36836
  • CoolStuff
    #11554
    ok, az csak szemléltetés volt:)
  • Dr DeViLKiNG
    #11553
    correksön: DeViLKiNG
    ^^
  • CoolStuff
    #11552
    Jó, hogy szólsz!:DDD
  • Narancs
    #11551
    magadat ki ne felejsd...:)
  • CoolStuff
    #11550
    Ha valakit kihagytam, vagy rosszul írtam a nevét, esetleg nem érzi úgy, hogy rákerülhetne a listára csak szapuljon!:P
  • CoolStuff
    #11549
    Írjunk egy listát és, ha beleegyeznek az egyének, akkor berakjuk őket...
    Ha meg sír valaki, akkor őt is bepréseljuk a listába!:D

    Nagyjából ők azok, akik néha beírnak ide... (sorrend véletlenszerű):

    ollie
    Punker
    Pontius
    MaTriX
    Narancs
    DeVilking
    Akuma
    LoCk
    Myth
    Zetorg
    Borg
    Falconer
    Relaks
    Placko
    janos666
    zizzenet
    0ppika
    barret
    Cucli
    Gerry
    Laalee

    Durván közülük kéne kiválasztani a törzsközönséget valamilyen szempontok alapján...
  • CoolStuff
    #11548
    :)
  • Narancs
    #11547
    Amúgy 2005.ápr.6.-án lesz 2 éves a PC tuning topic...:P
  • Punker
    #11546
    nem sokkal drágábbak, de akkor SATA-s alaplap is kell
  • zizzenet
    #11545
    Kösz. Persze az SATA-s vinyók gondolom árban kissé magasabbak. Na majd elgondolkodom.
  • Narancs
    #11544
    vki úgyis berágna, hogy nem raktad be...de amúgy nem rossz 5let...:P
  • Punker
    #11543
    fölösleges
  • CoolStuff
    #11542
    Az jutott eszembe, hogy a bannerünkbe be kéne írni a PC tuning törzstagjainak a nick nevét...:)
    Mit szóltok hozzá?
  • CoolStuff
    #11541
    Én is azon gondolkozom...
    De, ha már egyszer veszek, akkor legyen jó!:)
  • Narancs
    #11540
    Én vszínű beérem a sima gumicsővel by Obi vagy vmi ilyesmi...
  • CoolStuff
    #11539
    700 és vízhűtés.com lesz nekem is sztem... bár nem mondanak jókat róla!

    Zuglóban van a bolt a Szugló utcában, valszeg holnap benézek...
    Lehetm hogy csak az uv aktív kábelkötegelőt veszem meg, a csövet meg majd meglátom... tod a méretbeli eltérések miatt!
  • Narancs
    #11538
    sztem 4 elég. mennyi a cső métere? hol veszed?
  • CoolStuff
    #11537
    Hány méter cső kell kb a vízhűtéshez?
    4 elég?
  • CoolStuff
    #11536
    thx!:))
    Ja, majd elmondok mindent...
    Még csövet kell vegyek, meg egy hypós flakon kell!:D
  • Narancs
    #11535
    grat...
    Nekem még várnom kell november elejéig, amíg zsebpénzhet jutok ismét...:(
    Legalább addig te az összerakásnál szerzett tapasztalatokat megoszthatod velem, így tuti nem fogok elcseszni semmit elsőre sem...:)
  • CoolStuff
    #11534
    Na megvan a pumpa...
    Holnap megyek érte!
    Samprass-nek 2 pumpája volt, egyiket visszavitte, mert szar volt, a másikat meg megvettem tőle 4.5k-ért!

    Szal lassan összeáll a hűtés!:)
  • CoolStuff
    #11533
    Ok, kis időkiesés!:D
  • Dr DeViLKiNG
    #11532
    asus... VOTMÁ :DDD
  • Narancs
    #11531
    nem tom, nem mondta hogy visszaviszi-e garral, csak én ezt tenném a helyében...de min1, majd lesz lóvé és akkor akár bótból is lehet venni...:P
  • CoolStuff
    #11530
    De, ha garral kicserélteti, akkor utána megint eladja?:)
  • Narancs
    #11529
    Azt mondta, hogy bekapcsolta kipróbálásra, de elkezdett "gyíkoskodni", szal nem akar átbaszni, de vszínű vmi gixer lesz vele...asszem vissze vitte gariba de nemtom...
    Közben az eddig összejött della is elment piára + egyébb költségekre...
  • CoolStuff
    #11528
    És utána mi lesz, gyári gázhűtés, vagy plazma hűtés?
    Hogyhogy nem lesz samprass-tól pumpád?
  • Narancs
    #11527
    Nekem csak az fura, hogy Sanyo...nekünk a lassan 15 éves TV -nk Sanyo, nem tudtam hogy ilyen sokoldalú a cég...:P
    Amúgy a cikk szerint a tendencia ez lesz, vagyis hogy szép lassan vízhűtésűvé válnak a PC -k.
  • CoolStuff
    #11526
    "Amikor megjelentek az első Prescott hő-adatok, többen viccesen megjegyezték, hogy nemsokára vízhűtőt csomagolnak az Intel procik mellé. Úgy látszik, hogy ez valórá vállhat: A tomshardware cikkében látható Sanyo-Denki gyártmányú hűtő jobban, és halkabban hűt, mint a gyári Intel hűtő. Emellett az összeszerelés közben nem kell a felhasználónak különösebb tornamutatványokat végeznie: az egész rendszert összeszerelve, folyadékkal feltöltve szállítják, a beszerelés mindössze a CPU blokk felszereléséből, és a tápkábel csatlakoztatásából áll."

    Persze ez nem is olyan elvadult ötlet, mint elsőre hangzik. Nagyteljesítményű számítógépek és egyéb félvezetők hűtésére már elég régóta alkalmaznak folyadék hűtéseket, és mintkorábban már írtam, a 2.5GHz-es Mac G5-ök is vízhűtést kaptak.
  • CoolStuff
    #11525
    Hali!

    Na hírek az ASUS nyereményjátékról!

    Hétfőn küldenek minden pályázónak egy e-mailt, hogy nyert-e, avagy nem...

    Ennyi a lényeg!:)

    Pontius:
    Milyen radid is van a vízhűtéshez?
    Hogyan teljesít, meddig tod vele húzni a procit?
  • Akuma
    #11524
    150 MB/s az adatátvivő képessége a kábelnek, nem 133 vagy 100
    meg kisebb helyet folgal, praktikusabb, gyorsasága miatt szerverbe is költséghatékonyan használható és még viszonlag könnyű is szerelni, kiigazodni a kábelrengetegben pl. 10 winyó esetén
  • zizzenet
    #11523
    Egy kérdés. Miben más az SATA, mint az IDE?
  • Akuma
    #11522
    így van, inkább dollármilliókat a 2mega cache-re, 64 bitre, többmagos procira fordítják... lehet vissza kell majd venniük egy kicsit a frekiből is...
    mindig találnak tudósok valamilyen újfajta anyagot, ami alkalmasabb proci előállításra, pl kevésbé melegedő anyag
  • Narancs
    #11521
    de intel statégia váltásról beszél, tehát nem ölnek újabb dollár milliókat a technológia határainak feszítésébe, inkább a már meglévő Xeonos cuccokat örökítik leljebb a P4 -be, 2mega cache -el és majd vmikor 64bittel megtoldva.
    Kíváncsian várom.
    Amúgy vszínű később majd mennek még följebb is, de biztos nem ilyen ütemben, mint eddig.
  • Akuma
    #11520
    ez sem biztos, jelenleg nem adnak ki...
    celeronba is az volt elinte, hogy 2400-ig lesz, aztán lett 2600-is, de mondták itt a vége, és mégis kiadtak 2800-ig is és 2930mhz-est is most készülnek kiadni...
    szóval azhogy most aztmondják, hogy nem lesz 4ghz-es p4 az csak annyit jelent, hogy most nem lesz... de fél év múlva lehet... p4 prociból is 3,2 volt a csúcs, mégis kiadtak 3,4-eset... mondták a következő már p5 lesz... hát nem az lett... 3,8-nál járunk jelenleg
  • Narancs
    #11519
    első mondat érsd:
    4Ghz es INTEL nem lesz!!!! Na!!!
  • Narancs
    #11518
    4Ghz -es AMD nem lesz...
    Intelék nem tudnak följebb menni...
    Viszont 4000+ os Athlon64 hamarosan kapható lesz, csak k*va drágán...:)
  • Akuma
    #11517
    sztem inkább adja el az egészet és egy év múlva ugyanabból a pénzből vesz új 4 ghz-es pentiumot, vagy 4gigaplusszos I'm D -t :))
  • Narancs
    #11516
    ja...
    én a deszkát is passzolnám, egy az egyben vagy pár K ráfizetéssel nForce2 -es lapot kapni, 17ért meg 3200+ bartonnal SOKKAL gyorsabb lesz mint 2.8ghz Celó D -vel, amit a 2.0Ghz -es sempron is lenyom...:P
  • Akuma
    #11515
    jah, ha belemegy intel alaplapba, akkor mindenképp amd-re cseréjjen!!!