36836
  • CoolStuff
    #8710
    Bazz, én is pont ezt írtam, pedig ráse néztem, hogy mit írtál!:DDDDD
  • CoolStuff
    #8709
    Sztem simán megéri, ha más választás nincs!
  • CoolStuff
    #8708
    Figy, ez nem megy neked, inkább ne szólj bele, és lásd, be, hogy nem tod miről van szó!:PP
  • CoolStuff
    #8707
    Ne beszélj már hülyeségeket!
    Hogy ne mehetne hidegebb...
    Hát télen fűtesz, szal 25 fok van a szobában, és 15 fokos víz kering...
    Ilyen kicsi eltérésnél még nem csapódik ki pára!!!
  • Akuma
    #8706
    Így sem lesz sokkal gyorsabb a géped! Csodát ne várjál. AMD ugyanazon a frekvencián sokkal jobb teljesítményű.
  • PLackó
    #8705
    kösz szépen!akkor ez lesz.csak már nagyon unom hogy nagyon lassan tölt be,kapcsol ki,stb.haveromnak 1700 AMD-je van és 1000 gyorsabb így a gépe.
    amúgy 256 MB 133Mhz -es és 128 MB 100 Mhz -es SD a memóriám.tehát 384 SD.
  • Akuma
    #8704
    Ha csak erre futja, akkor legalább olyat vegyél, aminek 256 L2-je van!
    Intel Celeron 2600D processzor 478pin dobozos 533 FSB 256 L2 ***** forint
    vagy 2800D
  • PLackó
    #8703
    hi.most éppen van egy 1700 celeronom:(
    P4-es procira nincs pénzem,és amd-s alaplapra sem.szerintetek jó lesz ha veszek egy 2600-as celeront?
  • Akuma
    #8702
    Ez ne legyen akadály, persze jobb az óvatosság, 'körbeszigetelem. Télen a szobahőmérésklet is 18-22 fok körül van, legalábbis nálunk. Az áramló víz felmelegedne attól még ~15 fokra, a szobahőmérséklethez viszonyítva ez a hőmérsékletkülönbség semmi, ennyitől nem lesz kicsapódás.
  • barret
    #8701
    De akkor sem mehet a gépbe hidegebb folyadék,mint a szoba hőmérséklete mert kicsapódik a pára...Ha csak nem szigeteled le a telhes hűtő egységet a hőcserélőtől a gépig!
  • nemcsakfeel
    #8700
  • barret
    #8699
    Gondolom te sem láttál még ilyen szivattyút,a hozzászólásodból itélve! Ez a szivattyú 2 részből áll: indukciós forgórész,és lapátkerék ház.A kér rész egymástól TELJESEN különálló egység! A forgatónyomatékot a lapátkerékre permanens mágnesek viszik át,tehát nincs fizikai kapcsolat sem a két egység között. A lapátkeréknek nincs csapágya,tehát kenést NEM igényel.Továbbá semmiféle tömítés nincs a vízpumpában,mert nincs rá szükség...Nincs tengelye,nincs szimmeringje sem.
  • Akuma
    #8698
    Így van
  • Akuma
    #8697
    Küldjön már egy privit, aki megfejtetette a #8695-ös hozzászólást és írja le a lényeget, köszi
  • nemcsakfeel
    #8696
    Szerintem vmit te is félreértettél.
    Én úgy vettem ki, hogy a gép szobában lenne, csak a hőcserélő blokk lenne kint szabadban.
  • Sir Quno Jedi
    #8695
    És szerinted a procid meg a hűtése egymagában lóg a hóban ??? Éppenhogy fűtened kéne a házat, hogy ne haljon be és ráadásul mindig, akkor is ha ki van kapcsolva !
  • Akuma
    #8694
    Nemtudom egy egyébként átlag 50 fokos processzor hogyan maradna bekapcsolt állapotban fagypont alatt, amikor a víz ami kezdetben hűtené 0 fokos lenne... a víz felmelegedne 15 fokra, a proci meg 25-30 fok körül menne. Hol van ez a kicsapódástól????
  • Sir Quno Jedi
    #8693
    Mégis honnan a halálból veszitek, hogy tartósan üzemeltethettek sima PC-t fagypont alatt ?!!! Most ha túlhűtésről nem is beszélünk, ami ugyanúgy instabilitást okoz (nem árt ismerni legalább a működési elvét a félvezetőnek), de szerintetek KIBÍRJÁK a mai szobahőmérsékletre tervezett félvezetők, szigetelések, gumik, műanyagok, miegymás a téli MÍNUSZokat ???????? Merthogy szépen szarrá mennek, ahogy az a nagy könyvben meg vagyon írva ! Vagy miért gondoljátok, hogy a lecsapódó légköri nedvesség nem bassza szarrá az ez ellen védtelen áramköröket üzem közben stb. ?!!

    Valszeg. azért tervez a hadsereg spéci laptopokat és szabadban is használható szgépeket aranyáron, mert azok olyan hülyék !

    LOÁL !
  • Akuma
    #8692
    A gyári cumó az legfeljebb a pumpa és a hűtőblokkok lennének, a "hűtőborda" házilag legyártott nem felületkezelt cucc. Tiszta réz, esetleg alumínium. Mint írtam több mint 12 órán keresztül nincs nekem bekapcsolva a gép! Namost ki fogja itt kevergetni azért a minusz 2-3 fokért?? Télen szabadban nem ritka a -5 -10 fok. Vagyis megfagy a víz. 5let?
    (jó sokat írtál, de nem jutottam sokkal előrébb, ha lehet tömör lényeget legközelebb)
  • CoolStuff
    #8691
    Végre valaki írt valamit!:D
  • Akuma
    #8690
    Azért halt meg? (mert megműtötték)
  • CoolStuff
    #8689
    Legnépszerűbb témák


    1. Sims 2
    2. Makettezés
    3. Pc tuning
    4. Jaccunk mi is szoláncot
    5. EverQuest 2
    6. FORMA1
    7. Richard Burns Rally
    8. Humoros és aranyos képek
    9. Dark Age of Camelot
    10. 18 Wheels of Steel: Pedal to the Metal


    Haladunk!:P
  • CoolStuff
    #8688
    :DD
  • ollie
    #8687
    Jó, akkor megy a P1-es gépem ;))
  • CoolStuff
    #8686
    Hogy lásd nagylelkűségem!:D
  • ollie
    #8685
    A fagyállós téma az Animal Planeten volt, sőt még műtötték is a kutyát amelyik megitta.
  • CoolStuff
    #8684
    Na tod mit...
    Beszámítom a gépedet 30-ba, és 20 ráfizetéssel viheted ez ta jó celkós gépet!:))
  • CoolStuff
    #8683
    Pedig ez kell mindennapokra!:D
  • ollie
    #8682
    celeroncs meg gef4mx... selejt gép
  • HITMorpheus
    #8681
    Gyerekek! Ennyi marhaságot még életemben nem olvastam, amit itt összehordtatok, ami persze nem baj, mert jót röhögtem. De most elmagyarázok nektek ezt-azt.

    Először is: Fagyálló nem azért kell, hogy ne algásodjon a víz. Valójában kétféle funkciója van: az egyik, ami a nevéből is adódik, a másik meg hogy legyen kenése a vízpumpának, mert ezekben a alkatrészekben speckó tömítések vannak, illik rá nagyon vigyázni, csak ezt kevesen tudják. Ha valakinek folyt már a kezére fagyálló, az tudja, hogy milyen a fagyálló tapintása. Valóban édeskés íze van, de ha meghúzod az üveget, nem halsz bele. A kutyák sem isszák meg, ahoz túl kifinomult a szaglásuk. Még a cukros vizet sem.

    Másodszor: sosem annak a víznek a fagyáspontját hallod, ami a csapból folyik ki, mert az valójában vegyület, mindenféle ásványi anyagokat és baktériumokat tartalmaz, ami előbb utóbb a a víz romlásához vezet (népszerübb nevén poshadás) Algásodni soha sem fog, mert annyi és olyan baktérumot nem tartalmaz, hacsak nem az akvárium vizát töltöd bele.
    Na szal amikor a víz fagyáspontjárol beszélünk, akkor H2O-rol van szó, ami kémiailag teljesen tiszta, szennyeződésmentes. A fagyáspontja pontosan 0 celsiusfok, de ha folyamatosan kevergeted (és itt most a keringetőszivattyúra gondolok) akkor ez 2-3 celsius fokkal kevesebb is lehet.

    Harmadszor: Ha már megveszel egy ilyen drága cuccot, akkor nem kell aggódni, rozsdamentes anyagokból vannak, (réz, aluminium, és ezek ötvözetei, és egyéb fémötvözetek. De ha esetleg valaki építeni akar, az ügyeljen a rozsdamentességre.

    Csupán csak ennyit akartam, de havalaki nem hisz nekem, akkor annak azt tanácsolom, hogy cserélje le a vizet 1,5-2 havonta, de semmi esetre se tegyen bele mindenféle löttyöt, mert a tömítések miatt nem várt következményei lehetnek. Oldószert (benzint, petróleumot, benzolt, és egyéb szénhidrogéneket) végképp ne, mert az visszalágyítja a gumi alkatrészeket, hosszú távon megkeményedik, rideggé válik és törik(nem tom, találkoztatok-e már olyan benzincsővel, ami olyan kemény volt, hogy üveget lehetett vele vágni.

    Ha valami nem tiszta, szivesen válaszolok..
  • CoolStuff
    #8680
    Halljátok?:
    Ez egy bolt szerint az álom gép, és 330k-ért árulják cakk-pakk:

    Asus P4C800 Deluxe ATX alaplap + Sound,
    Intel Pentium 4 3.0GHz 800MHz cpu,
    1GB (2x512MB) DDR RAM,
    1.44MB floppy,
    200GB HDD,
    Pioneer +/-DVD író, ATI
    Radeon 9800Pro 256MB,
    Deer fekete 300W ház,
    rádiós optikai egér +rádiós billentyűzet!

    És ezt ajánlják 70-ért mindennapokra:DDD:

    Asus P4V8X-X ATX alaplap + Sound,
    Intel Pentium4 Celeron 1700 CPU,
    256MB DDR RAM 400MHz,
    1.44MB floppy,
    80GB HDD,
    LG 16/48x DVD,
    GeF4 MX440 128MB TV,
    P4 Midi 300W ATX ház,
    egér, 105 gombos billentyűzet!

    Csak ne celeroncs lenne már ennyiért!:PP
  • CoolStuff
    #8679
    Bazz, ez a kódgány ház 2500Ft...

    Mi lehet benne a gáz, hogy ilyen ócsó?
  • CoolStuff
    #8678
    Legnépszerűbb témák


    1. Sims 2
    2. Makettezés
    3. Jaccunk mi is szoláncot
    4. Pc tuning
    5. Richard Burns Rally
    6. Látomás ?
    7. EverQuest 2
    8. FORMA1
    9. Humoros és aranyos képek
    10. 18 Wheels of Steel: Pedal to the Metal


  • ollie
    #8677
    előferdűl
  • CoolStuff
    #8676
    Ki nem tud, mit?
    A tanár?:P
  • CoolStuff
    #8675
    Csekesz!
  • tmate6
    #8674
    Hi, itt vok számtech órán de annyit se tud mint egy 7 hónapos csecsemő :P De nagyon nem érdekel asse tuggya hogy vegye ki a vinyót :P
  • CoolStuff
    #8673
    Yó 8!
  • ollie
    #8672
    HUÁ!
  • CoolStuff
    #8671
    Ok, meglesz!:))