2001
Nagyobbat, kissebet, tft-t, flatet, stb, markak
  • steweee
    #111
    iiyama ls902ut vagy s9002jt- hát a neve elsőre nekem sem volt túl biztató, de nagyon fasza csak itthon nincs reklámozva. 1024*768-ban bírja a 120hz-t, de szerintem 100hz mindem igényt kielégít, attól többre nincs szükség. a refreshclock programmal ez az állandó freki, mert a játékok némelyike szeret önkényeskedni, de ez helyreteszi a dolgokat és mindig 100-on megy. a legmagasabb 1920*1440 70hz-n, a s9002jt még többet is tud, de nekem a másik van. ezt tavaly januárban vettem még bruttó 90e-ért bár majdnem egy tizest alkudtam, és nem sokkal később mentek az árak lefelé. nem tudom most mennyi lehet, de biztosan olcsóbb. nagyon frankó a képminőség, 3 év gar, mindenkinek bátran ajánlom
  • skristof
    #112
    van vkinek a felsorolt monitrobol vmelyik??? ha igen, akkor milyenek? melyiket vegyem???
  • Pheel
    #113
    Első vagy második. Azok közül inkább csak márkahűség kérdése...
  • Sir Quno Jedi
    #114
    Szentem meg itt kezdődik a monitor:

    :DDD
  • B@dsector
    #115
    Te most TFT-ről akarsz beszélgetni vagy CRT-ről
    mert én CRT beszélek.
    De nem baj majd megérted....
  • Sir Quno Jedi
    #116
    Izé, szóltam én hozzád ?!! Hát most mond meg, szóltam én hozzád ?!! :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #117
    A topic címe: Milyen monitort vegyunk? (Nagyobbat, kissebet, tft-t, flatet, stb, markak) ! (az most más kérdés, hogy a tag nem tud helyesen írni)

    No lám, TFT ?!! Én a témához szóltam csupán hozzá, sorry, hogy ilyen elvetemült tettre szántam el magam !!! :DDD
  • ollie
    #122
    akkor én hülye vagyok ;D
  • [Jakuza]
    #127
    Inkabb az OSD kijelzojet nezd meg min ketyeg a win, mert kepes nagy baromsagokra.
  • Dikkma
    #129
    Gondolom a második TFT az CRT akart lenni. Hát játékra én CRT-t javasolnék.
  • Rockety
    #130
    sziasztok! nyar vege fele vennek egy monitort kb.: 80-110 netto koruli moncsik erdekelnek 19" nagysagban.

    Eddig 2 fajtat neztem kimagamnak:


    1, Iiyama 19" VisionMaster HM903DT(Diamondtron k.)

    Max Resolution :2048 x 1536 @85 Hz
    Max Refresh rate :1600 x 1200 @105 Hz

    2, Lg F900P Flatron képcsõ

    1600x1200@85Hz (maximális felbontás)

    Aruk kozel ugyanannyi, haverom vett nem regiben vette meg ezt a tipusu lg-t es nekem bejott, de sok jot hallok Iiyamarol es felbontasban odaveri LG-t. De a tobbiben, szinek, kepcso stb...? Aki hasznalta egyiket-masikat esetleg mindkettot es irna par hasznos dolgot azt jo lenne.
  • Sir Quno Jedi
    #131
    Mármeg miért ?!!
  • Hypo #132
    Lg-t felejsd el!! nem rossz moncsi de az iyamanak sokkal szebb a kepe, illetve az elektronikaja is sokkal jobb ( ez ami lenyeg)
  • izb
    #136
    Javaslom a szemészt!
  • Sir Quno Jedi
    #139
    Ebből látszik, hogy SOSEM használtál te sem, és a többi CRT védő delkivens sem profi TFT-t !!! Nincsenek semmiféle "csíkok" és hasonlók, ébredjetek már fel, az évekkel ezelőtt volt, mikor az egész még gyerekcipőben járt ! Ma a profi TFT-knek szebb, nyugisabb képe van a CRT-knél és mindemellett a legvérmesebb játékokban is megállják a helyüket ! ÉS ÉN tapasztalatból beszélek, mert most is egy ilyen előtt csücsülök !

    Az egyetlen kifogás a TFT-k ellen maximum a magasabb ÁR lehet, de ez is csak idő kérdése, mivel minél jobban terjed egy technológia, annál jobban normalizálódik az árszintje is !
  • DJ.
    #141
    Szar 17" TFT ugyanannyi mint egy profi 19" CRT.
  • TheZsenyka
    #142
    Én láttam egy rakat TFT-t amint játék ment rajtuk és az FPS-ek elég cinkesen röffennek rajta.
  • TheZsenyka
    #143
    Egyébként nézzétek meg ezt:

    http://www4.tomshardware.com/display/20030626/index.html
  • Sir Quno Jedi
    #145
    Meg 1600*1200, de általában elég az 1280*1024 18" láthatóhoz, már nem igazán látsz képpontokat, hacsaknem nagyítóval ! :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #146
    Hát mifelénk meg MOHAA, Battlefield, Black Hawk Dawn, Viet Cong, meg hasonlók járják LAN-ban és nincs velük semmi probléma, csak nem gagyizmust kell venni. Sőt egy Freelancer full felbontáson, extragyors űrharc közben is gyönyörű.

    De éppen most nyomtam végig a Bloodrayne-t, NA az aztán villámgyors akciógamma és mégsem észleltem problémákat (hacsaknem azt, hogy lejjebb kellett vennem a felbontást, mert a Titanium nem bírta már mindenütt smooth-osan, ha minden effektet max.-ra raktam 1280*1024-ben ! De ugye ez nem tudható be a monitornak... :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #147
    Mondjuk nem árt egy jó videókaresz sem, szal. lehet én is beszerzek egy Radeon 9700-est, mivel még szebb képe van, mint a Titaniumnak !
  • Sir Quno Jedi
    #151
    Ált. az az igaz, amit a gyártó ír, de 30ms többnyire már mind1.
  • Sir Quno Jedi
    #153
    Ja, az előfordul, pl. a Philips-nél is, hogy egy másik modell sheet-jét másolják oda a magyarok és aztán csak a nevet írják át, soxor még a kép is másik modell-ről van.
  • Sir Quno Jedi
    #155
    Engem nap mint nap újra meg tud lepni a moncsim, pedig már vagy egy hónapja vettem ! Nagyon baba ez a Philips 180B2 TFT...
  • Zozo76
    #157
    Szombaton vettem pesten egy 19" LG FLATRON F900B-t, hat mit mondjak nem bantam meg. Eddig is FLATRON-t hasznaltam (LG 795FT) es azzal sincs semmi gond, 2 eve gyonyoruen mukodik. Azt odaadom ocsemnek, ezzel az ujjal meg csak valahogy elleszek... :)
  • Zozo76
    #158
    Szerintem szep monitor, itten van egy kep rola:


  • Sir Quno Jedi
    #159
    Példáúl azzal, hogy a benti profi Viewsonic TFT-knél, amik egy kategóriával többe kerülnek közel azonos a képminősége !
  • Sir Quno Jedi
    #161
    Bocs, lemaradtam, most melyik típusról is van szó ?!!
  • Sir Quno Jedi
    #163
    Izé, én 180B2-t írtam !
  • Sir Quno Jedi
    #164
    Bár tény, hogy nem sikerült túlszárnyalni ! (haveromnak 180P2 van, de nem sok különbséget véltünk még felfedezni köztük a bemenetek kivételével)
  • robertone
    #165
    A következő monitort néztem ki:
    KTC K9002FE 19'' Samsung Flat képcsővel, képpont 0,24 max felbontás 1600x1240 frissítés 110 KHz (??? a szerk.) szerintem szimpla elírás, ár bruttó 56200.
    Kicsit félek, mert nem nagy márka, de a samsung képcső, az ár és a 3 év helyszíni garancia elég csábító.
    Ti mit gondoltok erről?
  • crecca
    #168
    melyen tisztelt guruk, lenne egy kerdesem

    szeretnek venni egy lg1710b-t sulinetes tartosberlet konstrukcioban, rgo elvileg 3*60e leirhato (egyebkent mellesleg van hatulutoje a dolognak?). Visszaolvastam a temaban es talan ez az a tft, amit a legkevesbe szidnak, na a lenyeg az, hogy ugye a moncsit amit megveszel a pixelhibak elkerulese vegett NOKIA tesztprogival kell leteszteltetni. Na ehhez hogy lehet hozzajutni? Kinek van? Honnan lehet letolteni? Elore is kosz.
  • mustar
    #169
    Keresőbe beírod a progi pontos nevét, régen nekem is megvolt
  • UnConnecteD
    #174
    765MB JO cucc!
  • Air
    #175
    Szerintem az arkategoriajaban a legjobb vetel. Mivel 86kHz-es ezert 1024-ben tudja a 100Hz-et. Ezt egyik vetelytarsa sem tudja ezert az arert, ebben a meretben.
  • O0D:
    #176
    "... Ha valaki tudja, hogy mi a neve,ki a gyártója annak a valaminek (két kis gömb/golyó, amit átlósan kell a monitor két sarkához illeszteni ami kiküszöböli szinte 100 %-ban a káros sugárzást. -..."

    Az információk:

    Bioshield Hungary Kft. 1089 Bp, Vajda Péter út 43
    www.bioshield.hu
    [email protected]

    ( Ugyanitt, kis elemes (monitor) sugárzás mérő is kapható - a műszer nem mutatja ki a gömb sugárzás csökkentő hatását... :D )
  • Borg
    #177
    F700B jó alternativáj a samsung 765MB-nek.

    85Hz-et tud 1024ben, ami nem kiemelkedő ugyan, de elég.
    Flatronhoz hiven a geometriája pocsék, de a szinei (egy első degauss után) elég szépek.
    Nameg a monitor dizájnja is elég jól sikerült.


    Amúgy én ha most vennék, akkor Fujitsu Simenes C996F Scaleot vennék. 19", síkképcső, és olyan profi beállithatóság, amit kb egy 3x ennyibe kerülő monitortól várna el az ember...
  • Borg
    #178
    Ez mekkora vakitás már, kb olyan mint a lágyvasgolyó mosógépbe, ami gátolja a vizkövesedést
  • ollie
    #179
    "( Ugyanitt, kis elemes (monitor) sugárzás mérő is kapható - a műszer nem mutatja ki a gömb sugárzás csökkentő hatását... :D )"

    na vajon miért? :))))))
  • O0D:
    #180
    Nagyon megéri azt a 25E-t :)))