53
  • versio
    #53
    az ibm már tudja hogy a 2005-ben megjelenö chipje ami 1024 bites lesz , nagyon betesz a pc prociknak-nak és ezt max az intel birhatja ki
  • Lion
    #52
    hmm legközelebb kialszom magam amikor ilyent írok bocs mindenkitől.. kicsit fáradt vagyoik de remélem a lényegét visszadja...
  • Lion
    #51
    Szupergamez helyében nem adtam volna le ezt a cikket az IBM nyilatkozott ilyenről legalábbis a weblapjuk szerint. A másik ha az IBM a félvezetők piacán illentve a high @ tech piacán üzleti és liszensz :o) szerződéseket kötnek akkor nem hiszem hogy a halálát szeretné. Az IBM oldalán csak annyi az írás hogy HA csak az a x86-64-esre alapozta a jövőjét és ennek nincsmeg a megfelelő támogatása akkor meghalhat ezen terméke. Mivel sajnos ezekre a 64bites kodokra uj szoftver is dukál mint anno 16-32.. a másik meg hogy a proci azonos frekin mint a sima xp-k 1,45-tel teljesít jobban.... nah ennyit erőől kedves hír véső mi a meglátásod... .M??? no comment csak pár szó különbözik de az nagyon kicsit félreértelmezhető az iromány ami nem arról szó ami itt szól...
  • SirBubu
    #49
    ez az "önmagát beteljesítő jóslat"
  • Gabest
    #47
    de a többi része brutálisan gyors volt! igaz nekem csak 3 napig bírta.
  • Pheel
    #45
    "Régebben pedig készített Cyrix maggal x86 kompatibilis procikat IBM név alatt."
    Olyan is volt... Ráadásul csak a neve volt IBM benne, semmi más.
  • Laci73
    #34
    Nem fog eltűnni az AMD: csőd esetén a VIA nyúl majd a hóna alá. És még jópár olyan cég van, amelyek hosszútávú tervét erősen zavarja az Intel. És az otthoni felhasználók is előbb-utóbb megunják az Intel rájuk erőltetett piacpolitikáját ( mely szerint elég lesz nekik a 32 bit, huszonegy éves x86 maggal ).
  • SGonzalez
    #33
    Én az ország összességére gondoltam :) Az ilyen gyárak pl romániába mennek, és azért nem szeretném ha olyan szinten lennénk..
  • SGonzalez
    #30
    Attól még nyugodtan lehet venni amd-t hogy azzal riogat ez a pali hogy csődbe mennek. Nem lesz tőle rosszabb a procijuk.
    Az imb-nek meg a vinyógyártás csak egy + pénzszerzési forrás akar(t) lenni. Még ha teljes csőd lett volna az egész, azt se érezte volna meg. Az meg hogy elmentek fehérvárról nem sok mindent jelent. Olcsóbb munkaerő kell, meg ugye az adókedvezmény.. De ha úgy nézzük nem is baj hogyha elmennek az ilyen gyárak, mert ez azt jelenti hogy fejlődünk. Ha ezt hallaná egy volt ibm munkás.. De hát ez az igazság
  • NasaTm
    #28
    He,he nehogy azt hidd, hogy az IBM azert zarta be a Szekesfehervari uzemet mert a csod szelen allt
    Egyszeruen ez lett a kormanyvaltasnak a kovetkezmenye ennyi. Nincs ebben semmi erdekes nem hulye az IBM se. Ott fog HDD-t csinalni ahol megeri. Szekesfehervaron mar nem erte meg neki.

    Pufee-nak a hozzaszolasahoz meg talaltam egypar otletes ikont
  • Vik1984
    #24
    Nemtom, de az AMD procijai barombiztosak. Véletlenül kapott egy kis energiafröccsöt (úgy 110V-os löket) a K5-PR100-asom. Túlélte. Lassabb lett, de nem bithibázott. Egy PI-100-as nem élné túl. Voltak még bizarrabb esetek is, de azok nem velem estek meg, így nem tom igazak-e...
  • moszat
    #22
    5 éve mikor megvettem az első K6-II-m, a környezetemben kizárólag Puffe-színvonalú Intel párti volt. Mindenkinek hozzá kellet magyaráznom, hogy ez bizony egy hányas szintű Pentium processzornak megfelelő rendszer.Csak mosolyogtak és csodálkoztak. Egy idő után márcsak otthon csinálták ugyanezt, a saját gépük előtt. Mostanra - és már egy jó ideje - mindegyiknek XP ketyeg a gépében. SGonzalez, valszeg igazad van, nem az otthoni felhasználók millóinak pénztárcáiból fognak megoldódni az AMD pénzügyi gondjai :( Mindenestre a minap beruháztam egy 2100+-ra.
    Kis lépés ez az AMD-nek, nagy lépés nekem :)
  • Crazy Dog
    #11
    Nekem ma halt meg egy 60 gigás IBM, egy hónapos se volt. Amúgy viszont az IBM és az Intel az a két cég, akik nagyon sokat költenek fejlesztésre, főként az IBM, tehát nem teljesen alaptalan, amit mondott ez a muki. Persze ez katasztrófa lenne, de hát már ma is az van szvsz, ennek a piacnak lassan lőttek, már csak az új játékok miatt éri meg (???) fejleszteni a vasat, másért semmiért.
  • awender
    #10
    Az IBM anno azt is megjosolta, hogy az MS DOS halvaszuletett otlet es maga az MS keptelen lesz a piacra betorni.

  • JHetfield
    #9
    Imho... direkbe terjesztenek ilyen hireket mivel ezek eleg nagy hatassal vannak a piacra nezve:] Mellesleg ez a kijelentes ugy hangzni mintha egyszeruen elkuldene a picsaba a tobbieket mert hogy o a fasza gyerek(IBM)... cyrix-ot meg inkabb ne emlegessuk:] akkoriba pl. az AMD is ugyan olyan kula volt:] most pedig igen csak beletapostak:]
  • SGonzalez
    #6
    Nem hiszem hogy tőlünk függne hogy fentmarad e az amd. Sokkal inkább a szerverpiactól. Nem hiába koncentrál inkább az opteronra az amd. Az ibm meg nem csak vinyókat gyárt, az egy rossz lépés volt.
    Amúgy lehet hogy van vmi alapja amit mond ez a fószer, de szerintem csak simán nagyképű.. :)
  • moszat
    #4
    Igazad van, különben is majd Mi eldöntjük, hogy ki marad és ki megy ! De persze 5 éven alatt még bármelyik cég meggyőzhet. Az AMD eddig engem meggyőzött. Az IBM vinyómért meg minden reggel elmondok egy imát .
  • Lion
    #1
    huhh...