36836
  • Mhosah Myth
    #20994
    Nem az alaplapot húzod fel hanem a processzorod... Az a baj hogy nem ismerem a matsonic biosát így sajnos nem tudok segíteni... Keress valahol FSB-t és azt próbáld feljebb tenni... Ha jól emlékszem a 2000+os AMD-en az alap FSB 133-on volt... Ezt kell feljebb tenni... Viszont szerintem annyira nem éri meg nem nyersz vele túl sokat és ha netán túlhúzod akkor ki kell lőni az alaplapon a CMOS-t és ha nem értesz hozzá akkor gondban vagy...
  • frenkoil
    #20993
    2 Ram -nak van hely
  • Mhosah Myth
    #20992
    Akkor szerintem a ram slotjával lesz a gond... Hány dimm foglalat van a gépedben? Mármint hány ramnak van hely? Ha 3nak akkor próbáld variálni... Nézd meg hogy hová teszed be amikor lefagy és oda ne tedd hanem akkor a 3.-ikba és az 1.-be... Ha az 1.-nél fagy akkor meg a 2.-ikba és a 3.-ikba tedd... Próbálgasd hátha csak az alaplappal van a gond... Lehet túl sok áramot kapott és tönkrement de lehet hogy a 3.-ik dimm-be már menni fog egyszerre a kettő...
  • Balumann
    #20991
    De nem tom hogy hol kell
  • Balumann
    #20990
    A 2400+-as alaplapomat a 2000-ről úgy 2400 alá egy picivel felhúzni
  • frenkoil
    #20989
    Ja a Kingston 2005 Február de még teljesen új.
  • frenkoil
    #20988
    Na itt van a bökkenö, mert eredetileg a Noname volt benne.Aztán bele raktam a Kingstont útána lépet fel a probléma. Most kivettem a régit , és a Kingstonal is müködik, ugyhogy fogalmam sincs mi a probléma.(Azt hittem hogy az alaplap nem birja a kettöt)
  • Mhosah Myth
    #20987
    Akkor valószínűleg a Noname ramod hibás. Vagy nagyon nem szereti a Kingstonod ...

    Egyébként mikor lett vásárolva?
  • frenkoil
    #20986
    Köszi a tanácsot.Végül is csak azért kérdeztem mert én bele raktam , és a Windows hibát észlelt ezért mindig leállt, útána kékhalál.Most kivettem egyet , és újra minden jó.
  • Mhosah Myth
    #20985
    Habár nem vagyok szakember , de van némi tapasztalatom...
    Bele tudsz tenni két memoriát csak az a gond vele, hogy mivel az egyik egy márkás Kingston 400Mhz-es a másik meg a nevesincs 330Mhz-es így az visszahúzza teljesítményben a Kingstonodat... A rosszabb ram Mhz-n fog menni és így gyakorlatilag lassabb lesz az 1giga ramod mint magában a Kingston 512-es... Inkább ha tudsz vegyél mellé még1 ugyanolyan Kingston-t vagy lehet más márka is csak a lényeg, hogy ugyanazon a Mhz-n fussanak... Habár inkább jobb ha ugyanazon márkák...

    Nekem bátyámnak volt így, hogy 2 db 256-os ram volt benne... Az egyik 333Mhz-s a 266-os volt... Ez visszahúzta a jobbat... Aztán én vettem 3 db 400Mhz-es PQI ramot és az egyiket odaadtam neki... Beleraktuk a gépébe és az 1 giga ram lassabb volt mint hogyha csak az 512-es PQi-t tettük bele mert 400Mhz helyett 266-on ment...
  • frenkoil
    #20984
    Sziasztok! Egy P4V533MX ASUS alplapba bele tudok tenni két memoria kártyát? (Az egyik Kingston 512MB 400 MHz, a másik egy nevesincs PC2700 512MB 330 MHz).Gondolom nem de azért szeretném egy hozzá értö ember tanácsát is kikérni.
  • Punkerwork
    #20983
    kezdésképpen alaplap kukába :)
    amúgy mit akarsz a prociddal végülis csinálni? :)
  • Balumann
    #20982
    :D
    Alaplap tulajdonságai
    Alaplap azonosítója 01/18/2003-VT8366-8233-MS8137CC-00
    Alaplap neve Matsonic MS8137C(+)

    CPU típusa AMD Athlon XP, 2000 MHz (15 x 133) 2400+


  • Mhosah Myth
    #20981
    mi????
  • Punkerwork
    #20980
    na akkor tisztázunk valamit P4-es lapba az életben nem indul el AMD proci
  • Balumann
    #20979
    AMD Athlon 2400+, az alaplap meg P4-es
  • Punkerwork
    #20978
    arról nem beszélve hogy az AMD-k órajele máshogy van számítva :)
  • Punkerwork
    #20977
    kicsit bővebben milyne proci, milyen lap?
  • Balumann
    #20976
    Ez szerintem nem ehhez a témához tartozik, de nem tom hova írni.
    AMD 2400+-os procim van, és csak 2000Mhz-re van állítva, és nem tom hogy lehet állítani. A biosba az Advenced Chipset featuresbe nicns benne.
  • Punkerwork
    #20975
    a kék nem olyan csúnya
  • CUCLI
    #20974
    nám táccik :/
    giccses.
  • Punkerwork
    #20973
    Myth házikója pirosban ő még tavaly 420-as táppal vette.
  • Punkerwork
    #20972
    szerintem 1-2 kép belefér, de teljes cikket linkeljünk inkább ahogy eddig is, ha 1 évig jók voltak a linkelt cikkek akkor most is.
  • MasterJay
    #20971
    Akkor mostmár jó lenne ha végére érnénk annak, hogy mit kell linkbe és mit pedig képbe rakni! persze ez csak egy javaslat.
  • Punkerwork
    #20970
    ebből van nekem a 495-ös
  • Mhosah Myth
    #20969
    Az ilyet pls ne linkbe rakd... :) Legalább a képet legyen rendesen itt...
  • MasterJay
    #20968
    pl ez? Punkerwork-nek
  • Mhosah Myth
    #20967
    Nha most akkor link legyen vagy ne???

    Jöhet a következő cikk?
  • Punkerwork
    #20966
    Enermax :)
  • MasterJay
    #20965
    na akkor mond egy jó tápot ami király!!
  • Loogan
    #20964
    Sztem is jó ha beírod + beszúrod a képeket.
    Velem meg sokszor az a baj, hogy átsiklok a linkek felett, illetve a linkelt cikk oldala sokszor túlzsúfolt, tele van reklámmal, és szemezgetni kell belőle, hogy mi a lényeg, hol a termék.
    szvsz
  • Punkerwork
    #20963
    sok szerencsét, engem meggyőztek hogy gyenge és ne vegyem meg.
  • Punkerwork
    #20962
    pont fordítve rohadt zavaró, mert szar nexus cikk engem nem érdekel, így meg át kell tekerni ha vissza akarok olvasni
  • B@dsector
    #20961
    ez kemény, hol fogod kint venni?
  • Mhosah Myth
    #20960
    Ok. Csak így egyszerűbb nem kell linkre kattintani
    De legközelebb csak link lesz...
  • Punkerwork
    #20959
    elég ha linkeled a cikkeket.
  • Mhosah Myth
    #20958
    Egy új 400W-os táp a Nexustól...



    Első bemutatónk végére érve lássuk a Nexus legfejlettebb, legnagyobb teljesítményű tápját, az NX-4090-et. Első ránézésre látszik, hogy igazán komoly termékkel van dolgunk. Tömege egészen elképesztő, több mint két kilogramm, ami egyből érthetővé válik, amint kinyitjuk a burkolatot. 1000 µF-os kondenzátorai már önmagukban is igen tekintélyparancsolóak, de a képen is jól látszik, hogy egyéb alkatrészei is igen méretesek.

    A részegység hűtéséről ugyanaz a 12 cm-es ventilátor gondoskodik, amit két oldallal korábban ismertettünk, de itt még alacsonyabb fordulatszámon, még kisebb zajszinttel üzemel. 96 órás folyamatos, kikapcsolás nélküli üzem után sem tapasztaltunk mást, a légkergető nem gyorsult fel, és a kiáramló levegő még így is kellemesen hűvös volt.



    A Nexus mérnökei a korábban megszokott kör vagy téglalap alakú lyukak helyett nyolcszögekből álló szellőzőnyílást alakítottak ki, így még szabadabb áramlást biztosítottak a levegő számára. Végül egy hetes használat után úgy vélekedtünk erről a tápról, hogy zajszintje alapján akár a passzív kategóriába is kerülhetne, a ventilátornak hála azonban belseje hagyományos felépítésű maradhat, így a valódi passzívoknál jóval olcsóbb és nagyobb teljesítményű tud lenni.



    Ez már tényleg az a zajszint, amit a legkisebb légyzümmögés is elnyom, mondjuk ezt úgy, hogy egyébként szinte teljesen hangtalan vízhűtés dolgozik gépünkben, és még így sem lehet észrevenni. Persze egy pár hetes teszt alatt nem lehet kideríteni, hogy évek múltán is megmarad-e ez a kellemes kép, de úgy gondoljuk, az alkatrészek minősége alapján ítélve erre minden esély megvan. A gyárilag meghatározott 16,2 decibeles hangerősséget tehát fülünkkel is igazolhatjuk: e táp használata tényleg igazán kellemes élmény. A sok pozitívum mellett azért néhány hiányosságot is meg kell említenünk: itt sem találkozhatunk egyenként csatlakoztatható kábelkorbácsokkal vagy külön grafikus vezérlők számára fenntartott tápcsatlakozóval. Mentségére szolgáljon viszont az eddigieken felül a kiemelkedően magas teljesítmény és a meglepően hosszú vezetékrendszer, így bőven jut tartalék a videokártya számára is.



    A fenti grafikon a Nexus hivatalos oldaláról származik, és elméletileg arról számol be, hogy az egyes tápok milyen terhelés mellett mekkora zajszinten üzemelnek. Nos, örömmel jelenthetjük, hogy az NX-4090 még egy 3,20 GHz-es, Prescott magos Pentium 4-gyel, Radeon X800 XT-vel, két optikai meghajtóval és öt merevlemezzel terhelve sem emelte ventilátora fordulatszámát az alapértékről, vagyis a 16 decibeles érték végig megmaradt.
  • Pontius #20957
    99,9%-ra ez lessz a moncsim, jövő héten eladom a mostanit és hétvégén tépünk ki Bécs-be.
  • Mhosah Myth
    #20956
    Kiszámoltam hogy az én configom mennyibe került volna külföldön...
    Míg Magyarországon 242ezerből raktam össze a gépet
    Ugyanez külföldön 209ezerből kijött volna...

    Ezt az állambácsinak
  • obe
    #20955
    vagy éppen a mx1000-es 50 euroér az bizony télleg jo ár