36
hozzászólásokat várok...
  • schlosszer
    #36
    Igen,de nem tudnak helyette ugyanilyet adni.
    Átpártolok a...nemtom.Szívem szerint szívesen kipróbálnám a SOYO Dragon Ultra Platinum 2-t.
    Bővebben: http://www.soyousa.com/products/proddesc.php?id=233
    Aki csak a képre kíváncsi: http://www.soyousa.com/images/products/album/p4i875ppe/p4i875ppe_set800.jpg
  • Gerry
    #35
    És cserélik?
  • schlosszer
    #34
    ...hát igen,ilyen az én szerencsém...
    Telefonáltak ***-ból,és sajnos beigazolódott a gyanúm,az alaplap sajnos hibás...
    Ez a cicki nem a faláb...
  • schlosszer
    #33
    BAD NEWS...
    Eladtam a Samsung RAM-ot,vettem helyette Kingstont.
    Most már megy 400MHZ-n,de nagyon sokszor újraindul...
    Van egy olyan sanda gyanúm,hogy az alaplappal lesz valami problem...
    Visszaviszem ***-hoz,aztán meglátjuk...
  • Gerry
    #32
    Soxerencsét! (Szerintem vegyél Kingstont, vagy valami hasonló márkás memót, pl Corsair, stb...)
  • schlosszer
    #31
    Sajnos azon (166) is instabil a rendszer...
    Ha el tudom passzolni ezt a RAM-ot,akkor veszek egyet,a SOYO által felsoroltakból...
    Próba cseresznye...
  • Gerry
    #30
    Mehetne a RAM esetleg 166-os FSB-n is nem? Ha a 400(200)-at nem viszi, akkor a 333(166)-at biztosan, és akkor az időzítéseket is kicsit rövidebbre lehetne venni...
  • schlosszer
    #29
    A driverek pedig :
    VIA 4in1 v4.46
    ATI DriverVer=02/28/2003, 6.14.01.6307 (CATALYST 3.2)
  • schlosszer
    #28
    Szóval a BIOS beállításaim :
    DRAM Clock: 133 - 166 - 200 --->133
    DDR(2.5) Voltage Select: Default - 2.6 - 2.7 - 2.8 --->Default
    Current FSB Frequency: 133 (fix)
    Current DRAM Frequency: 133 (fix)
    DRAM Timing: By SPD - Manual --->By SPD
    SDRAM CAS Latency: 2.5 (fix)
    Bank Interleave: 4 Bank (fix)
    Precharge To Active(Trp): 3T (fix)
    Active To Precharge(Tras): 7T (fix)
    Active To CMD(Trcd): 3T (fix)
    DRAM Command Rate: 2T Command (fix)
    DRAM Burst Len: 4 - 8 --->4
    Write Recovery Time: 2T - 3T --->3T
    DRAM Access Time: 2T - 3T --->3T
  • Gerry
    #27
    Milyen időzítésekkel ment a ram? (CAS/RAS/RAS-to-CAS???)
  • schlosszer
    #26
    Gerry!
    A Memtest86-ot lefuttattam 3 cikluson keresztül,hibát nem talált...és akkor 400MHz-n ment a RAM.
  • schlosszer
    #25
    Nahh...végre sikerült összeszögelni a gépet.A konfig a következő :
    SOYO SY-P4X400 DRAGON Ultra Platinum
    Intel P4 2.4GHz 533MHzFSB 512KB Cache
    Maxtor DiamondMax Plus9 80GB 7200RPM 2MB Cache
    Creative SoundBlaster Live 5.1
    LG 52X CD-ROM
    Philips 24X12X40 CD-RW
    Samsung 1.44MB FDD
    Logitech MouseMan Dual Optical
    Logitech ACCESS Deluxe-HU
    Hercules 3D Prophet 9500PRO
    LG 775 FT
    és végül : Samsung 512MB PC3200 DDR-SDRAM

    !!! DE !!! A RAM sebességét 400MHz-ról vissza kellett állítani 266 MHZ-ra.Sajna ezt a RAM-ot 'nem támogatja' az alaplap.A WinXP telepítésénél állandóan leállt különböző hibaüzenetekkel.Felhívtam a forgalmazót,és ők javasolták.Igaz,a SOYO oldalán fel vannak sorolva a 'támpgatott' RAM-ok,de mondanom sem kell,csupa igen drága RAM van felsorolva.Szóval a rendszer megy.A 3DMark2001SE eredményem minden default-al : 11446.Nem tudom ez mennyire jó,de a másik gépemhez képest majdnem 3X-os.Szóval a RAM sebességet leszámítva vagyon sirály minden.Ha van kérdésetek,írjatok...
  • schlosszer
    #24
    EKKORA pechet...sikerült beszereznem egy gyári hibás Intel 2.4-es procit...sikeresen kicseréltettem,aztán...Ehhh...szóval:a SOYO felsorolta,hogy az alaplappal milyen DDR400-as RAM-ok műxenek 100%-ig megbízhatóan.Mondanom sem kell,mindegyik a legmárkásabb fajta.Nekem sajna nem volt annyi lóvém,így 'kénytelen' voltam venni egy SAMSUNG DDR400-as RAM-ot.Hazahoztam a gépet ---> összerakás ---> indítás ---> minden f@[email protected]öhet az XP...elkezd telepíteni ---> egyszer csak leáll,és kilép hibaüzenettel. !!!ÁÁÁ!!! Hajtépés meg miegymás.Ismét elkezdem,megint leáll...telefon a forgalmazónak,probléma elmesélése,majd jön a tipp,állítsam vissza a RAM sebességét 333-ra.YO.Visszaállítottam,ismét megkezdem a telepítést,s lőn csoba minden rendben.Viszont jelenleg nem hozták meg a videokártyát,így sajna még mindíg csúsznak a tesztek...
    De amúgy NAGGYON SIRRÁLY...(okosan ott figyel a Nagy Vörös Sárkány minden indításkor...hehehe)
  • Gerry
    #23
    ITT van a memtest86, és persze, hogy érdekelnek az eredmények, gondolod, ha nem érdekelne, akkor írnék?
  • schlosszer
    #22
    Gerry...Légyszíves küld el nekem a memtest86-ot,mert nekem nincs meg,és nem találom...
    Ja...esetleg leírhatnád,hogy hol találok ilyesmi progikat,de csak akkor,ha tényleg érdekelnek a teszteredmények...
  • Gerry
    #21
    Ez így igaz szerintem is! Nekeim is 1 év garis ASUS alaplapjaim voltak, (A7V, A7V266-E) és SOHA SEMMI bajom nem volt velük, kiváló minőség/teljesítmény jó software támogatás, gyakori BIOS frissítés, remek ASUS ftp...

    Most ugyan 3 év garis Chaintech 7NJS-em van, de legközeleb lehet, hogy megint ASUS-t veszek (attól függ mi lesz majd akkor a felhozatal), annak ellenére, hogy arra "csak" 1 év gari van...
  • schlosszer
    #20
    Bocsesz Laalee,de szerintem hatalmas hülyeséget mondtál!!!
    Ugyanis a Soyo vállal érte 1 év garanciát,a forgalmazó pedig kettőt...hoppá...
    Amíg pl az ASUS a következőt írja a garanciáról...:How Long is My warranty Coverage?

    Warranty Coverage by Product
    Attention: Warranty period may not reflect warranty extension bought at point of purchase or local resellers. Please contact point of warranty extension purchase for services during extended warranty coverage.
    Note:
    Warranty period may differ regionally, please kindly check with your point of purchase

    Nos...ha azt mondom neked,hogy vásároltam már vadiúj ASUS alaplapot és csak 1 év garanciát kaptam rá,akkor --->1 év gyárto által adott garancia szerintem mindent elarul a minosegrol...
    Szerintem ne ebből indulj ki...!
  • Laalee
    #19
    1 év gyárto által adott garancia szerintem mindent elarul a minosegrol...
  • Gerry
    #18
    Mondjuk engem érdkelne a 3DMark2001SE és 3DMark03 pontod, memória sebesség (pl: memtest-86), és esetleges egyéb tapasztalatok!
  • schlosszer
    #17
    Nos,ha valakit érdekelnek teszteredmények,akkor írja ide óhaját sóhaját,mert jövő hét közepén érkezik AZ alaplap...
  • schlosszer
    #16
    Sajnos az első eredmény igen siralmas...
    Meghozták ugyan az alaplapot,de nem bírtak életet lehelni bele.
    Marad a várakozás...
  • Gerry
    #15
    Okk, kíváncsian várom a teszteredményeket!
  • schlosszer
    #14
    Ehh...ezek szerint senkinek sincs...ehh...
    Namindegy...én megrendeltem,és ha itt lesz,akkor küldök róla némi infót,hátha más is kedvet kap hozzá...
  • Gerry
    #13
    De ez nem idevágó téma!
  • Gerry
    #12
    AMD:
    -Chaintech 7NJS "Zenith"
    -ASUS A7N8X "Deluxe"
    -esetleg más nForce2-es alaplap (ma az a leggyorsabb chipset AMD-hez)
  • barret
    #11
    amd
  • Gerry
    #10
    Mihez?
  • barret
    #9
    ez itt a reklám helye:mit javasolsz?
  • Gerry
    #8
    Nos, én folyamatosan szopok egy MSI MS-6547-es DDR-es P4 lappal, és minden baja van, rendesen még sosem ment, de volt már másik SiS-es P4 is, amiben meg GF2 feletti kártyák nem indultak el, stb... Szóval az én magánvéleményem a SiS-ről, hogy szar, ezt a véleményt senki sem köteles elfogadni, de szerintem érdemes meggondolni, milőtt alaplapot vesz az ember, hogy érdemes-e egy SiS-es lapot venni...
  • Anee
    #7
    Nemtudom SiS 645/648/655 kurvajó chipsetek felesleges fikázni őket. a 648as MSI lazán hazavágja ezt a lapot s míg ez vagy 35-40 az 21..
    A másik az hogy e a P4X400-as chipset nem egy túl gyors, DDR400 zsírfelesleges bele lasabb mint 333-massal. 8XAGP-t meg a SiS648DX is vág, a DDR400-as SiS655 B0-ása meg veri a Rimm4200-akat Asus kiadásban ugyanekkora felszereltséggel mint ez a Dragon nemhiszem hogy többe kerül, s nagyontete.
    Teszt van róla a HWSW-n.
    és a SiS P4-es chipszetei jók, hülyeség rámondani hogy szarok, az aki nem mondja annak vagy régi vagy semmilyen Sise nem volt
  • schlosszer
    #6
    Azért íme az alaplap leírása :

    Processor :P4 max 3.06GHz P4Cel max 2GHz
    Chipset Type :VIA P4X400
    Chipset Description
    VIA P4X400/8235 chipset
    Supports 533/400 MHz FSB
    Supports Hyper-Threading technology
    Form Factor :ATX
    Memory Type :DDR400* SDRAM
    Memory Description :Three DDR400/333/266 2.5V DIMM sockets support up to 3 GB
    184-pin PC3200/PC2700/PC2100 non-ECC, unbuffered DDR SDRAM memory
    Expansion Slots :
    Five 32-bit Bus Mastering PCI slots (V2.2 compliant)
    One AGP Pro slot (support 8X/4X mode with 1.5v)
    Expansion Slot Types :Five 32-bit Bus Mastering PCI slots (V2.
    IDE Type :UDMA 66/100/133
    IDE Description
    Four independent channels for eight IDE devices (two for IDE-RAID)
    Supports up to PIO Mode 5 and UDMA 66/100/133
    Two PCI bus mastering ATA E-IDE ports
    Audio Description :On board CMI 8738 audio chip to provide 6-channel hardware audio solution
    Supports optical and coaxial SPDIF outputs for crisp digital sound
    IO Port Description
    Two RS-232 serial ports (16550 UART compatible)
    One parallel printer port (SPP/EPP/ECP mode)
    One FDD port (Supports 3 modes, 1.2/1.44/2.88 MB FDD
    Provides IrDA/FIR ports with optional cable for transceiver
    Provides 6 USB 2.0 ports (2*rear, 4*pin header)
    IO Connection Description
    PS/2 Mini-DIN mouse & keyboard ports
    Two USB ports
    0ne RJ45 connector
    Two D-Sub 9-pin male serial ports
    One D-Sub 25-pin female printer port
    Audio I/O: LINE-Outx1 , LINE-Inx1, MIC JACK x1
    One game port
    BIOS Description
    Award PCI BIOS with ACPI function
    Supports multiple-boot from E-IDE/SCSI/CD-ROM/FDD/LS120/ZIP
    2 Mbyte Flash ROM
    Health Monitoring Description
    On-board voltage monitors for DIMM, AGP, +3.3V, +12V, and VCORE
    CPU fan speed monitor
    CPU temperature monitoring through flexible thermal sensor
    Dimension Description
    Four layers, 30.5 cm x 24.5 cm (12" x 9.6")
    ATX form factor
    Certification
    FCC Class B and CE EMI Regulation Compliant
    Compatibilities
    WinXP / Win2000 / WinNT / WinME / Win98SE / Linux / FreeBSD
    Warranty
    All SOYO products are designed to offer stability and flexibility, and are tested to ensure highest reliability. We offer a 1 year limited warranty on this SOYO product.
  • Gerry
    #5
    VIA egyértelműen SOKKAL jobb mint a SiS, ezzel aki vitatkozik, az szerintem nincsen tisztában a dolgokkal. Az is igaz, hogy az Intelnek még nincsen a piacon az AGP 8x-os lapkakészlete, de hamarosan jön, és szerintem érdemes megvárni, Intel proci többnyire Intel chipsettel az igazi, de ez a VIA készlet sem rossz, meg kell nézni mekkora lesz az árkülömbség a két gyártó termékei közt, és azután dönteni. De ha sürgős a dolog, szerintem nem jársz rosszul ezzel az alaplappal!
  • schlosszer
    #4
    Gerry!
    Bocs,de semmi komoly nincs abban a topicban az alaplapvásárlással kapcsolatban...(nézz bele!)...Én pedig kimondottan ERRŐL az alaplapról szeretnék többet megtudni.A VIA chipsetről csupán annyit,hogy szerintem jobb mint a SiS,és az Inteltől annyiban jobb,hogy kezeli a 333 és 400-as memóriát.Azonkívül 8XAGP illetve van rajta SerialATA is.Az Intelnek egyenlőre NINCS ilyen alaplapja...Szóval továbbra is szeretnék többet megtudni az alaplapról...
  • Gerry
    #3
    Mondjuk ott a p4-es alaplap vétel topic, ez egy pont oda való kérdés, felesleges volt új topicot nyitni!
  • Gerry
    #2
    P4-hez én inkább Intel chipsetes lapot vennék, de a VIA-val sincsen semmi bajom, bár inkább AMD-hez csinál jó chipeket...
  • schlosszer
    #1
    Ezt az alaplapot néztem ki magamnak,de nem láttam sehol tesztet róla.Ha van valakinek,akkor ossza meg velem tapasztalatait..
    Érdemes vásárolni,vagy sem?Az alaplapot leírása itt található :
    http://www.soyousa.com/products/proddesc.php?id=159