16454
  • csgj
    #16334
    Hali! Vadiúj Asus laptopomat hd tv-vel összekötve használnám filmnézésre meg játékra, de vannak problémák. Az egyik, hogy az fn+f7 leütésével mindkét kijelző (laptop és tv) is kikapcsol, ahelyett, hogy csak a laptopé kapcsolna ki. Ez Lenovóval működött... A másik az, hogy csak 1360x768-ban kapok jó képet, 1366x768-ban mosottas, 1080p-ben meg túl aprók a betűk, ablakok, ikonok. Valami. GPU scalinggel nem okés, azt hiszem. Nvidia kari is van benne, de ezeket a beállításokat csak az intel control paneljében lehet elvégezni (ami meg ratyi). Van valami ötletetek?
  • elitehun
    #16333
    Hello!
    Egyik ismerősöm szeretne laptopot venni. Körülbelül 200k-t szánna rá. Főleg játékra kéne. Tudtok ajánlani valamit? Előre is köszi.
  • mgenya911
    #16332
    Nevezéktan:
    U - Ultra Low Voltage - Alacsony/dinamikusan skálázódó órajel
    M - Medium - Közepes órajel
    H - High - Magas órajel
    Q - Quad -Négymagos

    Nagyobb órajel = nagyobb teljesítmény/fogyasztás
  • Pekob68
    #16331
    Szia!
    Vannak kivetelek pl. i5-6300HQ ez mar 4 magos.

    Udv: Pekob
  • fook
    #16330
    Sziasztok! 220.000-250.000 Ft közötti árkategóriában milyen laptopot ajánlotok 17"-osok között ? Amit kinéztem az az Acer VN7-792G-57K8 , arról mi a véleményetek ?
  • stoppos
    #16329
    980m-essel olcsóbban nem kapsz.
  • cooi11
    #16328
    Sziasztok!
    Szeretnék egy Gamer laptopot ezt néztem ki!
    Tudnátok esetleg ajánlani hasonló áron jobbat?
    Megköszönném!
  • SzirmosSzisza
    #16327
    Ezekben van beépítve hardveres dekóder, hacsak nem valami nagyon fura kodeket használ a videó, akkor sima ügy.
  • stoppos
    #16326
    Aszongya tudja pöccre.

    Full HD and Ultra HD (4K) video playback was a piece of cake for the tested system
  • Dobronski
    #16325
    Kijelzo > proci ha altalanos felhasznalas.
  • Blekk Síp
    #16324
    Jaj igen, azt elfelejtettem írni, hogy inkább nézek valami HD kijelzős laptopot i5-el mint egy FullHD kijelzőset i3-al ebben az árkategóriában. 15,6-os laptopra általános felhasználásra szerintem elég a kisebb felbontás.
    Meg ebben ráadásul 8GB ram van.
    A röccenés mentes FullHD pedig azért lenne mégis fontos, mert időnként a tv-re lenne kötve és azért jó lenne ha nem küszködne a youtube-al meg pár filmmel.
  • stoppos
    #16323
    A full HD kijelzős acereknek általában nvidia kártyájuk van, az inegráltak HD-sek. Amúgy jó ár.
  • SzirmosSzisza
    #16322
    Én körbenéznék hardverapro/startapro/vatera oldalakon és megnézném ott mi az irányár.
  • Shiwo
    #16321
    amúgy szerintetek 3-4 éves használt Lenogo G575-ért mennyit érdemes kérni ? (lehet munkatársam megvenné a régi notim)

    jó állapotban van, aksija kb 1 órát bír (másfelet energiatakarékos módban), töltője utángyártott (az eredeti behalt), 4 GB RAM-os verzió, HDD helyett 250-es SSD van benne (OCZ, ha minden igaz..)
  • Blekk Síp
    #16320
    Szerintetek ACER Aspire F5-571 jó vétel 140e-ért?

    - Intel® Core™ i5-5200U Processor
    - 2.2 GHz / 2.7 GHz with Turbo Boost
    - 3 MB cache
    - (RAM) 8 GB
    - 1 TB HDD, 5400 rpm

    Az integrált GPU megbírkózik FullHD-s videók lejátszásával?
  • stoppos
    #16319
    Vicces dolog ez a laptop hűtő. Nekem kb két fokot javított, viszont úgy telenyomta porral, hogy 3 hónap után pucolhattam ki. Ha aláraktam két kupakot a hátulján, akkor is jobb lett egy fokkal és nem kellett pucolni.
  • csgj
    #16318
    A laptophűtő alap nálam. :D
  • Maala
    #16317
    Hát akkor én mindenképp a 4 magos i7-et választanám a 950M-el, 8GB memóval.

    A játékok jól fognak futni, de a laptop még így is kib.szottul melegedni fog. :)
  • csgj
    #16316
    Pl.: Overwatch, Witcher 3, Rise of the Tomb Raider, Fallout 4
    Eléggé mindenevő vagyok játékok terén. Függetlenül attól, hogy az indie címek a kedvenceim, azért sok AAA címet is szeretek. Mellesleg most már több indie játék is vacakul megy a gépemen. :/
  • Maala
    #16315
    Mikkel játszanál?
  • csgj
    #16314
    Köszi. Öö... A Battlefield tesztben lévő i5 és i7 is régebbi típusú, gyengébb. Pl. a 4200M gyengébb, mint a 4200H, ami abban az ASUS-ban van. De simán lehet, hogy ugyanez a szitu azzal a kettővel, amik között vacillálok. Viszont lehet, hogy okosabb döntés a drágábbat választani... Kicsit kevesebb sört iszom, és ennyi. :D :D
    Utoljára szerkesztette: csgj, 2016.06.15. 14:47:53
  • stoppos
    #16313
    Ezeket találtam:

    WOT teszt 850m videokártya i5 4200 vs i7 4710. Nem 4700, de majdnem. :)

    Battlefield teszt, nincs nagy különbség i5 és i7 között, 750m és 770m kártyákkal.

  • csgj
    #16312
    Ja, dolgozom, könyvtáros vagyok.
    Nem baj, talán az i7 felé billent a mérleg, de egy-két hozzászólással korábban még az i5 vezetett. :D
  • stoppos
    #16311
    Látod, jól körbejártuk és megrágtuk, azt egy centivel nem vagy előrébb.

    Nem tudom dolgozol-e, de ilyen egy meeting a menedzsmentel általában.
    Utoljára szerkesztette: stoppos, 2016.06.15. 14:04:10
  • csgj
    #16310
    Akkor ezt most végiggondolom még kétszer-háromszor, és döntök. :D Sokkal nem vagyok előrébb. Mondjuk érdemes hamar döntenem, mert a Laptopszalonban mindkettő akciós.
    Utoljára szerkesztette: csgj, 2016.06.15. 13:56:32
  • stoppos
    #16309
    Amit Maala mondott, ott az igazság. 5 évre elosztva 23k nem akkora lóvé. Most persze az, ha ki kell fizetni.

    Másrészt viszont, az előző laptopomat kb 6 éve vettem, abban egy 320m-es videokártya volt és i5 proci. Pl az Elite Dangerous még elpötyögött rajta ultra low beállításokkal. De kb a tavalyi játékokig vitt mindent.
  • csgj
    #16308
    Pont ezért agyalok rajta. Mert lehet, hogy az eddig megjelent játékok elfutnak rajta élvezhető sebességgel, de 1 év múlva már nem. :D Az i7-essel meg mondjuk 2-3 év múlva is. De nem tudom biztosan, mekkora a különbség.
    Sokallom az árat mindkét gépnél, de az i5-ös még jobban belefér. Ja, és mindenképp Intel+Nvidia kombóban gondolkodom, mert az AMD nálam már lejáratta magát.
    Utoljára szerkesztette: csgj, 2016.06.15. 13:38:36
  • Maala
    #16307
    Ez asztali. Laptopoknál úgy van, ahogy Cat írja. Tudni kellene, milyen játékokkal tervez játszani, hogy kell-e a 4mag8szál, vagy elég a 2mag4szál.

    HD (nem FHD!) felbontásra is jól jöhet az erősebb proci, mert a videókártya nem fog akkora terhelést kapni alacsonyabb felbontásban (és magasabb graf. beállításokkal), mint a proci.

    Egyébként meg milyen távlatokban gondolkodsz... Ha pl. 5 évre veszed a laptopot, akkor az a 23 ezer 5 évre elosztva nem nagy összeg szerintem...
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2016.06.15. 13:17:33
  • csgj
    #16306
    Másféle i5-öst és i7-est mértek. De néztem az i5-ös ASUS-ról játékteszteket, és többnél kérdezték, hogy jobb-e az i7-es. Azt írták, legfeljebb egy-két fps különbség van. Ez az i5 4200H magasabb órajelű, mint az i7 4750HQ, viszont csak 2 magos, 4 szálon, míg az i7 4 magos 8 szálon.
    Na de nekem az a lényeg, hogy 1366x768-ban (1280x720-al is megelégszem, ha brutál gépigényes a játék), átlag 30 fps-el kábé mediumon már fussanak a játékok. Tudom, egy-két év, és minden elavul, de ezt most hagyjuk. :D A jelenlegi gépemen pl. a Fallout 4 15-25 fps-t produkál low-medium között. (Lenovo G505s)
  • stoppos
    #16305
    Hát annyit mértek.

    De ez azt hiszem nem laptop, szóval fene tudja, ha tényleg csak 2 magos.
    Utoljára szerkesztette: stoppos, 2016.06.15. 11:30:42
  • SzirmosSzisza
    #16304
    Laptopoknál az i5 az még csak 2 magos, szóval azért kéne számítania, de ha csak 5 FPS tényleg, akkor m1.
    Utoljára szerkesztette: SzirmosSzisza, 2016.06.15. 11:08:12
  • csgj
    #16303
    Köszi! Igen, persze, mindenképpen a 950-esre gondoltam. Szóval EZ lenne +4gb Rammal 191 800 Ft. És akkor van az i7-es 214 900 Ft-ért. 23e a különbség. És akkor még win10-et is vennék hozzá, szóval nem olcsó mulatság. Ha meg nincs lényegi különbség videojátékokban a kettő között, akkor hülye leszek az i7-eset venni. +5 fps talán tényleg nem számít annyit. :D
    Utoljára szerkesztette: csgj, 2016.06.15. 10:50:42
  • stoppos
    #16302
    Pl:

    Asus

    Lenovo
  • stoppos
    #16301
    Szinte semmit nem számít, hogy i5-ös, vagy i7-es játék szempontjából. Ne a 940-es nvidiát vedd, hanem a 950-est. Ott van a minősági ugrás a sorozatban.

    A tesztek alapján egész pontosan kb 5 fps a különbség az i7 és az i5 között.
    Utoljára szerkesztette: stoppos, 2016.06.15. 10:33:42
  • csgj
    #16300
    Sziasztok! Ezeket nézegettem, és olyan dilemmába kerültem, hogy nem tudom eldönteni, megéri-e a drágább, i7-es procisat venni, vagy elég az i5-ös. Játékokat is futtatnék rajta, de nekem nem fontos, hogy ultra high-ban, 100 fps-sel menjenek a cuccok, szóval megelégszem egy ilyen "belépő szintű" gamer laptoppal is. Plusz RAM-ot mindenképp vennék az i5-ösbe, mert azt csak 4 gb-al adják.
  • Blekk Síp
    #16299
    Hali!
    150k-ért lehet kapni valamilyen értelmes FullHD-s laptopot? Elsősorban filmnézésre, böngészésre kellene.
    Ha esetleg FullHD kizárva ebben az árkategóriában akkor alacsonyabb felbontással is megelégszem.
  • stoppos
    #16298
    Asus zenbook pl, ha cipelni akarod. A teteteje az árkategóriádnak, de könnyű, 8-9 óra aksiról. Az ssd-t meg eladod belőle. :)
  • Shiwo
    #16297
    kössz az ötletet, de nem szeretnék használt gépet venni, voltak már vele rossz tapasztalataim
  • vato loco
    #16296
    Használt üzletit nézegess.
  • Shiwo
    #16295
    Hali,

    Szeretnék új laptopot, érdekelne, hogy mit javasoltok..

    Árban olyan 180 - 230k (utóbbi főleg akkor, ha tényleg megéri azt a +30k-t... )

    Követelmények: Asus, esetleg Lenovo..
    Felbontás : minél nagyobb, legalább 1600 x 900
    Memória : legalább 8 GB
    Proci : i5 vagy jobb
    HDD / SSD : van SSD-m, amit bele tudok tenni, szval totál mindegy.. ha lehetne kapni úgy notit, hogy nincs benne, az is tökéletesen megfelelne..

    főleg vonaton használnám, munkára, szóval videókártya annyira nem lényeges.. (játékra ott az asztali, azt úgy se übereli ebben az árkategóriában...)
    fontosabb, hogy legyen "tartása" (ha az ölemben van) / strapabíró legyen, és napfény mellett is jól látható kijelző kifejezetten előny..
    + sokáig bírja töltés nélkül (akár 4-5 óra)

    Remélem elvárásaim nem irreálisak (:

    Előre is köszi !