36836
  • KranaZoli #13674
    Mindegyikhez van javítás is. Azokat is felpakoltad?!
  • KranaZoli #13673
    Nem beszélj hüleségeket!
    A SuSE desktop-nak a legjobb választás. Szerver-nek is tökkéletes. Hát nem igazán értelek ui. a KDE felületen ott kellene figyelnie a merevlemeznek is, de KDE-ben van egy olyan, hogy fájlkezelő. Az kell neked!!! Meg ott a konzol is, ... Lehetőségek sora.

    Az MBR-ből kell kitakarítanod a LILO-t és ha újra rakod a rendszert, akkor a telepítéskor a GRUB (SuSE újabb LILO) rákérdez hova pakolja, vagy keresd meg... és ott ne az MBR-t válaszd, minden mást csak azt ne!!! Egyébként az MBR-t WinXP-vel is lehet törölni, csak már nem emléxem hogyan.

    Ajánlom, hogy iratkozz fel egy lev.listára. Itt pl. van egy és ajánlom a figyelmedbe, mert nekem is sokat segítettek az arcok:

    http://www.mylinux.hu

    (csak ne rám hivatkozz ;)
  • raziel.
    #13672
    haj az mitől van hogy:
    feltettem ma 4.7-es catalystot és aquamark3 csinált 34k-t ati 9800pro 128ddr 256-bitessel...amit én kevésnek találok
    bár amd 2100+ em van csak

    na utána feltettem 4.10-est elinditom aquamarkot aztán fekete kép...utána meg le is fagyott az aquamark?
    meg pl 3dmark03-is ugy megy hogy 40-50 fps de a kép mégis vontatottan megy ezek mitől vannak?
  • CoolStuff
    #13671
    A szuszi jó kis linuksz, de, ha már lehet, azért UHU-t toljál!:)
  • CoolStuff
    #13670
    THX!
    Ráadásul az zsír új!:D
    Kb mennyi a jó reális, de jó eladási értéke 4x256Mb Kingmax 400-as élettartam garis ramnak?

    Ja és az élettartam garit hol találom, mert semmi papír nincs róla!:DDD
  • Zetorg
    #13669
    Suse 9.2 van most fönt.
    az a lényeg, hogy valahogy rendbe akarom tenni az xp indítófáljait, hogy elinduljon :)
  • KranaZoli #13668
    Előtt függetlenül én otthon XP-ét használok és azt is fogok. Me azé az sem annyira rossz ;)
  • KranaZoli #13667
    A Linux nem csak szebb mint az XP, de biztonságosabb, gazdaságosabb és füstjeleken kívül mindennel tud kommunikálni :) Ha pl. Linux-ot haszálsz nem kell tartanod a vírusoktól, trójai programoktól, stb...
  • KranaZoli #13666
    Mit használsz UHU-t ha jól emléxem. Én SUSE-t, de szerver-nek :)

    Ha v.mi X-ed (KDE) akkor kell lennie v.mi X-es fájlkezelő programnak. Ha ticcsen, akkor telepíts v.mi ilyen csomagot. A konzol-t viszont mindig el lehet érni :) Van egy olyan parancs, hogy mc. Ez olyan mint a Norton Commander. Ezt szokták általában szerveren használni. De gondolom Te grafikus felületet használsz. Mind1, az mc onnan is működik! De csak a felcsatolt partíciók tartalmát tudod megnézni. Linux alatt ugyebár szoktak nem felcsatolni partíciókat...
  • Zetorg
    #13665
    sose biztos, hogy 30%-ot bírnak.ki kell próbálni...
    húzd amíg megy!
    nekem volt egy 2ghz-es PIV celeron, az ment 3Ghz-en, ez 50%
  • streeter
    #13664
    Megkérdezem itt is.


    Az érdekelne hogy az alábbi 3 proci kötzül melyiket mennyire érdemes mehúzni.

    1. 800Mhz Celeron gyári hűtővel. Meddig érdemes húzni?
    2. 1700Mhz Celeron gyári hűtővel. Ezt meddig érdemes hűteni??
    3. 2400Mhz Pentium CoolerMaster Aero 4 Lite hűtővel. Elvileg 2,4-es prociig hűt jól.
    Na az a kérdés melyiket mennyire húzzam ki???

    Jah és úgy hallottam, hogy a 30%-ot még elbírják.

    Nem akarok kisérletezgetni mert nem akarom szétbaszni a procikat
  • Zetorg
    #13663
    nekem sokkal jobban tetszik a linux mint az xp...csak meg kéne tanulni használni.

    mai top láma kérdés:hogy lehet linuxban a winchesterek tartalmát megnézni?találtam valami olyasmit, mint xp-ben a sajátgép, de ott csak a dvd írót látja :o
  • KranaZoli #13662
    Látjátok, látjátok. Ezen a fórumon is különbözőek a vélemények.

    De most már kezdek teljesen összekuszálódni. Uccsó hozzászólást én úgy értelmezem, hogy ezek vannak:

    * 256MB DDR400 két azonos modul
    * 256MB DDR400 két azonos modul

    Ezek mennek a Dual Slot-ba és ezek Dual Channel működnek és a harmadik slot-ba pedig beleteszek egy:

    * 512MB DDR400 (ez akár lehet eltérő márka is)

    A két 256-os Dual Channel fog működni és a harmadik pedig "csak úgy". Ill. nem 333, hanem 400Mhz-en mindhárom modul. Én ezt várnám el és ezt tartanám logikusnak is.

    Jelen esetben nForce2-ről van szó.
  • ollie
    #13661
    De nforce2-nél van dual, ha van 2db teljesen egyforma modul, és a 3. slotba meg egy 2x akkora (pl 2x256 és 1x512).
  • KranaZoli #13660
    A procid 333Mhz FSB -s...

    Nem tom. AMD 2600+

    Nem K7, hanem Sis és most nForce lesz. Egyenlőre nem akarok húzni semmit. Csak VGA-t :)

    Azt szeretném, hogy alapból menjen 400Mhz-en.
  • KranaZoli #13659
    Everset szerint 400Mhz, de fingom sincs mennyin is megy mentek pontosan.
  • Narancs
    #13658
    Nem igazán értem a ram problémádat...
    A procid 333Mhz FSB -s? K7 plattformon előnyösebb, ha a memóriáidat az FSB -vel azonos órajelen hajtod, így gyorsabb a rendszer.
    Ha nem lockos a procid, vagy jól bírja a tuningot be játszhatod azt is, hogy nem a mem órajet igazítod az FSB hez, hanem az FSB t húzod föl 400 ra...
  • KranaZoli #13657
    Ja, és csak a GigaByte segédprogram szerint 333Mhz.
  • KranaZoli #13656
    Igen!
  • Punkerwork
    #13655
    mind 3 ram-od 400-as?
  • KranaZoli #13654
    Basszus akkor az is lehetséges, hogy a mostani konfigom is lehetne jobb?! :o

    Ui. először vót benne 2x256 és azt írta ki, hogy 400Mhz. Aztán tettem bele egy 512-est. Azóta 333Mhz viszont 1GB RAM.
  • Punkerwork
    #13653
    dual szó értelmezése szerintem nem túl bonyolult....
  • KranaZoli #13652
    Én aszittem, hogy ez úgy van, hogy a Dual Channel az marad még attól, mert belepakolok egy harmadik modul-t is. Biztos hülén hangzik, de én tényleg így hittem :)
  • Punkerwork
    #13651
    mit nem értesz? a dual channel lényege hogy párban van 2 ugyanolyan ram, szerinted a 3 az páros szám? vegyél olyan alaplapot amin 4 slot van és akkor 2*2 fog menni dualban de 1*2+1 az sehogy nem lesz dual.
  • KranaZoli #13650
    Ennek van valami értelme is?
    Mármint ennek a tervezésnek?
  • KranaZoli #13649
    Miért, ha a Dual Channel mellé berakok egy harmadik RAM modul-t, akkor elvész a Dual Channel?

    Melik a jobb megoldás:

    A.) 2x256MB DDR400Mhz Dual Channel, vagy
    B.) 1 GB DDR400Mhz ami akkor 333Mhz-en fog menni?!


  • Laalee
    #13648
    2*512 ddr400 a megoldás
  • Laalee
    #13647
    800w ot tápegységet is berakhatsz ha az alaplap igy van tervezve.

    másik az hogy 3 modullal tuti nem lesz dual chanel
  • Punkerwork
    #13646
    mert VIP-ek vagyunk :)
    és nem a táp hanem az alaplapi slot nem ad annyi feszt le.
  • KranaZoli #13645
    Ez esetben melyiket célszerűbb használni?

    * 2x256MB DDR400Mhz Dual Channel, vagy
    * 512MB DDR400Mhz Dual Channel + 512 DDR400Mhz és 333Mhz-en fog menni

    ?!

    De ez felveti bennem azt a kérdést, hogy akkor hogyan lehet 1GB RAM-ot DDR400-ban üzemeltetni? Csak úgy ha 2 db 512-es DDR400 fut Dual Channel-ben?!
  • KranaZoli #13644
    Miért van(vannak) *-ok a logotok után?
  • KranaZoli #13643
    Túl nagy az áramfelvétele :o
    Ezt nem értem teljesen. Nem tudja biztosítani?

    Többek között lecserélem a 300W-os tápegységem is egy Codegen 400W-osra. Nehogymá ebből nem tudja biztosítani?!
  • Punkerwork
    #13642
    akkor igen :)
  • CoolStuff
    #13641
    Hali!
    Sztetek megéri a csere P4C800 Deluxe-ról, P4C800-E Deluxe-ra?
    Nem kell ráfizessek...
  • Laalee
    #13640
    sok lap van ami csak 2 modulig támogatja a ddr400 at több modullal csak alacsonyabb frekin, tul nagy az áramfelvétele és nem birja biztosítani, ezért alacsonyabb órajelen engedi használni.
  • KranaZoli #13639
    Tudom, hogy ez látatlanban nagyon nehéz. De hogyan? Külön-külön lehet állítani az egyes RAM modulokat, vagy aleszcuzamme az összeset?!

    Akkor mégsem mondtak nagy hüleséget a boltban?
  • KranaZoli #13638
    Onnan, ahonnan letöltöttem a legfrissebb nForce driver-t le lehet tölteni egy ilyen cuccost is:

    * NVIDIA System Utility
    Version: 1.08.5

    Ez jó az ABIT NF7-S2 modellhez?!

    Azért kérdem, mert a listában ez szerepel:

    NVIDIA nForce2:
    * ASUS A7N8X-E
    * Biostar M7NCG
    * Epox EP-8RDA+
    * Epox EP-8RDA3+
    * ABIT NF7-S

    Viszont ha megnézem a támogatott alaplapok oldalt ott ilyen ABIT szerepel:

    * nForce2 333 ABIT NF7-S

    Hát ez már eleve 400Mhz-es (mármint az NF7-S2).

    Ez gondolom v.mi monitorozó program lehet. Ez azért érdekelne, mert ebből a Utility-ből nem igazán találtam frisset az ABIT weblapján.
  • CzKaresz22
    #13637
    Az már lehet de a biosban van egy olyan opció ahol be lehet állítani a ramok sebességét akár 600-re is...De ne kérdezd hol... Ha lötte ülök megtalálom így pasz de 1000%,hogy van....
  • KranaZoli #13636
    Okáy! De tfh.: Ezt nem én találtam ki. Beleraknak 2 db egyforma 400Mhz-es modul-t Dual Channel-be és induláskor azt is írja ki, hogy 400Mhz.

    Aztán belepakolok egy szintén 400Mhz-es 512-es modul-t. Erre nekem v.mi olyasmit mondtak, hogy elképzelhető mivel más a RAM-ok időzítése (pöcsöm se tudja mi az), hogy csak 333Mhz-en fog onnantól menni?!

    Ez hüleség?!
  • CzKaresz22
    #13635
    Induláskor kiírja hány Mhz-en megy a ram ...........