63
DVD ROM problema WinXP alatt
  • RelakS
    #63
    "1000 GB HDD"
  • ollie
    #57
    Nincs benne hw decoder.
    De ehhez a kártyához nem is kell, elég gyors az sw dekódoláshoz.
  • RelakS
    #54
    Hopp, kolega :)
  • ollie
    #53
    "Szupi még, hogy nincs a DVD-lejátszóhoz frissítés, a Windows installjával működik."

    Itt driverre gondolsz? A Win ugyanúgy kezeli a DVD-romot mint a CD-romot. A különbség csak annyi, hogy a DVD-rom drive fizikailag képes nagyobb kapacitású lemezt (DVD) kezelni.

    Az említett problémával egyébként nem találkoztam. Nekem egy LG DVD-rom driveom van és nincs fenn az SP1 és tökéletesen működik.
  • Lada
    #52
    Help!
    Van egy Teac DVD-ROM és a Win XP javító csomaggal. Ha bármit (DVD-lemez, CD) teszek a DVD-lejátszóba, úgy kifagy egy idő után, hogy csak a reset marad. Szupi még, hogy nincs a DVD-lejátszóhoz frissítés, a Windows installjával működik.
    Valakinek volt már ilyen?
    Service Pack, winupdate segíthet?
  • Gerry
    #51
    Ja, nem árt néha egy kis off...
  • RelakS
    #50
    Másnak sztem nem is lehet fordítani, aminek VAN ÉRTELME!!
    Mindenesetre jól eljutottunk a DVD-től a detonátorig
  • Gerry
    #49
    Nem, nem tudod rosszul, erre is használják, de ha szóról szóra fordítod a Graphic Processing Unit-ot, az grafikus feldolgozó egységet jelent.
  • RelakS
    #48
    1szer olvastam, amikor kijött a GeForce 256: Az új GPU-val egy, az igazinál kicsit szebb fát renderel kb 30 fps-sel, míg a többi gyorsítókártya azt is meggondolta, hogy az első képet rűlerenderelje-e. No, innentől kezdve várok csodákat a GPU-tól. Nem kéne? Mellesleg úgy tudom, hogy a GPU attól GPU, mert van benne T&L hardver. Rosszul tudom?
  • Gerry
    #47
    Jó, a tnt2-nél nem gpu-nak hívják, de a tnt2 grafikus processzora is végez olyan számításokat (ha jól tudom), amiket driver hiányában a CPU végez el...
  • RelakS
    #46
    1200MHz-n? huhh, akkor a tnt2-mmel ilyen miért nincs? Csak mert ott nincs gpu...
  • Gerry
    #45
    Nos, ha nincsen fönt a detonator, akkor a proci sokkal többet számol, mivel amit a gpu számolna azt is a cpu számolja, és ha a hangot is a proci "számolja ki" azaz valami AC97-es chip van a gépben, vagy esetleg egy olyan hangkártya, ami szintén a procit terheli, akkor a hang is vacak, szaggat, pattog, stb...
  • RelakS
    #44
    Alapvetően a detonatorról volt szó, az meg sztem csak a vidkártyával törődik. Ha nélküle rossz a hang, akkor meg szar van azzal a cerkával (sztem)
  • Gerry
    #43
    Mert azt is a CPU számolja (gondolom).
  • RelakSfromhome
    #42
    ŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ!!! Hogy jön ide a hang?!?
  • Kras
    #41
    Kössz a tanácsot majd megnézem az nVIDIA oldalán a Detonátort.Akkor már értem miért lehet a hang is olyan rossz.Köszi.
  • Gerry
    #40
    Erre nem tudok válaszolni, ezt csak azok tudhatják, akik kitalálták a 80 eres kábelt...
  • RelakSfromhome
    #39
    1et értek
  • RelakSfromhome
    #38
    Ha a kék van bedugva az alaplapba, akkor no problem, és még az sem érdekli, hogy nem a végén van a master. Viszont fordítva nem megy. Lehet, hogy ekkor a végén lévő csatit 80 eresnek, a közepén lévőt 40-nek érzi? (a 34 ilyenkor kapcsolatban van a középpel, ha a kék van az alaplapban, akkor semmivel)
  • Gerry
    #37
    Tedd fel a detonatort, sokat dob a dolgon, mert a VGA leveszi a CPU-ról a terhet...
  • Kras
    #36
    Van egy ilyen problémám.Szaggat a hang és a kép DVD nézés közben XP alatt,viszont 98 alatt simán fut.Talán túl lassú a gépem(Celeron 1200Mhz,256 MB Ram,Seagate Barracuda 7200 fordulat,Geforce 2MX 400 32MB-Detonator nélkül-ja és WinDVD-t használok,DVD Toshiba meghajtóval)?Mi lehet a baj?
  • Gerry
    #35
    Azért mert nem úgy tervezték, de ha jól jumerelsz, azaz fekete: master, szürke: slave, akkor működnie kell, ha nem müxik, az 2 dolgot jelenthet:
    1. nem jó a kábel (kontaktos, vagy megtört).
    2. a két eszköz nem dolgozik jól együtt.
  • RelakS
    #34
    Mert csak?
  • RelakS
    #33
    Ost CS nékű mé nem megy?
  • Gerry
    #32
    Pont azért, mert úgy van megcsinálva, hogy ha megfelelően dugod rá a kábelt, és mind a két eszközt cable select-re rakod, akkor jól menjen a dolog!
  • RelakSfromhome
    #31
    /pillanat nagyobb problémám, hogy alig akar megválni a korongoktól, pl totalcommanderrel kell rávennem a tálca kiadására...

    a #18-at meg elb@sztam, mert az alaplapiból hiányzik a 34, a slave-ből a 28, és a neten talált anyagok alapján ez így jó. De akkor sem értem, hogyha megfordítom, akkor miért nem megy...
  • Mike
    #30
    arról most nem beszéljünk, hogy az LG DVD olvasó, egy idő múlva vagy a DVD-ket, vagy a CD-ket nem fogja felismerni
  • RelakS
    #29
    THX, Majd, ha rászánom magam, saját gyártás is lesz a szines szmájlik oldalon
  • Gerry
    #28
    Jók, teccenek!
  • RelakS
    #27
    More smilie here
    Notes: Last page is under construction, release date: when it's done
  • Gerry
    #26
  • RelakS
    #25
    Legalább nem kell a jumpereket b@sztatni

    (franc, rossz tag lett kiválasztva...)
  • RelakS
    #24
    Legalább nem kell a jumpereket b@sztatni
  • Gerry
    #23
    Ja, úgyhogy én javaslom a lentebb említett felállást, az biztosan O.K., nekem is úgy volt, amíg nem lett külön vezérlőre rakva a két eszköz...
  • RelakS
    #22
    Legalábbis érdekes...
  • Gerry
    #21
    Nincs különösebb oka, a CDRW-k nagy része jól müxik slave-ként is, de volt már olyan eset, ahol az oldotta meg a problémát, hogy át lett téve master-nek, én azóta mindig oda rakom, abból gond nem lehet...
  • RelakS
    #20
    Van valami oka? Pl, hogy a master előnyöket élvez a slave-vel szemben (nemtom, erről még nem hallottam)?
  • Gerry
    #19
    Ez így majdnem tökéletes, de én sec. masternek a CDRW-t raknám, és sec. slave lehetne a DVD...
  • RelakS
    #18
    Eltérő?
    Szétkaptam a 80 erest, meg a 40 erest. A 40-es hót sziommetrikus, minden bekötve, míg a 80 eresnél az alaplapba szánt csatiból hiányzik a 28, a slaveből a 34, amaster egyedül teljes. Érdekes...

    Az ötletem egyébként a köv:
    Primary Master: 20GB Quantum...
    Primary Slave: Rack
    Secondary Master: LG DVD
    Secondary Slave: TEAC CD-RW
    Csak még rá kéne szánnom magam a szerelésre :)
  • Gerry
    #17
    Igen jobban járnál, de egyébként nem egészen mindegy, hogy master/slave hova, ugyanis a winxp érzékeny rá, most pont ezzel szívtam meg egy gépen, úgyhogy javaslom, hogy te is a szabvány szerint kösd be őket...

    a 40 eresnek kicsit eltérő a kiosztása!