31
Hogyan? Milyen bootmanager? stb..
  • andris001
    #31
    nekem 3 szintes boot menü van :D
    Linux A >> Linux B >> Windows
  • Emmegki
    #30
    Van egy Fat32 C:-m win98-cal és XP-vel, meg egy d: Fat32, és egy g: NTFS partícióm. (d: és g: logikai 1 extendeden belül) Az ntfs-re szeretnék felrakni 1-2 NT kerneles wint, csak a TinyXP-t sem sikerült mert a telepítés közbeni újraindítás után kiírta hogy a meghajtóbeállításokkal gondok vannak, ő nem fog elindulni blabla. Aztán nagynehezen helyrehoztam de mi lehetett a baja?
  • Emmegki
    #29
    Egyszerűbben is lehet:

    1, telepíted az XP-t
    2, telepíted a 98-at
    3, boot winxp cd-ről, javítás -> fixboot
    4, restart és kész a multiboot
  • Saddalim #28
    hát nekem kb. így néz ki:
    van egy 3GB-os Linux system
    van egy 256MB-os linux swap
    van egy kb. 7GB-os Linux adat
    van egy 10GB-os XP SP2 system
    van egy ugyancsak 10GB-os WinME
    van egy 5GB-os MiniXP
    a maradék két részre osztva adatoknak
    egy ATA, egy SATA 120GB-os vinyó
    kétszintes bootmenürencer: linux v. windows? milyen windows :D
  • nemcsakfeel
    #27
    ja sztem is jobb ha nem látják egymást. meg az ikszpé köcsög system information jegyzéke megőrjít..

    mondjuk nekem emailknél gond hogy most vajon melyik oprendszerről küldtem emailt, a letöltés nem gond merta szerveren maradnak.
  • Match
    #26
    nekem megy tökéletesen.
    a millenium azért van mert szoktam egy másik gépenis hazsnálni a vinyót (rackes), a 2 xp meg azért hogy ha az egyik beszarna
  • hopi
    #25
    Köszi.
    Nekem nem csak az alábbi problémám volt, de az is előfordult, hogy egy progi részben a másik op rendszerre telepítette magát, mert az xp-s bootm. nem rejtette el egymástól a két rendszert. Nem is figyeltem fel rá, aztán csak lestem, mikor a másikon takarítottam egyet:)
    Nálam egyébként is jobb, ha nem látják egymást, adatbiztonsági okokból.
  • O0D:
    #24
    vazze nem pocsékolás 2 xp nek is fenntartani helyet??
  • Match
    #23
    nekem 3 win vn a gépen (2xp 1me) xp-s boot managerrel és tökéloetesen műxik.
  • O0D:
    #22
    futtatás:
    fdisk /mbr
    vagy ez csak a "normális" bootmanagert írtja ki? azért vigyázz vele :)
  • hopi
    #21
    Sziasztok!
    Kérdés: Egy már meglévő 98-xp rendszeren hogyan tudom az xp bootmanagerét kikapcsolni?
    Mikor föltelepítem a rendszereket, akkor sikerül, hogy ne induljon el, de elszállt az xp, és mikor javítottam, föltette a bootmanagerét.
    (Azért szeretném kikapcsolni, mert régebben többször bekavart nekem, pl:az egyik op rendszer bedöglött, és magával rántotta mindkettőt. Volt olyan is, mikor nem létező rendszert is kijelzett!?)
    A GAG-t használom egyébként, szerintem szuper, akár floppiról vagy CD-ről is képes indítani, nem ír semmit a vinyóra.
  • [Jakuza]
    #20
    Dehogynem.
    Ha fent van az XP ugy is feltudsz tenni 98at.

    # Hogyan installáljunk Windows 2000/Me/98 -t meglévő XP mellé


    2002.05.24. 18:04
    1/2. oldal
    Ez hasonlatos a Multiboot-hoz, mindössze abban tér el, hogy itt a sorrend fordított, azaz nem az XP-t installáljuk utoljára, hanem már fentlévő mellé tesszük a másik rendszert.
    Kezdjük a Windows 98/Me-vel.

    Ahhoz, hogy minden sikeres legyen, a file-rendszernek mindenképpen FAT-nek kell lennie (16 vagy 32). Ez azért fontos, mert a 98/Me nem képes kezelni az NTFS formátumot.
    Felhívom a figyelmet, hogy a Microsoft nem ajánlja, hogy egyazon partícióra kerüljön mindkét rendszer.
    Szükségünk van egy 98/Me indítólemezre, amiben CD boot is van. Győződjünk meg róla, hogy a DEBUG.EXE megtalálható-e a lemezen, ha nem, akkor másoljuk át a Windows\command könyvtárból.
    A Windows 98/Me installálása

    Használjuk az indítólemezt.
    Rakjuk be a 98/Me telepítő lemezt, majd írjuk be a parancssorba (A:\> után):
    X:\win98\setup.exe (98 esetén) vagy X:\win9x\setup.exe (Me esetén), ahol az X a CD betűjelét jelöli.
    Kezdjünk bele az installálásba. Mikor a Windows tárolási helyére kérdez rá a program, válasszunk egy új könyvtárat, mondjuk WindowsME vagy Windows98 (vagy bármi más, csak ügyeljünk, hogy véletlenül se írjuk felül az XP-t)
    A telepítést folytassuk a megszokott ütemben.
    Mikor végzett, engedjük, hogy bebootoljon a Me/98.
    A XP bootmanager előhívása

    Hozzunk létre egy file-t Jegyzettömbbel (Notepad), ami a következőket tartalmazza:

    L 100 2 0 1
    N C:\BOOTSECT.DOS
    R BX
    0
    R CX
    200
    W
    Q

    Mentsük el READ.SCR néven a 98/Me indító lemezre.
    Bootoljunk a 98/Me indító lemezéről, majd írjuk be a következőt:
    DEBUG Az első 4 lépés a bootsect.dos file-t hozza létre. Amennyiben ez már létezik, és felülíráskor hibát jelez, akkor a következő parancsot kell beírni:
    ATTRIB C:\BOOTSECT.DOS -S -H -R

    Bootoljunk be az XP CD-ről.
    Amikor rákérdez, hogy installálni, vagy javítani akarjuk az XP-t, válasszuk a javítást (repair).
    A program kérni fogja az adminisztrátor jelszót. Home esetében csak egy entert kell ütni, míg Pro esetében ezt az első XP installációnál meg kellett adni.

    A parancssorba írjuk be: FIXBOOT
    Miután lefutott a parancs, távolítsuk el az XP CD-t, írjuk be EXIT, majd indítsuk újra a gépet.

    Ha mindent megfelelően hajtottunk végre, akkor bootolásnál meg kell adnunk, hogy melyik rendszert akarjuk használni.
    Windows 2000

    Ez csak FAT32 alatt működik!

    Használjuk a 98/Me indítólemezt.
    Rakjuk be a CD-ROM-ba a Windows 2000-t.
    Írjuk be a parancssorba a következőt:
    X:\I386\WINNT.EXE, ahol X a CD betűjelét jelöli.
    Rakjuk fel a 2000-t, lehetőleg külön partícióra.
    Hagyjuk, hogy belépjen a 2000.

    Bootoljunk az XP CD-ről, válasszuk a Javítást, majd gépeljük be a következő parancsokat egymás után:

    FIXBOOT
    CD \
    ATTRIB -H NTLDR
    ATTRIB -S NTLDR
    ATTRIB -R NTLDR
    ATTRIB -H NTDETECT.COM
    ATTRIB -S NTDETECT.COM
    ATTRIB -R NTDETECT.COM
    COPY X:\I386\NTLDR C:\
    COPY X:\I386\NTDETECT.COM C:\

    Az utolsó két lépésnél az X a CD betűjelét jelöli.

    Megjegyzés:
    Én otthon egy partíción használom a Me-t és az XP-t, de a Microsoft ezt nem javasolja!
  • RelakS
    #19
    Amióta legfrissebb nvidia driverem van, nincs gondom, legfeljebb a Dukenukemmel, ha hébehóba elindítom
  • Aquli
    #18
    Figy: egyszer probaltam xp-t, es EGYETLEN EGY játék SEM volt jó. Most új gép lesz, azért akarom mindkettőt felrakni, hátha ezen már jók lesznek.
  • Mario
    #17
    Sziasztok

    1ször : én is hazsnáltam w98-at és XP-t eggyütt (direkt a játékok miatt) de rá kellett jönnöm, hogy fölös mert mindig XP-t használtam. Kvázi nincs értelme 2-őt használni.
    2szor : ME-t ne használj mert az egy memóriazabáló oprendszer. 256 Mega ram felét képes már az indulásnál lecsalni.(Pedig semmit sem indítok a háttérben induláskor)
  • zakika
    #16
    ha mar itt tartunk

    a sogor fiainak felraktam a winME
    jott a gond, mert nem muxik a diablo 2 (teljes tragedia), de viszont a nagyobbik nem engedi levenni a ME de a kisseb jaccani akar a diabloval, ami viszont 98 ment...

    most segitsetek...
    de kezdo vagyok ...
  • RelakS
    #15
    Ja:) Felmegy u2, ut2003, egy-két kieg, és ugrott 5,5 GB
  • Mike
    #14
    Nos én 98 alatt játszom, az xp meg jó minden másra.
    Ja a particiók java ntfs, csak az fat32 ami kell a win98-nak, meg egy köztes partició, amin driverek, meg vickek-vackok vannak.

    A lejjebb ird gigak stimmelnek, azzal a kikötéssel, hogy ezek egész szorzata is megfelelő, szóval játékra ha lehet ne 1 giga, mert az édeskevés
  • dikki*yysw
    #12
    Én még a linuxomat sem bootmanagerrel, hanem az XP rendszertöltőjével hozom be. Minek az?
  • dikki*yysw
    #11
    Persze. De ha XP-cdről bootolsz, tökmindegy... onnét elvileg vissza tudod állítani.
  • RelakSfromhome
    #10
    Naszal, nálam a köv a helyzet:
    MBR: PQBoot 2.0
    PRY1: Win98SE 1G
    PRY2: Winme 2G
    PRY3: WinXP 3G
    Ext: minden egyéb
  • M.A.D.
    #9
    és, mi van, ha a bootvinyóm szállt el? ntfs boot lemez win2000 jó XP-re?
  • M.A.D.
    #8
    Mystery of the Druids (3CD) 2001
    ez nem megy XP-n. pl.
  • dikki*yysw
    #7
    Tök felesleges vacakolni.

    A lényeg, hogy felraksz egy win98-at, egy tetszés szerinti partícióra, általában primaryra ugye. És utána kell az XP. Fordított esetben a 98 törölné a boot sectort.

    Boot manager nem kell semmi, az XP be fogja állítani hogy a kettő közül választhass majd induláskor.

    Mindkettő partíciónak fat32-esnek kell lennie, különben a 98 nem látná az XP partícióját.

    A másolás sebessége XP alatt egyébként vmi olyasmi miatt lehet nagyobb, hogy beállítja az UDMA66/100/133 módot.. 98 alatt is be lehet, majd próbáld.

    Egyébként nem is muszáj külön partíciókra rakni, nekem volt már egyen is a két OS.

    Egyébként az én véleményem is az, hogy a 98 tökfelesleges. Nekem már fél éve nincs is. Mindig úgy voltam vele, á legyen mert hátha kell játékra vagy akármi; aztán így fél éve nincs, és még soha nem éreztem szükségét :) Na jó, a transport tycoon tényleg nem megy.
  • K.András
    #6
    sorry totalcom
  • K.András
    #5
    Már milyen játék nem megy xp?Hármat mondj...
    De ahogy érzed ,bár szerintem teljesen felesleges.
    Egyébként vinyorol vinyora történö másoláshoz ha wincomot használsz, kb 10x gyorsabb lesz...
  • PetruZ
    #4
    Ahogy én csináltam:
    40 gigás vinyót feldaraboltam, a méret lényegtelen, az számít, hogy legyen kb. 2 giga a w98-nak, 1-2 giga w98-as játékoknak, 3 giga xp-nek (system), 1 giga xp swap + temp + temp internet files mappák, 4-5 giga xp utiloknak, a többi tetszés szerint.
    A legelső partícióra felraktam egy w98-at, szépen beállítgattam, driverek, directx, stb. ahogy kell (fél nap pöcsölés :) ).
    Az xp sys-re felraktam az XP-t, hagytam, hogy a saját boot-ját írja be. Az XP swap, temp és az IE temp foldereket átraktam a nekik kijelölt partícióra. Ezután jön szokásos driver, directx9, miegyéb (még fél nap pöcsölés :) ).
    A boot induláskor választhatóan XP, vagy W98, minden gond nélkül működik (bár persze W98 alól nem látom az ntfs2-es partíciókat). Nem akadnak össze, nem írnak egymásba, két külön rendszer. A W98-at persze lassan majd felszámolom, csak extrém gamehelyzetekre van tartalékolva.
  • Aquli
    #3
    csomo jatek nem megy xp-n, de ami meg xp-n megy, az gyorsabb mintha 98-on futtatnam. Meg (legalabbis nalam) a cuccokat egyik winchesterrol a masikra az xp kb 3x olyan gyorsan masolja at.
  • K.András
    #2
    Minek neked a kettö?Szvsz teljesen felesleges...
  • Aquli
    #1
    Szoval az erdekelne, hogy ezt hogy oldjam meg, milyen bootmanagerrel, milyen particiokkal, hogyan legyenek a swap particiok, hogy a 2 oprendszer biztonsagosan, osszeakadas nelkul menjen.
    Elore is koszi!
    Aquli