475
Nurbs
  • nenad
    #475
    sokat kell szenvedni veluk,
    a korberajzolas meg mindig a legjobb ha nincs sok.
    egyebkent vannak erre is parancsok, pl fair, smooth, simlify stb
    de erdemes korberajzolni..
  • repvez
    #474
    ez volt a gond.Nem gondoltam hogy külön válsztja a két dolgot és a baloldali menüben nincs külön kiemelve a solid menü az csak a felsö sorbol érhetö el.Még csak messziröl ugatom a dolgot.
    ha már itt tartunk van olyan progi amivel elég jo eredménnyel lehet átalakitani a vonalas ábrákat vectoros vonalakká?Mert én kiprobáltam a vextractor a scan2cad progikat, hogy ne keljen körberazzolgatni a 3 nézeti képeket mielött felhasználnám hanem csak a megfelelö surface modositot keljen használnom.De nem a legjobb eredményeket kaptam.
  • nenad
    #473
    vaznyeg, te ugye nem a chamre surface-t hasznalod egy solidon ugye?
    csak igy hirtelen bekattant..
    dehogynem, ez egy Solid koma, ezen a solid menuben levo fillet edge/chamfer edget kell hasznalni..

    egyebkent bocs, de bealudtam kozben. :-)
  • repvez
    #472
    Remélem hogy le lehet szedni innen még nem probáltam feltölteni fájlt.
    proba test
  • nenad
    #471
    egyebkent erdekes de az en rhinom nem igy nez ki.
    nem ilyen feheres hanem szurke a toolbarja.
    Bar lehet azert mert a winxp decoraciok nincsenek bekapcsolva.
  • nenad
    #470
    dobd fel a filet valahova meg chamfer elotti allapotban.
    most megprobaltam egy 60x70x40 esen es nekem siman megcsinalta.
    Itt valami mas a problema


  • repvez
    #469
    nem béta és most minden toeranciát levettem 0.001-re és a chamfer toolsnál is már minden létezö beállitást kiprobáltam.
    Ami a parancs sor mögötti szövegnél lehet állitani ott van ugye egy extend és egy trim aminek van egy yes no és egy split állása,de egyikre sem ad megfelelö letörést.
    ilyen az eredmény
    valamiért nem vája le a felesleges részeket
  • nenad
    #468
    minimum tizszer kisebbnek mint amit csinalsz!
    tehat ha 1 mm a fillet akkor max 0.1,
    de en attenem 0.01 illetve mehet meg kisebbre is. 0.001
    mondjuk egy sima teglatestnel nem szokott meg problema lenni.
    ez nem valami beta verzio ugye?
  • repvez
    #467
    Bocs tégla test, mert a lap az ugye sik :)
  • repvez
    #466
    v4 es és csak egy egyszerü téglalap még csak tesztelek mielött valami bonyolultabba fognék.
    miliméterbe dolgoztam (kb 60x70x40 méretben),de a toleranciát azt nem néztem mennyinek kéne lenni vagy ez modell függö hogy éppen mekkora ?
  • nenad
    #465
    1, helyes meretek / Tolerancia bealliatas.
    Ha megis akkor sweeep2rail, vagy mas, pl patch.
    de egyebent tedd fel modelt. Kivancsi vagyok.
    rhino v3 vagy v4?
  • repvez
    #464
    egy kérdésem lenne azt ,hogy lehet megoldani egyszerüen ha 2 vagy több él találkozik és azokat le akarom kerekiteni vagy letörni, mert megcsinálja a letörést,de a sarokpontnál az áthatást nem .utánna meg elég macerás splittel levágni a fölös rész majd valahogy befoltozni a lyukat.
    Erre valami megoldás?
  • nenad
    #463
    tools/toolbar layout/ -tekerj le- STL Tools
  • Gabcsika
    #462
    Értem. Hol érhető el ez a külön toolbar hozzá?
  • nenad
    #461
    megprobalhatod de a lyukakat sztem nem tomi be automatice.
    en speciel sosem hasznaltam meg ezt, de van egy kulon toolbarja STL-re.

  • Gabcsika
    #460
    Hali!

    Nekem egy kérdésem lenne a Rhino-val kapcsolatosan.

    Van nekem egy .stl format file-om, amiben vannak rések, lukak, stb. Folytonossági hibák.
    A kérdés az, hogy ezeket hibákat ki tudja-e javítani a program (mint pl. a Magics)? Ha igen, hogyan kell vele megcsinálni?

    Köszi!
  • robébi
    #459
    Hali!
    tudnátok segiteni?
    full müködőben honnan tudom leszedni a progit?
    szeretnék megismerkedni vele
    a segitséget köszönöm
  • zvaragabor
    #458
    Hali! Ha netán valaki erre járna, tudna írni egy linket egy magyar tutorial-ról vagy bármien magyar nyelvű segédanyagról? Nagyon megköszönném
  • Huncolin
    #457
    hi all!
    nem tud valaki magyar nyelvű oktató könyvet a programhoz?
    nagyon fontos lenne.
    előre is köszi!
  • nenad
    #456
    sima scale3d

    ugyvan hogy az elso pont, amitol, a masodik, ameddig, a harmadik pedig ami az uj meret.
  • repvez
    #455
    Köszi a válaszokat.A méretezés lett volna a következö kérdés , hogy hogyan lehet megmérni ill. arányosan a valoságos méretre növelni a modellt.
  • nenad
    #454
    csak for the record, a booleanok, a trim, blend, match (neki van sajatja is) ezt a toleraciat hasznalja.
  • nenad
    #453
    az ablaknal nem ertem miert igy csinalod, nem egyszerubb ha mindent osszejoinolsz es utana fillet?

    a masik, van valami kis meretu hibas objektum,
    a checkNewObjects (gepeld be felul) mindig legyen on. Ha valami szarul sul el azonnal kiirja.

    a torzset azert nem tudod elspilletlni mert a fuggoleges vezersik nem er vegig..
    zoolomj oda, es latni fogod.
    A megoldas, levagsz mindkettobol egy kicsit.

    Ami nagyon fontos es ahogy erdemes elkezdeni az egeszet, a helyes mertekegyseg megvalasztasa..
    mm-ben csinalod.. par tiz mm hosszu az egesz..
    miert fontos ez? Azert mert a split/fillet stb bizonyos toleranciaval dolgozik.
    Ha rossz unitban vagy akkor siman megszivathat.

    tehat ugy elso lepesben valts at cm-re es az abszolut toleranciat allitsd at, 0.001 -re. Kicsit lasabb a fillet stb, de szinte mindig mukodik (filletezesi problemak nagy resze rossz tolerancia miatt van)

    nah ennyi egyenlore.

    a selBadObjects is kiadja a hibas testet.
    eloszor, deselect minden aztan ez selBadobjects, es delete...
    valami kis felulet visszamaradt gondolom a splittelos probalkozasbol.

  • repvez
    #452
    Mit ronthatok el ha a fillet surface-nál megcsinálja a lekerekitést, de nem törlödik a kiindulási él vagy csak az egyik fele?És ha egy testbol splittel kivágok egy részt akkor a keletkezett éleket és vertexeket hogyantudom mozgatni és joinolni?
    ezek a legfontosabbak egyenlöre hogy tudjak továbbhaladni.
  • nenad
    #451
    eppen itt jartam :D
  • repvez
    #450
    Hu ez gyors volt!
    kösz
  • nenad
    #449
    split-el
    alatalaban sinam oldalnezetbol meghuzom a vagas vonalat, extudezom a vonalat es a felutettel ami keletkezik vagok,

    a "Cutters" layert kapcsold be es egybol latni fogod..
  • repvez
    #448
    Köszi a segitséget igy egyböl máshogy néz ki.
    A fülkekivágást a cut parancsal csináltad vagy a projektorral.Mert az én változatomnál nem lehet a cut és a copy parancsot használni.Majd pár hét mulva frissitek egy fullosat.
  • nenad
    #447
    ha feldobod az filet vhove megnezem van e benne valami hiba, netalan be is allitom hogyan es akkor menni fog mar a jovoben :)
  • repvez
    #446
    Köszi sokat segitettél ezekkel a modositásokkal már legalább a törzs hasonlit rá valamilyen szinten, csak valamiért a a keletkezett uj pontok eléggé keszekuszán vannak a feluleten nem teljesen rendezett.De legalább már van valami siker vele
  • nenad
    #445
    a curve networkhoz mindenkeppen kell meg 1-1 curve a jobb bal oldalra a testnek, ugy mint ahogy alul es felul.
  • nenad
    #444
    ez igy nem fog menni, a vegenel mindenkeppen kulon kell csinalnod, ott tehat vagd el a felso es also vonalat.Tehat a ket hosszu vonal (rail) legyen vege az utolso cross-sectionnel. Azonkivul nem mindig szerencses mixelni olyan vonalakat amelyekben tores van es amelyekben nincsen, ha megis kell erdemes szakaszokra bontani, hogy minimalizald az "erdekes outputot".

    kozepen alul a "pocs"-t szinten kulon add hozza majd a geometriahoz.
  • repvez
    #443
    Na készitettem egy képet a problémárol.
    igy lehet hogy érthetöbb mit akarok, de amiket irtál ki fogom probálni meg keresni hasonlo tutort.

    mindegyik zárt vonal, de egymástol külön vannak a részek.
    január végén majd kiprobálom az uj változatot akkor lesz ADSL, de addig ezt kell szeretni.
  • nenad
    #442
    egybe nemigen megy okosan darabold szet a megszerkeztest.
    Leheto legkevesebb darabbol leglogikusabban

    egyebkent valoszinu a csovet egybe meg tudod oldani, aztan a fuggoleges vezersikot raszerkeszteni sweep2 railsal pl (ott is van opcio a masik felulet gorbuletenek kovetesere) a szarnyakat kiszerkeszteni aztan a megfelelo tavolsagbol osszeblendelni, vagy sweepelni.

    de curve networkel is probalkozhatsz, de csak akkor erdemes hasznalni ha minden ives, nincsen tores, vagy kink, mert ott nem sogja pontosan kovetni.

    3dwrz topicban felkerult a negyes beta, ott mar van history is,(ha elbasztal valamit nem kell ujra selectalni modositani, hanem "realtime" mehet)

  • nenad
    #441
    hehe, ez nurbsnel aztan tenyleg nem jelent szinte semmit sem :)
    en mindig kikapcsolom es probalom a leheto legjobban a format kovetni.

  • GixEr
    #440
    Curve network :)
  • GixEr
    #439
    jo az, ha latszik, legalabb egeszerteken lesznek a knot-ok :)
  • repvez
    #438
    Na közben megoldodott!
    Tegnap PS-ben átkonvertáltam a képet grayscalera és igy már jo volt.
    Egy másik kérdés.Azt mivel kéne csinálni ha egy repülö törzsét akarom ugy lemodellezni hogy az oldal és felülnézetének a körvonalárt meg a törzskereteket vonalasan megrajzolom és azt utána felületté alakitani.
    Probálkoztam loftalés minden surface modositoval, de nem sok sikerrel.A loft volt a legközelebb a jo megoldáshoz mivel a törzskereteken szépen végikment de nem vette figyelembe a gép körvonalát csak egy csö lett.Tehát leegyszerüsitve a problémát melyik modosito szolgál a 3 különbözö alaku és irányu zárt vonalgörbét testé alakitani.
    Remélem érthetö voltam.
    Mindenkinek B.U.É.K !!
  • nenad
    #437
    mifele csavo az aki gridet hasznal keppel? :DD
  • GixEr
    #436
    vagy tul suru a grid es eltakarja!! nem vicc, nekem volt ilyen.
    Amugy ha sima RGB kep akkor jonak kene lennie.