47
CD-RW de milyen?
  • ollie
    #47
    win9x-me:
    A hw kezelőben a cd/dvd-rom/rw tulajdonságainál van egy közvetlen memória elérés kapcsoló (direct memory access/DMA).
    Az XP-nél elvileg ez magától bekapcsolódik, és nem is itt van, utána kellene nézni.
  • ollie
    #45
    Lehet, hogy nincs bekapcsolva a DMA.
  • ollie
    #44
    Az LG írók nem tudnak lassan írni. Talán az van neked.
    Nekem egy 32x10x40 van és a legkisebb sebesség 8x. A későbbieknél ez talán már 16x.
  • Blasta
    #42
    Hallottatok már olyanról, hogy egy CD-t CSAK 16-24-szeresen lehet írni???????
    Tehát 16-nál lassabban nem??????
    Nekem ez nonszensz, viszon 5-ből 3 cd-t kiköpött 2 külön író is!

  • mackozol
    #41
    DVD-ben is jobb a TEAC, mint az LG?
  • mackozol
    #40
    Simán kijön külön is, nem tudom miért nem gondoltam erre...Köszi a tippet. Ez az Aqua ahogy nézem árban simán veri a többit. Eddig az AMP-t néztem, az is elég jó árban, de az Aqua olcsóbb.
  • mackozol
    #39
    Hmm. Köszi körülnézek!
  • ollie
    #38
    Nekem bejött az LG író és a DVD olvasó is (külön van nem egyben), de ha akarsz 8x sebességnél lassabban írni, akkor ne ezt vedd.
    Végülis ennyi pénzért szerintem tök mindegy.
    De ha elfogadsz egy jó tanácsot, akkor ne egy combot vegyél, mert a CD írók feje hamarabb tönkremegy a használat során, mert nagyobb mint a CD/DVD olvasóké.
    Ha szerencsés vagy 23-ból már kijön külön egy CD író, meg külön egy DVD olvasó is.
  • mackozol
    #37
    Köszi! Melyik típust ajánlanád, ha mondjuk ez a 2 jön ki a pénzből?
  • ollie
    #36
    www.bluefish.hu
    www.aqua.hu

    Tapasztalatom szerint a legolcsóbb hw boltok között vannak...
  • mackozol
    #35
    +k
  • mackozol
    #34
    Hát ez lol!:)))))))))))))) Regisztráltam magam Liderc_ néven és ezzel a nickkel vagyok belépve mekora poén már?!:)) mackozol :))
  • mackozol
    #33
    Üdv! Van kb. 23 ezer Ft-om, hogy vegyek rajta egy Cd író DVD Combot, lehetséges ez és ha igen, akkor mit és hol tudnátok ajánlani nekem? (LG-t és Samsungot láttam ennyiért).
    köszi a helpet, ha kapok!:)
  • Pheel
    #32
    Ilyen embertől csak a hardverrel együtt veheti meg a programot, mivel ezek a mellékelt cuccok OEM statuszúak.
  • Lada
    #31
    O.K. Köszi a segítséget!
  • ollie
    #30
    Nézd meg, hogy tényleg le lehet e tölteni a gyártó oldaláról ingyen (jogtisztán).
    Ha nem, muszáj venned egyet.
    Esetleg valaki olyantól is vehetsz író programot olcsón, akinek már több példánya van, mert többször vett cd írót és mindig kapott progit hozzá...
  • Lada
    #29
    Oké, mit tennétek a helyemben a progival kapcsolatban? (warez kilőve!)
  • ollie
    #28
    Nem, csak az azért olcsóbb, mert semmit sem kapsz hozzá.
  • Lada
    #27
    És az OEM-hez miért nem adnak? Így szól a törvény, vagy mi? :)
  • Laalee
    #26
    ha dobozosat veszel adnak (kit neven szoktak arulni) ha oem et akkor nem
  • ollie
    #25
    Ha OEM-es a CD író, akkor csak a gyártó jóindulatán múlik, hogy kapsz e vagy nem. Ha viszont dobozos, akkor mindig kapsz hozzá, legalábbis így volt. Szóval ha OEM, akkor nem reklamálhatsz, hogy nem kapsz hozzá programot...
  • Lada
    #24
    Nem vagyok otthon a területen, ezért megkérdezem:
    Mitől függ, hogy a CD-íróhoz adnak-e progit, vagy, sem? Ugyanis most veszek komplett gépet egy boltban, és kiderült, hogy az LG-hez adnak, a TEAC-hoz nem. Jó fejek voltak, azt mondták, ingyenesen letölthető a netről a progi. Mi van?
    És ha nincs netem? Höh. Verjem ki a balhét?

    Szóval, egy kis útbaigazítást kérek, mivel legálisan szeretném megszerezni a progit.
    THX
  • Laalee
    #23
    ahh mar kijavitottak refreshre mar rendbejot... a francba le kellett volna menteni :D
  • ollie
    #22
    Hol látsz te Brutto 93625-öt? Nálam a Netto összeg alatt 12375 van...
  • Laalee
    #21
    netto 9900 brutto 93625 :DDD csak erre
  • ollie
    #20
    Miért? Erre is 25% ÁFA van nem? Vagy csak nem értem mire célzol?
  • Laalee
    #19


    egesz nagy lett az afa :D
  • ollie
    #18
    Be van kattintva a vinyónál a DMA?
  • RelakS
    #16
    Ja, LG író
  • RelakS
    #15
    Legfeljebb azért jobb a dobozos, mert JOBBÁRA van hozzá progi, meg egy-egy ajándék lemez. Azért jobbára, mert a cégnél mostanában vettünk egy írót, és csak NERO volt hozzá, az is ilyen kódnélküli, csakehhezhasználhatod változat :(
  • Gerry
    #14
    Nemhinném, hogy valaha lesz vele gondod, Plextorról eddig csupa jót hallottam és tapasztaltam, nekem OEM Teac-em van, és se nekem, sem az ismeretségi körömben nem volt még rá panasz, pedig jónéhányról tudok, a 4x16x-os és 8x24x-es SCSI-től 4x4x32-es, 24x10x40x-es IDE-n keresztül a 40x12x48-asig mind mind hibátlanul üzemel...
  • Pheel
    #13
    Nekem OEM Plextorom van. Nincs vele gondom...
  • kovti
    #12
    Számítottam a válaszra.
    A TEAC jól hangzik és a több éves múlt is mellette szól, na meg a jó visszhang. ...de érdemes x ezer forinttal többet kiadni egy íróért, némi teljesítmény javulásért cserébe (Nem azért mert földhöz vágna, de jól jöhet még másra is.)? Egy összesített tesztben azt olvastam, hogy az említett MSI író több pontban is fölülmúlta az alább felsorolt írókat, igaz az újraírt cd-k olvasásánál lemaradt.
    A technikai adatok felől már nagyjából tájékozódtam, már csak a visszajelzésekre vagyok kíváncsi. Ennyi választ el a vásárlástól...

    Még valami: Bízhatok az OEM kiszerelésekben vagy inkább a dobozos változat mellett döntsek? Tudom csak tartalmi különbség +1-2ezer huf választja el őket, de a +1 év garancia még jól jöhet.
  • Pheel
    #11
    Minden felsorolt darab 24x-es újraíró...
  • RelakSfromhome
    #10
    Najó, lemezt :)
  • RelakSfromhome
    #9
    Lényeges a sebesség, de az újraírásnál. 10v12x-es az a normál, és a HS médiát kezeli, a 24x-es meg a US-t is.
  • Pheel
    #8
    Hűha! Új technológia? Mióta van ilyen? Vagy max 8x-es íróra gondolsz? Mert felette bizony egyetlen író sem ír állandó sebességgel. A lemez külseje felé gyorsul az írás vagy zónánként vagy lineárisan, attól függően, hogy mennyire modern az író...

    Kovti: ha sok pénzed van, akkor Plextor (nem bánod meg), ha pedig spórolsz, akkor TEAC. A sebesség nem lényeges. Az 52x-es kb 5 másodperccel hamarabb készül el a lemezzel, mint a 48x-os :)
  • RelakS
    #6
    Én is teac
  • kovti
    #5
    Köszi a hozzászólásokat......

    ...KovTi...
  • Emery
    #4
    A TEAC-et javaslom.