50
!!!!LG CD ÍRÓ PROBLÉMA!!!!
  • Mersh
    #50
    EZ azért van mert LG
  • Robbb
    #49
    Sziasztok! Az miért lehet hogy a féléves LG 4160-as DVD-RW íróm 10 lemezből 4-at elcseszik? Teljesen mindegy hogy noname vagy márkás a lemez. Mindegy hogy Fuji, TDK, vagy Verba. A Nero legtöbbször CD/DVD írás hibával áll le. Az RW lemezek törlése is furcsa Nero alatt: azt mondja, hogy a törlési folyamat 2 perc kábé, aztán 30 mp után már kész is. Azt is észrevettem, hogy a lemezek írható felületén egyszercsak sötét foltok keletkeznek(???)Aztán többnyire használhatatlan lesz a DVD RW lemez. A firmware frissítve, XP-t használok SP1-gyel és többfajta Nero-val is ugyanaz a problem. HELP!
  • Munch
    #48
    Laptop írkálók gyakran kínlódnak sajna. :( Vidd vissza!
  • stami
    #47
    Hi mindenki!
    Van egy teljesen jól működő HP laptopom, 1,5 éve vettem. Pár hónapja azonban
    a benne lévő CDRW\DVD olvasó valamiért csak CDket volt hajlandó beolvasni, DVDket semmiképp. CDt írni is csak 8xosan tudtam vele, pedig 24xesen lehetett vele írni. Egy hónapja kicseréltem egy DVDRWre, ami jól is működött tegnapig. Ez csak DVDt hajlandó beolvasni és írni, CDt nem hajlandó beolvasni. Mi leet a baja? Remélem tud valaki segíteni!
  • Palinko
    #46
    igen,azért is írtam ide,mert gondolom,valakinek is volt ilyen problémája. mert ennek szerintem valami "egyedi" baja van. (hátúl az interfacenál a tűk renben :) báris felen nem hiányzik :DD )
  • MiloShee
    #45
    Nos ez nem kis infó úgy gondolom! Itt valami az adatcsatlakozásnál lesz szerintem. Egyszerűen küldözgetheti a fals jeleket, amivel az IDE vezérlő nem tud megküzdeni! Ez szerintem kezd eléggé összetett probléma lenni. De az is lehet hogy rém egyszerű, csak rájönni nehéz ;)
  • Palinko
    #44
    vagy,van még egy cucc,a kifagyást,lehet rosszul definiáltam... pl kinyitom a total cmd-t és ráváltok az e-re (az olvasó) olvas olvas,várok,várok,egyszer csak not resporing,nyomkodom a ctrl+alt+del-t semmi várok semmi,not resporing,kiveszem a cd-t és minden hirtelen egyből beugrik. a task menager,minden...
  • MiloShee
    #43
    Na valami hasonlót keress így van! Én is jobban értek azért a dolgokhoz mint ami itt lejön, úgyhogy nem könyveltelek el lamernek ne aggódj! ;)
  • Palinko
    #42
    ok,jobban értek én hozzá,igaz ez nem látszik a lammer kérdésekből. szóval csak egy két drót 9sszeér,meg ilyen kis dolgok ugye,,,
  • MiloShee
    #41
    :D Igen ott keress, de lehet egy kis áramköri elem hibája is... Sajnos ez az a tipikus dolog amit látni kell!
  • Palinko
    #40
    Firmware??? nagyon óvatos voltam,gondolom az áramkörön keressek karcolást. BIOS felismeri,my computernál felismeri(ott mindent megcsináltam,amit Bill Gates mond,de nem segített.hat nagyagy,előbb megcsináltam,pont ahogy levan írva,csak utánna néztem meg a leírást :D )
  • MiloShee
    #39
    Hát először is egy Firmware csere javallott. LG-k gyakran csinálják azt hogy egyszer csak semmit nem olvasnak be /írnak meg. Báár az hogy a rendszer is belefagy az azért húúzós :( Lehet hogy valami minimális fizikai sérülést okoztál. Nézd végig a nyákot figyelmesen háátha!
  • Palinko
    #38
    elősször csak szétszedtem,meg összeraktam.másodszorra meg ami letört egyik karom a gombrol,azt helyettesítettem olvasztó segítségével,és mikor kihült,akkor raktam be a gombot,és műxik a gomb.... igen bepörgeti a lemezt (a bakelitet még nem próbáltam :D )
  • MiloShee
    #37
    DT-ST :D Igen. Azaz LG. Hát előfordul hogy a nagy "hegesztés" közepette bizony valami igen csúnyán megadta magát. Amikor először jártál arra mit csináltál a cuccal? Mondjuk az a rész hogy olvasztópisztollyal visszavágtam az nem naon tetszik, de ez van :) Ja és felpörgeti a lemezeket a cumó?
  • Palinko
    #36
    kérek minden kedves regényolvasót és PC szakértőt,hogy olvassa el eme cseppet sem jelentéktelen terjedelmű művet,amit írtam.......

    na szóval egy ismerősömnél a gyerekeknek sikerült elbaszni egy LG gyártmányú cd olvasó gombját. elmentem hozzáuk hogy felmérjem a helyzetet,szétdobtam a gépet,meg az olvasó,írót is...(miután elmentem jelezték,hogy nem működi az olvasó) ok,ma megyek hozzájuk és egy olvasztópisztoj se gítségével visszavágom a gombot... próba,a gomb műxik... rendbe,próbáljuk ki az olvasót.. berakok valamit találomra,nézem my computeron keresztül és kifagy.... aszemét másik cd,kifagy... na épp érdekelt,hogy fel-e bírom rakni az xp-t,hát nem sikerült,2 fajta cd-vel is próbálkoztam... hazaszaladtam a cd,dvd írómért és azzal bootoltam az xp-t.na ok új winfos,minden indul programok ok,ghost mentés készítve... visszarakom a cd,olvasót,kifagyasztja a dolgokat,total commandernál is ugyanez a helyzet. a fenébe is,eljön a próbálgatás ideje,cserélgettem az interface-kat,semmi... ezért jöttem ide a fórumozókhoz. remélem segítetek

    ui. egy olvasó íróról volt szó. valami LG HL.....
  • ollie
    #35
    Akkor konvertáld át a wma-t wave formátumba, és akkor a nero kiírja.
  • Danecay
    #34
    A windows media player nem látja az 52x-es LG cd írómat mit csináljak vele? A NERO látja, de wma formátumot akarok kiirni audio CD-nek. Hiába töltöttem le a NERO-hoz a wma plugint nem működik, kiirja, hogy nem támogatott formátum.
  • Mike
    #33
    átrágtuk
  • Mike
    #32
    kb 99-óta számtalanszór átrágtug már ezt a témát az index - CD irás tapasztalatai - topicban, illetve olvashatsz róla a PPeti által üzemeltetett www.cdgrab.hu -n is. Hadd ne kelljen most itt elmondanom, mert azért annyira nem egyszerü, és nem is emlékszem mindenre precízen, az a lényege, hogy fizikailag sem lesz ugyanaz, bár één sem hallok semmiféle különbséget a 1x és a 4x között, ezért mondtam, hogy mindenki szubjektív teszttel döntse el, hogy ír audiot
  • Mike
    #30
    de olvasót igen

    cd-hez meg nem kell bos-os scsi, csak egy egyszerü primkó, ami azért nem olyan drága

    egyébként meg kár erről vitatkozni, tudom, hogy a scsi jobb, de ezzel neked természetesen nem kell egyetértened
  • Laalee
    #29
    ja csak egy normalis scsi kartya arabol egy gepet veszel... es akkor meg kit erdekel hogy udma vagy scsi? meg vegyel hozza scsi vinyot mert a p200 as nemfog udma-t lekezli...
  • Wehrmacht
    #28
    A saját mixemet 32x-es sebességgel írtam fel LG-n, és semmi gond nincs vele.
  • Mike
    #27
    Tévedsz. De ha nem hallasz különbséget, akkor írhatsz gyorsabban is. erre mondtam, a felhsználás mikéntje számít, min hallgatod, hallasz-e különbséget. saját magadnak kell kipróbálni
  • Mike
    #26
    Nahát erre jó a scsi ugye
    főleg ha mindkettő (író/olvasó is az) egy p200-as gépen is lehet cd-t másolni, minimális procihasználattal
  • Munch
    #23
    Túl gyorsan írsz, vagy szénnément a windózod.
  • Laalee
    #20
    aki olyan igenyes az ne irjon mar cdt...

    az meg hogy scsi vagy ide a csatolo felulet tokmindegy...
  • Mike
    #19
    ajánlom figyelmetekbe a www.cdgrab.hu-t.
    Audio-t szvsz max 4x-esen érdemes irni, persze erről megoszlanak a vélemények, mert van aki az 1x írás híve, és bizony van is különbség az 1x-4x között. Persze iagzából az a szubjektív benyomás a mérvadó, amit a cd meghallgatásakor érzel, szóval minden attól függ, min akarod hallgatni.
    (ha nagyon minőségit akarsz, akkor 1x-esen írod, SCSI Plextorral)
  • Mike
    #18
    sok új iró nem támogatja a lassú írást.
  • Munch
    #17
    24X audio? Te nem vagy normális.
  • cSuwwi
    #16
    Én kb másfél éve vettem egyet, de az ír 8x-alatt is, mivel az író max. 8x-osan ír.

    Gyárilag 8x/4x/32x -es, de leteszteltem, a nero cd teszterével, és olvasásra maximum 20x-os olvasási sebesség jött ki :((

    Amúgy nem olyan szar író ez, mint sokan hiszik. Én eddig kb. 100-120 cd-t írtam vele, abból kb. 5-6-ot rontott el. Ez szerintem nem olyan rossz arán.
  • FREAK
    #15
    ez már nem így van, 8x alatt már elég kevés író ír, és audio is simán jó 24x

    azért egy év alatt volt némi fejlődés
  • Munch
    #13
    Télleg? Na akkor biztos hogy maradok még jó ideig a TEAC CDW-58E-nél... ;-)))))))) Legalább cd se száll el.
  • Pheel
    #12
    Az új LG-k nem tudnak 8x alatt írni.
  • Evil
    #11
    http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=14&t=002373&p=1
  • Mr_Anonym
    #10
    az nem megy XP-n
    amúgy havernak kéne. na mind1
  • Deathcourier
    #9
    te azt tudom mondani még hogy keress régi Easy Cd Creatort vagy Nérót!!!hátha az nem figyel ilyen dolgokra!
  • Deathcourier
    #8
    na ez mán más nem tudom mi lehet!!!!!!mondmeg neki viselkedjen jól mert baj lessz :)
  • Mr_Anonym
    #6
    na jó jó, de a mix cd-t az olvasó 8X-osan 1mp szünettel olvassa
  • Deathcourier
    #5
    mind1 szerintem Audio 8x data több is lehet max24 ezek felett nem biztonságos az írás!!!szerintem ez legyen a legnagyobb problémád!
  • Mr_Anonym
    #4
    ja azt kihagytam, hogy nem is lehet kiválasztani, hogy 4X-es 2X-es vagy 1X-es
    a 8X-os a legkisebb írási lehetőség