31
Genius 5.1 HT + VIA AC97 5.1 audio zene alatt semmi hang nem jön a mélyládából
  • BaLeeX
    #1
    Sorry, hogy külön témát nyitok de jó lenne valami ötlet minél hamarabb.

    Adva van egy Genius 5.1 HT meg egy integrált VIA AC97 hangkártya. Bekötöttem, hangfalteszt lefut faszán még a mélynyomóból is jön hang, sőt van valami ac3 teszt avi is ahol szintén jön hang a mélynyomóból de egyébként sajnos semmi.

    Volume controls-nál megnéztem és nincs elnémítva sem lehalkítva a mélyláda, szóval abszolút tanácstalan vagyok, ötlet?
  • DVDMester
    #4
    nálam a következő a felállás:
    XP alatt ha AC-3 filmet néztem, nem szólt a mélynyomó. A kép szaggatott, a hang csúszott szar volt az egész.
    Megoldás:
    win2000 install, DivX 5.02 install, AC3Filter v0.63(asszem, ez egy ruszki progi) install, XVid install, BSPlayer install.
    SB Live kék CDs driver install, mixerben AC3 decode on, Bass redirection on, mixerben és windowsban 5.1 hangfal beállitva.
    Most teljesen jól működik minden, Felirat, hang a helyén, lejátszás gyors és zökkenőmentes. AC3 hangnál betöltődik a filter, frankó térhatású hang van, center szól, mély szól. MP3 hangnál center szól, mély szól, elől hátul ugyanaz szól, sztereóban.

    Tanulság: XP, mindenféle codecpackok kukába.

  • DVDMester
    #5
    Próbaként megnéztem a Minority Report-ot AC3ban.
    Jobb mint a moziban :)
  • Evil
    #6
    "Tanulság: XP, mindenféle codecpackok kukába." ez nem tanulsag hanem okolszabaly.
    Aszem lassan beruhazok en is egy hazi mozi cuccosra.
  • BaLeeX
    #7
    Kösz az ötleteket, sajnos az integrált AC97 mehetett a kukába (mehetett volna ha nem lett volna az alaplapon :P ) vettem egy Live-ot.
    Rosszul tettem, mert úgylátszik az XP-t ez sem szereti, mivel film közben néha beakad a hang 1-2mp-re. De a mélynyomó legalább szól, de gondolom ti is így tettetek volna a helyemben, ha megvan a hangfalrendszer és pont a lényeg nem szól, pont Live volt, megvettem...
    Ettől függetlenül végül is nem rossz a hangkártya, bár pl. játékok közben eax-nál néha recseg egy picit.

    Jövő héten megpróbálom becserélni egy Teratec 5.1 Fun-ra, vagy Philips Seismic Edge-re.
  • Pheel
    #8
    Én inkább IRQ ütközést keresnék, mint új hangkártyát. Nem normális az, ha berecseg illetve szaggat...
  • BaLeeX
    #10
    Nagyon utálok win-t installálgatni, szóval ezt inkább kihagynám.
    Viszont az érdekelne, hogyan tudok más IRQ-t adni a kártyának (megnéztrem az aeszközkezelőben IRQ 19 de nincs ütközés). A biosban lehet (esetleg win-ben?) vagy más slotba pakoljam át a kártyát?
  • Pheel
    #11
    Más slot.
  • BaLeeX
    #12
    Thx, kipróbálom.
  • CSOCSO
    #14
    integrált hangkártyával mit akartok???...talán venni kéne minimum egy sb liveot..pár ezerért..
    vagy audigyt ami már drágább...
  • ALCATELGOD
    #15
    Én nem tudom engedélyezni a 3d-ét,mert a rajz szerint kék hátsó zöld elős(elsők) piros(center)+(sub) de NEM MEGY csak a középsőből jön hang de az is csak 1hangszóróból( a hangszóró jó)
  • soulhunter
    #16
    adott az AC97-es kártya...
    feltettem hozzá a drivers.hu -rol a 3.70-es drivert :)
    a tesztekkel jol elvoltam,főleg,mire a jobb első hangszorot külön működésre birtam... tök idegesitő volt,h a bal szolt magában,a jobb meg csak a ballal 1ütt...
    szal jo ideig eljáccottam vele...

    most majdnem jo...
    a gondom a kövi:

    a mélynyomo nemcsak hogy sehol nem szol,de még a tesztben is a bal első hangszorot szolaltatja meg,ha a mélynyomora kattintok...

    ráadásul még sima MP3 hallgatásnál is van,h 1-1 pillanatra "beakad" a hang... mondjuk ez ugy nem zavar,mert csak 100MB-nél nagyobb mp3aknál fordul elő,de játék közbe idegesitő,h nem szol a mélynomo...
    az SB live 5.1-em meghalt,ezért kényszerültem erre...

    az SBnél legalább már alapbol is szolt a mélynyomo,nem csak filmnél,mint ahogy ennél irják... nálam filmnél se szol...

    bárki bármi 5let?

    csak azért,mert visszaolvastam,de nem találtam magyarázatot :(
  • Culram #17
    Haveromnak is ez a baja. Genius SW 5.1 Home Theather + SB Audigy 2 ZS van neki. Nem tudjuk eddig sehogy se szóra bírni a mély nyomót úgy hogy menjen mindegyik hangfal mellette. Az egyik sose megy. De legnagyobb bajunk a mélynyomóval van,azt kellene igazán szóra bírni. Ha valaki tud valami megoldást nagyon jó lenne.
  • czky
    #18
    fel kell cserélni a sárga és fekete jack-eket. Ahová alaphelyzetben a sárgát kéne dugni, oda kell a feketét és fordítva. Nekem így lett jó. Mindegyik szólt megfelelően.
  • Culram #19
    Nem nyert. Mindent próbáltunk már, az általad ajánlotatt most. Eddig csak AC3-as avi alatt tudtunk minden hangfalat megszólaltatni. Winamp, játék, PowerDVD alatt nem megy a DVD. Itt valami beállitási problémának kell lenni, de még nem jöttünk rá hogy hol kellene azt megtalálni vagy milyen codec-kel vagy progival tudnánk rajta segíteni.

    Ha sárga-feketét felcseréljük szól a mélynyomó csak nem a helyén!!! Tehát ilyenkor az egyik hátsó hangfal szól a mélynyomóban. Nekünk tökéletesen kellen működnie, mindenféle kábelcserélgetések nélkül, mert azokat tuti hogy úgy kellene bekötni. Te meg esetleg próbáld meg a sárga toldást hozzárakni a C/Sub kábelhez hátha megoldja a te problémádat normális bekötésnél.
  • Prince of Máté
    #20
    Creative Surround mixerbe állítsd be a bass redirection-t
  • ZsirosKenyer
    #21
    régi komment, csak leírom hogy tanuljon belőle a jövő nemzedéke.

    Szóval a center csak AC3 alatt fog szólni, winampban ne reménykedj mert a küzépső hangfal a beszéd csatorna tehát csak filmek alatt nyikkan meg.
  • LegionarR
    #22
    Nekem is ugyanez volt a problémám (a mélynyomó nem adott ki hangot ha jól dugtam be mindent a helyére), de ha a játék vagyx program támogatja, akkor működik a mélynyomó is... De sajna pl. a Media Player sem akarja használni, csak ha rosszul (felcserélve) dugom be azt a bizonyos 2 csatlakozót... De a PowerDVD pl tök jól használja...
  • orkenyid
    #23
    SBLive eredeti driver helyett: http://download.kxproject.lugosoft.com/downloads/kxdrv3538l-full.exe
    Sokkal jobban szól mint az eredeti, és rengeteg dolgot lehet állítani.
  • olisz
    #24
    hi nem teljesen témába vág de azért ide tartozik!
    Akarok venni egy 5,1-es genius 5000-es hangfalat!
    gépen van beépített hangkártya de csak 1 kimenet!
    Kell venni 1 5,1-es hangkarit. de azt hogy a fas*omba kötöm ösze a hangfallal? kártya jack, hangfal rca...
    Válaszokat köszönöm és várom
    Xp alatt zenéből lehet 5,1-et csinálni?
  • olisz
    #25
    ja a hangkártya live és 1860 forintos kéne jobb vagy megteszi?

  • olisz
    #26
    vagy erről a hangkártyáról mijót tudtok?
    SOUND BLASTER KOMP. 5.1 PCI
  • zolo96
    #27
    Ha valaki nem akar szarakodni a winampal a JetAudio progit tudom ajánlani.
    Csak azért mert nem volt türelmem álítgatni elkezdtem lejátszókat keresgetni a neten es másodikra ezt dobta és bevált.
  • Easy Csabesz
    #28
    Én genius 5.1 Pci Audio 3500Ft-ba került. Ha nem szól a mélynyomó és ha csak 2hangszóró szól akkor az alaplaphoz eredeti 2.0-ás rész ki kel kapcsólni. Nekem ez volt a baj, de a center még mindig nem szól.
  • Szasza20
    #29
    Vettem ma egy Genius 5.1 5000-eset és az lenne a gondom hogy nem megy a center, de még dvd film alatt sem, se a dolby-s tesztekben, minden szól csak az nem! és ha rádugom mondjuk a front hangszóró kábelére akkor sem szólal meg a center, pedig a front hangszórók meg szólnak meg az összes! AC97 alaplapi hangkártya van a gépbe, lehet hogy az a baj! Va navlakinek valami ötlete?
  • Szasza20
    #30
    Na jó lett!
  • HUNmarkov
    #31
    Nekem eddig nem volt jó a mély de most már jó csak annyi h BS playerrel kell lejátszani mindent mert csak ott van... :)