2001
Nagyobbat, kissebet, tft-t, flatet, stb, markak
  • O0D:
    #181
    Melyik a jobb:

    Samsung SyncMaster 172
    LG 1710 S

    a samsung pár ezerrel drágább..
  • Crazyn
    #182
    Nekem is az lenne a kérdésem, mint O0D: -nak:
    Melyik a jobb ezek közül? (árral ne foglalkozzatok):
    -LG L1710S 17" TFT
    -Samsung SYM 172V 17" TFT
    -Acer AL712 17" TFT
    -Acer AL718

    Köszi.
  • Gerry
    #183
    Én az LG-re szavaznék, vagy esetleg a Samsung, az Acer szerintem felejthető.
  • Crazyn
    #184
    Azt kifelejtettem, hogy főleg játékra és internetezésra használnám.
  • Crazyn
    #185
    Az LG-ből van DVI csatolós is valamivel többért. Megéri az a 20e árkülömbség?
  • ollie
    #186
    Akkor ne TFT legyen. A legfontosabb, hogy minden TFT egy bizonyos felbontásra van tervezve, és ha ettől eltérően használod, akkor nagyon rondán néz ki, ugyanis nem változhat a pixelméret, mint mondju ka crt-nél. Tegyük fel, hogy 1280x1024-re gyártották. Ha mondjuk 124x768-ra kapcsolsz, akkor lesznek olyan pixelek, amelyek 2 pixel széles, és olyanok, melyek 1 pixel szélesek lesznek, mert a pixelek fizikailag vannak kiépítve a monitorban, nem pedig egy elektronsugár állítja elő őket. A hatás nagyon lehangoló.
  • Crazyn
    #187
    Annyira csak nem lehet durva?
  • ollie
    #188
    Pedig de. Javaslom csekkold le valahol, ahol van tft és indíts el egy játékot mondjuk 800x600-ban és látni fogod.

    Ha mindenáron lapos kell, akkor inkább lapos képcsővűt vegyél.
  • Crazyn
    #189
    azért kéne tft, mert a mostani (LG Sturioworks 57M) nem valami egészséges. 1024*768@85Hz-en használom mind jték, mind windóz üzemmódban, és nagyon fárasztja a szemem.
  • Punker
    #191
    Ansys-ban nézted az LG-t?
  • Crazyn
    #192
    Most próbáltam ki a Mercedes-Benz World Racinget 800*600, 1024*768 és 1280*1024-es felbontásokban, AA és AF nélkül egy Ag-Neovo F317B TFT moncsin, és nem láttam semmi külömbséget egy sima CRT-hez képest.
    800*600-ban meg minden 17"-os moncsin eléggé "pixeles" a kép.
  • Crazyn
    #193
    Én is a sulinetesből írtam ki a lehetőségeket.
  • Sir Quno Jedi
    #195
    A TFT-t illik a maximális felbontásán üzemeltetni, vagy legalábbis akörnyékén !

    Amúgy pedig ezekre is igaz, hogy a jobb típusok drágábbak, de jobban meg is érik az árukat !
  • Sir Quno Jedi
    #196
    Én magam is 1280*1024-ben használom a desktop-ot, a gammákat is ezen, esetleg 1024*768-ban és abszolút király (Philips 18B2s) !
  • Crazyn
    #200
    ezt melyik sulinetes monitor tudja: "min. 1280*1024 160HZ-en, TCO 99,02"
  • Borg
    #202
    LOL
    Egy ilyenre kiváncsi lennék. 160Hz 1280ban...
  • Borg
    #207
    Aha, hát ott a hangsúly, MAX HÚZÁSSAL mennek annyin, de nem gyárilag.

    Nameg érdekesnek tartom a te 96Khz monitorod mitől megy 1152-ben 120Hz-et... Amikor a 96Khz-es monitornak még 1024ben is 110Hz a maximuma (nem a gyári, az 100)... ugye.

    Amúgy a 160Hzet a 96Khz 800x600ban tudja max. Ilyen az enyém is.
  • Crazyn
    #208
    Az LG L1710S és LG L1710B közül melyik a jobb? Az a külömbség, hogy az S verzió D-SUB csatis, a B verzió pedig DVI csatis.
  • Gerry
    #209
    Az S-en van DVI és D-Sub egyaránt, legjobb tudomásom szerint, tehát, ha a VGA-don van DVI, vagy tervezed ilyen VGA vásárlását, akkor az S-et érdemes venni, mert az a kimenet direkt TFT monitorokhoz lett kitalálva.
  • Crazyn
    #210
    Azt tudom, hogy direkt azokhoz van kitalálva, és Radeon 9700 Pro-m va, tehát van rajta DVI. De képminőségben van valami külömbség a DVI és a D-SUB között?
  • Gerry
    #211
    Szerintem nem igazán látni, de elvileg jobb a DVI+TFT, mint a D-Sub+TFT.
  • Gerry
    #213
    Mit értesz az alatt, hogy: "EZEK KÖZÜL" ???
  • Gerry
    #215
    Hivatalos Sulinet árlista a CHS-től.
  • Sir Quno Jedi
    #216
    Már megbocsáss, de igen necces TFT-d lehet ! Az enyém sem "csíkot" nem húz (CRT szintű frissítése van) sem pixelhibákat nem sikerült felfedezenem rajta (ha van is, azt NEM fogod meglátni, annyira nagy a felbontás) és KIFEJEZETTEN ajánlom játékhoz, mert MINDEN játék gyönyörű rajta, bárki látta eddig és bármilyen profi monitora is volt, csak annyit tudott mondani, hogy neki is kell egy ilyen (többen már vettek is) !

    Hagyjuk a közhiedelmet ! Manapság már igenis a PIACON VANNAK azok a TFT-k, amik már egyértelműen abszolút fölényben vannak a CRT-kkel szemben (max. az élvezhető látószög az egyetlen értékelhető hátrányuk).
  • Sir Quno Jedi
    #217
    A DVI digitális a D-SUB analog. Jobb a DVI, de abból is a "DVI-I Dual Link"-t kell venni, mind kártyeszből, mind moncsiból ! A DVI-D Dual Link is megfelel, de azon nincs analog kábel, így azt kizárólag DVI eszközökön használhatjuk (bár ez is előny lehet) !

    DVI tutorial !
  • Crazyn
    #218
    Milyen monitorod van?
  • Sir Quno Jedi
    #219
    Már párx leírtam (itt tuti), de egy Philips TFT18B2s (mégcsak nem is a P2s, ami a haveromnak van !)

    A képátlóját lemértem a 19" Viewsonic moncsinjainknak kisebb látható képe van !
  • Sir Quno Jedi
    #220
    Ennek egy hátránya van a P2s-sel szemben, hogy csak D_SUB-os és így nem tudom kihazsnálni a DVI-I csatit a kártyámon...
  • Gerry
    #222
    Nem tudom mennyit megy 1024*768-ban, de nézd meg a Philips honlapján. Amúgy nem lehet rossz monitor, szerintem a 100Hz-et biztosan tudja, de a legjobb, ha megnézed!
  • ollie
    #223
    Asztat tudom, hogy a 107E2 (ami nekem is van) 85Hz-t tud 1024x768-ban és gyönyörű a képe, na meg nagyobb a látható képátló az átlak 17-es moncsikhoz képest. De ez már régi, ezért valszeg elmegy a 107P40 100Hz-n.
  • Borg
    #227
    Ha adtak hozzá dvi-dsub átalakitót akkor igen, illetve ha van 2 ramdac rajta, akkor külön refreshen is.
  • [Walaki]D`Lair
    #229
    Samsung SyncMaster 152s
    Samsung SyncMaster 172v
  • Borg
    #230
    Szvsz akkor nincs rajta 2 ramdac.
    Ugyanis a DVInek külön 140Mhz-es TMDS transmitter van, a dsubnak meg egy 400Mhz-es ramdac ha minden igaz.
    Azért megy a kettő együtt, viszont a dsub+tv+dvi mar nem.

    A TVre ha kirakod a képet, akkor csak a monitorral azonos Hz-en tud menni, igaz?
  • Borg
    #232
    Ha 1 ramdac van, akkor igen. pl mind2 75Hz.
  • HRaVeN1
    #233
    Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni: 19" Belinea 106055 FLAT vagy vamilyen jobbfajta 17"-ost, pl:17" Samsung 765 MB, 17" LG StudioWorks F700B. Főleg játékra kellene!
  • Sir Quno Jedi
    #239
    ugye...
  • icecave
    #244
    LITEONt ne vegyetek. Nekem egy 17 colis van, bár olcsó és végülis nem gáz, amíg nem látod egy msik moncsi képét mellette...
    Velem ez történt...
  • Sir Quno Jedi
    #246
    Nem tudom ki hogy van vele, de én látom a különbséget a 85Hz és 100Hz között (a 60Hz meg egyenesen stroboszkóp a mai nagyfrekire tervezett moncsikon !, sőt az előbbi jobban is fáraszt. De akkor már inkább 120Hz és afelett, az jobban megnyugtat (vagy a TFT-m, ott ugye ez nem probléma).
  • Borg
    #247
    persze hogy látod a különbséget, mert ha egy 85Hzet is alig biró monitort felraksz 100Hzre, akkor szép homályos lesz a képe:)
    Sőt, nekem van egy olyan fasza IIYAMA 19" monitorom is melóban, amelyik 1280ban 85Hzre van tervezve, mégis csak 75Hz-en ad élvezhetően éles képet (csakhát igy picit villog). Király cuccos:)
  • dikki*yysw
    #248
    iiyama vision master ls902ut? Ma megyek a saját példányomért :oP úgyis csak 1024-ben használom. abban mit bír?