12
tudtok e olyan forumot amit a máv vezetöi is használnak?
  • Vlala #12
    hátháthát.
    Nekem az szokott bejönni, hogy embereket kérdezek meg, hogy mikor indul a vonatom (de rég utaztam már vonattal... hiába, öregszem), mivel a táblákban nem bízom annyira, főleg ha hozzám sem szólnak.
    Esetleg ha benn áll egy vonat, akkor gyanítani kezdem, hogy az lesz az enyém.
    Barátnőm még profibb, ő mindezt mosolyogva teszi, sőt, már a jegyvásárlsánál megkérdezi, honnan fog indulni, milyen színű lesz, rajta lesz-e a Psita bácsi, és nem fog-e ismét a nemdohányzóban rágyújtani.
    Félre ne értsd, nem gúnyolódás akar lenni. Tényleg bosszantó, ahogy az utasokkal, azaz a megélhetésükkel bánnak: hogy a tábla nem működik, hogy a nő rá hivatkozik, hogy a hangosbeszélő hülyeségeket beszél hangosan, és hogy az állomásfőnök szerint mindez "kis hiba", és előterjeszti a megoldást: a panaszkönyvet... már amennyiben ez megoldás, ti. a panaszkönyv nem visz el Pestre.
    Na jó, a vonatot nem tudta volna visszafordítani, de valami kárétrítés (ingyenjegy visszafelé, az állomásfőnök személyes bocsánatkérése a hibáért, ahogy normális országok vasúti társaságai szokták) igazán járt volna Nektek.
  • katteam
    #11
    Elmesélek egy történetet, mindenki levonhatja a saját tanulságát :(
    2005: 03. 28
    Székesfehérvár, hajnali 3 óra. Rohanok Az első vonathoz, ami 3.25 perckor indul Fehérvárrol. Az eső szakad. de esernyövel futni?!?! Nem baj, majd a vonaton lesz idö megszáradni, ugyis minden bokornál megáll. 3:19 Na végre az állomás épülete.
    Nézem a táblát, honnan indul a vonat, de a tábla nem müködik, egyetlen betü sincs rajta.
    Gondoltam beázott, vagy valami hasonló...
    Nézen a nyomtatott táblát, ki is van szépen írva, 3. vágányról indul a vonat. Futás le a lépcsőn... Az aluljáróban áll a víz, de nem baj, az a lényeg hogy elérjem.
    3:20 lépcsön fel, de vonat sehol, csak ázó emberek, akik várják a vonatot.
    Talán pillanatokon belül betolják a vonatot.
    Csend van, a hangosbeszélö sem szól, csak az eső dobol a lépcsöt fedö tetön...
    3:25 Megszólal a hang " a vonat a 3. vágányról azonnal indul, kérem fejezzék be a beszállást..."
    De hol a vonat amin be kéne fejezni azt, amit el sem kezdhettük?
    Értetlenül néznek az emberek egymásra, majd szóba elegyednek egymással, hol is a vonat?
    3:26 füttyszó hallatszik valamelyik vágánytól, majd valahol el is indul a vonat.
    Nélkülünk, akik sietnénk a dolgunkra...
    Elment a 3:25-ös vonat.
    Mi meg állunk a peronon, bőrig ázva, fázva tehetetlen dühöt érezve!

    Mit tesz a becsületes állampolgár, aki már korábban megvette a menetjegyét, mert ugye húsvét hétfö van, a pénztár zárva, információ szintén. Elballag reklamálni.
    Végre a pénztáros hölgy elfoglalja a helyét, és kérdésünkre a válasza annyi, ki van irva az elektromos táblára. Odanázünk.
    Jééééé már müködik :(
    De az elsö tétel a kisbéri személy 4:15kor.

    De mi Pestre utaztunk volna...
    A pénztáros hölgy elmondja, hogyha nélkülünk ment el a 3:25-ös, 4:00kor indul a következö...
    De honnan?
    Ki van irva táblára...

    Ja, a kisbéri :(((

    De ha gondoljuk, menjünk az 1-es vágánynál található forgalmi irodába.
    Megyünk...

    Az állomásfönök el mondta, hogy a vonat idöben indult.
    Ezt mi is észrevettük :(
    de mi még mindig itt vagyunk, és már 3:35
    De a vonat elment az 1es vágányról, mi meg hiába áztunk a 3asnál :(
    az állomásfönök szerint kis hiba történt, de ha gondoljuk, irjunk be a panaszkönyvbe...
    Nagy nehezen megkapjuk a még hiányzó információt, a 4:00-ás vonat a 2. vágányról indul majd

    Szomorúan ballagunk a 2. vágányhoz.
    És a vonat ott áll, várja hogy az ázott utasok végre felszálljanak, és kicsit megszáradjanak.

    De jön a következő bosszúság...
    A vonat összes ajtaja be van zárva!
    Ázunk tovább a vonat mellett :( egészen 3:45ig.
    Ekkor érkezik meg a mozdonyvezetö, aki fel is mászik a mozdonyba, mit sem törödve velünk.
    Néhányan odamennek hozzá, és hosszas magyarázkodás után végre leszáll a mozdonyról, és kinyit egyetlen ajtót.
    Az emberek felszállnak, ülnek a sötétben, vagy belülről nyitogatják a többi utasnak az ajtókat, esetleg a tapasztaltabbak felkapcsolják a lámpákat.... De végre 4:02 perckor elindul a vonat!

    --------------------------------------------------------------

    Ha mondjuk az egyik utas mondjuk Vácra menne munkába például a kórházba, az elsö vonattal, be is érne 6:20ra. Ha mondjuk 6kor kéne leváltania egy kollégáját, azt a 20 percet még el is néznék neki, mert mindent megtett, hogy oda érjen, arrol nem tehet, hogy ez az első vonat. Esetünkben, a második vonattal Vácra lehet érni 7:30ra
    Ez kb 1,5 óra késés.

    Tegyük fel, hogy a késés miatt az éjszakás kolléga tulórázik, fáradt, és --mivel kórházról beszálünk, meghal egy beteg--. A munkahelyét elveszti az éjszakás-, és az elkésö dolgozó is.
    És 2 család a megélhetését is... És ez a MÁV szerint apró hiba...

    Döntésre jutottam.
    Ezentul ott károsítom meg a MÁV-ot ahol tudom. Ha ezért felelöségre vonnak, majd azt mondom,
    "ELNÉZÉST, EZ EGY APRÓ HIBA VOLT, ÉS IRJANAK A PANASZKÖNYVEMBE..."




  • macilaci123
    #10
    mert ezzel tudnád bizonyitani, hogy ott vagy. Hol is? A kivülállók nem tudják a rangsort.
  • Galy
    #9
    miért fontos a rangom?
  • a.carkey
    #8
    Bekaphatja az egész Máv. Ha jegyet akarok rendelni egy qurva vonatra a kisasszonyok basznak felvenni a telefont a déliben. Szolgáltatás? Semmmmmiiiiiiii.
    Csak egy pasi szokta felkapkodni. Már csak akkor telefonálok, ha sejtem, hogy dolgozik.

    Meglepődnék, ha
    1. A Máv vezetői a bármilyen forumot olvasnának. Csak a fizetéseiket veszik fel.
    2. Ha valaki tudna Máv illetékesek által olvasott forumról.
    3. (Meglepődnék), ha tudnának a Máv vezetői olvasni ...
    :)
  • Madmaxx
    #7
    Obergruppenreichsführeri rangban szolgál. :)))
  • TomBond
    #6
    segédtiszt!!!
    :-)
  • macilaci123
    #5
    Ha valóban máv vezetö vagy, ird meg milyen rangban vagy. Ez egy teszt, ha átmész lessz pár komoly kérdésem.
  • TheZsenyka
    #4
    Tessék mondani, nem lehetne hogy a személyvonat meg is álljon Csanádapátinál ne csak lassítson?
  • Galy
    #3
    itt vagyok.

    máv-vezető vagyok.
  • TomBond
    #2
    nem
  • macilaci123
    #1
    Várom valaszaitok