43
Ultra Low-End Radeon 8500
  • Gerry
    #43
    Aha, mindegy, úgy sem fogok már olyan kártyát venni!
  • Borg
    #42
    Passz, de pl radeonatorban is csak szinkron órajelváltoztatás volt R7XXX-hez.

    Nekem nem volt R100, szal nemtom mi volt a hatása..
  • Gerry
    #41
    Nem mondtam, hogy szinkronban kell, csak azt, hogy hatásosabb, ha a GPU-t és a RAM-ot is emeli, mintha csak a RAM-ot emelné!

    A régebbieknél miért kellett szinkronban menni? Ha nem szinkronban ment, akkor képhibák voltak?
  • [Walaki]D`Lair
    #39
    (205/390)
  • [Walaki]D`Lair
    #38
    Jaja...Bár az én R100-asom ment 205/195-el simán...úgyhogy azért ez nem biztos...
  • Borg
    #37
    Hát ja, GPU is azért hatással van erre arra..

    De általában csak a 8500nál régebbi radeonokra volt igaz, hogy szinkronban _kell_ menni az órajelüknek.
  • Gerry
    #36
    Ha meg egyszerre emeli őket arányosan, az sokkal hatékonyabb!
  • barret
    #35
    a memóriát,az sokkal látványosabb!
  • Borg
    #33
    3.6ns
  • Anee
    #32
    36 ...az utolsó két szám számít...vagyis te elég szerencsés vagy 300/300 körül még kellene futnia a kártyádnak
  • barret
    #30
    jóval biztatsz,kártya vásárlás előtt...
  • barret
    #28
    amugy jól megy a cucc?
  • Borg
    #26
    Figy, ha szar ramok vannak rajta, akkor hiába akarsz biost frissiteni...
    Amugy pl a weboldalamon megtalálod a leirást bios frissitéshez, meg a packot hozzá minden szükséges cuccal...
  • Borg
    #24
    Milyen ramok vannak rajta?
  • RelakS
    #21
  • Lammer
    #19
    :)
    oké
  • Borg
    #18
    Látod, ebből látszik, hogy tudtad, hogy nem irunk ide ilyesmit, mégis megtetted! Ejnye bejnye :)

    Lényeg: hirdetéseknek ott az apró rovat. Aztán emailben ki lehet tárgyalni. Elég nagy káosz lenne itt, ha a bolhapiacot engednénk.

    PS: idővel lehet lesz külön ilyen téma, de ez csak egy bennfentes topsecret infó morzsa volt a fórum közelgő fejlesztéseiből, szal nem láttatok semmit;)
  • TheZsenyka
    #17
    Igazából dühömben írtam és valszeg ezt Borg érezte is. De igaza van.

    (Amúgy tényleg eladó... )
  • Lammer
    #16
    like #5

    Mindem tiszteletem a tiéd, BORG, de csak rámszósz? :)

  • Borg
    #15
    A hirdetéseknek már az apróban a helyük!
    Ez nem bolhapiac.
  • Lammer
    #14
    Háát igen...

    Akkor neked is Powermagic-ed van, nemde?
    Szintén zenész, 1üttérzek veled pajtás!

    Viszont 1 dolog vigasztaljon minket(vagy legalábbis engem) a kártya stabíl, jól megy minden vele, 1 picikét slow néha de BETONSTABÍL :))

    JAH IGEN!!! ÉN IS ELADNÁM dobozos PMemet 20ért viheti akinek elég! még garis.
  • Borg
    #12
    #2 - szal nem fog menni.
  • TheZsenyka
    #10
    Kend a hajadra a zafírodat vazzeee :D

    (csak irígykedek hogy neked jól megy)
  • TheZsenyka
    #8
    dobozos volt vazzee... :D

    ahhhhhhhhhh
  • Anee
    #6
    de én irtam hogy a 64MB megy 250-en
  • TheZsenyka
    #5
    20 ropiért eladó. Most vettem 27 rókáért. Viheti aki akarja...
  • Borg
    #4
    Tévedsz. Sajnos.

    Minap beszéltem itt a fórumon egy emberrel, Sapphire 9100 128MB 250/230-on megy...
    Úgynézki a 8500 chipeknek már csak ez a kálváriája..
  • Anee
    #3
    esetleg ha van lehetőség kérj 9100-zat...ezt már én láttam egykét helyen boltban s ezt fix 250/250.......ára 16 ropesz sincs viszont csak 64MB RAM-os
  • Borg
    #2
    Sajnos, ez igy van.
    A témát a radeonos topic legelején is kitárgyaltuk már, anno én is igy jártam, LE cimen 230/230asat hoztak (bár nekem szerencsére bios friss segitett 275/275re, majd tuning 306ig).

    Az R8500 esetében még nincs szabványba foglalva maga a core/mem sebesség ugy mint a 9x00-eseknél. Tehát sajnos, LE cimen bármit eladhatnak abból, és nem höböröghetsz, mert nincs leirva hivatalosan sehol, hogy mennyin menjen.
    Hacsak nem BBA radeont vettél (amit az órajelből itélve kétlek) a piros doboz meg sokfélét sejtethet.

    Az egyetlen megoldás megnézni (lehetöleg vásárlás előtt) hogy hány ns ram van rajta. Ha ez 3.3 vagy 3.6 akkor beszélhetünk referenciakártyáról, ezek rendre mennek 300 felett is. Ha viszont 4, 5, esteleg 5.5ns ramok vannak rajta, akkor sajnos nem valószinü, hogy normális frekin jár a kártya. A 4 nanós még max mehet 250 vagy afelett, viszont rosszabbal aligha.

    Én eddig egyedül sapphire kinálatban láttam 250/200-as 128megás 8500at, nos, hát igen. Az olyan is.

    Bocs hogy nem tudtam pozitivat irni neked, de ez egy ilyen dolog még, a 8500al kapcsolatban :( Szerencsére az ATI tanult belőle mint mondtam, és a 9x00 sorozat kártyáival már szigoruan megszabott órajelen működhetnek a PBA kártyák is.
  • TheZsenyka
    #1
    Tisztelt Egybegyűltek!

    Bátorkodtam vásárolni egy ATI RADEON 8500LE videokártyát. Hogy hol, még nem írom le, mert hátha visszacserélik a boltban, és korrekt hozzá állás esetén nem szeretném rossz hírét kelteni a szóban forgó kereskedelmi egységnek.

    Az említett kártya gyönyörű piros dobozban leledzett. Felfokozott lelki állapotban helyeztem be a címben korábban megemlített három dimenziós grafikus gyorsító eszközt az alaplapomon elhelyezkedő Accelerated Graphics Port foglalatba s rögzítettem annak hátlap-határoló elemét jobbmenetes philips fejű csavarhúzóm illetve egy jobbmenetes szabvány méretezésű hátlap-határoló elem rögzítő csavaranya segítségével.

    Arcomon gyermeki mosollyal helyeztem jobb kezem mutató ujját Chieftek Dragon márkájú számítógép-házam power buttonjára, aktiválva számítógépem tápegységét, mely hálásan duruzsolva adott életet ASUS P4B 533 típusú Pentium4 processzort fogadó alaplapomnak illetve az őhozzá csatlakozó egyéb nyák lapra integrált vezérlőkártyáknak...

    Lelkesedéssel fogadtam, ahogyan IBM P260 FD Trinitron monitorom Stand By LED-je a pihenő állapotot jelző sárga fénye zöldre vált, jelezve hogy sikeresen vette fel a kapcsolatat a címben megemlített három dimenziós grafikus megjelenítő kártyával.

    A világ legboldogabb emberének éreztem magam, amikor a Microsoft Coropration Windows XP néven forgalomba hozott operációs rendszere felismerte újs szerzeményemet és jól végezve dolgát automatikusan telepítette az alapértelmezett driver készletet a szóban forgó videokártyához.

    Gyermeki örömmel töltöttem le az ATI.com oldalról a Catalyst referencia driver készlet legújabb verzióját, hogy legújabb kincsem a legjobb bánásmódban részesüljön az ATI corporation driver fejlesztő gárdája által legújabban kifejlesztett eszköz-meghajtói által.

    Izgalommal töltöttem le a GURU3D oldalról a Rivatuner elnevezésű NVIDIA illetve ATI kártyákhoz sufnituningolt tweaker programját és élvezettel kattintottam az OVERCLOCK fülre...

    BÁR NE TETTEM VOLNA!

    KEDVES BARÁTAIM!

    A KÁRTYÁM GPU ÓRAJELE 250MHz, ami ugyebár egy LE krátya esetén teljesen ésszerű, sőt a jobbik eset, hiszen lehetett volna 230 is...

    DE MI A TÖKÖMÉRT RÖFÖG 200MHz-EN A MEMÓRIA???!!!

    MÉLYSÉGESEN CSALÓDOTT VAGYOK!!!

    KURVA ÉLET!!!

    HÁT MÁR 220-ON IS SZEMETEL EZ A SZAR.

    PÉLDA NÉLKÜLI CSALÓDÁS ÁLDOZATA VAGYOK.