131
Avagy RV350/R350 chippel szerelt kártyák
  • Deathcourier
    #131
    Nem ez érdekes lehet Ati tulajoknak!!http://www.hardwareoc.hu/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=2528&mode=thread&order=0&thold=0
  • Anee
    #129
    Talán kizárólag az nVidia pr-szekcióját bosszantandó, de az ATI külön frissítette DirectX 9-es shadereit egy ún. "Fragment-Stream FIFO Bufferrel", röviden F-pufferrel, mely lehetővé teszi, hogy tetszőleges hosszúságú shader programokat futtasson a VPU anélkül, hogy többmenetes renderelésre váltson.Ha még emlékszünk, pont ez volt az a feature, aminek kapcsán az nVidia oly sokat hangoztatta, hogy a Radeon 9700-zal ellentétben a Geforce FX 5800 "túlmutat a DirectX 9 képességein, és mint ilyen, egy DirectX 9+ gyorsító".
    Nos, az ATI rendkívül kreatív és frappáns pr-osai nem átallottak a Radeon 9800-at "DirectX 9++ gyorsítónak" titulálni


    PROHARDVER
  • Cvd
    #128
    "Az ATI DX9-re a 9700al tért át, és meglehetősen nagyot (sokkal nagyobbat) fejlődött az a 8500hoz képest. Sokkal nagyobbat mint az FX a 4600hoz képest." Butaságot azért ne állítsunk. Ugye eddig az volt, hogy a Gef4 nem is igazán DX8.1-es kártya. Akkor Gef4-ről (DX8) FX-re (DX9+) nem nagyobb ugrás mint 8500-ról (DX8.1) 9700-ra (DX9)? Vagy a sebességre gondoltál? Ott tényleg igazad van, de akkor oda kellene írni, mert így nem áll meg a mondat.
    Parasztvakításra visszatérve: Az ATI úgy hirdeti az új R350-re épülő kártyáit, mint DX9++-os kártyák. Namost tudom én hogy mindenképp porig kell alázni az FX-et, de fejlettségre az R300 nagyjából a DX9-et hozta, míg az FX szinte mindenben túlmutat rajta (ezért a +). Az R350-ben meg szinte semmi se változott ebből a szempontból, akkor honnan hirtelen az a ++? Ez miért nem parasztvakítás, meg PR-duma?
  • Callisto
    #127
    Milyen egy éve? Akárhogy is számolom tavaly szeptembertől idáig csak 6 hónap!!!
  • Jacek
    #126
    es meg + soha nem erkezik meg:)
  • [Walaki]D`Lair
    #125
    BAZEEE!!! Ezt most találtam az 5.dimenzió árlistájában :

    Gainward FX ULTRA/1000 PLUS "GS" 128MB érkezik Bruttó - 186325


  • Borg
    #124
    Felesleges ezen a hülyeségen vitatkozni.

    A 9800at nem úgy kell a 9700hoz mérni, mint az FXet a 4600hoz.

    Az ATI DX9-re a 9700al tért át, és meglehetősen nagyot (sokkal nagyobbat) fejlődött az a 8500hoz képest. Sokkal nagyobbat mint az FX a 4600hoz képest.

    Az meg hogy termékciklus felénél kiad egy csiszolt, turbózott változatot az ATI, az elég szokatlan, de ő most megtehette, az nvidia meg nem. Nvidiának nincs min csiszolni, olyan szar a kihozatala az NV30nak, azon csak butitani lehet, holott alapból is szar lett.
    9700on meg lehetett optimalizálni, gyorsitani, hát megtették.

    Nemhogy a 9800nak nem tud majd ellenfelet kiadni az Nvidia idén, de az R400-hoz meg hozzá sem tud szólni majd.

    Persze hülyeségeken mindig ujra és ujra fenn lehet akadni...
  • Zsoltee_a_bator
    #123
    meggyurtak kicsit a 9700-at hogy mindenben lefozze a konkurens fx-et. ez bun? :) kicsivel nagyobb modellszam(1.01 szazalekkal nagyobb szam ;), es kicsit nagyobb ar jellemzi. senki nem mondta hogy ez vilagmegvalto kartya lesz. Ati-ban az a szimpi nekem hogy legalabb nem hamukazik a kartyajarol mint egyes mas gyartok.

    Te nyilvan azt vartad hogy a 9800 2x gyorsabb legyen mint a 9700, directx11 -es, 0.09 mikronos, qddr6 memoriaval.. tok logikus tenyleg.
  • RelakS
    #122
    ŐŐŐŐŐŐ...


    Sztem is R300 a 9700
  • K.András
    #121
    Nem beszélve arrol hogy ati 9700 r300-volt...
  • K.András
    #120
    De hát vicc akkor is!!Kétszer adta ki ugyanazt a kártyát, csak optimalizáltnak csufolja :)))
  • K.András
    #118
    #111 "Nem volt akkora áttörés,és a konkurancia 1 éves kártyája a földbe döngöli,az Ultrát is!"
    Azért ebbe ezt irtad,alig 15-perce de ez mindegy.
    Igazábol kár hogy el lett basszva...
    De kérdezek én is töled valamit!!!
    Szerinted nem fura az,hogy ati egy váltás után plusz kb 10 fps-t tud produkálni elözö kártyájához képest,ami egy éve van a piacon?Akkor milyen fejlödés ez?Semmilyen, ez a parasztvakitás...
  • Zsoltee_a_bator
    #116
    9700->9800
    szamodra mit sugall a nev??
    nekem azt hogy egy kicsit jobb.
    es tenyleg. je' mik vannak...
    es mindossze a leggyorsabb vga a piacon. hiba volt kihozni igazad van, mekkora hulyites ;)

    ati 1 evente szokta hozni az uj generacios kartyakat. nagysagrendi ugrast az nv40 -nel lathatsz majd nyaron/osszel. that's all.

    szerintem te a tnt2 ultra-ban is csalodtal regen mert azis csak kb 20 szazalekkal volt gyorsabb a sima valtozatnal, biztos nagy csalodas volt ;)
  • K.András
    #115
    Azt a 30%-os képjavulást ugye nem baj ha nem hiszem el?Mert nem tom milyen szenzorok vannak szemedben amivel mérted ezt a számot, de elhiszem hogy szebb, mondjuk igazábol nem erröl volt most szo...
  • K.András
    #113
    Meg azért földbe nem döngöli...
  • K.András
    #112
    Nem szo sincsen arrol hogy én most védeném az nvidiát,most azon van a hangsuly hogy legalább akkora csalodás uj ati mint fx...
  • K.András
    #110
    Hát azon nem lesz akkora növekedés sajnos...
  • RelakS
    #109
    Akkor nekem még nem volt jó driverem (tnt2-höz )
  • K.András
    #108
    De miért meggyözö neked ennyi fps?Még ennyit is lehet javitani egy jo driveral...Ez rókabör amit a sok atis fan benyalt elsöre...
  • RelakS
    #107
    Biztos úgy akarta, de amit én olvastam, az csak optimalizációra utal. Az viszont ulláccik a sebesség emelésével együtt egész meggyőző lett. A 0.15-ös csíkért viszont kár...
  • Jacek
    #106
    ez ugyan az mint regen az ultra sorozat az nvidianal
  • K.András
    #105
    Nem nekem nincs bajom azzal hogy a teszt nagyfelbontásban van, igy sincsen bizonyitva hogy magához képest többet fejlödött volna mint az nvidia.Össze kéne vetni uilyen felbontásban csinált gf4-gfx tesztel ugyanezzekel, és egyböl kijön melyik adott több teljesitményt elözö kártyájához képest...De hamár homár legyen kövér,te irtad hogy ez nem generáciováltás csak akkor nem tudom minek kéne nevezni...Arrol nem is beszélve hogy én ugy tudtam hogy ati féléves ciklusokban akarta (adta) kiadni uj kártyáit ahogy nvidia is szerettné ezt tartani, most az egy dolog hogy a technika ebbe beleszol...
  • RelakS
    #104




    Prohardver.index.hu-ról

    Mondhatod, hogy persze, ekkora felbontás, meg anyámkínnnya, de szerintem igen szembeötlő a fejlődés fps terén
  • ubi
    #103
    Mycom, Demand 2000
  • K.András
    #101
    Hát tényleg kár , pedig tudod te csak esetleg ciki egy kicsit :)
  • Borg
    #100
    Kár hogy nemtom miről beszélsz, de az igazat megvallva nem is érdekel:)
  • K.András
    #99
    Söt nem is kell a manuálba beleolvasni, elég olvasni mit ir maga a játék.Vicces :DDD
  • K.András
    #98
    Meg be fogok cheatelni...
  • K.András
    #97
    Na jelen van maga a szakértelem látom, aki angol oldalakat linkel be, közben meg nemtud angolul vagy ha tud akkor nem értem miért nem olvass bele a játék manuáljában aztán meg sir hogy nem tud feljödni...
  • Borg
    #96
    Hu látom megint jelen van maga a szakértelem...
  • Zsoltee_a_bator
    #95
    hat ja a 9800-on csak nehany dolgon csiszoltak.. de akadnak azert mutatoba helyzetek ahol masszivabb teljesitmenyplusz jon. ez a kartya nem generaciovaltasra keszult, hanem a 9700-at cserelik le egy optimalizaltabb cuccal. Egy kisebb valtoztatas hogy ismet egyertelmuen ovek legyen a vezeto tech. ha visszatekintesz az ati nem fel eves termekciklussal dolgozik, hanem 1 evessel. R100->R200->R300 Mindegyik valtas kozott 1 ev van. A kovetkezo durranas az r400 lesz az r300 utan 1 evvel.. Abban igazad van hogy akinek R300 -a van valszeg, nem fog rohanni a boltba R350-ert, de aki most vesz izom dx9 kartyat annak miert ne..
  • K.András
    #92
    Én nem találtam ilyet, jo lenne ha beszurnád ezt nekem pls...
  • K.András
    #91
    Karcsu mind a kettö, ati is meg nvidia is pénzt akar már csak kaszirozni, többlet teljesitményt meg egyik sem akar adni. Elkezdték amit a ms mindig kiadunk egy picit jobbat, hiszen ha egy nagyon jot adunk ki akkor évekig nem lenne szükség másikra magyarul nem dölne a pénz...
  • K.András
    #90
    Te meg jo lenne ha irnál is valamit, mert te vagy a forum bohoca, soha semmit nem tudsz irni csak egy két szot, ami ráadásul hülyeség is nagyrészt...Egyébként pedig nem elhinni kell valamit hanem elgondolkozni rajta, mondjuk tudom hogy ez nálad a születési rendelleneség miatt teljesen kizárt...
  • RelakSfromhome
    #88
    Ullátom az Indexes hírek nem is érdekelt. Ott kicsivel jobb fejlődést mutattak az ATI ÉLVONALÁBAN (tehát nem az olcsóbb kat-ban...)
  • K.András
    #87
    Mi ebben az érdekes?Nem tanultál számolni vagy mi?Leirom akkor lassan hogy te is megértsd :DDD
    Az nvidia elözö kártyájához képest nem 5-6 fps-el jobb, hanem annyival mint ati 9700 meg a ti4600-között volt különbség,ati kártyája meg 9700 hoz képest csinál 5-6 fps-ket, szoval igen érdekes mert nem kétszer hanem leglább háromszor akkorát fejlödöt nvidia mint ati önmagához képest...
  • K.András
    #85
    Az 5-6 fps kis lépés?Az nem lépés, azt driveral is ki lehet csikarni már nem azért...
  • K.András
    #84
    Mi van?Nehogy már nvidia kártyájátol fügjön hogy ati milyen teljesitményü kártyát ad ki, mert tökön is szurom magam...
  • K.András
    #83
    Na ne már, ha megnézed akkor magához képest az nvidia kétszer akkorát feljödöt mint most az ati számolj utána....
  • Anee
    #82
    NVidia teljesítménye nem röhelyes? Egy 9700-as se verő arhitektúrát gyengítenek tovább s ráraknak 256MB RAMOt hogy az jó...
    Nemazért de az Nvidia TÉNYLEG megállt a fejlődéstben, az ATi töretlenül fejlődik...kis lépésekkel de még ezek is nagyobbak mint az Nvidiáé