34
  • Power
    #34
    Most biztos elszomorodott :-)
  • Power
    #30
    Újabb értelmes beszólás :-)))
  • Power
    #28
    Szomorú az lehetsz, ugyanis a második része egyszerűen nem igaz.
  • b
    #27
    hát sajnálattal veszem tudomásul, hogy sokaknak nem sikerült szórol-szóra értelmezni az elöző hozzászólásomat. kicsit szomorú vagyok. :(
  • harcu
    #25
    Ja, az én első ATI kártyám volt 1997-es
  • harcu
    #24
    Az NVIdia Riva még csak álmodozott a megszületésről, mikor 98-ban kapott használt gépemben már Ati videokártya volt. Miután lecserélték egy TNT2-re, akkor sírtam vissza, hogy az Ati mennyire király kártyákat épít. Annyira ocsmányak, és elmosódottak lettek a színek, hogy ihaj. Ja, az első Ati kártya 1997-es volt.
  • Power
    #22
    Kis pontosítás:
    Az MSI a legnagyobb grafikus kártya gyártó, az ATi a közelében sincs, sőt egyre kevésbé lesz, ugyanis egy ideje már az nV stratégiát követi azaz, inkább a chipfejlesztésre koncentrál.
    Nvidia meg csak a chipeket fejleszt, de nem gyárt, ugyanis NINCS gyártó üzeme, a chipeket szerződéses gyártók gyártják(pl. TMSC).
  • Power
    #17
    Csak néhány megjegyzés:
    1. Hiba volna azt gondolni, hogy az nV tönkre fog menni. Egyelőre nyereséges. Lehet, hogy elveszti az első helyét, még az is lehet, hogy vesztességes lesz. És akkor mi van? A csődbemenéstől azért még távol van.
    2. Az Ati nem 4 évvel ezelőtt kezdte, mit gondoltok ki volt a legnagyobb az nV uralkodása előtt? Hát pont az Ati.
    3. Egyszer az egyik, egyszer a másik: most kétségtelen, hogy az ATi vezet.
    4. S közben a háttérben ott olálkodik az intel és lassan, de biztosan egyre nagyobb részesedést szerez :-)
  • crx
    #15
    Ez egy kicsit elhamarkodot válasz volt részedröl mert kb 8 ével ezelött az ati 4 megás kártyával digizni lehetet vcd formátumba ami még most is egy szabvány. Akori idöben az nvidia még sehol nem járt (max 1-2 megás vga kártya.)A Felbontásrol nem beszélnék mert akinek akori idöben volt egy ati kártyája az tudhatja miröl beszélek.
  • NasaTm
    #3
    Hmm megis mennyi az a "par ev" ?
    Nekem Ati kartyam volt mar 4 evel ezelott is a gepembe.
  • b
    #2
    nézd, az nvidia több mint egy évtizede gyárt _kommersz_ grafikus gyorsítókat. ez iszonyatos mennyiségű szakmai tapasztalat. az ati pár évvel ezelőtt még csak a mekintosokba gyártott fosnál fosabb kártyákat.