146
Milyen vinyót vegyek?
  • vacak81
    #1
    Sziasztok! Szeretnék venni egy 80 GB-os 7200-es vinyót, csak azt nem tudom, hogy milyen legyen. Fontos szempont a megbízhatóság! Egy ilyen vinyónál mennyit számít a 8 MB cache, ha állandóan letöltök vele és mellette még szeretnék filmet nézni meg hasonlók? Vagy elég a 2 MB, mert a 8 MB-osoknak elég húzós az áruk.
    A másik amit meg szeretnék tudni, hogy melyik vinyó mehet napi 24 órában? Mert a boltban, ahol venném, azt mondták, hogy egyik sem mehet, csak úgy, hogy átlagosan 8 óra működés, 4 óra pihenés. Mennyi igaz ebből? És ha 24 órát használom, akkor elveszik a garancia? A segítséget előre is köszönöm!
  • Gerry
    #2
    8MB cache a lemezműveleteknél számít, főleg másolásnál (nagyobb adattömeg megmozgatásánál), ha csak letöltesz rá és filmet akarsz nézni, az simán megy 2MB cache-sel is, de ha van rá pénzed vegyél 8MB-ost, ha nincs akkor jól fog menni a 2-es is. Ha éjjel nappal használod attól még a gari nem vész el, mivel nem tudják a boltban, hogy te éjjel nappal használod, viszont gari ide vagy oda az adataid akkor is elvésznek, és számomra nagyobb veszteség ha fontos állományok vesznek el, mint egy HDD, ezt mérlegeld mielőtt széthajtod az új vinyot, egyébként meg megfelelő hűtéssel növelhető a menetidő, de igazából nem szabad sokat pörgetni még hűtéssel sem!
  • Borg
    #3
    Winyónak többet árt szvsz ha lépten nyomon ki-be van kapcsolva a gép, fel le pörög stb...

    A napi 8 óra talán túlzás, de valóban nem 24órázni találják ki ezeket. Akkor vegyél SCSI-t.
  • Callisto
    #5
    Nekem a Seageate Barracuda IV 80GB-os HD jó ha egy héten 30-40 órát pihen. Most például már 4 napja megy egyfolytában. Semmi baja és fél éve megyx így.
  • Borg
    #6
    Azt arra találták ki.
  • Borg
    #7
    Nekem is olyan van. Napi 8-9 órákat megy.
  • Sati
    #9
    Nekem meg 24 böl 24 et de már van rajta rosz szektor :( csak nekem meg egy IBM 60 GB 7200 winyom van :((((
  • Deathcourier
    #11
    Western Digitál szerintem most a szír én lehet azt veszek!!!
  • Skywalker
    #12
    Seagate Barracuda IV
    Kategoriajaban az 1-ik legjobb.
    Kb 1 arban van a Maxtorral,talan 1000ft elteres van kozottuk.
  • vacak81
    #13
    Mi a véleményetek a 80 GB-os 8 MB cache-es Maxtorról? Valószínű ilyenem lesz, ha nem írtok róla rosszat. :)
  • Gerry
    #15
    Az hogy megér-e neked 10 ropit a dolog, azt csak te tudod megmondani, szerintem egy winyó minél nagyobb annál jobb (avagy minél nagyobb annál inkább nem férsz majd el rajta...)
    Nekem IBM 80-as van, jól megy, van mellé egy 40-es Maxtor, mindkettő 7200-as...
    Ha most vennék winyót, én sem vennék 120GB alatt...
  • Borg
    #16
    Szvsz már csak biztonsági okokból is okosabb két kisebb winyót venni, mint egy nagyot...
    Csak gondolj bele hova mented el a 120 gigát, ha beszarik...
  • DecenS
    #18
    Western Digital Caviar: koronázott és koronázatlan király a mai piacon... igaz ez az árán is meglátszik... :-/

    Maxtor: a nyáron egy 80 Gb-os ugy füstölt el, hogy az augusztus 20-i tüzijáték ehhez képest lóf@asz sem volt... és nem ez volt az egyetlen precedens, beleértve a környezetem is - szóval gondoldd át... bár nem rémisztgetni akarlak...

    bye-
  • Bandee_
    #20
    6Y080L0!!!!
  • Emery
    #22
    Maxtor DiamondMax Plus 9 80 gigas (7200-es)
  • Mike
    #23
    kb. 30e az az ár ami optimális. szóval vegyél 120-ast. De mindjárt 2-t, és a legfontosabb dolgaid tarsd tükrözve.

    az 50e forintos 160 gigas vinyok pedig a dvd iráshoz képest jó alternativa
  • Mike
    #24
    A maxtornál az a jó, hogy nagyon csendes
    eddig egyetlen Maxtor vinyom sem ment tönkre (kopp kopp kopp). Igaz még 3 éves garival vettem a 60-ast, igaz a két 80-ast már nem
    Az IBM féle magas hangú kaparászsától jelenleg meg a falnak megyek (az is 80-as, de csak 2megás)

    Most azon filózok, hogy a dvd író helyett veszek inkább 160 gigás vinyót, és akkor az egyik 80-as beugrik tülörnek, mert ezeket archiválni cd-re ugye képtelenség, a dvd 4,7 gigája is túró

    a blue ray-ben reménykedem (de hiába, tudom)
  • DecenS
    #26
    ma reggel hoztam haza egy wd caviar 80 gb-t 27 ropiért (bruttó) - szerintem kibirható... egy hónapja az ibm 80 gb-t vettem 31-ért... :-|
  • danesz
    #28
    SEAGATE BARRACUDA a legjobb szerintem!! Halk, nem melegszik nagyon, bár érdemes rackbe rakni.
  • DecenS
    #29
    nem, valóban nem 8 mega cache - mindössze 2...
  • Borg
    #31
    Miért is érdemes rackbe rakni?
  • danesz
    #33
    Hűtés miatt. Mert 7200 rpm-es. És azok melegednek rendesen. De talán a Seagate Barracuda melegszik a legkevésbé. ÉS nekem a rackkel az a bajom, hogy zörög a ventillátorja... majd most veszek neki golyós csapágyast, ami rohadt drága (kb 1-2000 forint) de szinte örökéletű
  • Borg
    #34
    Hülyeség.

    Ha rackbe teszed, a zárt tér miatt pont hogy sokkal jobban melegszik, és max ezt a többletet hűti le róla az a kis bikfic venti a rackben, vagy még ennyit se.

    Szal rackben még melegebb sokkal a winyó, mintha a rendes helyére lenne csak csavarozva.
  • DecenS
    #35
    nem-nem, akármilyen hihetetlenül is hangzik, de azok a nyomi kis ventik a rack elejében szobahőmérseklűtnél hüvösebbre hűtik le a vinyókat... én ilyenbe tettem az ibm-et és a wd-t is... szó szerint: COOL
  • danesz
    #36
    dehogyis!!! :)))) a rackben van ventillátor! az újabbakban már 2 is! és az hűt
  • Borg
    #37
    Figy, nekem nem magyarázod be ugysem, hogy egy zárt tokban két kis lof@sz 4centis venti jobban lehűti a winyót, mintha szabadon van, mondjuk egy 8centis házventivel, ami valahonnan azt is hűti...

    De nyugodtan ird ide, hány fok a rackben a winyód.
  • Dj N-Ice
    #38
    Seagate barracuda a legjobb nemde?
  • danesz
    #39
    :DD Sem a CPU, sem a TÁP ventillátora nem hűti le a vinyót :)))
    Hidd el nekem, hogy az a 4 centis ventillátor forog elég gyorsan, hogy hűtsön. Valószínűleg, ha nem érne semmit, nem építették volna bele :)
  • danesz
    #40
    Úgy van! Az a legjobb!
  • Tikal #44
    Nekem Seagate Barracuda van, igaz még egy régebbi, 10GB-os, és mondhatni nagyon hangos, állandoan zakatol. Mikor jöttek bekötni az internetet, a szerelő meghallotta a gépet, rögtön rávágta hogy ugye seagate van benne, mondom igen:)).
    Szoval most akarok venni egy ujat, már épp ideje, mit ajánlotok, a lényeg hogy csendes legyen. Eddig a maxtort mondták nekem hogy az a király.
  • Borg
    #46
    Hülyeség.
    A régi seagate azért (ugyanolyan) hangos (mint a többi) mert még nem folyadékcsapágyas.

    Az újak közül meg pont hogy a Seagate Barracuda IV-V a leghalkabb, a "fluid dynamic bearing" miatt.

    Nekem volt kb 2-3 hétig maxtor 80gigás, és amellett hogy traktor hangja volt, úgy melegedett mint az állat, volt hogy 50-59 fok köré is felment, UGYANAZON A HELYEN ahol a seagate 80gigás 36-40fok között megy.
  • Tikal #47
    Nem hülyeség, mert igy van, attol függetlenül igazad lehet :)
  • Borg
    #48
    A maxtorral kapcsolatban.
  • Styrex
    #51
    Az utolsó bejegyzés óta eltelt idő alatt mi változott vinyó fronton?
    Milyet érdemes most venni?
  • Sir Quno Jedi
    #52
    Most szermányoltam a 200GB-s Maxtort (8mb cache term.), azonkívűl, hogy közepesen hangos, melegszik, szóval kell neki egy nyolccentis titan, viszont eddig bírta a horkászást is.

    Ja meg kicsit régebben vettem egy 120-as Maxtort, na az pepitában azt hozza, mint a 200-as ! Megvan még és okés.

    Most még mindig a 80-as Barracudám viszi a pálmát, megbízható, halk és annyira nem melegszik, ez a kedvencem. Majd ebből szerzek még egyet (RAID mián).

    Van még 20-as Seagate és 40-es Maxtor, azokkal semmi gond, csak melegszenek.

    Érdemes az Intel AA-vel zajra optimalizálni a vinyigliket (már amelyiket lehet), mert sokkal joban bírják utána a strapát !!!

    A 200-asokkal még gond lehet, hogy az alaplapok nem ismerik fel őket, sem az Win2k/XP nem képes ekkora partíciókat gyártani, de erre is van segítség !
  • Eustace
    #53
    De jó, találtam egy ilyen topikot.
    És szerintetek milyen vinyót vegyek:
    1. Maxtor DiamondMax Plus 9 120 GB (7200/8MB cache/ATA133)
    2. Seagate Barracuda 7200.7 120 Gb (7200/8MB cache/ATA100)

    A fontos számomra, hogy minél halkabb és főleg hidegebb legyen, jó lenne, ha nem kellene hűteni. Kell a Seagate-et hűteni? És a Maxtor-t?
  • B@dsector
    #54
    Én most vettem egy Maxtor DiamondMax Plus 9 160 GB (7200/8MB cache/ATA133) winchestert és elmondom nem számitottam nagy külömbségre mert elötte Seagate 120GB Barracuda V volt és gyorsabb érezhetöen minden program telepitése gyorsabb és NEM HANGOS!!!!!
    Sisoft Sandra 2004-bem a Drive tesztben 38243 pontott érek el a Maxtorral a Seagate-el 24xxx pont volt.
    Szerintem ezek a Maxtor szériák teljesen jók és megbizhatóak.Elég sok gépet raktam össze a bátyámékkal tehát van tapasztalatom....
  • B@dsector
    #55
    Nero 6 /6.0.1.9 Update/ 56678kb/s
    Maxtor DiamondMax Plus 9 160 GB (7200/8MB cache/ATA133)
  • Borg
    #56
    Sandrára inkább ne támaszkodjunk, nekem egyszer 19ezret, utána meg 27ezret mér 80as seagatere...
  • Emery
    #57
    Nekem van egy Maxtor DiamondMax Plus 9 80 gigas vinyom az elejen csendes volt. Most egy eves es megjott a hangja.
    Masik vinyom 2 eves maxtor 40 gigas (D740X-6L) az meg mar sivit, de neha elhalkul, most ezt beraktam fejjel lefele (mondvan hogy ennek mar ugy is mindegy), most csendesebb.
    A kovetkezo vinyom biztos nem Maxtor lesz az biztos.
    Jah es mindaketto melegszik nagyon foleg a 80 gigas.