36
VIA KT133A Chipset kérdés
  • Sam
    #36
    Nekem Abit KT7e lapom van a legújjab bios-sal.
    Az újmagos 1700+ os proci hibátlanul megy benne. Kicsit tuningolni is lehet, max 145-ös FSB-t bír. Bár unknow pocessor ként ismeri föl!
    Ennek ellenére stabil. Viszont az 1000Mhz-es duron nem mentbenne. El se indult.
  • Gerry
    #35
    Nem szokták túl sűrűn frissíteni a régebbi alaplapok procitámogatásának listáját, hanem egyszer kiadják "oszt jóvan" - gondolják, aki nagyobb procit akar bele, az nézzen utána, vagy mégjobb, ha vesz egy új alaplapot, ez a cégek általános felfogása.
  • Anee
    #34
    Nekem sima turbo van és abba is megy a 2000+...de nem turbo2-nek hivjákhanem nem 3,0-ás a sorozat hanem 5.0-ás
  • Mike
    #33
    (mondjuk nem :)
  • Mike
    #32
    az nem baj, hogy az Abit nem írja a támogatást?
  • Zoli007
    #31
    A QDI kinetiz 7e is megy 1700+ nal gyorsabb procival?
  • Gerry
    #30
    Jó pap holáig tanul...
  • Mike
    #29
    ez nagyszerű, mert akkor a 2. gépembe is tehetek jobb procit majd a mostani 750 Athlon helyére
  • Mike
    #28
    aha, akkor legalább már ezt is tudom
  • Anee
    #23
    nem sok esélye van.....és ne is kockáztasd meg szerintem....egy Sis 735ös ECS lap 10800 az támogat sd-t és ddr-t is és viszi 2600+ig...
    vagy vannak ezek az új asrock és egyéb low-end lapok melyek pl KT266A-val mennek s kombók...
  • Bandee
    #22
    És ha biosban beállítom a frekit 133-ra? Akkor mennie kéne. Most ideiglenesen épp egy 750-es duron kocog benne 114-es fsb-n. Úgy mennie kéne nem?
  • Anee
    #20
    Sima KT133 nem kezeli csak maximum 1300-mas Duront vagy 1400MHz-es 100-as fsb-s Tb-t...amit meg már nem is lehet kapni......
    HUNTen: Te magad is látod a végén: V3.0... 5.0-ás is létezik ebből a lapból
  • Bandee
    #19
    Akkor már csak azt nem értem miért lehet 133-ig húzni biosban? Lehet az AIDA állapította + rosszul?
  • Bandee
    #18
    Amúgy rájöttem. Sima KT133. Most akkor 2000-es XP belemegy?
  • Bandee
    #16
    Köszönet helpet mindenkinek!
  • mtubi
    #13
    Abit Kt7A is KT133-as VIA-s es az is 2600XP-ig megy Bios frissitessel!! :)
  • Anee
    #12
    MSI K7T Turbo 2600+ ig kezel xp-t ami azért elég faja
  • Gerry
    #10
    De ha be lehet állítani a 133-at, akkor több mint valószínű, hogy 133a, és akkor menni is fog rendesen az Athlon XP...
  • Gerry
    #9
    Nézd meg a lapodon a south bridge-et és a north bridge-et, mi van ráírva, majd felmész a VIA oldalára, és beazonosítod, hogy KT133 v. 133a-as a chip!
  • Bandee
    #8
    Socket - A(VIA K7)chipset series --- 7KTAP 1.8
    (2000/5/15) FLASHROM 2MB
    Fix the " CPU Frequency does not appears correctly " problem

    Acorp honlapon ez minden van. Nem igazán van info. Várom vki hozzáértő véleményét!
  • Bandee
    #7
    Na most, nem igazán lehet utána nézni hogy ez KT133 v 133a. Milyen csiper kéne +néznem a lapon hogy +tudjam? BIOS-ban 100-133Mhz ig lehet fsb állítani. 5leteket várok...
  • Bandee
    #6
    Aham. Az alaplap Acorp 7KTAP. Na most ebbe megy vagy sem?
  • Gerry
    #5
    Na, erről beszélek én is...
  • harcu
    #4
    Ismerős A7V133-jába megyeget a 2000XP. Biosfrissítés után, természetesen :)
  • Gerry
    #3
    Ez NEM IGAZ, mert bele lehet tenni, müxik is, a 133a-ban minden stimmel, a 133-ban meg valószínűleg csak 100MHz-s FSB-vel megy (alaplapfüggő).
    Egy A7V133-ban megy egy ismerősömnek egy XP 1600+...
    Csak BIOS-t kellett frissítenie!
  • Mike
    #2
    Athlon-t tehetsz. Max az 1,4-est ami hősugárzónak sem utolsó. Szóval arra brutál hűtés kell. XP-t nem tudsz beletenni.
  • Bandee
    #1
    Via KT133/133a chipsetes alaplapba lehet Athlon XP procit rakni? És ha igen mekkorát? Előre is thx