36836
  • barret
    #17555
    Alaplap driverei rendesen fel vannak rakva? Agp vezérlö.
  • Gabesz amd64
    #17554
    és az akkor mitől van hogy csak 2x-eset lát a gép?
    holott 4x-es!!
  • Tufa16
    #17553
    "hidegkatód" ezt a szót nem ismerem :)
    Szóval, én ezekben a pcbe neon dologban nem vagyok otthon, de autóban a belső neonok többnyire 12V-rol mennek.
    Tehát a te kapcsolgatos "izéd" ventiknek lett leginkább kitalálva, szerintem... Fénynek általában kétállású kapcsolót szoktak használni, tudtomal.
  • RelakS
    #17552
    Aham, és mit szólna egy hidegkatód (gondolom csak ilyen neont árulnak pc-hez), ha 12V helyett 5V-ot kap? Egyáltalán 12V-ról mennek?
  • Tufa16
    #17551
    akkor neonok, uv-k vagy egyébb fények
  • fle go
    #17550
    Jol beszelsz.
    Egyebkent beepitettem a Zalman hutot az FX-es videokartyamra es ugy tunik nagyon jo! 10 fokkal huvosebb a videokartya chippje mint gyari hutessel.
  • Borg
    #17549
    Ezek a nagy kondik általában feszstab célokra vannak, szal KIZÁRT hogy emiatt látná 2x nek az AGP-det. Ettől max instabil lesz a géped, főleg hideg állapotban indításkor.
  • RelakS
    #17548
    Négy ventit akarok vezérelni vele, de azokhoz ottvannak a potméterek
  • Tufa16
    #17547
    ház, proci, videokártya, alaplapi ventiket pl
  • RelakS
    #17546
    Van egy Zalman ventivezérlőm, rajta két db háromállású kapcsoló, amit Off-ra, 5V-ra és 12V-ra lehet kapcsolni. Mit lehetne rákötni?
  • juhi01
    #17545
    hát nemtom mennyit szánok hűtőre!egy 10es körülit biztos!cerket feltudnám hozni egy 2,8 3ig másik hűtövel?valahol olvastam h fellehet!
  • Gabesz amd64
    #17544
    De de jobb ha nekem hiszel hogy rohadnak!én már átéltem :(
  • CoolStuff
    #17543
    Sztem elég gáz kondikat forrasztgatni a lapra, de várjuk majd a tapasztalatokat!:)
  • Gabesz amd64
    #17542
    És ezt egyszerü kicserélni?meg kell néznem akkor hogy milyen típusú is ez a kondi és olyat kell vennem!

    Hol lehet kapni kondikat?
  • CoolStuff
    #17541
    Rohadnak a kondik kecie!:D
    Nem hinném, hogy a kondik elszaródnak, bár, lehet, hogy az előző Abit lapodon az volt!:))
  • ollie
    #17540
    talán
  • CoolStuff
    #17539
    B+ ezt a nagy képet, még jó, hogy nem modemes vok!:DD
  • Gabesz amd64
    #17538
    De ez utal arra hogy 2x-es lett az AGP-m?
  • ollie
    #17537
    Hát ja az eléggé gázos, ki kéne cseréltetni a kondit. Egyébként meg le is vághattad volna a felesleges részeket, hogy ne szívjanak a modemesek.
  • Gabesz amd64
    #17536
    Hai everybody!

    Kérdés a szakértőknek: ott középen látjátok az AGP mellett egy kondit mellette egy ugyanolyan!
    Én szerintem a középső kondi kezd puposodni,Vagy tévedek?,sőt valami "barna piszok" van rajt és ez utal a kondikifolyásra. A másiknak semmi "piszok" nem látszik rajt.Egyszer én már átéltem ezt egy ABIT lappal és hasonló volt azon is csak sokkal több!

    Szerintetek kezd puposdni? És még észre vettem hogy az Nvidia driver a 4x-es AGP helyett csak 2x-est ismer fel!Ez gondolom közre játszik hogy baja van a kondinak!!

    Valami más ötlet?kössz de ha lehet akkor minél előbb nem akarom hogy beszarjon az alaplapom!vagy a VGA-m!

    Itt a kép:







    bocs a nagy képért,meg hogy ide írtam!de ez a legpörgösebb topic itt...
  • CoolStuff
    #17535
    Egy réztömböt!:))

    #17533

    Jó a celkóhoz is, azi is 478-as...
    Ha nagyon babát akarsz, akkor Zalman 7000Cu ez kb 8k körül van, ha csak egy nem rosszat, akkor valami Spire hűtő...
  • CUCLI
    #17534
    mennyit szánsz hűtőre?
  • juhi01
    #17533
    oké köszi akkor!nah és milyen hűtőt vegyek mondjuk?ami jó socket 478 as p4hez az jó a celeronhoz is?sztetek milyen hűzőlegyen?
  • Narancs
    #17532
    A tuning nem exakt tudomány. Nem LEHET előre megmondani meddig húzható vmi. Csupán saccolni lehet a tapasztalatok alapján. Próbáld me meddig megy, ennyi.
  • juhi01
    #17531
    jee thx

    lámának érzi magát

    másik tudom nemnagyszám de adott egy 2,4es cerka asrock p4i45E s alaplapban meddig tudnám húzni és milyen hűtőt vegyekrá?ramokat érdemes hűteni?másik olvastam a zalmannak a vga hűtőjéröl érdemes rárakni egy ati radeon 9250esre?és lehetne húznirajta!?csak nemakarok teljes konfigot cserélni értitek...ja mostveszek 512ramocskátmég 400mht-set
  • CoolStuff
    #17530
    fel húzza neked bazze!:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Narancs
    #17529
    sí...
  • juhi01
    #17528
    hy!az atitool megáll a max órajelnél?meg a memóriánál?és azon használhatom ahol megált és ez fel is húzza nekem?köszi
  • CoolStuff
    #17527
    Müxik az srv, gyere zúzni Gabesz, éppen AMD vs. Intel-edet írom át!:DD
  • Narancs
    #17526
    oksa, csak mindíg megkérdezik, de fejből én sem tudok varázscímeket, szal gúgöl gyorsabban válaszol mint én...:P
  • Blasta
    #17525
    Gugölt imádom, és az lett volna a második dolog az SG hardvertopikja után! ;-)
  • Narancs
    #17524
    nagyon szívesen...
  • Gabesz amd64
    #17523
    Ár és Mhz! ennyi röviden és tömören!
  • Blasta
    #17522
    Hálás köszönetem!!!!

    [HÁLÁSAN KÖSZÖNGET]
  • Narancs
    #17521
    nece...3. találat...
  • Narancs
    #17520
    tod, gúgöl is yo best friend...
  • Blasta
    #17519
    És hol találom ezt az AtiTool-t?
    A driverben van, vagy a CD-n keressem?
    (néztem mindenhol, de nem lelem)
  • Narancs
    #17518
    AtiTool elvileg megkeresi a kártya végét (tized mhz pontosan), csak kell neki néhány óra hozzá...:(
    Kézileg is állítgathatsz ha lusta vagy kivárni...
  • Blasta
    #17517
    Sziasztok!
    Eddig a napig Nvidia kártyáim voltak, most beszereztem egy Radeon 9600Pro-t.
    Tudtommal ezek a kártyák nincsenek húzva és elvileg lehet őket gyorsítani.
    Kérdésem az lenne, hogy milyen programmal tehetem??

    Köszi a segítséget előre is!!!
  • Narancs
    #17516
    Hát nem egészen.
    Van K7 ill. K8 platformba illeszkedő Sempron is. Az előbbi tulajdonképp egy Tbred magos XP, 256kb L2 cache -el és 333MHz FSB -vel (2200+ tól 3000+ ig van ha jól tudom)...
    A s754 es sempron (3100+) egybutított Athlon64, felezett L2 cache -el (512 helyett csak 256Kb), illetve letiltott 64bites utasításkészlettel...