22786
Html-, css- és php-help
  • Borg
    #35
    Nem, tudod ezt motivációnak hivják, arra hogy ne hibázzak:)
  • rutilus
    #34
    Nekem az lenne a kérdésem hogy az sg free fórumban hogyan tudnám megoldani, hogy a form elemeket (név input, email input, gombok, textarea) css-el formázhassam? mert style sheetet tudok csatolni hozzá (a scrollbar pl. jó színű), csak ugye az input elemekhez be kéne tenni a class="xy" elemet, amit nem lehet. Valami megoldás?
  • Pheel
    #33
    Nehogymá' egyszerű legyen :)
  • PetruZ
    #32
    Ez azért elég hosszadalmas és felesleges olyan esetben, mikor pl. a php böfög vissza, hogy nem jó neki vmi az x. sorban. :) Megírom notepad-ben és a hibakeresést dosedit-ben végzem, mert az tud sorszámot? Na neeee! :P
  • Borg
    #31
    hát, őszintén szólva, mikor x. sorra van szükségem, egy pillanat alatt betöltöm a filet a mezei dosos editbe, ami ugye még XPben is van, és máris látom:)
  • Pheel
    #30
    Majd egyszer rájössz, hogy pl a sorok számozása sem csupán sznobság :)
  • PetruZ
    #29
    Szerintem meg az UltraEdit a nyerő, én azt használom, bár ezen tényleg nem fogunk összeveszni. :)
  • Borg
    #28
    én is notepaddal irok mindent:)
    syntax highlight szerintem nem igazán kell akkor, ha értesz ahhoz amit csinálsz, és szisztematikusan épited fel a kódot.
    Ez max akkor hasznos, ha hosszú átláthatatlan esetleg nem általad irt programot akarsz könnyebben átlátni.
  • Pheel
    #27
    Én CodeGenie-t használok igencsak nagy elégedettséggel :)
  • Bruce Lee
    #26
    Szerintem a syntax highlight -os texteditorok közül messze ez az egyik legjobb és legkényelmesebb: EditPlus. Mind HTML-re, mind PHP-ra stb.. baromi kényelmes.
    A másik a NoteTab nevezetű program, ami iszonyatosan sokat tud, viszont a syntax highlight része nem túl fejlett.
  • Pheel
    #25
    Én sem használok wysiwyg szerkesztőt csak nagyon néha, de akkor jól jön. De egy notepad?!? Minimum egy syntax highlight-os editor! Minimum!
  • PetruZ
    #23
    Már miért lenne az? A site-om nagy részét már php generálja, minimális módosítgatásokat igényel egy update. ;)
    Persze, régen én is mindenféle wysiwyg szerkesztőkkel kezdtem, de aztán hamar leszoktam róluk.
  • Pheel
    #22
    Rossz lehet... ;-PPPP
  • PetruZ
    #21
    Milyen editor? Én egy közönséges szövegszerkesztőnél jobbat még nem láttam erre a célra. :P
  • Rincewind
    #20
    Kösz!
    Miért van az, hogyha picit több táblázatot használok, akkor rohadtul belassul az editor... :/
  • PetruZ
    #19
    nbsp, azaz non-breakable space. A lényeg az, hogy az így megadott space-t mindíg kirakja a böngésző.
  • Rincewind
    #18
    Naszóval ez: & n b s p ;
  • Rincewind
    #17
    Köszi, időközben rájöttem, de egyébként az volt, amit itt leírtál: belekerült ez a jel valahogy:   (egyébiránt annyira amatőr vagyok még, hogy nem is t'om pontosan mit is jelent, csak sejtem :).
  • PetruZ
    #16
    Az első mondat végére, a kérdőjel elé gondoljatok egy nbsp-t, csak a fórum "feldolgozta". :]
  • PetruZ
    #15
    A legfelső cellába képet szúrsz? Véletlenül nem TH-t használsz TR-TD helyett? A TABLE CELLSPACING és CELLPADDING 0-ra van állítva? Nem maradt benne vhol egy space, vagy  ?
    Annyi sok hibaforrás lehet még... :P
  • PetruZ
    #14
    Akkor passz, látni kellene a forrást ahhoz, hogy továbbit lehessen mondani. :)
  • Rincewind
    #13
    Itt a következő probléma, de ne lámázzatok le! :)
    Szóval áll a weboldal mondjuk egy 4 soros táblázatból, ahol a táblázat legfelső cellájának 18 pixel magasnak kéne lenni, mert csak úgy passzol össze az alatta lévővel, de egyszerűen nem engedi! Mindig van egy pixilnyi csík felesleg, tehát 19 és sehogy nem tudom letornázni azt a fránya 19-et 18-ra... :P
  • Rincewind
    #11
    Ezt jó, hogy mondtad, így meg tudom csinálni olyanra, hogy ne szenvedjen csorbát maga az oldal, ha valakinek ez a lehetőség ki van kapcsolva.
  • PetruZ
    #9
    A legtöbb (nem mind) javascript-es menü layer-ekre definiál table-okat, ami már kicsit böngészőfüggő, hogy hogyan működik (a legtöbbször a layer-eket nem tudja értelmezni). Milyen böngészőn nézted?
  • PetruZ
    #7
    Igen, ez igaz, de egyes elvetemültek (mint pl. én is) biztonsági okokból kikapcsolják az iframe-ok megjelenítését (is). Paranoia rulz'. :)
  • Rincewind
    #6
    Ez az inframe bevált, kösszentyű!
    Ráadásul nem is olyan gagyi, mint a rendes frame, mert észrevehetetlen, hogy azzal van csinálva, ha valaki csak úgy böngészi az oldalt. :)
  • Pheel
    #5
    Javascript include. Fogsz egy JS inc file-t, belerakod a neked tetsző fgv-t, majd hívod az összes oldaladról beágyazva. Ennél jobb már nem nagyon van neked...
  • Tomcat
    #4
    CSS erre tuti nem képes

    Framek valóban gagyi dolgok, de az iframe már megfontolandó szerintem. Beállítod szélességet, magasságot, ne legyen scrollbar, se keret, sesemmi ne látszódjon belőle, csak a tartalom. Célfile -ban meg a tartalmat egy, az iframe -el megegyező paraméterű táblázatba rakod, oszt kész. iframe kódot elhelyezed minden oldalra a megfelelő helyre. Ha meg módosítani kell, akkor csak azt az 1 html file -t kell, amire hivatkozik az iframe.

    php nélkűl szvsz ez talán a legjobb megoldás...

    behun.uw.hu
    itt menü, szavazás, stb iframe -n belűl van. nézd meg forráskódot

    Sorry, ha ezt mind tudod és ennek tudatában gagyiztad frameket... :)
  • Rincewind
    #3
    Nincs valami egyszerűbb módszer? :)
    Nemcsak azért, mert nem nagyon vágom a PHP-t, hanem mert többek közt nincs az oldalamnak php támogatása. :/
  • Pheel
    #2
    Miért css? Csinálsz egy inc file-t, amiben annyi van, hogy
    $szoveg="Ki akarom irni mindenhova...";
    echo $szoveg;

    és utána csak annyi dolgod van, hogy ahová ki akarod ezt iratni, ott kiadsz egy
    include("/.inc");
    parancsot. Ez PHP volt, a gyengébbek kedvéért :)
  • Rincewind
    #1
    Lenne egy problémám, amit jelenleg nem tudok megoldani. Tehát:
    Css-el lehet-e olyat csinálni, hogy egy, a css file-ban tárolt szöveget mindenhova kírjon a gép, ahol erre a html kódban hivatkozok?
    Tehát, hogy mondjuk én akarok egy központi fejlécet egy weblapra, ahol időről időre közérdekű infók jelennének meg. De a site mondjuk áll 20+ oldalból, így manuálisan frissítgetni kissé körülményes lenne (Frame-eket el lehet felejteni, az gagyi). Sz'al, hogy elég legyen mindig a CSS file-ban megváltoztatni a szöveget és akkor minden oldalon az a szöveg íródjon ki.
    Remélem elég érthető volt a fent leírt probléma... :) Szóval erre kéne nekem
    valami megoldás, ha tudna valaki tanácsot adni.