32945
Magyar Foci
  • Ramore
    #471
    Hidd el, XY szponzor nem fogja kifizetni nekik, ha nem fognak teljesíteni, ez külföldön remekül működő módszer. Persze csak és kizárólag akkor, ha tényleg egy fillért sem kapnak majd az önkormányzatoktól.
  • Buddy
    #470
    attol fuggetlenul nevetseges, hogy par meter futasra kapnak evi 20-30 milliot.....
  • a.carkey
    #469
    Mai hír volt ...
  • Ramore
    #468
    Tök mindegy, hogy mennyi a fizujuk, ha nem az adófizetők pénzéből kapják. A szponzor pénzét én nem sajnálom tőlük.
  • Ramore
    #467
    Honnan veszed ezt a képtelenséget?
  • Punker
    #466
    Nem csak a szponzorok majd b*sznak fizeti ha nem jönnek az erdmények.
  • Buddy
    #465
    és gondolod ezzel a fizuk is csökkennek?
  • a.carkey
    #464
    Megszűnik a foci állami támogatása! VÉGRE!!!

    Ha nem tetszik, akkor ezután el lehet húzni Albániába játszni, ahol majd több pénzt adnak ... :)
  • Ramore
    #463
    Szerintem is, de csak annyira, mint egy embert, aki meghalt. Ahány tehetséges ember elől elfoglalta a helyet és nemigen akarta átadni.
  • a.carkey
    #462
    Szerintem sajnálják ... :(
  • Ramore
    #461
    Megkérdezném az új generációs MTV sportriportereket, akiket valaki nem engedett szóhoz jutni legalább 5-10 éve, most, hogy szabad lesz a pálya, mit éreznek.
  • a.carkey
    #460
    Mindig azok mennek el korán, akiknek a legtovább kellene velünk maradniuk, hogy lássuk, tudjuk, mennyire fontos a tartás, a nagyvonalúság, hogy segítsenek fölülemelkedni a percemberkék alattomos, sunyi támadásain, hogy erőt meríthessünk ahhoz, hogy önmagunk maradjunk.

    Tegnap 18 óra 40 perckor, 59 éves korában elhunyt Knézy Jenő.
    A kiváló sportriporter 1944. augusztus 19-én született Nagyváradon. Az Agrártudományi Egyetem Mezőgazdasági Gépészmérnöki Karán 1969-ben szerzett diplomát, majd 1971-ig üzemmérnökként dolgozott. Ezután választotta a sportújságírást, a Magyar Televízió sportosztályán riporterként, majd főmunkatársként, rovatvezetőként dolgozott. Neve az utóbbi harminc évben egybeforrott a televíziós sportközvetítésekkel, állandó kommentátora volt a nyári, illetve a téli olimpia eseményeinek, labdarúgó világ- és Európa-bajnokságoknak, válogatott és nemzetközi kupamérkőzéseknek csakúgy, mint számtalan hazai bajnoki összecsapásnak.

    Mindig azok mennek el korán, akiknek a legtovább kellene velünk maradniuk, hogy lássuk, tudjuk, mennyire fontos a tartás, a nagyvonalúság, hogy segítsenek fölülemelkedni a percemberkék alattomos, sunyi támadásain, hogy erőt meríthessünk ahhoz, hogy önmagunk maradjunk.

    Mindig azok mennek el korán, akikre számítani lehet. Mindehol, mindenben… Akik nem tesznek semmi mást, csak vannak. Megbízhatóan. Ha erről beszélnek nekik, nem értik, miről van szó, eszükbe sem jut, hogy amit ők tudnak, az manapság különleges.

    Mindig azok mennek el korán, akik csak komolyan képesek tenni a dolgukat. Akik tudják, mi a fontos, és mi nem az, akik képtelenek elviselni a felkészületlenséget, a trehányságot, a lustaságot, a felületességet, akiknek a gondolataiban nem az elmúlás jelenti a halált, hanem az örök emberi értékek semmibe vétele.

    Mindig azok mennek el korán, akik szeretik az életet, akik megtalálják a nagy rohanásban a pillanat szépségeit, akik mindennél többre tartanak egy jó pohár bort, egy baráti gesztust, érzik, hogy mit ad a lemenő nap látványa, a tenger morajlása, tudják, kérkedhetünk akármekkora hatalommal, a természet erősebb nálunk.

    Knézy Jenő. 59 éves volt. Negyven esztendeje – még mérnök hallgatóként – egy Keleti Károly utcai lakásban, gombfocizás közben arra intett bennünket, a vereséget nehezen tűrő tizenéveseket, hogy méltóság nélkül nem megy. A győzelem fontos, de a tartás mindennél lényegesebb.
    Knézy Jenő így ment el. Korán. Nagyon korán.

    Malonyai Péter (MNO)
  • Buddy
    #459
    pedig még azt mondta, hogy még egyet szívesen lekötózvetítene....sajnos erre már nincs mód.....hiányozni fog szegény
  • zaki
    #458
    bazz, ezt nem hiszem el... NYUGODJÉK BÉKÉBEN
  • a.carkey
    #457
    Franc a rákba. 3 hónapja még semmi jele sem volt, leközvetítette a svéd meccset, aztán kiderült, hogy mennyire rosszul van. Szörnyű!
  • a.carkey
    #456
    Meghalt szegény Knézy Jenő ... :(

    HHHHHHHHH ...
  • Ramore
    #455
    Mindenkinek tudomásul kellene már vennie, hogy a magyar álprofi labdarúgásunknak a lételeme a bundázás! Ebben a struktúrában pedig nem lehet felzárkózni európához. Amíg a Mezei maffiát meg nem szüntetik, addig előrelépésről senki se álmodjon. Értem ezalatt az edzőképzést is.
    Állami támogatásokat teljesen le kellene állítani, fizessék ki a szponzorok a sztárjátékosaink sztárfizetéseit a saját zsebükből. Majd, ha nem az adófizetők pénzéből lötyögnek a pályán a srácok, akkor lennék kíváncsi, hogy a szponzoroknak így is megéri kifizetni a milliós fizetéseket. Attól tartok így már büdös lenne nekik is, de amíg ezt az állami, önkormányzati pénzekből megtehetik, addig csak röhögnek a markukba.
  • a.carkey
    #454
    Tegnap láttam az egyik csatornán - passz, hogy melyiken - deszkás bukásokból összerakott videót. Nagyon brutál volt. Akkorákat estek! Fejre, arcra, pöcsre - juj -, seggre stb, hogy csodáltam: minimális sérülésekkel megúszták. Na ott volt deszkadobálás, széttörés. Ripityára! Ezek után - ha ezek, akiknek az életük a deszka és széttörik darabokra - nem lepődök meg egy focistán, aki dobálja a trikóját. Ideges volt. Benne van a pakliban. Valaki látta, filmrevették, így kiderült. De más is csinálta már életében közülük, az is tuti. Urbán, Lipcsei, Véber stb. tuti. Az ilyen bekattanós fajták ... :)
  • Buddy
    #453
    mezre gondoltam, játékosmezre

    amikor a fradiban játszott, egyik meccs után levette a mezét és az öltözőben a falhoz vágta, ezért kapott büntit is.....

    azért mezt falhoz vagdosni olyan, mintha a klubba rugnál egyet...
  • [Jakuza]
    #451
    Na most ez micsoda ?
    Mézet ? Mezet ? Mezt ?
    Mert ugye nem mindegy. ;)
  • Buddy
    #450
    jo az a szabics......csak azota picit csokkent a szememben, amiota hozzavagta a mezet a falhoz
  • Dikkma
    #449
    Az - Szabics szempontjából - nem pont a lehető LEGJOBB hely akkor?
  • [Jakuza]
    #448
    Alom a fogadast, mar ha akarsz. :)
    En meg azt mondom, hogy tuti azok is az lesznek.
  • a.carkey
    #447
    Hidd el, hogy láttam őket játszani ... Összehasonlítva a női nagyválogatottal a u21 körüli csajszik nagyon, hogy is fogalmazzak: "szarok" ...
    Egyszerűen rossz eresztés az évfolyamuk. Pl.. kötve hiszem, hogy világversenyen valaha is döntősök lesznek. Ez van. Sajna.
  • [Jakuza]
    #446
    a.carkey amit irsz az tuti nincs igy.
    Marmint a Magyar noi vizilabdazokrol.
    Ezt azert merem kijelenteni, mert van hozza egy kis tapasztalatom.
    Anno jatszottam a fradiban, batyam tobb mint 10 evig aktiv jatekos volt az OB1ben (most a Kanadai vallogatott egyik edzoje).
    Megkell azt erteni, hogy a moi vizilabda az ilyen .
    Nem szabad osszehasonlitani a ferfivel, ahol joval erosebbek a jatekosok.
    Itt meg egy kapus nem tudja atdobni a masik kapuig a labdat.
    Es en igen is lattam nagyon sok tehetseges kislanyt.
    De megegyszer mondom , nem szabad osszehasonlitani a ferfivel.
  • Botond #444
    vizilabda:
    Kárpáthy-nak a Medencék,gólok,pofonok című könyvét olvasd el,alapmű :-) abban van a nagy igazság,hogy miért olyan jó a magyar vizilabda,és miért olyan szar a foci :-) nem szószerint kb ez van benne: focipályán lehet albizni,de a vízben aki nem úszik megfullad :-D egyébként férfi válogatottatt is temettek már,még mire ezek kiöregednek lehet hogy lesz utánpótlás... és különben is az a business,ha hagyunk mást is nyerni,különben olyan lesz mint a forma-1,a kutyát nem érdekli,úgyis sumi nyer...
  • a.carkey
    #443
    Semmi baj a Magath féle edzőkkel. Lisztes alatta valóban szarul játszott. A Sport Plusz is lehúzta, még a tarcsiban is szarnak találták, amikor kiment egy tudósító megnézni őt, hogy mi is van vele. Ha jó egy játékos, játszik, ha nem akkor a kispadon ül. Ez minden közepesen nagy csapatnál így van. Extra kivételek a nagy klubok, ahol egy Rivaldót is pihentetni lehet, vagy egy Maki gyereket a Realnál. Nyugi. Szabics jól döntött. Formában van, rúgja a gólokat és a BL-ben fog játszani. Más + úgysem számít neki, hamár a Nürnberg kiesett ...

    A másik meg a női vizilabda. Annyira el vannak ájulva - jogosan -, hogy ismét döntősök, de ha majd vége ennek a nagy csapatnak és egyszer komolyan odafigyelnek a női utánpótlásra, rá fognak jönni, hogy az mekkora egy szar (banda).
    Semmi money nem ment bele és olyan gárda jött ott össze, ami az elkövetkezendő világversenyeken - ha ez a női csapat abbahagyja -, a pofozógép szerepét fogja betölteni, vagyis: ugyanazt a hibát követték el, mint anno a magyar fociban. Semmi sem ment igazán az utánpótlásra, pedig abban van a jövő. Előre sajnálom őket. (Annak fényében mondom mindezt, hogy az ifi csapat több meccsét láttam élőben. Borzasztóak voltak. Kapus poszton kéne valaki, de semmi "klasszis" kiscsaj sincs. ha kapuradobja az ellen a labdát, 10-ből 7-bemegy. Ha kapust próbálnak cserélni: 10-ből 10 az arány. Szegény faragót nagyon sajnálom emiatt. Van egy jó társulata és akik utánuk jönnek az átlag nemzetközi mércét sem ütik meg.)
  • [Jakuza]
    #442
    A leheto legszarabb helyre ment a Szabics.
    Hiaba rugdalja a golokat, a Magath nagyon ruheli a Magyar jatekosokat.
    Eleg lesz egy-ket meccs, amikor nem jonnek a golok, a kispadra kerul azt onnan mar nem lesz visszaut.
  • zaki
    #441
    ja, vagy elzavarja, mint anno Hrutkát a Frankfurt-ból
  • Buddy
    #440
    de ott legalabb van eszuk es fiatalokat vesznek
  • Buddy
    #439
    magath bacsi majd padra ulteti, mint anno lisztest
  • zaki
    #438
    ja, én a híradóban hallottam. SOK SIKERT IMI!
  • a.carkey
    #437
    Az bizony BL-t fog érni ...
  • Botond #434
    norvégok ellen max a labdát keresnénk,de nagyon...ukránok ellen szintúgy,szal ciprus vagy semmi lol
  • Buddy
    #433
    a lettek ki fognak pukkadni es lekerulnek a negyedik helyre.....a svedek lassan felporoszkalnak az elsore, mi meg elbenazzuk a lengyelek elleni hazai meccset es megint tv-bol nezzuk az eb-t.....ennel tobb nem is kell....
  • Buddy
    #432

    wales ellen : Bellamy meg Hartson egyedul rugnanak nekunk 4-et :))

    az irek es a skotok ellenit meg nem birnank levegovel meg hordaggyal :)

    a romanok egyre gyengebbek, csak ezeken a meccseken mindig mi egy fokkal rosszabbak vagyunk

    talan meg ciprus, norvegia vagy ukrajna ellen kereshetnenk vmit
  • Botond #431
    ja,egymás elleni...szal egyet szívni+1et xelni kell a svédeknek,hogy pontba beelőzzük őket,ha lengyelt/lettet verjük őket már be is előztük :-)
  • [Jakuza]
    #430
    Egymas elleni.
  • zaki
    #429
    szerintem nem fogunk kijutni az EB-re, mivel ezt akkor lett elb*szva, amikor itthon cumiztunk a svédek ellen
  • a.carkey
    #428
    Szerintem mindekttőtől szívjanak ki! :)
    Mi meg utána megverjük őket és csoportelsők vagyunk. (Billybe lóg a ...) :)

    A gólkülönbség számít előbb, vagy az egymás elleni? :(