59
Minden, ami k7s5a
  • Torry
    #59
    Help!
    Nem megy a BIOS-update.
    WIN98SE boot floppyról beboot.
    Indítom az AMINF335.exe-t és azt írja ki hogy:
    ERROR 2: File does not exist.
    Ez mit jelent?
    Mit kell tennem?
  • Falconer
    #58
    Aztán az a SiS735 chipset sem egy villám.
  • Falconer
    #57
    Persze,v tudom de a gyárival nem lehet. Ezenkívül nem kísérletezek bios updatevel mert elszállhat az egész + úgy is a jövő héten veszek egy BIOSTAR M7NCDA04-et aztán meg van oldva. Az ECS csak 4x AGP meg DDR266 szóval lassú.
  • [Jakuza]
    #56
    A masik topicban mar megirtam.
    Lehet tuningolni csak Cheepo fele tuning BIOS kell a laphoz.
    K7S5A & K7S5A Pro (Official es Unofficial) BIOS-ok
  • Falconer
    #55
    Nekem is ez van, de szerintem sehogy. Jobb alaplap kéne hozzá. Én a biosban feljebb raktam a proc. bust(166ra) de nem csinált semmit, ki kellett sütni a biost. Nagy szar ez az alaplap, hamarosan veszek másikat mert a 4x AGP tűrhetetlen.
  • Torry
    #54
    Hi all!

    VAn nekem egy K7S5A pro lapon azaz V5.
    Ebben van egy 1333Mhz-s AMD Athlon.
    Kérdés, hogy lehet-e egyáltalán és ha igen, hogyan tuningolni ezt a procit.

    Előre is köszi.
  • hzx
    #52
    Jó alaplap egyébként, két gond szokott vele lenni csak: nem szereti a vegyes memóriákat (különböző márkájú és sebességű lapkák együttes használata)valamint a régebbi reveknél gond volt, hogy hajlamos volt túlmelegedni a chipset (hiába, minden együtt), de egy nagyobb bordával mindig helyreállt a rend :)
  • Wanted
    #51
    Hi!
    Pro-ra külön tuningbios van.
  • Wanted
    #49
    A boltosok is néztek, de legalább megy.
    :)
  • Laalee
    #48
    furcsallom hogy keves volt a 300w de a lenyeg hogy megy rendesen.

    nekem 300w ra van kotve 3 vinyo 2cd radeon9700pro raid kartya hangkartya 1000es proci 2halokartya es idonkent 4. vinyo is bele kerul
  • Wanted
    #47
    Hi!
    Leírom a végeredményt:
    Azona 400W táp: minden megy rendesen.
    Nem hittem volna, hogy a tápegység ennyire számít:
    300W Codegen és a teljesen új 300W Azona tápokkal szemben.
  • [Jakuza]
    #46
    Probald kicserelni DDR Ramokra, mert az ugyis olcso mostansag.
    Azzal hidd mar el nem lesz semi baja.
    Tipushiba, az SDkkel szokta ezt csinalni.
  • Wanted
    #45
    Lacika22: sajna már 3féle gyártótól, 5db ramot kipróbáltam, minden fajta elrendezésben.
    Párosan gond van velük.
    Ha nem jön össze a tápos dolog, akkor 2db 256 helyett belemegy 1db 512-es modul.
    Laalee: a bios értékeket, amiket kiad a fesz.-re, leírhatnád. Előre is köszönöm.
  • Laalee
    #44
    300as codegen
    es feltucat loszar van rakotve beton stabil a gep
  • Wanted
    #42
    Úgy néz ki kezd megoldódni a probléma:
    a barátom 2db 128 megásával is fagy, 128+256 párosítással is.
    Mindegyik párosításnál ellenőriztem a biost.
    3.3V -nál 3.19V-ot adott. Ekkor rögtön fagyott.
    3.2V-nál pár másodpercig bírta.
    Tápcsere (300W) után 3.23V-nál lefut a 3dmark2001, viszont a játékok 15 perc után fagynak.
    Most próbálok beszerezni egy márkásabb 400W-s tápot, így talán ok lesz.
    Neked milyen eredményt hoz a bios?
    És milyen táppal?

  • Laalee
    #41
    passz szerencsere meg nemvolt gondom memoriaval, illetve ami volt az kiderult mar a bootup memoria tesztnel. az masik alalplap volt de annyi volt a baj, hogy a 3*64megas ugyanolyan modulok nemszerettek ha egy bizonyos sorrendben voltak, ua modulokat mas sorrendben bepakolva semmi bajuk...
  • Wanted
    #40
    Akkor proci, vagy ram lehet. (Ha az alaplap sem.)
    A memóriákat Doc memory-val vizsgálva (1 loop) nem volt gond. Ez mennyire megbízható?
    Azt jelezné, ha a memóriák nem férnek össze?
    Azt hallottam, hogy a mem86 a legjobb.
    ???
  • Laalee
    #39
    nemhinnem a codegen nem a legjobb marka de nem is a noname. 300w nak elegnek kell lennie.
  • [Jakuza]
    #38
    Ketlem hogy a tap lenne keves neki.
    Elofordult ilyen hiba, tobb forumon is ilyen tipusu lap es SD RAM parositasanal.
    Erdekesege a dolognak , hogy a hiba azonnal megszunt mihley kicsereltek az SD Ramot DDRre.
  • Wanted
    #37
    Laalee: Köszönöm.
    Megnéztem pár külföldi fórumot is.
    Ott esetleg a tápot tartják kevésnek:
    http://www.sysopt.com/forum/printthread.php?threadid=129154
    Nekem Codegen 6009 300W házam van.
    Neked?
    Ez lehet probléma?


  • Laalee
    #36
    eröteljes ram hibara gondolok ha 100/100 on jo, de 133 on hibazik
  • Wanted
    #35
    Hazavittem a cuccost, összeraktam, bekapcsol: 3dmark2001se indít: fagy!!!!!!!!!!!
    Állítgatom az fsb-t, 100/100-nál 2db 256mb rammal simán lefut. (A proci -xp1700- csak 1100MHzen megy, így nem is ismeri fel xp1700-nak.)
    133/133 -nál fagy.
    Próbáltam tuningbiossal:
    100/133 és 133/100 értékeknél is fagy.
    Nem tudom, hogy emiatt van e, de 1db 256 mb-os rammal a tömörítéssel is gondok voltak. Egy 260 megát kellett volna kitömöríteni. Többször is kipróbáltam, 17%-nál és 94%-nál leáll: a vinyólámpa ég, egérkurzor mozog, de semmi több.
    Egy scandisket lefuttattam, semmi baj a vinyóval.
    Ma áthozza a haverom a ramjait, kipróbálom azzal is.
    Van valamilyen ötletetek?

  • Gerry
    #33
    Nem véletlen, hogy kükön topic foglalkozik a "céggel" itt a fórumon...
  • Laalee
    #32
    igen a mistral... ismeros is jart veluk kellemesen egy ilyen lappal visszavitte hogy a lap gyari hibas egy elfusotli a procikat...
    nagy mistral szervizes persze lenezte majd 2 1200 as TB elfustolese utan kozolte lehet tenyleg hibas :D
  • Gerry
    #31
    Szernintük a totál nem működő (se nem olvas, se nem ír) Yamaha CD-RW is "no problem"...

    Ennyit a Mistral-ról...
  • Wanted
    #30
    Bevittem a lapot a memóriákkal a Mistralba (származási hely)
    szerintük no problem.
    Este hazaviszem és újabb teszt.
  • Laalee
    #29
    en 2*256 al hasznalom kb 1 eve azota 1 szer sem fagyott le. vagy gyari hibas a lap vagy a memoria tipust nem szereti, en az utobbira gondolok
  • Wanted
    #28
    nnna, a legújabb fejlemények:
    A drivereket sikerült feltelepíteni:
    Win98 alatt nem mentek, win98se, vagy xp alatt igen.
    Viszont mindegyik oprendszer alatt fagyott 512 mb rammal.
    A Doc memory pedig nem jelez hibát.
    512-vel a 3dmark fel sem települ. A textúra konvertálás végén lefagy. 256 megával semmi gond.
    256-tal feltelepítettem, így fut a mohaa is és a 3dmark is rendesen. 512-vel mindkettő kb. 1 másodperc után fagy.
    256+128 párosításnál a mohaa kb 15 másodperc után fagy.
    Memória, vagy alaplap?

    u.i.:
    Az asrock alaplapokról még nem hallottam. Milyen tapasztalatotok van ezekkel?
  • Laalee
    #27
    asrock 2 tipus is van
    http://www.asrock.hu/termek.htm
  • Gerry
    #26
    Ebben is lehet valami...
  • Gerry
    #25
    Nem túl nyerő választás, bár van a Shuttle-nek egy VIA KT266a chipsettel szerelt lapja, amin van 2db DDR és 2db SDR foglalat, és nekem annak idején a KT266a igen jól muzsikált, igaz kizárólag DDR-rel...
    Asszem 15e+fa körül van az a Shuttle (talán) AK32-es alaplap...
  • Laalee
    #24
    na most a szar memoria miatt a driver is kiakadhatott, probaltad 1 256 ossal is telepiteni?
  • Wanted
    #23
    Viszont, ha cserére kerülne a sor, tudtok olyan lapot, amibe sd és ddr ram is mehet?
  • Gerry
    #22
    Valószínűleg a RAM-mal (is) vannak gondok, de érdemes többféle verziójú drivert is kipróbálni, hátha valamelyik jó!
  • Wanted
    #21
    :(
    Auto installal mentek fel a driverek. (Csak az agp-nél volt probléma)
  • Gerry
    #20
    He he he! Naggyon vicces, érdekes az Intel-t a VIA-t, az nVIDIA-t és az AMD-t nem szoktam eltéveszteni, és mindig jó könyvtárból telepítem, a SiS-t, és az ALi-t pedig gyakran még az internetről DIREKT A CHIPSETHEZ VALÓ DRIVER segítségével sem sikerül jól feltelepíteni... (Na jó, az ALi Integrated Driver v1.91-el már sikerült normálisan működésre bírni egy ASUS A7A266-os alaplapot!)
  • Laalee
    #19
    en meg meg sosem :D

    lehet rossz konyvtarbol telepitettel :DDD
  • Gerry
    #18
    Sajna már többször is tapasztaltam, az ALi és SiS alaplapoknál, hogy a CD-n lévő driver fagyást okozott, vagy el sem indultak vele dolgok...
  • Wanted
    #17
    Lalee: Köszönöm a tanácsot, kipróbálom.
  • Wanted
    #16
    Gerry: Ma leszedtem az összes új és régebbi drivert. Este kipróbálom őket és holnap jelentkezek, hogy mi a helyzet.
    Viszont, létezik, hogy a gyári cd-n levő driverek nem jók az alaplaphoz?