22786
Html-, css- és php-help
  • Vaxi
    #14382
    ebben az esetben jó a for ciklus is, mivel meghatározott mennyiségű hsz-t akarsz kilistázni. :)
    de továbbra is fölösleges, mivel 1 query helyett annyit kell csinálni, amennyi hsz-t akarsz. plusz a tömb :D
  • Cat 02 #14381
    Rájöttem, sima while ciklus és be kell rakni egy tömbbe az összes hozzászólást (php rulz, nem kell neki megmondani előre mekkora legyen). Utána meg az alant olvasható ciklus.
    Az én oldalam sehogyanse valid, pedig így a halálán megadhatnák neki :(
  • Lazarus
    #14380
    Ide is érdemes volt benézni :)
  • Ability
    #14379
    Az a vicces, hogy állítólag (mástól hallottam) nem is vagy fiatal, mégis rohadtul olyan a mentalitásod. Írni, fogalmazni nem tudsz. Ha valaki leszól, akkor "ha én kezdő vagyok, akkor te is" érvekkel jössz. Óvoda szint ...

    Senki sem lehet elég profi, maximum tapasztalt. Mindig lehet tanulni valami újat. Csinálok én is nagyon komplex oldalakat, mindent meg tudok valósítani, mert értek hozzá, de ettől függetlenül csak lelkes amatőrnek nevezném magam, mert nem oktattak erre, nekem is vannak kevésbé ismert területek. Merlin meg pont a tapasztalt és hozzáértő rétegből való, nekem is szokott segíteni.

    "Egy hozzáértő sosem mondja magáról azt, hogy ő profi" -.-"
  • MerlinW
    #14378
    1. az oldal valid.
    2. az oldalt 1999-ben írtam, privát oldal, nem igen foglalkozom vele.
    3. kezdő lehetek, de 12 éve megélek belőle, igen jól.

    További próbálkozás? Be lehet fejezni a csipogást, senki sem kiváncsi rá. Menj a gumiba, ha vitázni akarsz.
  • biomage
    #14377
    jó legyek kezdő de te is az vagy, ilyen béna hibáknál csak kezdö vét :P a weblapján
    1 minden & jel mellé rakj amp; at
    2 zárj le minden html tagot
    3 tegyél minden imgbe altot.
    4 ne rakj ki validátort ha van hiba az oldaladon

    az én weblapom legalább hiba mentes kezdő létemre, nem úgy mint a tiéd.
  • Vaxi
    #14376
    igen ez is jó lehet :D csakhát ugye ennek sincs értelme :DDD
    nincs szerintem egyszerűbb, gyorsabb megoldás a limitnél.
    [ aki tud, szívesen fogadom! ]
  • MerlinW
    #14375
    "1 nem vagyok kezdö"
    Nem. Még kezdő sem vagy...
    "2 már mindent fejben megterveztem, fórumra"
    Messze vagy te még attól, hogy fejben tervezz. Használj papírt.

    A felvázolt táblák amatőr logikai hibákkal vannak tele.
    Most általában építő jellegű tanácsokat, megoldásokat írnék, de én úgyis hülye vagyok, te meg nagyon okos, így nem teszem.

    A kedves fórumtársakat is megkérném, hogy gondolkodjanak el mielőtt válaszolnak mesterünknek. Elsősorban azért, hogy ne válaszoljanak.

    Komolyan, mióta itt vagy akkorát esett a topik szinvonala, mint még soha.
  • Vaxi
    #14374
    ne foglalkozz vele, elvégre vér profi!
  • Cat 02 #14373
    No offense, de ezt 1 perc alatt meg lehet tervezni, de legalább foglalkoztál vele :D

    Vaxi: hm, gondolkozom rajta, de nem sokra jutottam

    for i=1+(lapszám*10)-10;i<lapszám*10;i++
    {

    sql=mysql_query(select * from tabla where topik_id="");
    adatok=mysql_fetch_assoc(sql);
    }
    Ennyi max, de így ugye ugyanazt a 10et kapja le mindig. Szal kell egy megszámlálás elé és akkor annál az id-nél nagyobb talán, de limit ftw :D
  • Vaxi
    #14372
    :DDDDDDDDDDDDDD
    tényleg nem fogok veled veszekedni, sok sikert a fórumhoz.
  • biomage
    #14371
    1 nem vagyok kezdö
    2 már mindent fejben megterveztem, fórumra

    Forum tábla
    mezö:id + infósáv + cím + topikszámláló + hszszámláló + admin + csoport

    topik tábla
    mező: id + forumid + cim + counter + datum + irta + admin

    hsz tábla
    mezö:id + forumid + topikid + irta + datum + hszszám

    Látod nem kell kezdőnek nézned -.-
  • Vaxi
    #14370
    igaz :D
    én táblázatban gondolkoztam :)
    azt hiszem adattáblában más módon nem lehetne megoldani egy lapozást.
    esetleg még úgy lehetne, hogy tárolod pl egy SESSION-ben a kezdő id-t és az egy lapon szereplő postok számát, és lekérdezésben kezdoid<id<kezdoid+egylapon id-jű hsz-eket kéred le :D
    csak ennek nem sok értelme van :)
  • Cat 02 #14369
    Tábla ? TXT!!!
    Miután leírtam ezt, elgondolkoztam, hogy, hogy a francba csináltam én lapozót limit nélkül, gyors megnéztem és nincs is benne sql, szal úgy könnyű :D
  • Vaxi
    #14368
    csak javasoltam, hogy ha egy LIMIT nem jut az eszedbe, akkor ne ugorj bele nagy motor írásába, semmi más nem volt. nem baszogatásból írtam...
    nem nézlek hülyének, csak fellengzőnek, aki csak kérni tud, aztán pedig nagy rá a szája... most is kérdezel, és úgy kezded:
    "Mielőtt bárki írna egy php scriptet, szólok ne írjon, valszeg beletörne a bicskája."
    tehát ha te nem tudod, akkor a többi sem igaz? aztán amikor közlöm, hogy utána nézhettél volna a lapozásnak, ami kb. pofon egyszerű, azt írod, hogy ne nézzelek hülyének? hm.
    és ezt nem először játszod el.
    arról nem is beszélnék, hogy egy egyszerű mondatot képtelen vagy leírni helyes, mert ez nem ide tartozik.
    nem szeretnék tovább offolni, ha megbántottalak, hát sajnálom.
    de nézz magadba egy kicsit...
  • biomage
    #14367
    te beszélsz? te kezdted -.-

    azért ne néz már hülyének oké, ezt tetted a 14354 hsznél, nehéznek írtál egy kőnyű dolgot, ismerem az iróniát

    Te meg az iróniának :P elég gyenge volt

    Cat: persze kőnyű olyan kilistázást csinálni ami id alapján keres rá ;)
  • Vaxi
    #14366
    jah, csinálsz minden hozzászólásnak egy külön táblát, máris nemkell a LIMIT... :D
  • Cat 02 #14365
    Irónia fuck yeah! Én meg csináltam egy lapozót LIMIT nélkül, na, fasza csávó vagyok ? :D
  • Vaxi
    #14364
    arra ki sem térek, hogyha lenne annyi agyad, hogy rákeresel, találsz 120 leírást, illetve egy pici gondolkodással kitalálhatod magad is a megoldást...
  • Vaxi
    #14363
    és megint beszólsz... te hihetetlen vagy.
    idejössz segítséget kérni, és miután elmondják a megoldást közlöd, hogy ez könnyű, aztán pedig fellengző vagy és lenéző...
    gratulálok..

    megjegyzem, hogy a LIMIT (egy) megoldás a kérdésedre, így rendesen hülyét csináltál magadból megint.

    jah és egyébként a szarkazmusnak is nézz utána, ha már keresgélsz valamikor.
  • biomage
    #14362
    neked biztos

    én fél óra alatt csináltam 1 olyat aminek a lapozója könnyen állítható.
  • Cat 02 #14361
    Hát mert ellenőrzöm, hogy szám-e. És ha nem szám, akkor nem :D
  • Vaxi
    #14360
    nem értem, miért ne tudna pl. stringet írni?
  • Cat 02 #14359
    Jó, de pl jelszót nem tud, nem olyat amit nem akarok, mert csak számot tud írni.
  • MerlinW
    #14358
    Ha az azon számokkal le lehet kérdezni bármit is az adabázisból akkor minden további nélkül.

    select * from tábla where id = $_GET[paraméter]
  • MerlinW
    #14357
    Adatbátistervezés
    PHP manual
    MYSQL manual
    HTML manual
    CSS manual

    Ha mind átolvasod és értelmezed, nem fogsz többet kérdezni semmit.
  • Vaxi
    #14356
    ezt hogyérted?
    A $_GET-re gondolsz, hogy ott csak számok vannak?
  • Cat 02 #14355
    Ha egy oldalon minden címsorból bevitt változó csak szám, akkor onnan lehetetlen a mysqlquery nem ? Maximum a formokból jöhetnek.
  • Vaxi
    #14354
    tévedtem, igazad van, a LIMIT borzasztó összetett utasítás. fölösleges lenne átnézned bármit is, én kérek elnézést.
  • MerlinW
    #14353
    Akkor jót írtam.
  • biomage
    #14352
    A hozzászólás limitálása oldalakra, ere értette

    Vaxi: manuál? te meg miről beszélsz? milyen manuált olvassak el?
  • MerlinW
    #14351
    Ciklus nélkül is csinálhatod:

    if (document.getElementById('f1').checked or document.getElementById('all').checked)

    A "// vagy == true)" pedig nem kell a kódba, az csak egy komment, ahogy a labelnek sincs "for" tag-ja.
  • Easy Rider
    #14350
    mintha hajnalok hajnalán ugyanezt írtam volna (#14336) :)
  • Agy Halott #14349
    Sikerult vmit alkotnom, nezd meg legy szives nincs tulbonyolitva?

    http://omvan.110mb.com/test/
  • Vaxi
    #14348
    ja hogy checkboxnak tetted be.
    inkább linkre tedd be a mindent kijelölt, vagy ha checkboxnak akarod, akkor csinálj rá egy külön funkciót.
    VAGY:
    function all()
    {
    //a forciklus ami bepipája mindet és
    opener(); // meghívod az openert
    }
  • Vaxi
    #14347
    for ciklussal.
    pl
    for(i=1;i<amennyi checkbox van;i++)
    {
    if (!(document.getElementById('f'+i).checked)) document.getElementById('f'+i).checked = true;
    }

    ezzel kijelöl mindent [ ha a ! nem működne, akkor == false-szal próbáld ]
    ezzel lehet játszani még, hogy mindent kijelöl, kijelölés megfordítása stb.
  • Agy Halott #14346
    kiralysag, mukodik!

    az, hogy oldahato meg, hogy most betettem egy boxot es ha azt kipipaljak, akkor az osszes kipipalodjon? JSben nem vok vmi jo.
  • phoenix1
    #14345
    Hello. Elküldtem e-mailbe :)
  • Vaxi
    #14344
    így próbáld meg:
    if (document.getElementById('f1').checked) // vagy == true)
    window.open('http://www.feliratok.org/index.php?nyelv=magyar&tipus=film&option=com_felirat&lista=1&Itemid=110&kereses=Keres%E9s&film_lemez=0&feltetel='+field);
  • Agy Halott #14343
    A http://omvan.110mb.com/test/ oldalon levo cucc, nalad ha csak egy vagy ketto boxot pipalsz be, akkor csak azokat az oldalakat nyitja meg? :O