36836
  • MasterJay
    #20834
    Azon meg ugyanaz a hűtű mint amit én vattem rá utólag, de kalyak így néz ki.
  • Punkerwork
    #20833
    Ultimate
  • MasterJay
    #20832
    Ez most akkor az ultimate? Vagy külön van rajta a hűtő? Ha külön akkor mond már honnan vetted rá a sapphire logokat!
  • Gabesz amd64
    #20831
    azám de müködik neki!
  • Punkerwork
    #20830
    kép1,kép2

    na kell valakinek? :)
  • Punker
    #20829
    XP-t akartál sata-ra telepíteni? ha nem intel chipset + sp2-es win akkor nem ismeri fel, induláskor f6 más gyártó terméke, és ott kislemezről add be a sata driver-t.....
  • Tufa
    #20828
    ha kb 1 percig abszolút nem érek a géphez nekem is lehül annyira.
    Bár, tegnap kicsit variáltam a kábelekel. Tegnap még a proci és a táp közé volt benyomva egy kábel(ne akadályozza a ventit), most elvettem azt onnan ( holnap mutatok képet), és egy kulcstartókarikával felraktam a ház oldalára. igy már tényleg teljesen szabad az áramlás ott.

    jelenlegi állapot:
  • Zetorg
    #20827
    nekem most alapon, 38 fokos a provi, vízzel.
  • Tufa
    #20826
    6 percnyi 100%os proci terhelésnél is maximum 46 fokot ért el. Most 39 fokos. kb 1 perc alatt gyorsan lehült. Vízzel még nem is lepődnék meg ezen, nade levegővel. :S
  • Zetorg
    #20825
    nincs mit, sok sikert!
  • Zetorg
    #20824
    nem tudom, hogy az nf7, hogy mér, mert nem volt ilyen lapom.
    azt tudom, hogy az ic7 fölémér kb 10 fokkal.
  • Nashville
    #20823
    Köszi a tanácsokat, holnap felkeresem az üzletet és ha nekik sem sikerül beállítaniuk akkor pata lesz a nyerő, remélem kicserélik (amúgy is ők rakták be).
    A mélyformázással kapcsolatban egy kicsit megnyugtattál
  • Tufa
    #20822
    ha jól tudom 1,5 az alap, én most 1,6on járatom. házhűtés jelenleg elöl egy venti, szabad áramlás elöl hátul (semmi nincs se a gép elött, sem mögötte), hátul meg a képen látható venti van. Oldallap nincs fent.

    az nf7-esek nem mérnek félre?
    Most futtatok egy 16megás super pi-t, kiváncsi vagyok mennyi lesz a max hőmérséklet
  • Zetorg
    #20821
    alapfeszen megy a procid?
    házhűtés milyen?
    szvsz jó az a 45 fok.
  • Zetorg
    #20820
    a legegyszerübb megoldás, ha kicserélteted egy pata vinyóra.
    a sata, jó, ha 10%-al gyorsabb...semmi értelme.esetleg annyi, hogy a kábelek nem foglalnak annyi heylet :)

    a low level format nem csinál semmi rosszat, csak minden adatot elpusztít a vinyóról.magyarul mélyformázás.
  • Tufa
    #20819
    lefutattam egy 3dmark03as cpu tesztet, de a végére is csak 45fokos lett. Milyen program van, ami kifejezetten megdolgoztatja a proceszort?
  • Nashville
    #20818
    Sajnos Sulinetre vettem. Remélem hogy ki tudják cserélni ha nem lesz jó. Nekem nagyon gyanús ez az egész bootolási rendszertelenség. Szerinted a "Low level format"-tal elronthattam valamit?
  • Zetorg
    #20817
    húú vazze.
    az a rész kimaradt nekem az előző üzidből.figyelmetlen vltam és fölöslegesen írtam egy kisregényt :(

    na szóval ebben az esetben nem nagyon tudok segíteni.volt egy ügyfél, aki a már meglévő sata vinyója mellé vett egy pata vinyót és az istenért sem tudtuk úgy beállítani, hogy normálisan boot-oljon :(
    úgy oldotta meg, hogy kicserélte pata-ra a sata vinyót is.

    várj holnapig, hátha valaki tud segíteni.
  • Tufa
    #20816
    aszem kezd behalni az alaplapi hőmérőm(CPU). Már 40 fok alá is lemegy a hőmérséklet mbm-everest szerint. Most pl Flashget, explorer, samurize megy egyszerre, és igy is 38 fok.
    Szerintetek ez irreális, vagy a jó hűtésre fogjam inkább?
  • Nashville
    #20815
    Remélem a lényeg látszik benne, de ha nem akkor fut az everest és másolhatok, már úgy is belejöttem:-)
  • Nashville
    #20814
    Adtak hozzá floppyt, azt tettem be, a sikeres telepítés előtt.
    Alaplap:
    CPU típusa AMD Athlon XP, 1666 MHz (12.5 x 133) 2000+
    Alaplap neve Abit KD7-S (6 PCI, 1 AGP, 4 DIMM, Audio, LAN)
    Alaplapi lapkakészlet VIA VT8377 Apollo KT400
    Rendszermemória 256 MB (PC2100 DDR SDRAM)
    BIOS típusa Award (01/08/03)
    Kommunikációs port Kommunikációs port (COM1)
    Kommunikációs port Kommunikációs port (COM2)
    Kommunikációs port ECP nyomtatóport (LPT1)

    Megjelenítés:
    Videokártya NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X (64 MB)
    3D gyorsító nVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X
    Képernyő Maxdata Belinea 10 20 20 [15" CRT] (1138909325625)

    Multimédia:
    Hangkártya VIA AC'97 Enhanced Audio Controller

    Háttértár:
    IDE vezérlő VIA Bus Master IDE-vezérlő
    SCSI/RAID vezérlő D347PRT SCSI Controller
    SCSI/RAID vezérlő Silicon Image SiI 3112 SATARaid Controller
    Floppy meghajtó Hajlékonylemezes meghajtó
    Lemezes meghajtó Maxtor 2F040L0 (40 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/133)
    Lemezes meghajtó HP photosmart 7200 USB Device
    Lemezes meghajtó SAMSUNG SP1614C SCSI Disk Device (160 GB, 7200 RPM, Serial-ATA/150)
    Optikai meghajtó Generic DVD-ROM SCSI CdRom Device
    Optikai meghajtó HL-DT-ST RW/DVD GCC-4480B (DVD:16x, CD:48x/24x/48x DVD-ROM/CD-RW)
    SMART merevlemezek állapota OK
  • Zetorg
    #20813
    ok, majd kipróbálom úgy is :)
    gondoltam azért van a vaku... :D
  • Zetorg
    #20812
    a lényeget nem írtad...
    milyen alaplapod van?adtak-e hozzá egy floppy-t?
  • Tufa
    #20811
    Klasszak a képek de amikor fotózol, kapcsold fel a villanyt :)

    Én gépem:




    mobilal készült képek... sry
  • Nashville
    #20810
    Ok. srácok, bemásolom. Nagyon hosszú, de tényleg komoly a dolog...

    Képeket sajnos nem tudok bemásolni, az már csak tényleg emailben :-) Sajnos nincs weblapom, hogy onnan be tudjam linkelni.

    Szóval: Megvettem a SATA-s winyót, az üzletben beszerelték a BIOS-ban beállították, hogy engedélyezve legyen az SCSI csatoló. A BIOS induláskor ezek után felhozta a RAID vezérlő BIOS-át is (1-es kép). A régi winyón lévő oprendszerrel megformáztam NTFS-re és particionáltam. Tudtam rá másolni anyagokat, úgyhogy működik.
    Újraindítás után beállítottam hogy elsőként az SCSI-ről legyen boot-olás.
    Ezek után induláskor kért egy indító lemezt, betettem a telepítő CD-t, majd elindult a régi winyón lévő XP (mivel nem nyomtam időben le egy gombot). Köv. alkalommal gyorsabb voltam és „hála” elindult az eszközök betöltése. Elérkeztem a telepítéshez, de a partíciók közül nem lehetett kiválasztani (meg sem jelent) a SATA-s winyó!
    Kiléptem, majd kihúztam a régi winyót és újra elindítottam, most is kérte az indító lemezt és szintén elindult az eszközök betöltése. Elérkeztem a telepítési ablakhoz, de Enter nyomása után a következő képernyő fogadott (2-es kép).
    Na ezek után amit csináltam, azt lehet hogy nem lett volna szabad. Gondoltam, hogy formázatlan lemez kellene ezért beléptem a RAID BIOS-ába (3-as kép). És kattintottam a „Low Level Format” lehetőségre. Jött egy figyelmeztetés, mely közölte hogy minden adat el fog veszni a winyóról. Jóváhagytam, majd két órán keresztül formázott.
    Formázás után újraindítás, majd szintén kérte az indítólemezt. Telepítő CD be és megint töltés. Telepítési ablaknál szintén Enter az XP telepítéséhez, majd az ismerős hibaüzi (2-es kép).
    A következő próbánál már nem is kérte az indítólemezt, csak kiírja hogy: „Verifying DMI Pool Data” és csak villog a kurzor(4-es kép). Fél órát is vártam, de semmi nem történt. Azóta sem kéri a lemezt, csak ugyanez a szöveg jelenik meg.
    Gondoltam, hogy nem kezeli megfelelően az alaplap a SCSI csatolót. Vissza régi winyó, első helyre beraktam a CD ROM-ot, Másodikra az SCSI-t, Harmadikra a HDD-0-át.
    XP tel CD be és elkezdte tölteni az eszközöket. Mikor a más gyártótól származó SCSI RAID vezérlőknél járt nyomtam egy F6-ot és később kérte a SATA driver disk floppyját. Ennek eredményeként a telepítési ablaknál már felkínálta az új vinyó partícióját, ahova már szabadon telepíthettem. Fel is ment 15 perc alatt az új rendszer. Gondoltam sínen vagyok és mostmár biztosan fog BOOT-olni az SCSI-ről. És nem! Ugyanaz a verifying… szöveg.
    Jelenleg csak úgy tudom használni az új telepítést, ha első helyre rakom a HDD-0-t és az indító menüből kiválasztom az új rendszert. Ha így van akkor semmi gond megy az új winyó.
    De ha kiveszem a régit akkor már megfekszik az új winyón lévő rendszer, és az istennek sem tudom boot-oltatni, csak a verifying… üzenet és csak villog a kurzor.
    Nem a RAID BIOS-át szurtam el? Lehet hogy frissítenem kellene a BIOS-t vagy az alaplapon kellene egy alapra állítás?
  • Zetorg
    #20809
    SCSI is lehet.
    van olyan lap, amin a bootolásnál SATA=SCSI

    nézzétek a honlapomat!rakatam föl pár képet a gépezetről :)
  • Narancs
    #20808
    " A részleteket leírtam előre egy world dok-ba, ha jelentkezel elküldeném e-mailben (ha megadod priviben)."

    Wazzeg írd be ide, mert így sosem kapsz választ...
    Amúgy biosban sata vezérlő engedélyez, 1st boot device sata legyen...ez alap...
  • Nashville
    #20807
    Hi!
    Ha van itt valaki MOST, akinek SATA-s vinyója van és tudna nekem segíteni, az írjon már egy sort, mert nem tudom boot-oltatni. A részleteket leírtam előre egy world dok-ba, ha jelentkezel elküldeném e-mailben (ha megadod priviben).
    Előre is köszi!
  • Tufa
    #20806
    ez tény, de nem annyival hogy jobb tápot keljen venni...
  • Punker
    #20805
    barkács sufnitung? utálom.......
  • Dr DeViLKiNG
    #20804
    mindenki próbálja ki, online amd proci overclocker guide
    link
  • Gabesz amd64
    #20803
    mért egyik haverom egy kacat tápról kapó krafttal hajtja a cd-olvasót és az volt az erőlködre kötve és így döngette a zenét
  • Gabesz amd64
    #20802
    De egy 6800Ultra mégis többet fogyaszt mint egy 6600Gt!
  • Punker
    #20801
    na jó ez után a teória után nem ismerlek bazze.....
  • Tufa
    #20800
    sőt! még egy ventilátor vezérlő is bevan dugva :)
  • Tufa
    #20799
    Nekem egy 400as van az aláírásomban lévő confighoz, szintén 2 rendszerhűtővel
  • Punker
    #20798
    noname tápja van, b@szott nagy 12 centis ventivel halk, de nem nagy durranás.
  • Mhosah Myth
    #20797
    Nha most megnéztem a tápot, 420Wattos és Noname... Nemtom, miért szerinted elbír 2 rendszerhűtőt 1 vinyót, 1 cd-írót, 1 dvd-írót, meg még az NX6800Ultrát?? Ha igen akkor annak csak örülök mert nem kell új tápot vennem :)
  • Tufa
    #20796
    400as táp miért nem elég a konfigodnak?
  • Mhosah Myth
    #20795
    Szerintetek ha csak a DVD író és a vinyó van bent a 400W-os tápom elbírja az Nx6800Ultrát vagy valahogy meg lehetne oldani házilag, hogy a régi 300W-os tápról kapja az áramot a VGA? Vagyis hogy ugye a régi 300-as tápot valahova tenném :) és az csak a VGA-nak adná az áramot... Vagy inkább ne csináljak ilyet?