36836
  • Narancs
    #17880
    Nem rossz 5let...mivel vágjam ki szted?
    semmilyen elektromos szerszámom nincs, csak alap barkácskészlet...
  • RelakSfromhome
    #17879
    És ha a táp hátulján kivágod a védőrácsot, nem lesz halkabb?
  • Narancs
    #17878
    Vízhűtéssel jó halk lett a gép, de még 1 venti még mindíg a csöndesség útjában áll: a tápé...
    350Wattos Codegen tápról van szó, elég zajos 8centis ventivel.
    Arra gondoltam, hogy kicserélem a ventit 2db 5Voltosra, ami szinte hangtalan. De nem tom hogyan kéne elhelyezni őket. 1et az elejére, és egyet a hátulja gondoltam tenni, ahová majd vágok egy lyukat neki:


    Viszont nem tom hogy merre fujjanak a ventik...úgy gondoltam a gép belseje felé eső szívjon, a kívülre eső meg fujja ki a meleget...az így jó lenne sztetek?
  • Narancs
    #17877
    nem tom hogy féljek -e...
    PH! -n azt mondták ez nem gáz, szal egyenlőre nem parázok...
  • CoolStuff
    #17876
    Maradt az Inno, most rakom össze a gépet, csak kibaszottul fáj a fejem, szal lehet, csak holnap dobom össze!
    Szép teljesítményt hoztál össze!:)
    Nem félsz az alu vs. réz-től?
  • Narancs
    #17875
    És végülis maradt az Inno 6600GT?
    Összedobtad már a gépet?

    Én megcsináltam tegnap a rev2.0 vízhűtést. szal betettem még1 skoda radit meg egy tartályt is...nagyon cool...
    Közben megtaláltam a CPU blokk maximumát is.
    Akárhogy nyúztam, terheltem a procit (2400+@3600+ [email protected]) elérte az 55 fokot, és egy centit se ment följebb...előtte szépen látszik az emelkedő görbe, aztán csak az egyenes vonal a grafikonon...:P

  • CoolStuff
    #17874
    Csöcs!
    Én is csak ezeket az alternatívákat találtam sajna!:(

    Bazze, Orbano (hunfrost) megbukott valami vizsgán és emiatt csúszik a vízhűtéses cumóim nagy része, szal csak 31.-én lesz meg minden!:((

    Kénytelen vok most Gyári Intel coolerrel összerakni a rendszert.

    Majdnem eltört az alaplap, amikor rászenvedtem a hűtőt, hihetetlen erősen kell nyomni!:P
    Ezen az MSI lapon mindenütt hűtőbordák vannak, nagyon brutális ahogy kinéz!:)
  • Narancs
    #17873
    Csákó!
    Sztem 2 lehetőséged van.
    1. Ferdén teszed föl a blokkot, így a csonkok a deszkán lévő kis hurkok felett lesznek. Aztán a csonkokat odadrótozod a deszkához 2 réz hurokkal...
    2. Vhogy odaragasztod az NB re a blokkot, bár ez eléggé végleges megoldás lesz...
  • CoolStuff
    #17872
    Nagyker powa, én is onnan hozatok mindent!;)

    Kérdés all-tól:


    Nekem is ilyen nb hűtőm van, de nincsenek lyukak az northbridge mellett, sőt még kampóból is csak kettő van átlósan...
    Na most, akkor hogyan tok ilyen blokkot rögzíteni rajta?
    Ha 4 kampó lenne, akkor kábelkötegelővel nyomnám, de így gőzöm sincs, valakinek van valami tippje?
    Help me plz!!!
  • Dr DeViLKiNG
    #17871
    nyúv Tt univerzális hütő :) 16dba powa :)
    link
  • Pontius #17870
    fasza, elmaradt ma a tanítás az időjárás miatt...
  • Dr DeViLKiNG
    #17869
    előbb ez fogadott a pclandnál :DDDD
  • Pontius #17868
    Persze ezt még fokozhatjuk azzal, hogy milyen alaplapod és procid van? Nem mindig elég yó memcsit kifogni ha melette nem tuningbarát a procid vagy éppen az alaplap nem támogatja a túlhajtást...
  • Pontius #17867
    Ezt nem lehet előre megmondani.
    Ha minőségi memcsit veszel (pl:Kingston, Corsair vagy OCZ) nagyobb esélyed van egy jól húzható darabot kifogni.
    De ha szerencséd van Brand (pl:Samsung, Micron, Hynix vagy Infineon) memóriából is ki lehet fogni jól húzhatót.
    Szal a lényeg, hogy memcsinél egyedfüggő a jól húzhatóság. Dual hajtásnál ez hatványozottan érvényesül mivel ott mindketőő memcsinek jól húzhatónak kell lenni. (itt persze nem a párba válogatottról és párban kaphatókról beszélek, hanem amit az eladó véletlenszerüen vesz le a polcról)
  • Tufa16
    #17866
    én decemberben vettem PH-n aszem 50ért. most 45 ért láttam utoljára.
    Természetesen ujjonan, sok év garanciával :) Ja és azt hozzátenném hogy akitől vettem, ő nagykerből hozta ;)
  • FaithMeN
    #17865
    Hai! Everybody!

    Meddig lehet egy 400-as memcsit felhuzni?
    valahol teszt róla van?
  • Gabesz amd64
    #17864
    Köcce az infót...
  • Gabesz amd64
    #17863
    Off!

    Ha minden igaz holnap eltünik a 3 felkiáltó jelem!
    Pedig kezdtem mármegszokni!

    Na nem offolok mert lehet merad a 3 vagy megkapom a 4.-et is!!
    Na Off END
  • ollie
    #17862
    Mind a négy modulnak egyformának kell lennie.
  • Gabesz amd64
    #17861
    Hát persze hogy dualba akarom!erre énis gondoltam hogy legyen üres hely...és bele lehet rakni 2*512 mellé 2*256-ot?

    A dualba muszáj pont ugyanolyan márkáju memcsinek lennie?
  • ollie
    #17860
    2x512. Ha dualban akarod hajtani fontos, hogy minél kevesebb modulod legyen (persze 2-vel oszthatóan). Ja és ha később akarsz még memcsit venni, akkor nem árt, ha van még üres slot.
  • Gabesz amd64
    #17859
    Melyiket érdemesebb megvenni Geil 4x 256MB 400MHz vagy a Geil 2x 512MB 400MHz memcsit?

    Árban ugyanannyi!!
  • Gabesz amd64
    #17858
    Jah és gondolom magyarországon!!

    külföldön egy 6800Gt az 346 Font!!

    itt amúgy találsz Chaintec VGA-t igaz nem a High Tech kártyákat találsz itt...
  • Punker
    #17857
    életben se és nagykerben se (mondjuk nem voltam még minden nagykerben)
  • Gabesz amd64
    #17856
    Életbe vagy képen?
  • Gabesz amd64
    #17855
    Akkor megnyugodtam :P
  • PLackó
    #17854
    eddig még csak a need for speed underground 2-vel teszteltem.a celeronnallow grafikán szaggatott (11 FPS)!most:mindent felvettem fulra és bekapcsoltam mindent és 30 FPS alá nem is megy le!és gyönyörű!nem gondoltam hogy egy proci ennyit segít a játékoknál..
  • PLackó
    #17853
    :DD
  • CoolStuff
    #17852
    Mennyi volt?
  • Tufa16
    #17851
    csak hogy nem egy nagy gyártó szted és én erre irtam neked, hogy mi érdekesség van :)
  • bazza
    #17850
    Vsak 4x AGP...:(((Ez most mit jelent?
  • Punkerwork
    #17849
    ezen mit csemegézzek? én nagyker listából szoktam csemegézni és nem a gyártó hivatalos oldalán :)
  • Tufa16
    #17848

    Csemegézz :)

    Ez van nekem: 6600gt
  • Punkerwork
    #17847
    ettől függetlenül nagy márka nem lehet ha a nagyobb nagykerek listáján nem szerepel :)
  • Tufa16
    #17846
    Pedig van és köszönik jól vannak ;)
  • Punkerwork
    #17845
    Chaintech VGA-t még nem láttam :)
  • Tufa16
    #17844
    Akkor erre azt mondom, nem létezik olyan gyár aminek csakis kizárólag tökéletes, hibátlan cuccaik vannak. MSI-ből is láttam hibás darabot, volt is hozzá szerencsém(ismerős kölcsön adta hogy próbáljam ki)...
  • Dr DeViLKiNG
    #17843
    nem
  • Tufa16
    #17842
    pont 6600GT-vel?
  • Dr DeViLKiNG
    #17841
    nem saját, hanem ismerősnél voltak gondok