34
  • dez
    #34
    Azonos minőség mellett az új tömörítésekkel kb. felére lehet nyomni, legjobb esetben harmadára, de nem a negyedére. Azaz inkább 3-4 az a 2-3.

    Amúgy jópofa így 3 év után folytatni egy topikot. :)
  • Sanyix
    #33
    Igen, és normális, nem 10 éves tömörítéssel lenne 2-3... nem a lemez a szar, hanem a szabvány, ami több mint 10 éve ugyanaz, és rohadtul elavult.
  • Sir Quno Jedi
    #32
    Nos ez single sided single layer-es, de a dupla az már 50GB !!! És azt is ki akarják hozni idén. Igaz, hogy az is édeskevés...
  • Munch
    #30
    Messze vagyunk még mi a HDTV-től... nagggyon messze. 27 giga télleg nem tűnik olyan soknak ma már... De filmezni szerintem elég. Úgyis jön hamarosan megint valami formátum, 8 centis korongra rámegy 500 giga... :-D Nna az már nem lenne rossz. :-D Mire beindul a Bluray rendesen, meg aránylag sok embernek lesz, megint jön valami újdonság, aztán lehet kinézni a fejből.
  • vax
    #28
    Ez még a normál DVD-nél is rövidebb életű lesz.
  • magyar ember 2
    #27
    En inkabb a Plextort szeretem, az meg minoseget is visz a cuccosba. :)
  • cloudff7
    #26
    Nah a Sony megint odab@szott a piacnak, nem?

    A PC-s DVD írója is nagy dobás volt (dvd-r/-rw,dvd+r/+rw)

    :)))))

    nah ezért szeretem a Sony-t!! :))))
  • magyar ember 2
    #25
    Nem is onkent, hanem a konkurrencia kenyszeriti ra oket.
  • magyar ember 2
    #24
    A nickemrol le lehet szallni, kisgyerek!
  • magyar ember 2
    #23
    A nickemrol le lehet szallni, kisgyerek!
  • Cat #21
    a cikk végén ottvan hogy 3800 dollár :)

    "a Sony nem fogja a DVD üzletét sutba dobni a Blue ray-ért"

    de, ha a sony elkezd nyomulni blu ray fronton :)
  • Mike
    #20
    A cd-ket és a DVD-ket vhogy sikerült nekik. Itt nagyon sok érdek sérülhet, hatalmas pénzek vannak a dvd-ben senki nem fog róla önként lemondani.
  • Mike
    #19
    eltették jobb időkre. előbb vedd meg a 5 gigást majd a 20-ast, 100-ast, stb
  • magyar ember 2
    #18
    "sokan fogják ellenezni, és mesterségesen magasan fogják tartani az árát"
    Felteve hogy tudjak. Jon 1-2 ferdeszemu kopinto ceg, aztan vmi csingcsung markanev alatt 4edaron kiadjak ugyanazt (a sony meg pereskedhet a kinai vagy vietnami hatosagokkal :)).
  • magyar ember 2
    #17
    +jeleneskor minden draga. Majd nemsoka lem1 az ara.
  • magyar ember 2
    #16
    "Nem képes viszont a DVD-RAM, illetve DVD+RW lemezek beolvasására."
    Meg jo hogy mostanaban epp a DVD+RW-t kezdtek el sztarolni...
  • Zolka
    #14
    És az FMD-vel mi lesz? (Fluorescens addatárolás) Már 2 éve is cikkeztek róla. (SG-n is volt, átlátszó lemez, 140GB induló kapacitás... a végét kb 1.5 Terára saccolták... akkor)
    Eltették jobb időkre? porosodik a gyártók széfjében? Jöhetne már, mert a 27GB is kevés manapság már.

    Zolka
  • Mike
    #13
    csak attól függ, mit akarnak gyártók. akarnak-e jó sokáig még dvd-t forgalmazni
    szerintem igen.
    30 giga mellékesen könnyüvé teszi a filmek jogosulatlan másálását is, szóval sokan fogják ellenezni, és mesterségesen magasan fogják tartani az árát
    a Sony nem fogja a DVD üzletét sutba dobni a Blue ray-ért
  • Mike
    #12
    dvd-s oldalon olvastam, hogy ez a kütyü jelen pillanatban 3000 USD
  • Cat #9
    ja ez a másik
    Megint minden film ki fog jönni, amit már ujrakiadtak VHS után DVDn is
    de ha belegondoltok, nagyon is szükség van erre, és már most kevés ez a 27 giga
    idén fog megjelenni diszdobozos kiadásban az alien sorozat, és 9!! (kilenc) dvd lesz

    az 80 giga környékén van :) (nem 4.7es, hanem 9 gigás lemezekre nyomnak a gyárak)
  • Cat #8
    szerintem ha kezdetben 3800 dollár az nem is sok - első blu ray iró nemcsak a gyártotól, hanem a piacon és mindössze 900e ft

    amint kijön a többi cég is, nagyon nagyon gyorsan esni fog az ára, a karácsonyi piac kuriózumaként szerintem már 4-500e lesz év végén, jövő év végén meg 150e körül. A dvdiróknál legalábbis igyvolt, azok is milliós árak környékén indultak, most meg 60e ért hozzádvágják
  • vax
    #7
    Cserélhetjük majd le a DVD filmeket az új formátumokra.:(.
  • vax
    #6
    Az a gond ezekkel az optikai médiákkal, irókkal, hogy mire az ára elfogadható lesz addigra a HDD már terrabyte-okban fognak számolni. A gépek alapmemóriája is lassan nagyobb lesz mint ez a tárkapacitás. Ráadásul a memória chip-ek is egyre elterjedtebbek nagyobbak és olcsóbbak.
  • vax
    #5
    Hát média most ugy kb: 8-10 eFt hozzá.
  • Mike
    #3
    Prima

    most már csak az kéne, hogy vmennyire elérhető áron adják, ha mást nem, legalább a médiát, mert a DVD 4,7 gigája ma már édeskevés
  • SoDI---
    #1
    Valami azt súgja nekem, hogy egy ekkora kapacitás a Warezolásban is új lehetőségeket nyit.