42
help
  • mícs
    #42
    szerintem e t68! en azt hasznaltam, de megvan az utodja, ugyhogy elado!
    az ericsson szerintem tobb tekintetben jobb mint a nokia! minosegben azonban nincs koztuk kulonbseg!

    amugy a se a tavalyi elso 3/4 eves eladasaihoz kepest 51% tobb telot adott el, mig a nokia eladasai csokkentek es alatt az ido alatt!
    elgondolkodtato!
  • GregSB
    #41
    :DDD

    Hát igen, egyeseknek még az angol tudás gizda. Beállítja az angol menüben a legújabb diszkóslágert ringtónnak, aztán a csajok már dobják is szét a lábukat neki :P
  • Pheel
    #40
    Gizdázás? Ezzel? ROTFL :)
  • Kandurex
    #39
    Engem nem zavar az angol...sőt..így még jobban lehet vele gizdázni. (bár sztem nekem csak akkor lesz ilyen telefonom ha leviszik vagy 40-50e Hu forintocskára)
  • Pheel
    #38
    Meg a szokásos csicsák, amikkel jól lehet menőzni. Színes, dallamos... Bár a 6610 még tetszik is :)
  • Pheel
    #37
    Hypermobil... Nacsak! :) A Sharp még magyarul sem tud. Mondjuk nekem mindegy, én angolul használom a telefonom, mert ott legalább nincs félrefordítva minden :)
  • bla
    #36
    7650es belső felépítése teccik egyébként, csak picit nagydarab, sonyericsson p800a picit szebb nála, tudásba vmivel jobb, főleg a bővíthető memória miatt.
    Ismerősöm most cserélte le 7210re, hát... nekem vhogy tul csicsás, meg ugy elég fura használlni a középső gomboszlopot, de semmi extra sztem, max hogy végre stereoba szol a beépitett rádio , ami egy telefonba szintén qrva lényeges :)
  • bla
    #35
    A topic címéből indultam ki... de mivel elég sok árkonstrukció van már, így néhol nemkizárt pár ezer ft különbséggel hogy megközeliti egymást árba egy középszintű sonyerikroncs egy alacsonyabb nokijával, illetve akár fordítva is kijöhet.
    Bár vhogy falramászok a westel meg a voda "odaadom 29ezerér az év hypermobilját, de azé 12 honapig fizeted mellete részletbe" akcióit.
  • Pheel
    #34
    Legyél kedves a T68-at (ami felső kategóriás EricSony) ne egy alsó kategóriás Nokiával (3510) hasonlítani, hanem esetleg egy szintén felső kategóriással! Pl: 6610, 7210, 7250, 6100 Köszöntem!
  • bla
    #33
    Ja kamera meg loxar sztem, bár 1-2 kép emberien néz ki ha áttöltöd gépre, mármint ha vhol kapsz adatkábelt hozzá, mer a sötét zalába nemsokat láttam :)
  • bla
    #32
    Volt pár alapszintű nokiám, 5110,5510,3210,3310 közbe egy ericsson t20 is beugrott, aztán egy t300, mostmeg egy t310em van, de egyiknél se éreztem azt hogy fuj nemtudom használlni, azonnal veszek egy nokiát. A t68tol kezdve még egyszerübb a sonyericssonok menüje, és a joystickal is sztem könyebb navigálni mint egy 3510esen.
  • Pheel
    #31
    Ehhez én túl kapkodós vagyok :) Fél évig nem használtam egyszer sem :)

    Amúgy a lényeget magad mondtad ki:
    "Nokia itán kcisit furcsa volt, de 1 nap alatt megszoktam, mostmár ugyanolyan gyorsan tudok vele gépelni mint a volt 3310esemmel. Egyáltalán nem logikátlan, csak meg kell szokni."

    Olvasd el a #14-et!

    Szóval állítólag jobbkormányos autót sem nehéz vezetni, de ha már tudok balkormányost, akkor nem akarok újra megszokni valamit, amiről visszaváltva megint szokni kell...
  • GregSB
    #30
    T65-ösön meg kell várni amig lerakja l-t. Most mértem le, így 5sec. Nabumm, összedőlt a világ, rohanok is Nokiát venni, mert azzal 2seccel gyorsabban beírom. Ha valakinek ez ennyire számít telefonvásárlásnál, az vegyen Nokiát, és érezze jól magát.
  • dikki*yysw
    #29
    Nokián ha pl. azt írom Hello, akkor H, shift, el, kétszer a shift, lo, és máris megvagyok. Kb. 3 sec.
  • GregSB
    #28
    Ja értem már mire gondolsz.

    Ha egy szót így akarsz leírni: hEllo, akkor azt két féleképpen teheted meg:

    Beírod, hogy 'h', vársz, amíg eltűnik a jobb felső sarokban a betűlista(amig kint van addig az éppen beírt betűnek tudod változtatni a méretét), majd átváltasz nagy betűre csillaggal, beírod, hogy E, vársz megint amíg eltűnik betűlista, méretváltás -> 'llo'. Ez így tényleg lassú, de így is meg lehet csinálni:

    Beírod, hogy 'he', majd a csillaggal átváltod az E-t nagyra, majd tovább folytatod az 'l'-el, ami ekkor még nagy, de a csillaggal átváltod kicsire, majd befejezed a szót.

    Ezzel így baromi gyorsan lehet gépelni(ha ez a lényeg valakinek, számomra egyáltalán nem fontos). Akkor van gond, ha mondjuk 2 ugyanolyan betűnél akarsz méretet váltani, (pl. helLo) ekkor meg kell várni amíg beírja a kis l-t, és csak utánna lehet váltani méretet. De ezzel egyáltalán nem vesz el sok idő, Nokia itán kcisit furcsa volt, de 1 nap alatt megszoktam, mostmár ugyanolyan gyorsan tudok vele gépelni mint a volt 3310esemmel. Egyáltalán nem logikátlan, csak meg kell szokni.
  • Astaroth
    #27
    Magyar menüt nem lehet a mobilon kereszül letölteni, vagy hogyan lehet szerezni?
    nekem 3510i-m lesz marhajónak tűnik ennél jobbra senkinek nem lehet igénye.
  • GregSB
    #26
    Bal alsó csillag gombbal lehet betűbeírás előtt és után is változtatni a betűméreten, RXon T65-ösön.
  • Pheel
    #25
    Ha utána is lehetne, az tényleg előny lenne, de csak utána lehet! Egyébként minden más telefonon előre kell, a számítógépen előre kell, az írógépen előre kell... Nos, tényleg jó, ha valami nem szabványos, mert rohadt szar megszokni...
  • Pheel
    #24
    Ha betűírás előtt és után is lehet méretet váltani, akkor két külön gomb van rá? Mert másképp ez elég nehezen kivitelezhető. Elmondhatnád, hogy is lehet előre, mert kipróbálnám szívesen. Fél év alatt én nem találtam ilyet...
  • GregSB
    #23
    És SZVSZ az rohadt hasznos, hogy egy betű beírása után is lehet változtatni a méreten.

    Mert Nokián hogy csinálod, ha véletlenül pl. kis betűt írtál pedig nagyot szerettél volna? Visszatörlöd a betűt->méretváltás->újra beírod abetűt. RXonon meg 1 gobnyomással átváltoztatod nagyra...
  • GregSB
    #22
    Tévedsz, betűbeírás előtt is lehet méretet váltani.
  • Pheel
    #21
    Próbáltál már írni vele? Előbb beírod, hogy milyen betűt akarsz, aztán kiválasztod, hogy kicsi vagy nagy legyen... Abszolut logikátlan...
  • dikki*yysw
    #20
    Nokia nekem is jobban tetszik, de nemrég majdnem egy Ericssont vettem. Ami nagyon elrettent :) hogy az sms-írásban bazi lassú a menü, még mindig. Ez olyan RXonos dolog, nem nagyon értem az okát.
  • Pheel
    #19
    A második Ericsson-t már nem kell, de a Nokiáknál ez már az elsőre is igaz. SOKKAL logikusabb a menürendszerük, mint bármelyiknek, amit eddig láttam. Bár a Motorolát meg alulmúlni nem sikerült eddig még senkinek :)
  • Lteebee
    #18
    És mosmá van játék, logó, meg dallam is(csupa igen fontos dolog).

    Szóval a buziknak is megfelel, meg lehet vele menőzni.
  • Laalee
    #17
    amugymeg 1*kell beallitani a telefont azt jolvan. a tobbit meg utana 1 gombnyomassal elered, gondolom nokianal is
  • Lteebee
    #16
    Hozzáteszem,hogy a második rxonnál már ugyanúgy nincs mit tanulni, mint a második nokiánál.

  • Lteebee
    #15
    Lusta
  • Pheel
    #14
    Fogadni mernék, hogy Ericsson-od van :-PP

    Nekem volt már mindkettő, de Ericsson-om nem lesz többet. Én inkább nem akarok tanulni valamit, ha az máshol azonnal logikus :)
  • Lteebee
    #13
    A nokiának eléggé hülyebiztos menüje van.
    Még egy nő is megtalál benne bármit.

    Egy férfi azonban képes kezelni egy rxont is.
    És ha megtanulta, sokkal könnyebb.
  • Dzsini
    #12
    ezt hívják bújtatott (ellen)reklámnak. 2 teljesen más kategóriás teló, de legalább beszéltek róla.
  • cSuwwi
    #11
    Ja :))
  • GregSB
    #10
    Akkor meg minek ez a topic? Vegyed meg a Nokiát oszt csókolom :)
  • zero_cool51
    #9
    az a csak nem nokia az az akart lenni, hogy kb 4 éve nokiám van, nem akarok átszokni más telefonra.
  • Trade
    #8
    Bazze mi a fasznak kell ilyen forumot nyitni.Miért nem kérdezed meg a mobil topicba?
  • GregSB
    #7
    "Ericssonhoz van kamera, csak hát ugye nem Nokia..."

    LOL. Nekem 2 nokia után most RXONom van és teljesen meg vagyok vele elégedve. A két gyártó között minőségben már egyáltalán nincs különbség, el kéne felejteni ezt a "...de hát nem Nokia" szöveget.
  • Astaroth
    #6
    Én a Nokia mellett vagyok.
  • hali
    #5
    jaja, nokia sux :D
  • Lteebee
    #4
    Jól beszéltél.
  • Laalee
    #3
    nos vodanal 10K a t68m asszem egyertelmu melyik a kedvezobb :D

    a NOkia nalam gatlo tenyezo egy telefon vasarlasanal :D