25
Nemreg meg nagy sebesseggel toltottem le kulfoldrol egy magyar ftp szerverrol, de most atmentek egy masik szolgaltatohoz, es a sebessegem lement 1 kb/s-re. Hogyan lehetne ezt novelni, esetleg atverni
  • Adi
    #25
    Sziasztok!
    Olyan kérdésem lenne, h van a flashfxp progi és azzal kapcsolódok egy szerverhez. Na már most a gondom azt, h ha FlashFXP-vel kapcsolódóm akkor csak 300kb/s tudok letölteni. Ha viszont TC-vel vagy Filezille-val akkor kihasználja a szerver adta teljes sávszélt. Ami 500-600kb/s körül mozog. Szerintetek mi lehet a gond?!
    Néztem a FlashFXP-be és nincs korlátozva a letöltés. NOD 32 van fönt védelemnek, de aktív módú védelemnél nincs ellenőrizve az fxp.


    Másik kérdésem a filezille-val lenne: hogy tudnám rábírni, h a Queue-nek ne a MB vagy GB -ot mutassa hanem a teljes hátralévő időt. Válaszokat köszönöm előre is!
  • DruPapi
    #24
    Reget Deluxe vagy FlashGet nevű programok jók lennének a problémádra
  • gcsomesz
    #23
    Sziasztok

    Nekem már egy jó ideje a következő a problémám.

    Van egy T-Mobilos 3G netem. Namármost ha töltök le egy jelszavas FTP szerverről időnként, kiírja, hogy 1-nél több személy akar az adott jelszóval csatlakozni, vagyis mintha ketten használnánk a jelszavamat. Most ezt nem részletezném,de kizárt hogy így legyen, tehát nyilvánvalóan más lehet a dolog mögött. Ugyan ezt a hibát produkálja Total Commanderrel, FlashFX-el és még legalább 3 progit kipróbáltam. Próbáltam kiakapcsolt, tűzfallal és bekapcsolttal is (XP SP2 tűzfal). Nem tudom mi lehet mert nem mindíg produkálja, de nagyon idegesítő,mert így állandóan felügyelni kell.
    Köszi a segítséget!
  • SzarvasA
    #22
    nekem is lenne egy problémám. egy routerrel van megosztva a net a 2 gép között, és azóta nem tudok semmijen progival felmenni semmijen FPT-re :S
    mit/hol kellene beállítanom?
  • Aussie
    #21
    Mivel a téma címe 'ftp probléma', én is itt írnám le a problémámat, hátha van valaki aki tud segíteni. Habár ez nem csak ftp, hanem szerver probléma is akár.

    Az utóbbi időben a következő problémával "küzdök": Rendszeresen frissített weboldalam minden nap "visszaáll" egy két héttel ezelőtti állapotra. Minden fájl, ami a szerveren van. Pár órával később azonban magától megoldódik, és újra a frissített oldal látható a böngészőben. Ugyanez a helyzet a mysql adatbázisban az adatokkal. Amikor a "régi" helyzetben van az oldal, az ftp szerveren ugyanúgy a frissített fájlok vannak, de hiába...

    Egyszerűen nem tudom, mi a probléma forrása, de mivel egy viszonylag ismert oldalról van szó, ez elég hátrányosan érint minket. Semmi biztonsági mentés nincs, az "régi helyzetre" való visszaálláskor viszont olyan fájlok is megjelennek, amik jó ideje nincsenek is fent a szerveren. Mielőtt valaki megkérdezi, nem a temp mappa a hibás, vagy hasonló.

    Érdekes gond, örömmel venném, ha valaki mégis ötlettel szolgálna.
  • blackgamer
    #20
    ismer valaki olyan klienst ahol "job"-okat lehet létrehozni?
    tehát arra gondolok, hogy beállítanám mit hova, honnan töltsön és éjjel egymás után megcsinálná a feladatokat
    makró funkció találtam CuteFTP Pro-ban, de nem erre van szükségem
    vagy csak simán pause-ba rakjam a beállított folyamatokat? de akkor nem egymás után végzi el, hanem egyszerre ha mindet megnyitom vagy korlátozzam az egyszerre futó töltéseket? na, ezt át kell gondolni...
    mindenesetre egy job-os kliensnek jobban örülnék
  • blackgamer
    #19
    egy külfölditől szeretnék megszerezni egy file-t, nem akar fájlcserélőkkel vacakolni, azt mondta mondjak egy helyet ahova feltöltheti
    mivel nincs más ötletem, ezért nyitottam smsweb-et fw.hu, és uw.hu de valamit írt a srác, hogy nem tud csatlakozni
    az előfordulhat hogy ezek a szerverek IP vagy valami alapján szűrik a bizonyos földrészeket/országokat?
    vagy csak az illető gépén van rosszul beállítva az FTP kliens? (gondolom ez lehet)
  • Banyapapa
    #18
    Oké már öszejöt!:))
  • Banyapapa
    #17
    Guildftp tényleg jó, de lenne egy kérdésem.
    Total commanderbe mit irjak be a kiszolgálonévbe?
    Felhasználonév, jelszó van de nem találja a kiszolgálot:/
    Vagy akkor mivel lehetelérni a gépemet?
  • marsu
    #16
    Helló

    Van nekem egy ruterem, (surecom Ep-4904sx) mit kell beállítani rajta hogy ftp-re fel lehessen tölteni dolgokat.

    Segítsetek.
  • Creator
    #14
    Nekem is lenne egy FTP problémám, régóta használok egy FTP szervert céges tűzfal mögül minden gond nélkül. Az utobbi időben viszont nem müködik, a szerverre betudok jelentkezni, de a list parancsra egyszerüen nem vállaszol lejár az idő és bontja a kapcsolatot. Ellenbe ha simán modemmel felépek a netre minden müködik. Próbáltam több FTP programmal, sőt parancssorból /megnéztem az elérési utat és get parancsal/ is de egyszerüen nem vállaszol a szerver.
    Először arra gyanakodtam hogy a céges tüzfalon eszközöltek valami tiltást ami lenyel bizonyos parancsokat, de az ellent mond hogy minden más FTP szerver viszont a céges tüzfal mögül is müködik. Ekkor arra gondoltam hogy az FTP szerveren módositottak valamit, de a szerver üzemeltetője szerint nem történt semmilyen válltoztatás.
    Esetleg valakinek valami tippje?
  • Yetike
    #13
    Köszi!
  • Harder
    #12
    Fel kell tenni a gépre egy FTP szerver programot.
    Pl. ServU-t, GuildFTPd-t vagy Raiden-t.
    GuidFTPd a legkönnyebb, aztán a ServU már kicsit nehezebb, a Raiden a leghúzósabb (szvsz)
    GuildFTPd freeware, másik kettő fizetős.
    Raiden FTPd szerver beállításai
    Serv-U FTP szerver beállításai
    GuildFTPd szerver beállításai


    ----------------------------------------
    Harder | www.gyik.com
  • Yetike
    #11
    Huj!

    Hogy lehet Ftp szervert csinálni a saját gépünkön? Aki tud segítsen plz!
  • Cat #9
    login ratio
    password ratio
  • Pubi1972
    #7
    Na valaki!
  • Pubi1972
    #6
    Na jo talaltam egy csomo ingyen Proxyt kulfoldun, de nekem magyar kell! Valaki esetleg?
  • Harder
    #5
    Szia!

    Ilyet nem te tudsz csinálni, hanem egy gyors (pl. egyetemi vagy céges) szerverre kéne ilyen acc-od szerezned. Drukkolok hogy sikerüljön.

    Honlap:
    hát igen, ma indult el, de igyekszem nem pofátlanul reklámozni, csak aláírásba teszem be amikor válaszolok valamire :)

    Harder
    www.gyik.com
  • Pubi1972
    #4
    Es azt hogy kell csinalni?
    Latom a lapot reklamozod rendesen! :)
  • Harder
    #3

    Szerintem túl sok jót a többiek sem tudnak mondani, elég nehéz esetnek tűnik a dolog. Max azt meg lehet próbálni, hogy tudsz-e valamilyen gyors proxy acc-ot szerezni amivel megy az ftp-d, mert akkor a szerverről arra menne a cucc, neked meg a proxy-ról már gyorsan átmenne.
    De ilyen acc-okat nem igazán szoktak publikálni. :(

    Harder
    www.gyik.com
  • Pubi1972
    #2
    Senki?
  • Pubi1972
    #1
    Koszi mindenkinek elore is!