7924
  • robogo81 #7700
    Abba a fejlécbe be lehetne illeszteni még EZT IS.
    Sok ember azt se tudja,hogyan lásson neki az emulálásnak,a linken a 0.97 emulátor használata van leírva,elég szájbarágósan,végig az ablakokon meg az almenükön.Persze az újabbakon is használható,a menük ugyanazok(mostanában van magyar nyelv is),de első indításkor van beállításvarázsló is.
    Aki meg évek óta követi az emu fejlesztését,annak már bevált beállításai vannak.
  • mike01010101
    #7701
    En addig varok mig a 24 - The Game jatszhato nem lesz. (van otthon ps2 csak keptelen vagyok kontrollerrel jatszani)
  • robogo81 #7702
    mike: a 0.9.8-al játszható azt írják,csak képes nagyon belassulni(bár ezt csak a0,97 előtti verzióknál írták).
  • mike01010101
    #7703
    Minden uj release-sel megprobalom, a legutolso kicsit jobb, de meg messze van a jatszhatotol. Pedig nem gyenge a gepem.
  • robogo81 #7704
    Az internal res érték lebutitása sem segít?
    Sajnos az emulátorok erőből emulálnak,az előző generációs konzolokhoz(xbox,ps2,gamecube,a wiit nemigazán sorolnám a régiek közzé,de ez egy feljavított gamecube) sajnos kell a megahertz.
    Persze a sebesség függ a grafikától is,egy erősen 3d-s játékhoz kell a kraft.
    Pl:a GT4-hez 4GHz is van hogy kevés(vagy amivel most játszol),A Resident Evil Veronika-X meg elvan alapórajelen,pedig ebben már dinamikus a háttér.
  • zola2000
    #7705
    én most a shadow of the colossust néztem lassu volt (30-40fps), agresszívre állított (4es szint) speedhack sem segített de erős vu ciklusszácsökkentés igen (a 4es szint csak kicsit tolja fel a csúszkát), a többi speedhacket le is vettem, próbálkozni kell ilyen dolgokkal játék közben hogy mitől gyorsul fel a játék.

    az internal rest nem érdemes nativ alá tenni, még nativon is kevéskének tűnik ma már.
  • Attelee
    #7706
    És milyen géped van?
  • robogo81 #7707
    A EE/IOP,meg a VU-k fül alatt is lehet állítani,a Black alatt tudott sebességet növelni,csak figyelni kellett,mert valamelyik értéken a mozgás közben képes volt teleportálni(mintha kimaradt volna a pálya rövid része).
    Natívon,meg alatta a kép minősége romlik,meg a GPU kihasználtsága csökken(MSI Afterburner ki tudja írni a kihasználtságot).
  • zola2000
    #7708
    2,4 ghz core i3, radeon 5470 (notebook).
  • zola2000
    #7709
    jó, most találtam egy játékot, ami aztán semilyen speedhackel nem akar teljes sebességgel futni: grand turismo 4, minden speedhacket maxra húzva is 40 fpsen lassan fut, de akkor furcsa dolgokat is művel, de még 100 vagy 200 revizió után jó lesz (vagy nem) ^^
  • RYO21
    #7710
    Nem lesz jobb. Erős CPU kell neki. KB egy 3.5 GHz-s Dual Core.
  • Shep
    #7711
    Mely fájlokban tárolja az emu a mentéseket?
  • zsotesz
    #7712
    az emulátor mappája\memcards
  • Shep
    #7713
    Kösz, átmásoltam oda régebbi verzióból a fileokat amiben ugye benne a mentett állás de mégsem olvassa be, ezért gondoltam ,hogy lehet még valami trükk.
  • Attelee
    #7714
    Kevés a 2.4Ghz,de mivel notebook nem hiszem h tudnál huzni rajta.
  • zola2000
    #7715
    de, most is sokat javult, hogy kétszálassá vették a VU szálat, ha a grafikai (GS) szálat is sikerül kétszálassá tenni, akkor sokat javulhat, mert a GT4 egy GS limitált játék, ha ez nem sikerül, akkor maximum azt a pár GS limitált játékot kihagyom ami lassú.

    egyébkét ha itt megnézed a 2,4es core i3 (370m) nem olyan rossz a core2duok mellett, hát még a régi asztali dualcoreok mellett:
    www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html
  • ffxi
    #7716
    Sziasztok!

    Beállítási segítséget kérnék, mert olyan a játék mint a lassított felvétel. Folyamatos lassú, de nem szaggatt. Shadows of the collussus.

    Rendszerem: C2D 6550, 512MB DDR3 ATI 4850 PCI-E, Windows 7 Utl 64b



  • benőmenő
    #7717
    szvsz csak simán ennyire futja a c2d-től
    Nekem a 4 magos amd-vel volt kb. 7 fps gran turismo 4-ben
  • zsotesz
    #7718
    shadows of colossus nálam is akadozott a Phenom II 965-tel
  • ffxi
    #7719
    Értem, köszönöm. Szal nem beállítás kérdése, hanem fizikai Ghz.
  • janihunk
    #7720
    Miért a régit használod? Szinte naponta jön új verzió.
  • ffxi
    #7721
    Nem értek hozzá. Most ismerekedek ezzel az emulátorosdival. Azt sem tudom, hogy iszaák vagy eszik ezt :)
  • ffxi
    #7722
    Tenchu Fatal Shadows. :( Azt még megértem, hogy Shadow of collossus lassú, viszont hibamentes. De ennek mennie kéne. Nem fagy vagy ilyesmi. Hibás a textúra, feketefoltok.

  • Jakuza001
    #7723
    A SOtC az eleg gepigenyes az emun. A VU hack 2-re allitasa eleg sokat segit annal a jateknal.
  • zsotesz
    #7724
    Kísérletezgetni kell, próbálj variálni a speedhack-ekkel vagy a gsdx pluginekkel, vagy próbálgass többféle emu verziót, hátha valmelyikkel jó. Én pl. valamelyik Ratchet & Clank-kal jártam úgy, hogy sehogysem akart jó lenni, grafikai bug hegyek és még sebesség sem volt az igazi.
  • zola2000
    #7725
    Igen, beállítások menü -> emuláció beállítások -> játék hackek -> (ami ajánlott azt persze kapcsold be) és VU cikluscsökkentést rakd 2re, meg az MTVUhoz is pipa (ja és a pluginoknál is SSE41eset válassz, vagy ha azzal nem jó akkor SSSE3mast)

    olyanokkal meg ne foglalkozz hogy "nem ajánlott", mert azt csak azért írják mert a játék esetleg bugos lehet, a legtöbbször furcsa kép/akadozó hang, de ha játszhatatlanul lassú, akkor muszáj, és a legtöbbször nem okoznak semmi hibát...

    Egyébként most végeztem ki az ICOt.
  • ffxi
    #7726
    PS 1-es gémeket viszi az emulátor?
  • Evin
    #7727
    Kétlem. Meg amúgy is vannak PSX-es emulátorok.
  • ffxi
    #7728
    Akartam spórolni :)
  • vk90
    #7729
    Leszedtem a God of War 2-t a 4 GB-s változatot. Ez csak az egyik CD vagy az egész játék? Mert láttam neten, hogy van 8 GB-s változat is.
  • Evin
    #7730
    Lehet, hogy az a felújított HD kiadás volt.
  • fearfan
    #7731
    Elkezdtem játszani ezt a 24 játékot,de vmiért a mentések elvesznek és amikor megnézem,akkor corrupt save-nek látja.Mit lehet ez ellen tenni v mien verziót szedjek le?A választ előre is köszönöm!
  • Shep
    #7732
    Hát én ha jól emlékszem a 4 gigások szarul mentek, meg valahol be is fagyott és nem lehetet továbbmenni. A 8 gigások viszont gond nélkül működtek. Persze azóta az emu is fejlődött úgyhogy lehet, hogy már a 4 gigással sincsen gond.
  • robogo81 #7733
    Nekem jól megy a dvd-5-ös verzió,azt nem tudom hogy pal vagy ntsc verzió,de én úgy tudom,hogy csak a videók vannak újratömörítve,az adatokhoz nem nyúltak hozzá.
  • fantomvampire
    #7734
    Udv!

    egy kerdesem lenne leszedtem egy pcsx2-r4600 (0.9.8) verzio.
    Van hozza biosom is.

    A gepem adatai:
    Physical RAM = 2047 MB
    CPU name = AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+
    CPU speed = 2.599 ghz (2 logical threads)
    Vidi kari: ATI HD 5670

    Leszedtem az NFL 11-et ezzel szeretnek jatszani.
    Sikerult elinditani de szemcses a kep es akad mint ha lassitott felvetel lenne es a hang is ilyen.
    A beallitasoknal ahol van az SSE2, SSE3 ... nekem csak az SSE2-t lehet beallitani.

    Valaki tud valmi tippet hogy hogy tudnam megoldni hogy rendesen menjen a jatek?

    Elore is koszonom a valaszt.
  • robogo81 #7735
    Sziasztok.
    fantomvampire: Próbáld ki a legújabb verziókat,sokszor javítanak a sebességen valamit.
    Meg használd ki a speedhack beállításokat,a procid csak SEE2-t támogatja,meg a pluginban használj dx11-et(ha vista/win7 van a gépeden).
    Meg próbáld tuningolni a procit,ha tudod,az emu főleg erővel dolgozik.
    Az újabb emuk lentebb vannak linkelve,meg több hozzászólás is foglalkozik a sebesség állításával,az előző 1-2 oldalon.
  • fantomvampire
    #7736
    robogo81: az nem baj hogy nekem 64 bites a rendszerem ? es amit itt talaltam http://buildbot.orphis.net/pcsx2/ azok 32 bitesel illetve amit neztem hogy ha ezt hasznalom akkor ezek hibasak

    Path: D:\Progik\pcsx2-4980-windows-x86\pcsx2-4980-windows-x86\plugins\GSdx32-AVX-r4979.dll
    File is not a valid dynamic library.
    Path: D:\Progik\pcsx2-4980-windows-x86\pcsx2-4980-windows-x86\plugins\GSdx32-AVX.dll
    File is not a valid dynamic library.
    Some kinda plugin failure: D:\Progik\pcsx2-4980-windows-x86\pcsx2-4980-windows-x86\plugins\GSdx32-AVX-r4979.dll
    Some kinda plugin failure: D:\Progik\pcsx2-4980-windows-x86\pcsx2-4980-windows-x86\plugins\GSdx32-AVX.dll
    Path: D:\Progik\pcsx2-4980-windows-x86\pcsx2-4980-windows-x86\plugins\ZZOgl-r4951.dll
    File is not a valid dynamic library.
    Path: D:\Progik\pcsx2-4980-windows-x86\pcsx2-4980-windows-x86\plugins\ZZOgl.dll
    File is not a valid dynamic library.
    Some kinda plugin failure: D:\Progik\pcsx2-4980-windows-x86\pcsx2-4980-windows-x86\plugins\ZZOgl-r4951.dll
    Some kinda plugin failure: D:\Progik\pcsx2-4980-windows-x86\pcsx2-4980-windows-x86\plugins\ZZOgl.dll
  • robogo81 #7737
    Nekem is 64 bites a rendszerem,elvileg gond nélkül kellene mennie,csak a visual cc+ 2010 legyen fent(a dolphin is igényli).
    Nekem is kiírja hogy ezek a pluginok nem mennek,de a többivel gond nélkül megy.
  • zola2000
    #7738
    na mindenki töltse az új pcsx2t, ahogy látom végre sikerült többszálasítaniuk a GSDXet is, így a GS limitált játékok is jobban futnak!
  • biomage
    #7739
    mikor adták ki?