36836
  • CoolStuff
    #10593
    Aki nem ismerné a Mod Tech Hall-t!:P
  • CUCLI
    #10592
    kirah. én mennééék
  • CoolStuff
    #10591
    Mikor és hol?:D
    Mehetünk mi is?:))
  • CoolStuff
    #10590
    tom:)
  • Punkerwork
    #10589
    Ramiris csinálja a partner cégeknek, egész nap előadások lesznek utána meg party :)
  • CoolStuff
    #10588
    itt:)
  • CUCLI
    #10587
    és milyen az
  • CoolStuff
    #10586
    Az hol lesz?:D
  • Dr DeViLKiNG
    #10585
    hol van erről info? :)
  • Dr DeViLKiNG
    #10584
    nem tudatlan, csak kötekedő ^^
  • Punkerwork
    #10583
    én csütörtökön megyek Sapphire fejtágítóra :)
  • CoolStuff
    #10582
    Figyeljetek, közülletek ki jön a Mod Tech Hall 3-ra?
    Mi Cuclival szombaton nyitásra mennénk, ti nem jöttök?
  • CoolStuff
    #10581
    25k!
  • Narancs
    #10580
    Eddig baró:
    2.7 Volton 360on simán megy...mingyá megyek följebb!
  • CUCLI
    #10579
    mennyiből jön ki a teljes hűtés?
  • CoolStuff
    #10578
    Sok tudatlan!:DDD
  • Pontius #10577
    elemcserénél mindig visszaáll az óra... :)
  • Narancs
    #10576
    igen, elírtam...
    Oks, akkor lets ram tune!
  • ZaJanga
    #10575
    vazz észre se vettem! LOL
  • ZaJanga
    #10574
    mármint 2.8 voltra nem?
    sztem annyit elbírnak még.
  • Dr DeViLKiNG
    #10573
    2002/01/01? :DD
  • Narancs
    #10572
    Szerintetek gázos ha 1.8Voltra nyomom föl a memcsi feszt?
    PH! cikkben elég szépen húzhatók így a ramok, gondoltam kipróbálom, csak az enyémre nincs már gari, nem kéne elbarmolni...
    Tönkremehet tőle?
  • CoolStuff
    #10571
    pár nap:DDDDD
  • Narancs
    #10570
    köszi, már eszembe jutott közben...
    Még 1 kérdés: meddig érdemes futtatni?
    Mennyi idő kell, hogy kiderüljön, biztosan nincs hiba?
  • CoolStuff
    #10569

    Házad nem adod L?:D
  • Pontius #10568
    megjött a gyosrcsatim is a pumpához! :P
  • ollie
    #10567
    Menu -> Torture Test
  • [Jakuza]
    #10566
    Jo hat nalad egy monitor fogyasztas 30Watt.
    Hol elsz te ember ? A holdon ?
    Ha megszorzod 2vel akkor megkapod az eredmenyt.
    Nem birom megallni, hogy ne vitatkozzak veled.
    Ugyanis a kerdes nem arrol szolt, hogy mi van ha ki van kapcsolva, mi van ha a nagyanyadnak toke lett volna (Azt megtudná nekem valaki mondani, hogy egy átlag PC egész nap használva kb mennyi pénzért eszik meg áramot?), hanem az, hogy mennyi a fogyasztasa egy PCnek kb egy nap.
    Raadasul nevetseges szamokat irsz.


    cpu ~40w valoszinuleg ezt meg lehet szorozni 1,5-2vel, hogy egy atlag kozepkategorias processzor fogyasztasat kapjuk.
    vga ~10-15w ezt kb 5el, hacsak nem egy trio64ed van.
    hdd ~20-25w es kb jo is ha nem a felporgetes fazist nezzuk, mert akkor van az 40Watt is
    mobo ram ~30w Mivel csak maga a lap fogyaszt kb ennyit ez is igen alacsony iras foleg ugy hogy a memoriamodulok darabja 10et siman megeszik.
    Es akkor meg nem beszeltunk a ventilatorokrol,az USB-s eszkozokrol, a FireWire-rol,a PCI kartyakrol pl (halokartya,hangkartya), es bizony az eger a billentyuzet es hasonlok is eszik az aramot.

    Siman lehet kozel 300Wattal szamolni Monitorral, ami azt jelenti, hogy Monitor nelkul is kb 200 es 250 Watt kozott fogyasztanak ma mar a szamitogepek.
    Es hogy te persze Idleben szamolsz, akkor nyugodtan tedd azt, csak azt nem szabad elfelejteni, hogy akkor ott ulsz a szobadban es nezegetsz egy szamitogepet, ami ugyan be van kapcsolva,csak te nem csinalhatsz rajta semmit, mert meg fogyasztani fog valami benne.
  • Narancs
    #10565
    tSá!
    Ez most nagyon láma kérdés lesz, de hogy lehet a Prime95 -el tesztelni?
    Fölraktam, de nem lehet semmire se kattintani...van vmi aktiválós köcsögség benne?
  • Pontius #10564
    Megjöttek a cuccaim trebrontól, eccere érkezett meg a vízhütés.com-ról rendelt vackokkal.
    Nagyon klafa, örülök mint majom a farkának
  • Laalee
    #10563
    lol neked 75%os cpuhasználattal jár az 512es vonallal való letöltés? :D nalam 1-3% között fut. bár ugylátom nembirod ki hogy ne legyen igazad, szovala aki egész nap 3dmarkot és cdspeedet futtat a hónap minden napján, mindezt nézi is a monitoron az 300w ot fogyaszt :D
  • [Jakuza]
    #10562
    Igen, ha elolvastad volna az oldalt, akkor fel is tudtad volna dolgozni magadban a szamokat.
    Igen Maximummal szamolnak, mert ez egy kalkulator a taphoz, az alkatreszek melle.
    Ugyanis feltetelezheto, ha kisebb ugye a tap es nem maximummal szamolnak, akkor biza hibas mukodest eredmenyez, rosszabb esetben fagyast, el nem idulast a kisebb tap.
    A 78Watt meg ugyanannyira hiteles, mert a nevleges fogyasztasi adatot tartalmazza amit a 75%os terhelesnel mernek es ehhez tervezik a hutest.
    A masik fele, ki az a hulye aki idlet mer ?
    Kikapcsolod otthon a monitort , a szamitogepet meg csak ugy hobbibol bekapcsolva hagyod.Hat LOL.
    Loturot altalaban letolt az ember ilyenkor stb.
    Na ezt mindennek lehet nevezni csak nem Idle allapotnak.
  • Laalee
    #10561
    napi fogyasztásátlagrol van szó, gondolom nálad a cdrom 0-24ben pörög, nálam hetente 1 órát. a lentebb irt gépre irtam az adatokat, de direkt a kedvedért hozzáirtam hogy erősebb gép többet fogyaszt.

    ez a nevesincs fogyasztáskalkulátor pl 110w ot ad meg egy 6800u ra xbit szerint ez 78w. kb ennyire hiteles. a másik hogy a kalkulátor nem idle adatokkal számol, hisz idlére nem lehet tápegységet venni. "The Wattages listed below are maximum peak wattages for each component"

    részemről ennyi.
  • raziel.
    #10560
    na ilyen progik kénének:

    - windowsba kiirja hogy hány fokos a proci...
    - videokártyákhoz kéne ha van valami hűttő driver (atihoz meg nvdiahoz is)
  • zizzenet
    #10559
    Király. Aszittem, frigóban kell elindítani délután (post meridian) Köszi, tényleg buta kérdés volt. De legalább ezt többet már nem teszem fel.
  • [Jakuza]
    #10558
    LOL.
    Power ON gomb.
    Tod nem reset, nem restart, hanem Bekapcsolas.
  • zizzenet
    #10557
    Lehet, gáz a kérdés, de hogy kell a gépet hidegindítani (az alaplap valami POST állapotban legyen)?
  • [Jakuza]
    #10556
    CPU 40Watt ?
    Hat az eleg lol.
    Manapsag a Prescott P4 -ek joval 100Watt folott fogyasztanak.
    Nem tettel bele CD-ROMot.
    Egy szimpla CD-ROMnak a fogyasztasa 25Watt.
    Egy Barton 2500+ fogyasztasa 65Watt alaporajelen Idle allapotban.
    Nezzuk meg huzva : 65Watt * 2531MHz / 1830MHz * (1.91Volt / 1.65Volt) ² = 120.46Watt

    Nyugodtan nezz utana, ez a link tokeletes lesz neked hozza a szamolasban.

    http://www.jscustompcs.com/power_supply/

  • Laalee
    #10555
    nem is a procirol volt szó hanem a gépről monitorral :D
  • Laalee
    #10554
    monitor jo ha 8-10 orát megy egy nap(nálam heti átlagban max 5óra/nap). gondolom éjszakára csak kikapcsolod. a kisebbik gépemben(1600mhz amd, 9100pro 512ram 5400rpm es hdd)-ez van állandóan bekacspolva- tuti nincs 300w fogysztás.


    cpu ~40w
    vga ~10-15w
    hdd ~20-25w
    mobo ram ~30w
    +monitor ~30w mert ügye nincs éjjel nappal bekacspova
    több vinyo+erősebb gép jobban terhel persze :D

    de igazábol lényegtelen ezen vitázni :D