44
Abit NF7-S és egyéb Nforce2 vasak ide!
  • Gerry
    #44
    Hát, ezzel vitatkoznék, mert én amikor pl csak letöltök, vagy zenét hallgatok, akkor leveszem a sebességet 1GHz-re, gyakorlatilag a hőszabályozós ventim majdnem megáll (hangja semmi), a proci pedig 38-40 fokon üzemel, ne mondd, hogy ez sz*rt sem ér.
  • Borg
    #43
    Csak gyakorlatilag nem ér semmit ;)
  • icecave
    #42
    Köszi.
    Az a gáz abban, hogy winfosban állítgatod az értékeket, hogy alapon bootol a gép, aztán mikor elindul a win és betölti magát a progi, akkor állítgatja be az értékeket.
    Szal így sz*rrá is fagyaszthatod a gépet.
    BIOSból húzva ez már az elején kiderül.
  • Gerry
    #41
    nVidia System Utility, elvileg minden nForce2-es chipsetet támogatja, és mindenfélét lehet windows alól benne állítgatni, nVidia oldaláról le is tölthető...
  • icecave
    #40
    Tuningnak jobb az ABIT sztem, bár MSIhez adnak egy progit, amivel mindent húzhatsz windows alól.
    Nekem joo a biosos dolog.
  • Russ!an
    #39
    IGI! Ez igy van, de KT600-nál jobb. Csak hogy pozitívan zárjuk. :)
  • Gerry
    #38
    Sajnos ki kell, hogy ábrándítsalak, mert a -X széria az butított nForce2... Nincsen benne 2 csatornás memóriavezérlő sem, meg kicsit lassabb is mint a többi nForce2... Sorry
  • zoli80
    #37
    asus a7n8x -x röl mi a vélemény?most vettem.lehetőleg tessék engem megnyugtatni!:)
  • Gerry
    #35
    Mi a helyes út???
  • Gerry
    #33
    Már régóta tolom az XP-t, azaz mióta kint van, de jáccani mindig is a 98 volt a csúcs, gyorsabb is, meg egyszerűbb barkácsolni... Ezért volt fönt mind a kettő...
  • Laalee
    #32
    epp idoben... :D
  • Gerry
    #31
    Köszi, de úgy látom nem létezik Win98-as IDE driver norce2-höz, és így most se a DVD-m, se a CDRW-m nem akar üzemelni, viszont XP alatt jól megy minden, asszem száműzöm a 98-at...
  • Kevinke
    #29
    Az S csak abban különbözik a normál NF7-től, hogy van rajta serial ATA?
  • Anee
    #27
    NF7....
    De NF7 vagy a MSI nforce-os lapja?
  • Kevinke
    #26
    Ja ha már itt vagyok, akkor mi a jobb: Abit KD7 vagy NF7?
    GeForce vidkártyám van, ha ez számít. nforce-os alaplapokban jobban muzsikál?

    Mind1! Melyik mobo a jobb?
  • Kevinke
    #25
    hwsw-ről tudsz letölteni nforce driver pack-ot, talán jó.
    Vagy ha nem, akkor szerintem előző BIOS vissza, megvárod, míg kijön új vagy ha van másik akkor azt.
  • Gerry
    #24
    Srácok sürgős help kéne, tegnap biost frissítettem a 7NJS-ben, és újra felismergette az alaplapi eszközöket, XP alatt megy is minden, de Win98SE alatt beszartak az IDE vezérlők, mind a primary, mind a secondary sárga felkiáltójeles, és nem ismeri fel rajta az eszközöket!
    Nincsen időm újratelepíteni a Win-t, úgyhogy bármi más ötlet jól jönne, esetleg tud valaki 98-hoz nforce2-es IDE drivert?
    Próbáltam safe módban leszedni, és újra felismertetni, de az eredmény u.a. nem mennek az eszközeim, és rajtuk figyel a sárga felkiáltójel...
  • Air
    #23
    Manapsag ilyen lapot mar nem kapsz. Audio mindegyiken van. Az Epox 8RDA-s (nem +) alaplapja eleg "puritan". Se LAN, se FireWire, se SATA (igaz ez a +-on sincs) csak egy 2csatornas audio. Teljesitmenyben, stabilitasban mindenki csak dicseri.
  • Anee
    #21
    nForce2-es alaplapok közül az Abit vagy az MSI a jobb????????????????????????????????????????????????????Most speciel az ár miatt ez a kettő számít csak.
  • Gerry
    #20
    Ja, van, egy GF4MX440 jellegű chip van integrálva az IGP-s alaplapokba.
  • Balea
    #15
    Egy pár linkecske. Bár angol nyelvűek, de azért a táblázatokból kiolvasható 1-2 adat:

    Chipsetek összehasonlítása KT133-nForce2-ig:
    http://www.tomshardware.com/mainboard/20030303/index.html

    Abit, Biostar, MSI nForce2-es alaplapok:
    http://www.tomshardware.com/mainboard/20030214/index.html

    Asus, Chaintech, Leadtek nForce2-es alaplapok:
    http://www6.tomshardware.com/mainboard/20021111/index.html

    Jó böngészést...
  • Gerry
    #14
    Bocs a linket szokás szerint elbaltáztam, lemaradt, hogy http:// tehát ITT
  • Gerry
    #13
    DEMOSTUDIO , itt meg tudod nézni a lapot, és ha bejön meg is veheted!
  • Gerry
    #11
    Felmész a Chaintech oldalára, és megnézed a Zenith 7NJS-t! (pl.)
  • Gerry
    #9
    Jó-jó, értem én, csak kicsit köcsögösködtem, poén volt, de akkor is a Chaintech a legjobb!
  • csuri
    #8
    Én is tudok, csak még annyira nem álltam neki az alaplapnak. Én azt akarom kinyögni, hogy k*rvajó alaplap, ha húzni akarod.
  • Gerry
    #7
    Szavazz az epoxre, de a Chaintech az sokkal job, be be beee...

    Egyébként én is tudok szorzót állítani, és én még a PCI/DDR/AGP/FSB-t is tudomm asszinkronban állítani, stb...
  • csuri
    #6
    Én meg az Epoxra szavazok.
    Nálam a srác 400-as RAM-okkal AMD 1700+ CPU-val MINDENFÉLE BIOSBUHERÁLÁS NÉLKÜL (Csak a szorzót állítottam) 2 GHz-n fut (2400+-osként).
  • Gerry
    #5
    Milyen 400-asok???
  • Gerry
    #3
    Nekem Chaintech 7NJS van, ugyanúgy SPP+MCP-T, és nekem naggyon naggyon jól muzsikál, stabil, jól húzható, sok extra (amiből ÉN SOKAT KI SI HASZNÁLOK), az árát meg most inkább hagyjuk...
  • reszcsi
    #1
    Erősen agyalok, hogy a lassan két éves gépemet felújítom, a cél egy AMD 2000+ proci, 512 vagy 1024MB DDR 333 RAM, és valami jó alaplap.
    Én úgy látom az AMD-khez momentán az NVIDIA Nforce2 a legjobb chip-set, ki is néztem az Abit NF7-S alaplapot, ami a nagyobb déli hidat használja, és serial ata is van rajta, mindezt 3e ft pluszért adja, amit szerintem megér.
    Kinek van Nforce2 alaplapja, mik a tapasztalatok ?
    Kardinális kérdés, mit lép pl. a chipset arra, hogy egy ATI radeon csücsül az AGP slotban (természetesen NEM integrált graf.magos az alaplap).