36836
  • janos666 #22716
    Van egy Inno3D 6600GT-m, de nem tetszik, ezért vettem rá egy Zalman Vf700AlCu-t hogy majd akkor jól szarráhúzom. A coolbits optimális frekire csak 576/1060-et dob, így még nem szemetel 3DMark03-ban, de kevéske pontot dob (~8700), ha kézileg felrántom 595/1160-ra (ez a legmagasabb amire még rábólint a tesztje, egyel fentebb már 2 futtatsából 1-szer mondja hogy ok), csak így nagyon ritkán, de bevillan 1-1 apró hiba, főleg a 3DMarkban, bár ilyen beállítással ~10000 pontot is ad. (ezek szerint a RAM-ra a kényesebb...) Ez azért érdekes, mert a teszt lefutása (vagy 0,5-1 óra játék) után a hőfok nem megy 55 celsius fölé, de a gyári hűtővel már windows-os üresjáratban is 60 fölött volt, játék után pedig veredesete a 69 fokot is. Tehát úgy gondolom nem a melegedéssel lesz a baj. Szerintetek egyszerűen selejt szar ez a konkrét példánya a 6600GT GPU-knak (sokan 600 fölé is bírják húzni), vagy az Inno baszott el valamit és érdemes lenne megpróbálnom valami feszültségemelő buherálást (nem hal-e meg tőle túl hamar)? Egyébként ez hogy megy, "csak" a BIOS-t kell szerkeszteni és flash-elni, vagy fizikálisan neki kell mennni a karinak heggesztőpákával? (utóbbit nem vállalom itthon, egyedül :D)
  • Borg
    #22715
    Majd karácsonyra meglepem magam egy 92-es, két 120-as meg egy 80-as ventivel, jó halkakkal, amik passzolnak bele :) Addig elfut ez így is.
  • Borg
    #22714
    Hát így fest. Egyelőre nem építettem be a szekrénybe.




    Figyeljétek az oldalsó venti rögzítését :D Oda 92/80mm-es való, de én odafabrikáltam a 120-asomat. Két ventirács, és némi LEGO gumicső, és gumi alátétek segítségével abszolút rezgéscsillapított :)

    Éshát itt meg a gatewatch közelről. Szépen teszi a munkáját.
    cpu fan a hátsó cooler master 120, + cpu diódát a ht101 heatpipejának aljára tettem
    vga fan az oldalsó coolink 120, + a vga dióda az AS2 réz részére ragasztottam közel a gpuhoz
    hdd fan a winyo blokkon van, coolink 120 (3 HDD-t hűt), + a hdd diódát az egyik samura ragasztottam, csak simán a tetejére
    case fan a felső 8cm cooler master, + a case diódát a NB bordájára ragasztottam.
    A dolog szépséghibája: A stackerhez adott hátsó cooler master ugyan pörög, de nem jelzi ki a gatewatch. A felső 8cm-es cooler mastert pedig nemes egyszerűséggel nem is indítja be. Szal nemtom ezekkel mi van. A két coolinket gyönyörűen vezérli, 900 és 1600 rpm között. Auton kb 1050 rpm-re tette őket.

    Amint látszik, a gatewatch íve nem egészen követi a stackerét, szal kétoldalt olyan mintha picit kilógna. Ráadásul nem horony van rajta, hanem csavarlyuk, tehát játszani sem tudtam vele különösebben.


    Ez pedig a csatatér, meg a régi ház :)
  • Narancs
    #22713
    A dobozban van mindenféle csonk, lehet cserélgetni őket. Van belső 10-es és belső 8 -as az biztos, meg van még egy harmadik féle is asszem...
  • Zetorg
    #22712
    majd megnézem
  • Punkerwork
    #22711
    zalmanusa.com?
  • Zetorg
    #22710
    ki tudja :)
    nincs ráírva dobozra?
    akarok benni vga blokkot, de nem tudom, hogy jó-e az én rendszerembe :(
  • Punkerwork
    #22709
    szép lesz a fekete lappal :)
  • Punkerwork
    #22708
    szerinted megnéztem? :)
  • Zetorg
    #22707
    szép!
    mekkora a csonkok külső átmérője?
  • Punkerwork
    #22706
  • Zetorg
    #22705
    hagyjál már! :)
    nem eszik az olyan sokat :)
  • Punkerwork
    #22704
    ok átszólok paksra ne ijedjenek meg ha megugrik a fogyasztás :)
  • Zetorg
    #22703
    este hozok még egy 6600gt-t tesztelni az SLI-t :)
  • Punkerwork
    #22702
    én meg ha azért mert 3-4 száz ember van egy helyen :)
  • [NST]Cifu
    #22701
    Ebben egyetértünk... :)
    Ezért kell a 2 giga ram... :)
  • StarFist
    #22700
    Valamiért jobban tudom tolerálni, ha egy game az effekt parádé miatt szaggat.
  • Punkerwork
    #22699
    WWIIOnline-t játszok az volt egy évre 99,99$ :)
  • Tufa
    #22698

    a mit vásároltam topicban valamelyik játék havidíjáról írtál, de akkor kevertem. sry
  • Borg
    #22697
    Na megvan az aerocool gatewatch :)
    Végülis ezüst lett. Szép darab, van hozzá csomó bizbasz.
    Szal megyek stackerbe telepíteni, ha nem jönnék vissza hétfőig, akkor elbasztam :D
  • Punkerwork
    #22696
    igen
  • [NST]Cifu
    #22695
    A kérdés az volt, hogy jól megizzasztja a hardvert. Nem az, hogy optimalizációs hiányosságok, vagy simán a sok effekt miatt. ;)
  • StarFist
    #22694
    A Lock On inkább a kretén módon optimalizált engine (volt egyáltalán optimalizálva?) és megjelenéskori bughegyek miatt érdemel említést. Ui az, hogy egy 2003-as grafikai színvonalú game a hardver fejlődés ellnére még mindíg nem fut élvezhető sebességgel (60+ fps) bizonyos helyzetekben, az nem a király módon megírt engine jele.
  • [NST]Cifu
    #22693
    Nem írták el, az ASUS hivatalos oldalán is így van leírva. Az ASUS natív támogatja a 600-as DDR2-es ramokat.
    Vagy arra gondolsz, hogy DDR2-667 ramok vannak, de DDR2-600-asok nincsenek?
  • [NST]Cifu
    #22692
    Izé-bizé, micsudi?
  • Punker
    #22691
    lol #22676-ben a nagyker elírta a dolgot mert tudtommal DDR2-600 nincs :)
  • Borg
    #22690
    raid! :)
  • Punker
    #22689
    nekem 99,99$ volt 1 évre (februárban 185 pénz körül volt az árfolyam) az 1 hónapra nincs 2000 forint se, mivel mással nem foglalkozok így nem drága, illetve megvettem a CoD:Deluxe Edition-t és mással nem is játszottam az elmúlt 1 évben, MMORPG-ben az a jó hogy ugyanaz a helyszín 20. alkalommal is hoz új kihívást, de pl tegnap este olyan városban voltunk ahol még nem jártam pedig több mint 1,5 éve játszok.
  • Punker
    #22688
    soha nem játszottam a WoW-tal.
  • DirtyPio
    #22687
    Szerintem annak, hogy az MMORPG-k nagy %-ban dominaljak a picot, ahhoz meg legalabb 5-10 evet kell varni, es az is csak akkor valosulhat meg, ha nem lesznek fizetesesek, azaz csak egyszer kell leszeni a netrol:D. En szemely szerint probaltam az anarchit, es nekem nem igazan jott be, tudom, hogy azt nem lehet osszehasonlitani az SWG-vel, de azert a feeling hasonlo. Szoval meg varhatunk egy kicsit.
  • Tufa
    #22686
    a kihalás példája mondjuk az uj GTA vagy mondjuk az EA sports játékok, ugye?
    Persze mit várhatunk egy (lehet hogy ex) WoW-ostól? :)
  • [NST]Cifu
    #22685
    256Mbyte-os 9800XT-m volt, FSAA-t nem is használtam alapból ezeknél a játékoknál...

    De látom még nem mindig nem érted: hiába van combos procid és videókarid, meg száguldó ramod, ha swappel a gép, akkor megakad, ha pedig sokat swappel a gép (mert nem fér a memóriába 200+ játékos plusz az ő elővett petjeinek a textúrája, modelje, hangjai, scriptjei és effektjei) akkor vége lesz, mint a botnak. Ilyenkor inkább gyengébb gép és sok ram, mind erős gép, és kevés ram a megoldás...

    Persze segíthet, ha lebutítod csontra, de akkor meg "élvezheted" a Quake 1 szintű 64x64-es textúrákat... Viszont nem fog swappelni.

    De amúgy itt kérdez meg bárkit, hidd el, úgy van, ahogy mondom, és nem én vagyok az egyetlen, aki emiatt a játék miatt bővített két gigára...

    Viszont ezen a 256MByte minimumon jót röhögtem... ki az, aki kipróbálná valaha is az SWG-t ennyivel... :))
  • DirtyPio
    #22684
    Itt peldaul egesz masok es abban igazat adok, hogy ha fullba akarsz jatszani, akkor kell jocskan ram, akinek van penze 2Gb-re az vegye, de ez egy jatek a sok kozul, es ha epp nem fullon jatszassz, akkor amint ugyanitt talalhato kommenterok is kozlik jatszhato a jetek.
  • DirtyPio
    #22683
    Nem lehet hogy a videokartyad miatt volt? Mert ugye az is sokat szamit, es en meg mindig amellett vagyok, hogy 2.6 Ghz +1GB ram+ izmos videokarik(x850xt, vagy dual 6800 ultra 2x512MB rammal, hogy mar a legextremebbeket emlitsem), megbirkozik minden nehezseggel, de szerintem ezt leghamarabb egy tesztbol tudnank megnezni, meg ma utana is nezek, es akkor majd meglatjuk, hogy kinek volt igaza.
  • [NST]Cifu
    #22682
    Szerintem egy 4400-as (550Mhz)-es modulokkal(1 GB) es egy A64 3000/3200+-al nem jelenthet gondot nyomulni semmilyen mai jatekon

    Akkor próbáld meg az SWG-t kb. középszintre felhúzott látótávolsággal, vagy a Lock-On-t teljes részletességgel. 1Gbyte-on nálam konkrétan az SWG-ben még CU elött (amikor Coronetben volt a nagy élet) Coronet város főterén folyamatosan swappelt a játék a legkissebbre vett látótávolsággal is, és volt jó esetben 2fps-em (a swappelés miatt). Ezen nem segít az sem, ha folyékony nitrogén hűtésű 5Ghz-es procid van 600Mhz-en teperő ramokkal - ha csak 1 Giga ramod van, ugyanez lenne az eredmény. Szóval bizony szükség van a több ramra.

    Ugyanez Lock-Onban, ha egy hadoszlop felett repülsz el 1Gbyte rammal, minden egyes jármű LOD lépésekor egy-egy apró, tizedmásodperces akadás... :)
  • Loogan
    #22681
    Szvsz a túlzott memóriaéhség a Winfos nem túl optimális memóriamenedzselésében keresendő, ami akkor is lapoz, amikor nem lenne indokolt (minél több RAM-ot pakolsz bele, annál bagyobb a lapozófile, hát áááááááááá). Egy kis tweakeléssel a registryben lehet rajta javítani.
    Akit érdekel (biztos sokan ismerik): Mister XP-ben van pár trükk
  • DirtyPio
    #22680
    Hat nem is tudom, hogy hogy is van a 2 GB-s mese. Szerintem egy 4400-as (550Mhz)-es modulokkal(1 GB) es egy A64 3000/3200+-al nem jelenthet gondot nyomulni semmilyen mai jatekon, persze ha kicsit tuningol az ember, ugy 2.6 Ghz-ig, mert ugye, a minap olvastam itt, hogy biza elegge szep eredmenyeket lehet elerni egy Veniccel, azaz 2.8Ghz-et, ami ugye gyorsabba teszi a gepet.
  • [NST]Cifu
    #22679
    Hát ilyen program már van kint jópár. Lásd Lock-On, amely 2003 végén jött ki. A mostani gépemmel már elég korrekt, Föld felett repülve a min. 30Fps már összejön. :))
  • StarFist
    #22678
    Egyébként valószínűleg a Lost Coast lesz az első játszható "techdemo", ami a pro gamer-ek 95%-ának oda fogja verni a gépét a padlóhoz (ami a Source engineből kihozható, az benne lesz). Ahogy a GS-ban írták, a VGA kártyánk rettenetesen meg fog bennünket utálni a futtatása után.

    Ha jól emlékszem valami 3,2 GHz processzor + 1 GB ram gépigényről hebegtek az élvezhető sebesség érdekében. Ebből kifolyólag én is rákényszerültem az A64 upgrade-re. Jelenleg egy Venice magos 3200+ -ra vadászok.
  • [NST]Cifu
    #22677
    Hát elismerem, hogy eléggé marharépa tudok lenni ilyen téren, de a falra tudok mászni, amikor menet közben egy játék a winyóhoz nyúl...