28
Mejik márka a jó?
  • Gerry
    #28
    Tudtommal hivatalosan nincsen CL2-es 400-as Kingston, az enyém sem hivatalosan megy annyin amennyin megy (eredetilg nekem is 333-as, és spd szerint 266-on CL2-es, 333-on CL3-ban indul defaultban, de rendesen megy CL2-ben, nem hibázik 8 óra MemTest86 v3.0 futtatás után sem, és nem is melegszik, még magasabb órajelen sem, még csak nem is kézmeleg!)...
  • Gerry
    #26
    A tuningról csak annyit, hogy az ugyanilyen tipusú naggyábol azonos árú 266-os ram a kollégám gépében CL2-ben 356MHz-n (178) megy, stabilan, én eddig még a sajátomat CL2-ben 400MHz-en (200) próbáltam ki, és ott még stabil volt 3DMark és MemTest-86 alapján, egy másik embernél, akinek szintén ilyen ramja van, annak állítólag 425-ön megy (szintén CL2-ben) (ezt még én nem láttam, csak mondta a fickó).
  • Gerry
    #25
    Elég az a 3 év, hiszen úgysem használod addig, viszont eladás szempontjából jobban hangzik az "Élettarttam Garancia"!
  • Gerry
    #24
    Ami nekem van Kingston (Infineon) 333-as DDR, az megy Intel chipsettel is: Abit BD7II - i845E, ki lett próbálva...
  • Gerry
    #23
    Csak telefonon.
  • Laalee
    #21
    celeron melle minek rambus? :D

    akkor mar inkabb p4 ddr el
  • Borg
    #19
    Igen, mert ha fogtál már komplett kingston árlistát a kezedben, elég széles skálájuk van a tuningolhatóság/ár alapján.
    Valszeg te gagyibbat vettél belőlük...
  • Gerry
    #15
    Az OCZ meg a Corsair az már más tészta, azt én sem láttam még embernekvaló áron!
  • Gerry
    #14
    Én spec. nem vettem drágán a Kingston moduljaimat (512=2*256MB Infineon 333-as), a Quality-Ram-nál szerintem egész elfogadható áron mennek, ráadásul BP-en ingyenes a házhozszállítás!
  • Deathcourier
    #13
    én a memória tuning annyi jut eszembe Bios:Memoria freqvenci Autoról 333Mhz-re!!!
  • Deathcourier
    #12
    amúgy szerintem nagyon zsírak a Samsung cuccok mononitor,kártya,telefon.memória,Dvd minden!!!
  • Borg
    #11
    Azért az ára sem mind1 ezeknek...
    Mert az OCZ meg a Kingston nem az a kategória mint egy asztali infineon vagy samsung, pedig utóbbiak is elmennek alapon, sőt kisebb tuninggal is vígan...

    Szal ezek a kingston meg az OCZ nagyon nem érik meg az árukat, max olyanoknak akik OC-sek keményen.. és ez csak kis része a felhasználóknak.
  • Deathcourier
    #10
    Én nem nagyon vagyok benne a memória dologban mármint nem a kártya memória dolgban hanem a gép memóban !nekem 384DDR-m 128(266) + 256(333)!
    neked akkor Infineon 256Mb DDR 333Mhz?
  • Gerry
    #9
    Én most azon gondolkozok, hogy veszek hűtőt is a memómra, az overclock.hu-n elég jó Thermaltake memóhűők vannak (olyan mint ami a Corsair-en van, csak ez nem fekete, hanem kék/narancs, naggyon kegyetlen)...
  • Gerry
    #8
    Ja, az Infineon chipes 266-os kingston a kollégámnál stabilan megy 356MHz-n CAS2-ben... Nekem 333-as van, és állítólag 410-433MHz-t is tud még CAS2-ben, de még nem volt időm kipróbálni mennyire stabil úgy a masina...
  • Deathcourier
    #7
    ja Corsair(kalóz) nagyon brutkó meg állatul néz ki!!
  • Gerry
    #6
    Bár kissé elfogultan, de én az Infineon vagy Hynix chipekkel szerelt Kingstont javasolnám, bár álmaim memója nekem egy OCZ vagy Corsair PC3700 (!), most olvastam róla egy újságban...
  • Deathcourier
    #5
    Ugyanez a kérdés!!!AsusA7V8x VIA KT400 csak a márka Kingston,Samsung?vagy más?
  • Gerry
    #3
    tól=Attól
  • Gerry
    #2
    tól függ milyen chipsetet használsz... Nekem Kingston (Infineon chipes) memóriáim vannak az nForce2-es alaplapomban, mivel az bizonyos Samsungokkal nem megy jól. Az Infineon eddig mindenhol bevált, a Hynix is nagyon jó, de abból elég sok a hamisított! Érdemes valami nagyobb gyártó temékét megvenni (pl kingston), mert akkor szinte biztos, hogy nem hamisított terméket veszel, hiszen elég szigorú tesztelésen esik át minden modul, mielőtt a boltokba kerül, és az élettartam gari sem hátrány ugyebár...
  • Spenser
    #1
    Hellóka

    Az itt a kérdés hogy most akarok venni ramot DDR 2700-ast és mejjik márkát vegyem?
    Samsung
    HYNIX
    INFINEON