32
Elem töltés
  • 77Tamás
    #32
    Üdv Mindenkinek!

    Tölthető elemmel kapcsolatban lenne pár kérdésem, mert nem vagyok járatos ebben a témában.
    Igaz hogy csak egy bizonyos márkájú töltővel csak azonos márkájú elemet szabad tölteni?
    Illetve a töltőn lévő adatokból hogy lehet kiszámolni hogy hány mAh-s elemet lehet tölteni?
    Az én töltömön a következő adatok vannak: MiMH/NiCD input:220-240V-50/60Hz 9W, output: AA-2*2,8V-18-22mA 0,198VA.
    Engem kizárólag a ceruza elem töltése érdekel.

    Előre is köszi
  • ent
    #31
    Lítium ionos akksikat kell e formázni? Ha igen, hogyan... Én úgy hallottam, hogy a mostani új töltők már nem töltik tovább a feltöltött akksit. Igaz?
  • BADE
    #30
    nem tölteni akartam(az csak topiccím),hanem a töltöttségét megnézni
    de a 4-es pont gondolo sima elemre is igaz
  • mugab
    #29
    1, Elemet nem töltünk , csak akkumulátort
    2, Az akkut (akár nikkel cadmium , akár nikkel metálhidrid, akár litium ionos )a kapacitása egy tizedével szokás tölteni , a kapacitásának 1,5 szeresét betölve. Ez azt jelenti pl. , hogy egy 2000mAh-s akksi 200mA-el töltendő 15 óráig. De a nagyobb áram sem károsítja .
    3,Az akkumulátor feszültsége töltéskor nem lehet nagyobb mint 1,5 volt kisütni pedig nem illik 1 volt alá.
    4, A feltöltött akku 1,4 volt körüli értéket mutat, a lemerült 1,2-t
    Üdv:
  • BADE
    #28
    Ha az elem töltését szeretném megnézni mit kell mérni?(egyenfeszültség,egyenáram vagy mást?És ha fullon van az elem milyen értéket kell mutatnia?
  • BADE
    #27
    Tudja valaki,hogy mi a különbség az LR20 AM és az
    LR20 UN góliátelemek között?
  • A nick nevem
    #26
    De mondom, inkább töltsünk hurkát!!!
  • A nick nevem
    #25
    Ki kell ábrándítsalak: Nincs semmi összefüggés!
    Az ívhegesző váltakozó feszültségről üzemel.
    Illetve ha jobban meggondoljuk, néhány elemet összehegesztünk, szaggatjuk az általuk leadott feszültséget... ;) Persze mindezt a víz alatt egy cső kukoricával a kezünkben!
  • asterx^^
    #24
    meg mindig nem tudom mi az osszefugges a tengeri melyhegesztes es az elem ill akku kozott(csak nem elemmel mukodik a hegeszto??)
  • Lazarus
    #23
    :DDDDDDDDD Ez egy állat :D
  • A nick nevem
    #22
    A Nikkel-Metál-Hidrid akkunak nagyobb az élettartama. (elvileg)
    De szerintem inkább töltsünk hurkát!
  • Pheel
    #21
    A kadmium mérgező nehézfém, ezért nem javasolt az előállítása és használata. :)
  • The Garrett
    #20
    Ez a nap ugylátszik a hülye/értelmetlen topicocé :)
  • Stann
    #19
    És mi a különbség az NiMh és NiCd elemek között azon kívül h. az egyik metál, a másik fém, vagy ez miben nyilvánul meg?
  • Stann
    #18
    Én is valami ilyesmit láttam, jónak nézett ki, de mondjuk nem valami név. De ennyi pénzért tényleg nem sok!
  • Taptarap
    #17
    kimaradt a 2000-es az NiMH-s elem.
  • Taptarap
    #16
    Én a MEDIA MARKT-ba vettem egy energizer töltött asszem 5000 FT nagyon jó a 2000mAh elememet 12 óra alatt tölti fel és tölti a NiCd-omat is az 1100mAh -ás az 9 óra töltés.
  • sanzik
    #15
    ansmann toltot vettem 4 db 1800mAh-es aksival 5990ft-ert negy napja...
    nemtudom ez mennyire noname, de az arabol kiindulva nem a csucsminoseget kepviseli,2x toltottem eddig vele es meg mukodik,szoval eddig jo :))
  • Tikal #14
    nonamet miben éremes venni? semmiben. vegyél márkásat...
  • Stann
    #13
    Az aksik között a márkákban van minőségbeli különbség? Vagyis Megéri venni nonamet, ha mondjuk 1800mAh-s? És töltők közül meyeket érdemes venni 5-6ezer körül?
  • Tikal #12
    de, ha kiteszed a napra :))))
  • TomBond
    #11
    Jó igazatok van nem elem hanem akkumlátor ( a ceruza elem csak a mérete)
    :-)
  • [Walaki]D`Lair
    #10
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd

    ott a pont!!!!


    Elemet a büdös életben föl nem töltesz...
  • Laalee
    #8
    elemet ne toltsel :D aksival probalkozz
  • TomBond
    #7
    Nem biztos hogy ok mert nem jelez vissza hogy fel van töltve az elem.
    kb 24 óráig volt fent de se nem melegedett se nem jelezte a feltöltöttséget!
  • see.aakogh
    #6
    NEM IS NAPELEM :DDDD
  • Tikal #5
    Tedd ki a napra, ott majd feltöltödik
  • see.aakogh
    #4
    Ha a forrosodik akkor is benthagyod és keresel fedezéket a szobában :D
  • Pheel
    #3
    Belerakod, nézed, hogy forrósodik-e. Ha nem, bennehagyod. Aztán kiveszed pár óra múlva és vagy lesz benne áram vagy nem :)
  • TomBond
    #2
    Sziasztok!
    Vettem 2 db újratölthető Ni-MH AA-s (ceruza) elemet. A baj (?) csak az hogy a töltőre ami nekem itthon van (Phillips PNC 500) arra rá van írva hogy csak NiCd akkukhoz jó.
    Segítségeteket véleményeket kérek nem lesz-e baj ha ezzel a töltővel töltöm ezeket az elemeket?

    Várok minden véleményt hozzászólást!
  • Galy
    #1
    He?