36836
  • mEkLaU
    #18683
    Dede azért van nagyonis, most már itthonis egyre több a64 van külföldön is amerikában is ahol olcsobb is a dolog és több a fizetés mindneki olyat vesz!
    Anandtechnek a forumát nézzétek át 20000 feletti forumtéma van és minden második ember a64-et meg fx-et vesz
  • Gabesz amd64
    #18682
    Nem túl piaci az igaz!De mégis nött most a forgalma...
  • Gabesz amd64
    #18681
    KICSODA???

    Életbe vagyok ott van regem de már 2 hónapja be se léptem oda!és már ide leírtam életbe veszek ott cumót?
    én meg akárhogyis vagyok az összespórolt pénzemből is spórolni akarok az új gép vásárlásakor...
  • Punker
    #18680
    fél év alatt kb 50k-t esett az R-100-as ára (előzőtt akkor vette a csóka csak azt kicsit átmosta a tenger a szökőárnál:)
  • Punker
    #18679
    szerintem pont itt b@szta el az AMD, arra ment rá nagyon hogy otthoni desktop gépekben jó legyen, csakhogy az nem túl jelentős piaci szegmens.
  • Gabesz amd64
    #18678
    oké gratula

    de ez majd egy 3hónap múlva félére lecsökken!
  • mEkLaU
    #18677
    DE EZ EGY MOBIL PROCI EZT NE FELEJTSÉTEK EL:D 1 szo mint 100 legjobb intel proci:)
    A64 attol még jobb nyilván, de azért ez egy életerös probálkozás.
    Az meg h 700 k egy jo márkás laptop az amiatt van valoban h van piaca, másrészt meg drágák az alkatrészek.Miénk pl 600 alatt volt vmivel de eddig sztem kifizetödött a beruházás.
  • Dr DeViLKiNG
    #18676
    intelhez képest persze hogy marhajó, laptopba meg főleg!
    de desktopba akkoris amd =P
  • Punker
    #18675
    az a baj veletek hogy ti ph-s bolhapiac szinten gondolkoztok, a legtöbb számtech cég forgalmának 80%-át a céges ügyfelek hozzák, őket pedig nem az érdekli hogy tud e spórolni 10k-t a gépen.
  • Gabesz amd64
    #18674
    Nem támadlak csak azt akarom ezzel mondani hogy nem kell annyira esedezni előtte amíg csillagászati ára van azaz 1,5 drágább mint egy jobb AMD!
  • mEkLaU
    #18673
    200fsb-s northwood valoban.De azok mennek ki most már, AMD-nek az uj procijai meg egyre jobbak.Intel uj procijai viszont sztem szemetek.
  • Tufa16
    #18672
    elég sokan vesznek 700k-s note book-okat... ha nem vennének, nem lenne rá piac
  • Punker
    #18671
    jópáran, januárban 2 R-100-ast adtunk el kiegésszítőkkel több mint 2 milla volt és ez csak 1 ember
  • Punker
    #18670
    Northwood szerintem jó proci
  • Gabesz amd64
    #18669
    Ki a túró fog venni egy 700k-s(ha nem több) note book-ot?

    Az AMD is megoldotta a mobil procikat hogy kevesebbet fogyaszon meg ne termeljen annyi hőt!
  • mEkLaU
    #18668
    A64 kurva jo, Pentium M kurva jo többi intel proci sztem nem jo, de ez csak az én véleményem. Lehet támadni, de azért vmilyen szinten sztem igazam van.
  • Punker
    #18667
    pedig elhiheted, lásd pl toshiba egyik legjobb note-book gyártó (+ talán legjobb szervíz hálózata van az országban) és nincs egyetlen amd-s konfigja se, az igazi note-book piacot a cégek adják ők lesz@rják hogy ki gyártotta a procit neki 1 maximálisan megbízható gép kell, és ha 1 gép beválik nem fog másik céghez menni csak azért mert abban más proci van.
  • Tufa16
    #18666
    "a nagy vasak 500-as toplistáján ma szereplő leglomhább rendszer is 851 gigaflopra képes. "
    Hol van ez a lista?
  • Gabesz amd64
    #18665
    Én elhiszem hogy penyák közt jó/jobb lett de az AMD akkor is AMD!
  • Gabesz amd64
    #18664
    Nem is tudom hogy ki akart áttérni az A64-re!! öhömm
  • mEkLaU
    #18663
    Jo hát én nem gyözködök senkit mert mindenki azt hisz el amit akar, dehát én tapasztalatbol beszélek...nem a levegöbe!
    Na mind1 kivánom h egyszer azért kiprobáljátok.
    Ja meg azért azt sem felejteném el h DFI lapba rakhatsz ilyet, és akármilyen ramot tehetsz bele, mivel ugye atx formátumban is lehet ilyen gépet épiteni.
  • Gabesz amd64
    #18662
    Itt az ellenfél nesztek
  • DonQl
    #18661
    Majd megértik!;)
  • Narancs
    #18660
    Télleg klafa, csak szeretnék látni egy összehasonlító tesztet a Mobil Athlon64 -el, ami csak kicsivel drágább a simánál, és új lap se kell hozzá, mégis hozza a kis fogyasztást, baró teljesítményt...stb
    Szvsz nem rossz intel szinten ez a proci, pláne a 30W a 120 -hoz képest, de ilyen árral nem hiszem hogy versenyképes lenne...
  • DonQl
    #18659
    Jóhogy!:P
  • Punker
    #18658
    hagyd soha nem fogják megérteni.....
  • mEkLaU
    #18657
    Nem jöttök rá h ez mobil proci. Ez az Intel talán egyetlen jo procija, nem kell elvakultnak lenni...Játszani én is AMD-n játszom, de egy ilyen proci akkor is kegyetlen jo.
  • barret
    #18656
    Vicces vagy!
    A p4 120 wattos fogyasztásával hogy állunk??(Prescott)
  • Punker
    #18655
    amivel olcsóbb az AMD az rámegy hűtésre :)
  • mEkLaU
    #18654
    Az meg h drága hát én nem azt mondom h vegyen ilyet mindenki, aki meg ilyet akar az fizet érte, én tapasztalatbol tudom h nagyon jo az ilyen alapu notebook
  • mEkLaU
    #18653
    Mondom h ne az a64hez hasonlitsátok hanem az intelekhez!
  • mEkLaU
    #18652
    Figyi nézd meg a többi p4-hez képest lécci! tehát ilyen 3.6 meg 3.46ee csodakazánokhoz viszonyits!És nézd meg h a kettö között micsoda különbségek vannak orajelben 1.2 ghz, feszültségben, fogyasztásban.Ha vki sokat használ gépet, tudod mennyit sporol a fogyasztáson?Rengeteget, ez is bizonyitott persze.De ezt te is tudod gondolom
  • Gabesz amd64
    #18651
    Marad nálam a 3500+!

    2 évig tuti elég lesz!addigra az AMD is előrukkol egy hasonloprocival..
  • Gabesz amd64
    #18650
    az igaz és nem is termel sok hőt!
  • Narancs
    #18649
    játékokban azért nem olyan penge...és nemtom láttad-e az árcédulát...2.5X annyiba van mint 1 A64 3500+, ami kb mindenhol elporolja...
  • Dr DeViLKiNG
    #18648
    1.

    Intel Pentium M 755 (2.0GHz) $435
    AMD Athlon 64 3500+ $259

    ez a P M tudja 2.4-en húzva azt amit a a64 3500+ kb alapon..
    namost majdnem 200 dolcsival drágábban

    2.
    The problems resulting from these two limitations are three-fold:

    1. Desktop Pentium M motherboards must use mobile chipsets, which are $10 more expensive on average than their desktop equivalents, leading to more expensive motherboards.
    2. Current desktop Pentium M motherboards are about 6 - 12 months behind the design schedule of mobile Pentium M motherboards, meaning that they are all using Intel's 855GME chipset, unfortunately, and not the latest mobile 915 chipset. The biggest implication here is that this means that all current generation desktop Pentium M motherboards feature only a single channel DDR333 memory controller.
    3. The upgrade path for desktop Pentium M motherboards will be quite limited. The problem is that you're pretty much guaranteed only to be able to upgrade to faster 90nm Dothan based Pentium M processors, which aren't going to get many speed bumps between now and when they are replaced by Yonah (which won't work in current motherboards). Remember that the Pentium M is designed with a clock speed limit in mind and that limit is very low, so don't expect too many speed bumps between now and the end of the year (our roadmaps indicate only one new speed this year, that's all).


    tehát akkor most mennyire is "jó" az?
  • mEkLaU
    #18647
    2.0 ghzen 22 Wattot eszik!
    Figyi nekünk van ilyen laptopunk amiben ilyen proci van tudom h mit beszélek....
  • Punker
    #18646
    mobil procik nem esznek sokat, tapasztalatból mondom, teszteltem notebook aksit úgy hogy cpu-t 100%-on pörgettük :)
  • Gabesz amd64
    #18645
    30watt?

    majd elválik hogy mennyi is lesz az!!!
  • mEkLaU
    #18644
    A legjobb és 2.ik legjobb persze az Intelt nézve