15
5.1 hangkártya 10 000Ft körül, milyet ajánlotok?
  • Inquisitor
    #15
    Úgy tudom ilyet csak az újabb realtek 882, 883, 888-as integrált hangkeltők tudnak, ők kezelnek akár 8 hangfalat is, és melette egy füles+mikrofont.
  • Fejes021
    #14
    4 scatrnán= 4csatornán
  • Fejes021
    #13
    Hmm? Valaki? Olyan hangkártyát keresek amin van két teljes értékű jack kimenet, egyikre raknám a fülest, a másikra a hangszórókat (kettőt). Meert most megcsináltam az integrál 5.1-est, hogy 4 scatrnánszóljon, de így a rear kimenetetn szarul szól, valamelyik. Ha hülye vagyok és minden nem integrált hagkártya olyan amilyet keresek akkor bocs, de minden esetre valaki plíz világosítson föl.
  • Fejes021
    #12
    mp3-nál, de előfordul, hogy játék közben is.
  • izb
    #11
    mikor pattog?cd lemez hallgatásnál,mp3??
  • Fejes021
    #10
    Bocs a láma kérdésért de nagyon nem értek ezkhez a dolgokhoz, csak akarok venni egy olcsó hangkártyát amibe bele tudok rakni két hangfalat, meg egy fülest.
    Mert most még az integráltat használom, de néha pattog és csak az egyik kimenete műxik, így mindig cserélgetem benne a fülest, meg a hangszórót.
  • Inquisitor
    #9
    Persze hogy ...
    Természetesen összes hangkari tud 2.0, 2.1, 4.0, 4.1, stb. hangfalakat támogatni.
  • Iori
    #8
    hu köszi ezeket az infokat, most sokat okosodtam :)))
    még 1 lama kérdés, 2.1et tudok rá kapcsolni ? :)
  • Inquisitor
    #7
    Számba jöhet még az Audigy 2 Value, ez elvileg 9800-11.000 között szokott lenni.
  • Inquisitor
    #6
    Ja igen, a kártyán 4 csativan csak, és szoftveresen kell kapcsolgatni, hogy 4.1/5.1/6.1/7.1-ben használod e, és melyik csati a bemenet.

    Ha ez zavar, akkor hasonló árban kapni Audigy LS kártyát, az az Audigy butítottja és "csak" 6.1-es, de azon 6 csati van :)
  • Inquisitor
    #5
    Live 5.1-et már alig kapni szerintem.
    Vegyél SB Live 24-et, zacsisban olyan 6-7.000 Ft, és nevével ellentétben ez az Audigy 2 ZS butított változata.
    24 bites, 8 csatornás.
    Le van butítva szoftveresen, ezért "csak" EAX3-at tud, "csak" 96KHz-ben tud mintavételezni 24 biten 192 helyett, és nem lehet rárakni az Audigyk SoundFontjait ... míg rá nem heckeled annak a drivereit ;)
  • Iori
    #4
    Sziasztok, készülök egy Altec Lansing ATP3as (2.1) hangfalt vásárolni. Az lenne a kérdésem hogy milyen hangkártyát javasoltok mellé? Kell egy SB Audigy vagy egy sima Live 5.1 elég? zene hallgatásra illetve néha film nézésre használnám őket.
  • Sati
    #3
    Ha érdekel akkor Leadtek 6x sound olcso olyan 8 brutto körül van. nekem is az van csak nincs bennt a gépbe mert integrált 5.1 is van.
  • BaLeeX
    #1
    Szóval a lényeg a topic címében.
    Olvasgattam már több fórumot de nem igazán találtam kiemelkedően dícsért kártyát.

    Egy 5.1-es hangrenszerhez kellene (Genius 5.1 HT) 10k forint körül legyen. Néztem SB-t, van a Geniusnak is elég olcsó változata ide, sőt a Terratec új kártyája (Aeron 5.1 Fun) is ebbe az árkategóriába tartozik meg még azok amelyekről nem hallottam.

    Szóval ne fogjátak vissza magatokat, jöhetnek az infok!