475
Nurbs
  • youth #409
    Hehe :)
    Még a rhino topicban is :))))))
  • Atyus
    #410
    Gyakorlatorientált 3DS Max oktatás !
    http://www.pentaschool.hu/grafika/3dsmax.php
  • nenad
    #411
    kijott brz2.0.1 rhinohoz, irradiance cache mar mukodik, jo is es gyors is, csak a filterezest nem vagom. mar szamolas kozben jo kep aztan jol elbarmolja...
    ?
  • SoDI---
    #412
    Most szereztem egy 500 megás tutorial videót ehhez a cucchoz.
  • nenad
    #413
    fasza!
    melyiket?
  • SoDI---
    #414
    VTC RHINO 3D TUTORIAL
    Összesen 8 órányi videóanyag.

    Ma éjjel túl leszek legalább 2-3 órán :D

    Eddig még nem foglalkoztam ezzel a szerkesztővel, most fogom elkezdeni megtanulni ebből.
  • SoDI---
    #415
    Kitömörítve 650 Mb
  • nenad
    #416
    haat, eleg gyensus, a csavo olyan dolgokkal nincsen tisztaban mint pl blend surfacenel nem minde1 hogy a edgek mely pontjara klikkel, azert kapott hibas feluletet, de o a tavolsaggal magyarazta. Lol. NemTom rhinoeknal mit reagaltak ra :D
  • SoDI---
    #417
    A lényeg, hogy el tudja adni :D
  • SoDI---
    #418
    meg sajnos ha nulláról akarok valamit áttekinteni, akkor egy ilyen videónál nincs gyorsabb megoldás
  • nenad
    #419
    azert ne vedd tul komolyan a csvot amikor benazik...
    Semmi koze rhinohoz az amikor nem mukodik neki vmi.
    Megneztem megy1 chaptert abban is hasonlo.
    arra jo hogy altalanosan bemutassa a funkciokat.
  • SoDI---
    #420
    Ja, azt akarom, kb. legyen valami képem a cuccról, és utána meg jön, amit a tutorial könyvek úgy írnak az utolsó oldalaikon, hogy "hogyan tovább?" :)
  • pauly
    #421
    Nenad,nem te irtad nem olyan rég valameilyk fórumba,hogy majd csinlsz valami rhino tutorialt?
    Vagy rosszul emlékszem?
  • nenad
    #422
    :)
    de, ezek utan talan tenyleg komolyan kene vennem.. :D
  • repvez
    #423
    Tudna nekem mondani valaki olyan oldalt ahol a rhino alap kezelését lehetne megtanulni ill. pár tutort?Nemsokára megkapom a demoját és szeretnék egy kicsit felkészülni elötte.Ha esetleg van benne Help akkor csak valami magyar oldalt vagy forumot ahol pörgosebb a hozzászolás.Az artistpubon csak a hivatalos oldalt ajánlják ahol csak cd-s doldokat lehet leszedni.
  • GixEr
    #424
    Sajnos, semmi sincs rola, foleg nem magyarul. A sajat weblapjan talalsz tutorialokat, de a setup is felpakol egynehany sample feladatot amit aztam a help-ben el is magyaraz.

    Sok sikert..
  • repvez
    #425
    Köszi.Majd akkor kitapasztalom ha már itt lesz.Ugy könnyebben feltudok tenni kérdéseket ha tudom mi nem megy.
  • repvez
    #426
    Na megvan a progi, de már most látom ,hogy szeretni fogom.Eddig ahogy néztem sokkal használhatobb a helpje mint a maxnak és ugyanugy lehet parancssorbol rajzolni mint autocadbe.Söt joformán minden olyat meglehet vele csinálni mint autocadbe vagy még jobban is.
    Na most belemerülök könyékig
  • GixEr
    #427
    Hajra...
  • nenad
    #428
    hajra 2!
    :)

  • repvez
    #429
    Itt az elsö problémám:Sikerült betenni egy képet háttérnek ,de csak felismerhetetlen krix-krax-ként volt láthato,pedig a kép méreteinek megfelelö téglalapot rajzoltam.A másik is ezzel kapcsolatos vannak olyan képek is ami bár megfelelö kiterjesztésüek(bmp, jpg)és mégse tudja megnyitni.Hogyan lehet orvosolni ezeket.
  • repvez
    #430
    Hogyan kell regisztrálni, mert van hozzá serialom csak nem tudom hova kell beirni.Igy meg csak 25x tudok menteni és nem tudom a másolás és a vágás müveletet használni.
    A másik topikba is jo a válasz.
  • GixEr
    #431
    A serialt a telepiteskor kerte, a keped, meg valoszinuleg eleve rosz minosegu volt a formatumtol fuggetlenul, ha nem akkor pasz.
  • repvez
    #432
    2000x3000 pixel nagyságu fekete-fehér háromnézeti kép sztem nem olyan rossz minöségü.De ott ugy nézett ki mintha szétnyujtaná és mozaikszerüen többszor megjelenitené.
  • repvez
    #433
    Ujratelepitettem, de nem jelenik meg semmilyen ablak ahová serialt lehetne beirni.A már telepitettet máshogy nem is lehet beregisztrálni?Vagy másik változatnál kérdezi meg a telepitésnél?
  • repvez
    #434
    Még mindig megvagyok löve a háttérképpekkel.Miért nem tudok betenni jpg vagy bármilyen a progi álltal támogatott képet? #432-es hsz-ben leirt nagyságu képek lennének, de nem jeleniti meg sehogy sem.
  • nenad
    #435
    lehet tul nagy a kep.
    passz, nekem meg sohasem volt ezzel problemam es eleg sokat hasznaltam a funkciot.
  • GixEr
    #436
    vagy tul suru a grid es eltakarja!! nem vicc, nekem volt ilyen.
    Amugy ha sima RGB kep akkor jonak kene lennie.
  • nenad
    #437
    mifele csavo az aki gridet hasznal keppel? :DD
  • repvez
    #438
    Na közben megoldodott!
    Tegnap PS-ben átkonvertáltam a képet grayscalera és igy már jo volt.
    Egy másik kérdés.Azt mivel kéne csinálni ha egy repülö törzsét akarom ugy lemodellezni hogy az oldal és felülnézetének a körvonalárt meg a törzskereteket vonalasan megrajzolom és azt utána felületté alakitani.
    Probálkoztam loftalés minden surface modositoval, de nem sok sikerrel.A loft volt a legközelebb a jo megoldáshoz mivel a törzskereteken szépen végikment de nem vette figyelembe a gép körvonalát csak egy csö lett.Tehát leegyszerüsitve a problémát melyik modosito szolgál a 3 különbözö alaku és irányu zárt vonalgörbét testé alakitani.
    Remélem érthetö voltam.
    Mindenkinek B.U.É.K !!
  • GixEr
    #439
    jo az, ha latszik, legalabb egeszerteken lesznek a knot-ok :)
  • GixEr
    #440
    Curve network :)
  • nenad
    #441
    hehe, ez nurbsnel aztan tenyleg nem jelent szinte semmit sem :)
    en mindig kikapcsolom es probalom a leheto legjobban a format kovetni.

  • nenad
    #442
    egybe nemigen megy okosan darabold szet a megszerkeztest.
    Leheto legkevesebb darabbol leglogikusabban

    egyebkent valoszinu a csovet egybe meg tudod oldani, aztan a fuggoleges vezersikot raszerkeszteni sweep2 railsal pl (ott is van opcio a masik felulet gorbuletenek kovetesere) a szarnyakat kiszerkeszteni aztan a megfelelo tavolsagbol osszeblendelni, vagy sweepelni.

    de curve networkel is probalkozhatsz, de csak akkor erdemes hasznalni ha minden ives, nincsen tores, vagy kink, mert ott nem sogja pontosan kovetni.

    3dwrz topicban felkerult a negyes beta, ott mar van history is,(ha elbasztal valamit nem kell ujra selectalni modositani, hanem "realtime" mehet)

  • repvez
    #443
    Na készitettem egy képet a problémárol.
    igy lehet hogy érthetöbb mit akarok, de amiket irtál ki fogom probálni meg keresni hasonlo tutort.

    mindegyik zárt vonal, de egymástol külön vannak a részek.
    január végén majd kiprobálom az uj változatot akkor lesz ADSL, de addig ezt kell szeretni.
  • nenad
    #444
    ez igy nem fog menni, a vegenel mindenkeppen kulon kell csinalnod, ott tehat vagd el a felso es also vonalat.Tehat a ket hosszu vonal (rail) legyen vege az utolso cross-sectionnel. Azonkivul nem mindig szerencses mixelni olyan vonalakat amelyekben tores van es amelyekben nincsen, ha megis kell erdemes szakaszokra bontani, hogy minimalizald az "erdekes outputot".

    kozepen alul a "pocs"-t szinten kulon add hozza majd a geometriahoz.
  • nenad
    #445
    a curve networkhoz mindenkeppen kell meg 1-1 curve a jobb bal oldalra a testnek, ugy mint ahogy alul es felul.
  • repvez
    #446
    Köszi sokat segitettél ezekkel a modositásokkal már legalább a törzs hasonlit rá valamilyen szinten, csak valamiért a a keletkezett uj pontok eléggé keszekuszán vannak a feluleten nem teljesen rendezett.De legalább már van valami siker vele
  • nenad
    #447
    ha feldobod az filet vhove megnezem van e benne valami hiba, netalan be is allitom hogyan es akkor menni fog mar a jovoben :)
  • repvez
    #448
    Köszi a segitséget igy egyböl máshogy néz ki.
    A fülkekivágást a cut parancsal csináltad vagy a projektorral.Mert az én változatomnál nem lehet a cut és a copy parancsot használni.Majd pár hét mulva frissitek egy fullosat.