálva lesz a magba a 2MB L2 (és nem procin külön lévő L3, mint a mostani EE procikon), ráadásul olcsóbb is lesz, mert az lesz a sima mainstream P4.
    Szal ha valaki hibázhat, akkor most az volt, ha vett ilyent ;))

    Valszeg a csávó akitől vetted, már olvasta ezt a hírt, és tudta, hogy igengyors értéktelenedésnek indul a P4EE jelenlegi verziója...
  • CoolStuff
    #7764
    Nekem 4.7es catalist van, és tobb driver az alaplap cuccain kívül nincs fent! Egyébként közben töltöttem a netről, szal az is bezavarhat!:P
  • Punkerwork
    #7763
    én meg már melózok
  • Narancs
    #7762
    ÁÁÁ mindjá indulok suliba!!!!
  • ollie
    #7761
    Suli van!!!!!!!!!!
  • ollie
    #7760
    És mennyi pont volt a régi procival? Nem emléxem. Egyébként nem a hangkari miatt nen fut le az a teszt, mert nekem is előferdűl, hogy egyszer lemegy, egyszer nem (ugyanaz a karim van). Egyébként nekem a 3.0C procival 60xx pont úgy, hogy minden alapon van (cat 4.8 és tyan 9800 pro-m).
  • ShaiHulud
    #7759
    jo de az inkabb gpu teszt...aquamark kene a cpu resze...
  • ShaiHulud
    #7758
  • CoolStuff
    #7757
    Na semmi nincs húzva a gépben, és úgy 6000pötty a 3DMark03 Pro-ban, de a hangkari miatt az uccsó hangteszt elmaradt!
  • CUCLI
    #7756
    óóóó jee. megtom venni az aeroengine házat + a tápot + 2IDE+1FDD uv reaktiv kábeleket :DD
    [NAGYON HAPPY]
  • CoolStuff
    #7755
    De nekem legalább van!Lúzer!:D
  • Akuma
    #7754
    Jó lassú lehet, ha ennyi ideig tart
  • CoolStuff
    #7753
    ok, fölteszem...
  • ollie
    #7752
    Na, azért nyomathatnál legalább 3dmark (meg aquamark) eredményeket így, húzás nélkűl.
  • CoolStuff
    #7751
    Nem kaptok eredményt, vegyetek ti is ilyen procit!:P

    Majd, ha meglesz a vzhűtés talán, de így ezzel a szar HT-101-el nem égetem a cpu-t...(csak 4Ghz-ig:))

    Na jó 8!