52
Kérdés, kérés, óhaj, sóhaj, bánat, panasz ide.
  • cenobite
    #52
    Sziasztok!
    Egy kérdésem lenne felétek. Adott egy ábra, betű, stb... Ezt a bizonyos ábrát szeretném kitölteni 3 különböző méretű szabályos körrel, úgy hogy a körök között 0,6 mm távolság legyen. Van valamelyik grafikus programban erre lehetőség?
    Kb. ilyesmire gondoltam - csak nyilván a teljes objektum legyen kitöltve:



    Előre is köszönöm a segítséget!

  • matula77
    #51
    Sziasztok!A segítségeteket szeretném kérni.A családi címert szeretném zászlóra nyomatni, de csak plaketten van meg, én meg nem tudom megcsinálni.Ha valakinek esetleg lenne kedve megrajzolni azt nagyon megköszönném!Vonalrajzra gondoltam, vagy ami jól néz ki egy zászlón.Itt a kép : Plakett
  • gregtom6
    #50
    Hy all!
    Pov-ray progihoz ismertek jó tutorialt? Olyan kellene, amiben az alapoktól animációig eljutnak. Kösz előre is.

    És flash-t vagy a pov-ray-t lehet gyorsabban az alapoktól megtanulni animáció készítésig?
  • moszandi
    #49
    Én megvenném a kiadótól csak hogy kifogyott már rég onnan...
  • Dj Faustus #48
    Közvetlenül a kiadótól
  • moszandi
    #47
    Sziasztok!
    Megvenném a maya 3d világa c. könyvet valakitől akinek megvan és már nem kell, és el is adná.Érd.: [email protected]
  • szunyika
    #46
    üdvözlet
    keresek egy olyan embert, aki szívesen segítene az oldalamon levő hírekhez megcsinálni a hozzá illő grafikákat

    jelentkezni MSNen keresztűl ha lehet, emailben...
    msn: [email protected] email: [email protected]

    köszönöm előre is...
  • Dynamic
    #45
    Az a "baj", hogy ezek általában animációkkal, actionscripttel foglalkoznak(mondjuk nem baj, de ezekről rengeteg tutorialom meg könyvem van) de grafikus trükkökkel-mint pl. világító neoncső rajzolása-nem nagyon találkozok.Azért köcci keresgélek.
  • cenobite
    #44
    A www.inertia.hu oldalon úgy tudom elég jó flash linkek vannak, szerintem biztos van tutorial is. Vagy ha nincs, akkor valaki aki segíthetne. Asszem van inertia irc csati is. #inertia és asszem extra szerver...
  • Dynamic
    #43
    Én Flashre, Corelre, Freehandre és társaira gondoltam.Nem bonyolult ábrákra, csak olyan pl. mint a www.flashbuttons.com-on.
  • K.András
    #42
    Gyerekek ilyen topic már van,pl maya vagy a max topik.Ott találtok emberkéket akik szivesen segitenek elindulni CG-vel stb.
  • Dynamic
    #41
    Tudtok valahol tutorialokat aminek a segítségével vektoros programmal fém, neon, lakk, üveg stb. hatásokat tudok készíteni?Nem egyszerű színátmenettel kitöltött síkidomokra gondolok, hanem pl. egy megvilágított kapszula, ilyesmi.Egyelőre kinagyítva próbálok fla-kat lemásolgatni, de egy-két tutorial jól jönne.
  • cenobite
    #40
    Simááááán...! :)
  • [Walaki]D`Lair
    #39
    LOL! Vazzeceno te élsz? :DD
  • cenobite
    #38
    Hehe... Fontot neveztek el az öreg Kabosról!

  • cenobite
    #37
    http://www.1001freefonts.com/

    Most böngészem. Faja!
  • cenobite
    #36
    Van sok ilyen "márkafont", érdemes itt szétnézni a linkek között:

    http://www.desktoppublishing.com/fonts.html

    Csak győzzétek. :)
  • Dynamic
    #35
    Csak nem olyan egyértelmű ez.Ebben a formában, hogy coca cola, nincsen(?), de találtam ilyen loki cola nevű fontot.Nem pont Coca, de jó ez egyelőre.
  • Dynamic
    #34
    Mondom, hogy abszolút nem foglalkoztam a témával csak default betűket nyomtam.Meg az a helyzet hogy lusta voltam utánanézni(rákeresni), mert már eleve azt gondoltam, hogy ezek le vannak védve vagy valami ilyesmi és hivatalosan nem léteznek.
    De amúgy kösz, megnézem.
  • Madmaxx
    #33
    Hát a fontokat megtalálod neten :))) mekkora kérdés::)) pl. googleben keress: "coca cola"+font vagy nézz itt körül: www.acidfonts.com
  • Dynamic
    #32
    Na lenne itt egy kérdés.Fontokkal nem nagyon foglalkoztam, ezért nem tudom, hogy hogyan, ill. mivel lehet azt megcsinálni, hogy egy konkrét betűtípussal tudjak írni.Tehát nem a különböző programok által felajánlott fontokra, hanem közismert dolgok, mondjuk a Coca-Cola, Mátrix stb. betűjével akarom leírni a nevemet(csak példa).Ilyenekhez hol találom a fontokat, vagy hogyan lehet megcsinálni??
  • [Walaki]D`Lair
    #31
    erre mondtam, hogy hoppá.....
  • Madmaxx
    #30
    Épp ezt akartam irni. Ide a kérdéseket, tippeket, trükköket kell irni. Lásd topikcim.
  • FREAK
    #29
    bazzeg walaki, ezt nem ide kellett volna, hanem a saját képekbe
  • [Walaki]D`Lair
    #28
    hoppá....:))))
  • [Walaki]D`Lair
    #27
    ÁÁÁÁÁ.....


  • Bruce Lee
    #26
    hát picinek elég pici.. :)
    esetleg egy nagyobb kép?:)
  • [Walaki]D`Lair
    #25
    na még 1x :))))))


  • [Walaki]D`Lair
    #24
    na itt az első próbálkozásom...nem valami fényes, de legalább gagyi :)))


  • Madmaxx
    #23
    Thx!
  • Bruce Lee
    #22
    kiválasztasz a képen egy pl. #000000 szinu részt, majd "Select -> Similar"
    A "Tolerance" értékén módosítva tudsz játszani azzal, hogy pontosan a #000000 szinueket válassza-e ki, vagy legyen kicsit nagyobb a tűréshatár.
  • Madmaxx
    #21
    Hmm valaki okos mondaj meg plizz, hogy PS-ben hogy tudom megcsinálni hogy kiválasszak egy adott képen egy adott színt? Pl. egy képen az összes #00000 (fekete) pixelt szeretnem kiválasztani.
  • Evil
    #20
    irtam mail t ,aszem rajottem.
  • Bruce Lee
    #19
    Fogalmam sincs miért tőlem kérdezed, de rákerestem neked google-n... :)
    találat1
    találat2

    Egyébként amit múltkor kaptál tőlem levelet, abban kértem vmit. Légyszi fusd át megint, hogy mi lehetett az. :)
  • Evil
    #18
    adobe.photoshop.6.classroom ,ez micsoda?
    Sajna azert szelektalnom kell hogy mit szedek le.
  • Evil
    #17
    kosz megtalaltam oket.Meg szerencse hogy most nem otthon toltogetek, igy szedem le oket ezerrel.
  • CSOCSO
    #16
    régebben nem igy volt:(((( akkor kircsi volt...
  • cenobite
    #15
    Néztem, nagyon köszi! Találtam ezt-azt... :)
  • cenobite
    #14
    http://www.worth1000.com/

    Csekktiszáut! Nagyon jó oldal. Nézzétek meg a galériákat, nevezzetek be a contest-ekre! És nyerjetek! :)
  • Bruce Lee
    #13
    Madmaxx, geenq, Factor_007, Evil, magus, cenobite, FREAK, Guest, relaks, fluga, Klon, Dynamic
    küldtem nektek 1-1 mailt, az itteni cimeket alapján. majd csekkoljátok.. :)