475
Nurbs
  • youth #364
    a Rhino 2 azt hiszem 60-90 MB körül van a Rhino 3 pedig 300-350 MB-os...
  • Ron Ragm
    #365
    hát ez nekem nagyon bonyolult inkább maradok a maxnál azt legalább tudom használni:)
  • nenad
    #366
    Pedig ezerrel egyszerubb, amugy nekem is pont ez a hozzallasom a temahoz, csak visszafele.

    Riken, Youth,

    MOst valami nagyon hulyet kerdezek,
    Hogy a fenebe lehet az hogy az elevator mode allandoan bekapcsolva van? (youthnak volt ilyen gondja, par hete)
    Azota is ez kergetodzik a fejemben, meret azt tudom hogy van egy parancs ami kikapcsolja NoElev vagy mi, de bekapcsolasra nem talaltam.

    Azt tudom hogy a controll billentyu megnyomasara bekapcsol.

    No? Vilagositsatok fel. :)

    megnezem a service packot, koszi az infot,

  • youth #367
    Szia!

    A helpben ezt találtam:

    Turn off elevator mode if you have started elevator mode in error

    1 After starting elevator mode, type NoElev.
    Or press Tab twice.
    2 Continue with picking locations.
    You can start elevator mode in another location.


    De nekem nem ezzel volt baj (ahogy emlékszem...) hanem a Projectel...
    Remélem tudtam segítreni :)

    Jajj! Hogy áll a röpzi? Késsz van már?

    Bye
  • youth #368
    MOst veszem észre hogy kitudod kapcsolni, csak hogy ne legyen állandóan..
    Bocsi nem olvastam el pontosan :)
  • Sound
    #371
    Bár hozzá se nyultam rhinohoz, de tudtommal 44mb az install... az angol manual pedig 43mb
  • nenad
    #373
    Riken, ha kell sketchup 3 szolj! Van benne curve!
    nagyon meno!
  • youth #374
    Hová tűnt Riken????
  • K.András
    #375
    zzz
  • K.András
    #376
    Na kérem, nincsen még készen de gondoltam megmutatom min munkálkodom, pár napja csinálom bár még jopár napig eltart majd, de mutatom majd a fázisokat :)


    És egy kép a szerkesztönézetböl csak ez nagyobb azért nem rakom be:
    http://free.x3.hu/forum3dmax5\A8a
  • K.András
    #378
    Nem, ez az uj A8-as lesz, egy kis optikai tuningal :)
    Itt már azért látszik a formája bár még nem vehetö ki teljesen hogy A8-as :)

  • K.András
    #379
    Jajj elbasztam :(
    Ezen látszik talán...

  • K.András
    #380
    Itt van egy probarender flamingoval..
    http://free.x3.hu/forum3dmax5\A8r
  • Aldaryn
    #381
    Nagyon fincsi, nagyon fincsi... :)) Kíváncsian várom a fejlődést! :D
  • FRenkie
    #382
    K.:alakul!jó lesz!
    látom itt is vannak mexes haverok! jó ez a progi?Könnyű megtanulni?van hozzá könyv?
  • youth #383
    Nagyon kafa!!!

    Kereket miben csinálod meg? mindenki maxban szokta... én is :D
  • youth #385
    Nekem fagyott rendesen mert a Via chipszet nem volt jól felrakva és ezért a videókártya miatt mindig kifagyott... átttetem softwares emulácira és akkor jó lett de lassú... aztán felraktam egy via frissítést meg SP2 vagy 1-et nem tudommár és most jó!!!

    Amúgy igen tényleg ez a legjobb nem csoda ha a max bibliában külün fejezet foglalkozik vele...
  • K.András
    #386
    Én a kerekeket és a karosszériát is rhinoban csinálom,ha egyik gyorsabban és jobban megy benne akkor a másik is, nem???
    Itt fejeztem be mára, igy néz ki most...
    http://free.x3.hu/forum3dmax5\A8ee
    http://free.x3.hu/forum3dmax5\A8re
  • K.András
    #387
    Thx all...
  • nenad
    #388
    vedd mar meg azt a nyomorult licenszet! :)))
    Jol nez ki a kocsi, kivancsi vagyok mi lesz a vege! :)))
  • nenad
    #389
    a izevel, ahol a karoszeria oldala es a motorhazteto talalkozik ott gondod lesz. Kivancsi vagyok hogyan oldod meg :)
  • RelakS
    #390
    Bazmegabekszelesed :DD
  • K.András
    #391
    Azért nem lesz gondom mert csak trimmelve van és rajta egy tök fekete shader, csak megnézem ilyenkor hogyan mutat, ha jok az arányok akkor fogom és blendel összekötögetem ahol trimmeltem és jo is lesz!:)
  • nenad
    #392
    eppen azert mondom mert trimmelt. Hat ja ha ugy meg tudod csinalni a blendet hogy az szepen kovesse a feluletet akkor oke, mert en amugy surface matchal csinaltam volna.
    Mostanaban tendalok arra hogy mindenbol lehetolegy egy surfacet csinalojak, nem kis muveszet de rengeteg elonye van.
  • K.András
    #393
    Ha blendel összekötöd és utána a blendeket is összetrimmeled(ahol összeér nyilván), akkor annak nem szabad rossznak lennie és látszania sem.De megnézem azt is amit most mondasz...
  • nenad
    #394
    az nem megy, csak nem trimmelt feluleteket lehet surface matcholni.
  • K.András
    #395
    Igen, de én az a fajta vagyok akin ilyen dolgok nem fognak ki!(el van mentve ugy is hogy nincsen rajta trimm...) :)))
  • nenad
    #396
    :))
  • nenad
    #397
    nemtom hasznalod e layereket, Leirom masnak is hasznos lehet, amikor van valami ami eredetibe is kell, csak copy/paste, kijelolod jobbgomb a layeren(default felirat fekete negyzettel alul balkozepen) megjelenik a layer manager klikkelj amelyik teccit, es a jobbra nyillal athuzod, aztan lekapcsolod a lampat es van egy safe copyd ami nem laccik,nem kavar be es nem is masik fileban van. Pl. Adsz neki valamilyen nevet es csao. Ugyenezt a technologiat lehet hasznalni guidlinesokra, pl azokat az objektumokat amiket arra hasznalunk hogy csak belojunk dolgokat,(pl pontok, curvek stb) akkor azt is masikra tesszuk es akkor ki tudjuk kapcsolni amikor nem kell/zavaro.
    No hajts!
  • nenad
    #398
    na mizjus?
  • K.András
    #399
    Csinálom :) halad mindennap egy kicsit, aztán ha a következö fázisba ér megint mutatom majd,nagyon gondolkozok azon hogy a belsejét is megcsináljam de az nagyon durva lesz, bár a képeket beszereztem már a belsöröl...
  • pauly
    #400
    Üdv

    Most kezdtem el a rhinot,és érdekelne,hogy a polysurface az mi pontosan,mert van hogy nem akar vegrehajtani valamit,mert azt irja ki hogy ez polysurface,és nem csinalja meg.Ugy vettem eszre akkor irja ezt mar ha valamit mar alkamaztam rajta.Pl trim-et ha jol tudom.
    Nem tudom hogy érthető voltam-e.
    Át kell alakitani a polysurface-t sima surface-nak valahogy?
    Előre is kösz!
  • pauly
    #401
    Hi

    Ha véletlen valaki esetleg válaszolna,akkor a következő érdekelne:
    Miert nem tudom 2 object metszetét venni booleanel?
    először mukodott,de később nem akart ujra.Valamit csinaltam az objectel?
    mind a kettő polysurface.Mik lehetneka gondok hogy faildet ir ki a muveletre?
  • pauly
    #402
    Már semmi
  • youth #403
    Hali!
    Nem mutatnád meg min dolgozol?
  • pauly
    #404
    Még csak tanulgatom a rhinot,hogy mit hogy lehet megcsinalni,szoval semmi komolyt nem csinalok.Majd ha jobban megismerem a progit.
    Egész jó a rhino,sokkal jobb mint a maxban a nurbs.
  • youth #405
    Max nurbs modellező részlege tényleg gagyi... viszont mayanak majdnem olyan jó nurbs modellezője van mint rhinonak.
  • pauly
    #406
    Igen azt halottam mar,csak most nem akarom elkezdeni a mayat,mert azt több idő megtanulni,mint a rhinot.
    Rhino elég könnyen tanulható.
    meg most csak a nurbs erdekel.
  • youth #407
    Ja oké, csak megemlítettem... Na majd szórjál fel képet ha már csináltál valamit :)
  • deko
    #408
    2004. jún. 16. 22:26 | Válasz | #11652

    ArtistPub első 3D grafikai pályázata:

    Az ArtistPub meghívja mindazon kreatív alkotókat, akik tudásukat kamatoztatva szívesen részt vennének egy hazai 3D-s grafikai megmérettetésben a nyár folyamán!

    Az ArtistPub – Publikus Alkotói Övezet (www.artistpub.hu) június 16-ával kezdődően 6 hetes grafikai pályázatot hirdet meg. A non-profit weboldal a tavaly novemberi indulás óta számos grafikus kedvenc fórumává vált, ahol rendszeresen publikálnak különböző 3D-s, 2D-s, webes és egyéb alkotásokat. Az oldal felhasználói között egyaránt magtalálhatók elismert szakmai tudással rendelkező felhasználók és szárnyaikat próbálgató fiatal tehetségek.

    A pályázat témája: “Romos híd”. A cél egy minél ötletesebb, hangulatosabb, kifejezőbb, 3D-s grafikai programok segítségével alkotott mű elkészítése. A pályázat 2004. június 16-án veszi kezdetét, és 2004. július 28-án éjfélkor zárul. Az alkotásokat a szerkesztők a weboldalon található részletes feladatkiírásban szereplő e-mail címre várják.

    A pályázók képeit válogatott szakmai zsűri fogja elbírálni a verseny lezárását követően. A zsűri olyan elismert hazai és külföldi személyekből áll, akik mindennapi munkájuk során is 3D-s grafikával, animációval foglalkoznak. A zsűri tagjairól további információk tekinthetők meg a versenykíirás oldalán.

    A pályázat első három helyezettje a támogató cégek által felkínált nyereményeket kapja meg.
    A díjak között 3D tanfolyam, hardware eszköz, webhosting, magyar nyelvű Panzers játékok, extrém szobadísz és ArtistPub pólók is szerepelnek.

    Az ArtistPub a későbbiekben a 3D mellett 2D és Web kategóriákban is tervez hasonló versenyeket.

    Feladat kiírás