36836
  • Punkerwork
    #14474
    7-8 ezret
  • MasterJay
    #14473
    Mennyit ée egy LG 4040B 4x-es DVD író Egy hónap Garral?
  • MasterJay
    #14472
    Hali Mit vegyek RAM-ot Vagy VGA-t?
  • CoolStuff
    #14471
    Nem, sőt forrasztani se kell...
    Grafitozni kell, keress rá a szóra a neten.
  • KranaZoli #14470
    Hát sajna a Tudbo RAM-ot nem tudtam beüzemelni, mert CMOS mentés után sipolt a gép :( Nem indult újra :(

    Az lehet a gáz, hogy a kettő tök ua. Samsung 512-es Dual-ban WinXP telepítéskor kékhalállal elszállt, pedig ua. voltak :o (relatíve :)

    Így most is 2db Samsung 512-es DDR400 van benne, csak az egyik modul egy régebbi modul-om és gondolom eltérőek az időzítések. Nem mintha annyira kellett vna ez a Turbo mód, csak ki akartam prószálni.

    Azonban jól gondolkozom, hogy-e miatt sipol a gép és nem indul újra? Vagy eleve nem komálja a Turbo módot?!

    Na, most nagyon sok kérdést tettem fel, úgyhogy elmentem dolgozni is egy kicsit :)
  • KranaZoli #14469
    V.melyik régebbi GameStar magazinban volt erről egy cikk, fotókkal illusztrálva.
  • KranaZoli #14468
    Köszönöm a tippet! Bevált. Ha kihúzom a mobilrack-et annyira, hogy le legyen húzva az interfész rész, akkor megszűnik a boot-olás közbeni hibajelenség. Vagyis az, hogy megáll a betöltés, gondolkozik pár percig (hatásszünet) aztán folytatja.

    Szóval működik. Profi!

    De nem érem be ennyivel . Azt is szeretném tudni, hogy mi lehetett a hiba oka. Esetleg erre valami tipp?!
  • ollie
    #14467
    dehogynem, motoros fűrésszel
  • stormnet
    #14466
    akkor nem kell kettévágni?
  • jani1191
    #14465
    Lehetni lehet csak nincs biztosíték hogy nem cseszed el.
    Proci lábakkal kell alkotni.
    Most pontosan nem tudom de öszze kell kötni x lábat y-al.
  • stormnet
    #14464
    és ha levágnám róla a felso plét, és osszekotnék valamilyen tranzisztorokat ?
  • ollie
    #14463
    sehogy
  • stormnet
    #14462
    És hogy lehet unlockolni ?
  • CoolStuff
    #14461
    Mert lockos!:(
  • stormnet
    #14460
    Nekem a szorzót miért nem lehet állítani ? Csak a 14x-t lehet neki a biosban beadni.
  • CoolStuff
    #14459
    Tbred b sztem!
  • barret
    #14458
    Tbred a,vagy Tbred b ? Nem mindegy...
  • stormnet
    #14457
    Lap ?
  • Shep
    #14456
    Tbred magos XP 2000+ meddig húzható, thermaltake hűtés van rajta, most olyan 38 fokos terhelten
  • Crokin
    #14455
    Pásszus, keverem a dolgokat :)
  • CoolStuff
    #14454
  • CoolStuff
    #14453
    az is igaz!;)
  • Dr DeViLKiNG
    #14452
    rosszul tudja =P
  • CoolStuff
    #14451
    gyorsabb, szebb:)
  • CoolStuff
    #14450
    Mér mondtad meg?!:D
  • Crokin
    #14449
    Egér :)
  • cam3l3on
    #14448
    ok thx
  • Dr DeViLKiNG
    #14447
    pontosabb
  • cam3l3on
    #14446
    miért jobb ???????
  • cam3l3on
    #14445
    pedig én az mx310et vettem 10000pézé 0.5éve
  • CoolStuff
    #14444
    Vegyél MX510-et, sztem az a legfajább...
    Prohardver-en 9500-ba szórják újonan.
  • cam3l3on
    #14443
    akkor várj gyűjts lot of pénzet s végy tavasszal egy atiX900at 512mbrammal ok dvd írónak pedig ajánlom a pioneer 8* writert!
  • KranaZoli #14442
    Jobb proci, újabb ATI .
    Az ötletekből soha nem fogyok ki, csak a pénzből .

    De a következő beruházásom már tényleg egy DVD író lesz. Már azt tervezem kb. fél éve és minden lett belőle, csak az nem
  • KranaZoli #14441
    Mi a pöcsöm az az mx900 és 510 (már kezd idegesíteni, hogy halvány fingom sincs miről beszéltek :)
  • cam3l3on
    #14440
    te meg hova akarod tovább tuningolni a géped???
    én már csak az optikai tuningot alánlanám!!
  • cam3l3on
    #14439
    miért szar amúgy az mx510 en több gomb van?
  • KranaZoli #14438
    Ill. végre van egy tuningolható alaplapom :) Majd lesznek megint láma kérdéseim, mert van amiről fingom sincs mit jelent a BIOS-ban.

    Azonban egyet már most megkérdeznék. A memória tuningnál vannak opciók, most By SPD-n van, ami ua. mint az Optimal. De van Turbo beállított értékekkel és Expert ahol meg ha jól néztem én magam tom változtatni az értékeket. Én úgy gondolom, hogy a RAM-ok jobban meghajtása még dobhat a rendszeren. Samsung RAM-ok vannak benne Dual-ban (2x512).

    Érdemes áttenni Turbo módba? Gallyra tudom ezzel tudom rakni a memcsiket, vagy azé ezek már bírják a strapát?!

    Jó, puding próbája az evés. Szal mindenképpen prószáltam volna MemTest-el és teszt programokkal is ellenőrizni, hogy nem fagy-e...
  • KranaZoli #14437
    Több hétig nem volt gépem állandóan nem fért össze valami, valamivel. Még a régi pár hetes törpénet :) Meg közben csaj miatt sem ülhettem mindig a vas előtt ;) Így már elkezdtem azon is gondokozni, hogy talán akkor már kigyógyultam a függőségből is?!
    :o

    Azonban végre pár napja úgy néz ki kezd stabil lenni a rendszerem. A módosításokat átvezettem az aláírásomba. Ezzel a konfiggal első 3DMark05 eredmény 2600 pont volt. Az már elmegy, nem?! (minden alapon, még a rendszer is :)

    Az új tápnak köszönhetően 12cm-es Cooler az alján végre leesett a CPU hőmérsékletem is a 60C fokról 40-45 fokra :)))
  • Dr DeViLKiNG
    #14436
    fpshez meg az mx900 szar... mondom h mx510!
  • cam3l3on
    #14435
    és elküldtem kétszer ugyan azt kva net LLLLLLLLLOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL