36836
  • Punker
    #24636
    elfér
  • izb
    #24635
    Ha lennél szives a monitorral kapcsolatos vitatkozásunkat kitörölnéd azt megköszönném.
    Mindent
  • izb
    #24634
    sorry
    de ritka egy
  • Punker
    #24633
    hagyjad azért mert ő fanatista nem kell flémelni.
  • ollie
    #24632
    Nem dolgozom sokat videokkal, bár mostanában egyre többet. Lehet, hogy akkor megtartom a Prescottot.
  • Zetorg
    #24631
    vegyél egy gépet, ami meghajtja a vga-dat :)
  • izb
    #24630
    Nem tudom te miért az árán vagy kiakadva??
    Minden cél hardver drága.Ez profi cucc és inkább meg kéne nézned élőben is,és akkor talán csöndben lennél.
    De valszeg a személyiséged nem tudná ezt megengedni számodra,ilyen arcal nehéz lehet élni.
  • izb
    #24629
    Ritka egy tirpák paraszt vagy ember.
    A világ egyik legjobb hanem a legjobb monitoráról úgy obégatsz,mintha már láttál volna is egyet ebből a sorozatból.
    Professzionális cuccokhoz és tervezéshez a TFT a legjobb választás,és senkit nem érdekel,hogy te min játszod a szaros játékaidat.
    Jó lenne ha egy kicsit lemásznál a magas lóról emberke,ja és nem ártana elmenned szemészhez is,ha neked az IBM CRT monitora a best.
  • Punker
    #24628
    nem is te lennél :)
  • Punker
    #24627
    kihasználod? sokat dolgozol videoókkal stb? nekem megérte félről 2 mega-ra váltani :)
  • Narancs
    #24626
    Szerintem azt válaszd, amelyik jobban húzható.
  • ollie
    #24625
    Mindkét rendszer ugyanaz, a lényeg, hogy megéri-e a plusz fél mega cache.
  • Punker
    #24624
    azon a szinten amin én használom nekem bőven elég egy 8-12 ms-es TFT és azt is fogok venni, napi 12-14 órát vagyok monitor elött, nem akarom a szemem szétb@szni.
  • Narancs
    #24623
    Csákó srácok!
    9800XT + zalman kis kék vizesblokk = 80fok GPU játék közben. VPU recover anyázik. Normális ilyen magas hő a GPU-nak? Kibírja? Vagy higgyek a VPU recovernek?
  • CUCLI
    #24622
    valaki #24617?
  • Gabesz amd64
    #24621
    nincsmit
  • Taptarap
    #24620
    kösz akkor nem lényeges. Egy árlistában akkor betűkkel irták ki, hogy 184 pin-es azt hittem már ez is vmi teljesitményt befolyásoló adat.
  • TheZsenyka
    #24619
    "rengeteg olyan tulajdonsága van a TFT-nek ami jobb mint a CRT, nem kell ezt bizonygatni elég józan ésszel gondolkozni....."

    Jah, ergonómiai előnyei vannak: vibrálás, sugárzás, zajszennyezés, dimenziók, tömeg, energiafogyasztás. Ebben nagyjából ki is merülnek az előnyök.

    Fel lehetne hozni még a geometriai torzulást is, de profi CRT monitorok esetén ez elhanyagolható szinten mozog. Persze GABA,SAMPO,AMPTRON monitoroknál biztosan kiütközik

    Viszont TFT monitoroknál gyengébb a megvilágítás, kontrasztarány, frissítési idő (most kezdenek el szivárogni a CRT-hez hasonló tudású darabok), színhűség (mint láttuk, 1.2M-ért már vehetsz olyat, ami ebben elég jó)

    CRT monitoron szebbek a filmek és jóval élvezhetőbbek a játékok. Az pedig, hogy nem lehet a CRT moncsikat falra szerelni... hmmm... megvagyok enélkül az opció nélkül még egy darabig.

    De ha most azzal jössz nekem a "SuperGAMEZ" oldal fórumában a "PC TUNING" rovatban hogy "tudod nem mindenki játékra és filmnézésre veszi a monitort" akkor megemelem a kalapom (nincs, de veszek egyet), mert ebben az esetben tényleg csak az ellenkezés beszél belőled. Egy DTP fórumban nem állnék le bizonygatni a CRT előnyeit, ez egyértelmű.

    Igazad van: vannak előnyei természetesen az LCD monitoroknak, ezt rendkívül nehéz és buta dolog lenne firtatni.
  • Gabesz amd64
    #24618
    mindegyik memcsinek más pinje van
    az SD memcsiknek van 168
    a DDR-s memcsiknek 184
    a DDR2-es memcsiknek pedig 240 pinje van

    ezt Te is megtudod számolni a memoriádon...(az alján találhatod az sok sárgaréz bizbasz :DDDD)
  • CUCLI
    #24617
    nemtom mivan a karival. nálam mindíg 1-2 ezerrel kevesebb dob a 3d mark:(
    anno 2001ben 14ezer volt a 9800proval,512 333mhz, 2.8 p4 nw. nemtom ott lehet ,h az a max 9800proval. 2003ban is 10039 pont.x800pronál 2005ben 3900pont holott mindenkinek 4k 4,5k. mi a szar lehet? valami cuccot bekéne még állítani winben,driverben vagy biosban?
  • Taptarap
    #24616
    az, hogy hány pin-es a memoria számit vmit? mijaza a pin?
  • Gabesz amd64
    #24615
  • Punker
    #24614
    az új versenyző :)

  • cseneles
    #24613
    szerintem az NW a nyerő!
    nekem is volt egy 3000-es telekondis NW!
  • Punker
    #24612
    én a halkabb rendszert választanám :)
  • ollie
    #24611
    Hi! Ti melyik procit tartanátok meg?

    1. P4 3000/800/512 NW
    2. P4 3000/800/1024 Prescott

    Mindkettő S478-as (tulajdonképpen most ingyen le tudnám cserélni az NW-met). Már napok óta tesztelem a Prescottot.
    Sebességbeli különbséget nem nagyon látok, terhelés nélkül sokkal jobban melegszik a Prescott, viszont teljes terhelésnél kb ugyanaz, min az NW. Az NW alapfeszen megy 3600-on, a Prescottot nem próbáltam húzni, de gondolom az is megy kb ennyit legalább.
  • Punker
    #24610
    rengeteg olyan tulajdonsága van a TFT-nek ami jobb mint a CRT, nem kell ezt bizonygatni elég józan ésszel gondolkozni.....
  • TheZsenyka
    #24609
    Próbálja beadagolni, hogy a TFT jobb, mint a CRT. Nagy nehezen elővadászott egyet, ami *részben* kivált egy CRT-t, mindezt 1.2M forintért.
  • Punker
    #24608
    ti most mi a f@szról beszéltek? hány ember használ otthon dual xeon/opteron szervereket? max 1-2 fanatista, ahogy profeszionális tervező monitorokat se arra találták ki hogy játszanak rajta.....
  • TheZsenyka
    #24607
    Add már fel, beégtél a 37ms cuccal, törődj bele. Kár erőlködnöd még egyet a végére. Egyszerűbb, ha hagyod elsüllyedni a dolgot. Menj, vegyél 1.2M forintért monitort, ami egy év múlva 200 rókát fog érni, és kevesebbet tud, mint egy új 300 ropis CRT vagy egy használt 50 ropis darab (21-22").
  • bertino
    #24606
    ha uolyan márka nem nagyon, de egyébként se, csak akkor szokott galiba lenni ( szerintem -.-) ha Dual-ba hajtasz két különböző RAMot
  • izb
    #24605
    Azt hiszem,ha azt mondanák,hogy kicserélik a monitoroddal erre,nem hiszem hogy nemet mondanál.
    És lás csodát már nem fikáznád a TFT csodákat.
  • bazza
    #24604
    ÉS a kompatibilitás? Most is két kölönböző ram-van a gépben, ha veszek még egyet, akkor az nem kavar be?
  • Narancs
    #24603
    időzítés
  • bazza
    #24602
    latencia = ???
  • Don Vincenzo
    #24601
    Üdv!

    sztem azt felejtsd el, eddig Mo-n csak 1 helyen láttam, 248.000 magyar forint!(Vapochill Extreme Edition)
  • TheZsenyka
    #24600
    Ha dual channelben nyomod, akkor egyértelműen a 2db 512MB-s modul a jó választás. Ha amúgy sem dual channel, akkor nem sokat veszítesz, ha 333-on mennek a RAM-ok 400 helyett.Valamennyit ront a RAM teljesítményen ha kétoldalas/egyoldalas illetve különböző méretű modulokat keversz, de ha nem tuningolsz, akkor teljesen mind1. Amúgy az alacsony latencia messze fontosabb, mint a magas órajel.
  • bazza
    #24599
    hi all!
    Egy kis help-re lenne szükségem.
    2x512MB 400Mhz, vagy 2x512MB 400Mhz + 256MB 333Mhz -> 333Mhz
    Melyikkel járok jobban?
    thx!
  • TheZsenyka
    #24598
    Talán kamerás megfigyelő lehet. Legalábbis a beépített képernyő (ami nem érintős mert plexi van előtte) meg a gombsor alapján. Persze ez csak tipp. Esetleg egy túlméretezett távirányító
  • Magnumrolcsi
    #24597

    Ez a mütyűr mire jó?